Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Ubuntu, μέσα από τα Windows! Πιο εύκολο δεν γίνεται !!!


TurboJugend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γίνεται κανονικότατα!

Απλά κάνε ότι βλέπεις στο video, τσέκαρε και τις σημειώσεις για να είσαι σίγουρος, και μην ξεχάσεις από automatix να βάλεις και το πακέτο που λέει κάτι για ntfs support, δεν θυμάμαι ακριβώς τον τίτλο, αλλά δεν νομίζω να το μπερδέψετε με άλλο.

Ελπίζω να βοήθησα.:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προσπάθησα και εγώ να εγκατaστήσω το ubuntu(σε laptop) αλλά μετά το reboot μου έβγαλε το εξής μήνυμα :

30.713412 Segmentation fault

 

Καμμιά ιδέα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta provlimata pou vgazei se merikous apo emas einai logo asimvatotitas kapoion siskeuon p.x tis kartas diktiou?

Mporoume na kanoume kati?Giati einai poli voliko to olo skhniko.

7o gb exei eleuthera o diskos mou sto laptop an dwsw ta 30 sto ubuntu den tha meinei tpt.Se antithesi me auton ton odigo pou einai poli volikos an mporei na pragmatopioithei..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτός ο τρόπος εγκατάστασης ισχύει και για τα linux Mint;

 

Απ'ότι ξέρω είναι βασισμένο στα ubuntu. Γενικά ποιά η γνώμη σας για τα Mint σε σχέση με τα ubuntu;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνα με τις οδιγιες σου εγινα ειδικος, τρεχω λινουξ και δεν πιστευω στα ματια μου. ενα μικρο προβληματακι μονο με το πληκτρολογιο. θα το ψαξω λιγο ακομα. να εισαι καλα φιλαρακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση αν εγκατάστησω kubuntu η κάτι άλλο εκτός άπό ubuntu μέσω του wubi να μην μου βγάζει σφάλμα για χ server μετά την εγκατάσταση?Μεχρι στιγμής μόνο ubuntu εχώ δοκιμάσει μέσω wubi αλλά τπτ.

Σκέφτηκα οτί επειδή είναι άλλη διανόμη μπορεί να μην έχω προβλήματα.Τι λέτε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα και εγώ να εγκατaστήσω το ubuntu(σε laptop) αλλά μετά το reboot μου έβγαλε το εξής μήνυμα :

30.713412 Segmentation fault

 

Καμμιά ιδέα ?

 

Η καλύτερη λύση είναι να το απεγκαταστήσεις όπως στο video, και να το ξαναεγκαταστήσεις πάλι. Καλύτερα να ξανακατεβάσει και το ISO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ta provlimata pou vgazei se merikous apo emas einai logo asimvatotitas kapoion siskeuon p.x tis kartas diktiou?

Mporoume na kanoume kati?Giati einai poli voliko to olo skhniko.

7o gb exei eleuthera o diskos mou sto laptop an dwsw ta 30 sto ubuntu den tha meinei tpt.Se antithesi me auton ton odigo pou einai poli volikos an mporei na pragmatopioithei..

 

Για να δεις αν υπάρχει περίπτωση μια "κανονική" εγκατάσταση να μη σου βγάζει προβλήματα ενώ με Wubi να σου βγάζει (προσωπικά οι γνώσεις μου λένε πως δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό, αλλά όπως και να έχει), η καλύτερη λύση είναι να γράψεις το ISO σε ένα δισκάκι και να bootareis από το LiveCD, αν εκεί, στο LiveCD, σου αναγνωρίζει την συσκευή που είχε πρόβλημα, τότε ρίξε μια κανονική εγκατάσταση να ησυχάσεις.

 

Φιλικά, Βαγγέλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia gnwrizei kaneis pwn na egatastisw tin pthreads.h library?tin xreazomai gia ergasies.

episis mporw na valw k alles vivlio8ikes kai pws apokt prosvasi stoys diskous twn windows?oxi mono na tous vlepw alla k na kanw copy paste genika na tous diaxeirizomai opws sta xp

eyxaristw ek twn proterwn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δεις αν υπάρχει περίπτωση μια "κανονική" εγκατάσταση να μη σου βγάζει προβλήματα ενώ με Wubi να σου βγάζει (προσωπικά οι γνώσεις μου λένε πως δεν μπορεί να συμβαίνει αυτό, αλλά όπως και να έχει), η καλύτερη λύση είναι να γράψεις το ISO σε ένα δισκάκι και να bootareis από το LiveCD, αν εκεί, στο LiveCD, σου αναγνωρίζει την συσκευή που είχε πρόβλημα, τότε ρίξε μια κανονική εγκατάσταση να ησυχάσεις.

 

Αυτό το έχω κάνει ηδη.Πράγματι με την χρηση tou live cd ολα καλα.Σε αντιθεση με το wubi.Θέλω να εξαντλήσω τις πιθανότητες με το wubi (που δεν δουλευει) πριν προχωρησω σε κανονικη εγκατάσταση με το live cd (που δουλεύει κανονικά).

Αν εγκαταστήσω kubuntu μέσω wubi μήπως έχω πιθανότητες μιας και είναι αλλη διανομη;

 

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει αν το Linux Mint γίνεται να εγκατασταθεί με τον ίδιο τρόπο;

 

Οντως με οποιαδήποτε άλλη διανόμη μπορεί να γινει κατι παρομοιο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...