Προς το περιεχόμενο

Φολα σε γατες


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑιδια πειτε μου τη γνωμη σας.Ειναι μια Κ@@@@α στη γειτονια που εχει γεμισει τον τοπο φολες και δεν εχει μεινει γατα για γατα(πρωτο θυμα ο γατος μου που τον ειχα 2 χρονια).Παρολες τις παρατηρησεις κτλ δε μασαει τιποτα.Πριν φτασω στην αυτοδικια υπαρχει καποιος συλλογος ομιλος κτλ στον οποιο να μπορω να την καταγγειλω(το δυσκολο βεβαια ειναι πως θα αποδειξω οτι ριχνει αυτη τις φολες) η ειμαστε απροστατευτοι????

 

Πού μπορώ να βρώ φόλες?

 

Εχω μια γάτα ο άνθρωπος, και επειδή την ταίζω στην αυλή, έχουν μαζευτεί οι γάτες όλες τις γειτονιάς.... Μιλάμε καθημερινά να βρίσκονται συνεχώς στην αυλή μου (και να μου σπάνε τα νεύρα) 7-8 γάτες... Δοκίμασα τα πάντα για να τις διώξω αλλα τπτ... Η φόλα θα ήταν καλή λύση... Υπάρχει τπτ τέτοιο σε κτηνιατρείο? thnx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εμένα πάλι μου φαίνεται ότι λες και ξελές...

 

 

Ε, τότε θα τα πω με απλά λογάκια για να καταλαβαίνουν όλοι: Ο γάτος μου περιπλανιέται κάποιες ώρες την μέρα με έκταση αναλόγως τον χαρακτήρα και την θέση, που για έναν αρχηγικό γάτο αυτή θα μπορούσε να είναι 12 στρέμματα, ενώ είναι σίγουρο πως δεν ζω σε κλουβί. Μπαίνει στον κήπο σου και σπάει όλες τις γλάστρες μαζί και το πόδι του. Εσύ είσαι υποχρεωμένη να του παρέχεις ιατρική βοήθεια, να αναζητήσεις τον ιδιοκτήτη και εγώ δεν είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω τις γλάστρες σου. Μάλλον στην καλή μου διάθεση αρκείσαι.

 

Για τον φίλο που αναρωτιέται ματαίως εδώ και κάμποσα ποστ πως να λύσει το πρόβλημα με την κακή γειτόνισσα δεν υπάρχει καλύτερη συμβουλή από το να κάνει τα νόμιμα. Δηλαδή αρκεί η καταγγελία στην αστυνομία ακόμη και χωρίς μάρτυρες. Με μάρτυρες ακόμη καλύτερα. Αλλά εδώ ίσως να περιμένει κανείς να διαβάσει συγκεκριμένες οδηγίες λιντσαρίσματος, αλλιώς δεν θα τραβούσε τόσο πολύ το νήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η γατα δεν ειναι γκομενα να την συντροφευεις.Πρεπει να κανεις πραγμτα για αυτην που δεν μπορει να κανει μονη της.Οπως εμβολια,να της δινεις τροφη(δεν εχει κατι να κυνηγισει...),παιχνιδια/χαδια,στιρωση για να μην γεννοβολαω καθε λιγο και λιγακι

 

Ε ΑΥΤΟ εννοώ με το "συντροφεύω" ρε φωστήρες εσύ και το "χάπι"!

Σας έβαλα σε παιχνίδι λέξεων και μπλέξατε;

Το ίδιο πράγμα εννοούμε, ξεκολλήστε λίγο... ;)

 

Για τον φίλο που αναρωτιέται ματαίως εδώ και κάμποσα ποστ πως να λύσει το πρόβλημα με την κακή γειτόνισσα δεν υπάρχει καλύτερη συμβουλή από το να κάνει τα νόμιμα. Δηλαδή αρκεί η καταγγελία στην αστυνομία ακόμη και χωρίς μάρτυρες. Με μάρτυρες ακόμη καλύτερα. Αλλά εδώ ίσως να περιμένει κανείς να διαβάσει συγκεκριμένες οδηγίες λιντσαρίσματος, αλλιώς δεν θα τραβούσε τόσο πολύ το νήμα.

 

+10000 και δεν εχω να πώ κάτι άλλο, βαρέθηκα, άντε bye :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού μπορώ να βρώ φόλες?

 

Εχω μια γάτα ο άνθρωπος, και επειδή την ταίζω στην αυλή, έχουν μαζευτεί οι γάτες όλες τις γειτονιάς.... Μιλάμε καθημερινά να βρίσκονται συνεχώς στην αυλή μου (και να μου σπάνε τα νεύρα) 7-8 γάτες... Δοκίμασα τα πάντα για να τις διώξω αλλα τπτ... Η φόλα θα ήταν καλή λύση... Υπάρχει τπτ τέτοιο σε κτηνιατρείο? thnx...

 

να μου σπασεις τα νευρα θες μεσημεριατικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φόλα θα ήταν καλή λύση... Υπάρχει τπτ τέτοιο σε κτηνιατρείο? thnx...

 

 

Με γυαλιά ή με αγκίστρια; Δηλαδή πως το έκαναν οι παππούδες σου στην κεντρική Μογγολία; Καλό είναι να τηρούμε τις παραδόσεις

thnx....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μια γάτα ο άνθρωπος, και επειδή την ταίζω στην αυλή, έχουν μαζευτεί οι γάτες όλες τις γειτονιάς....

 

Να την ταϊζεις μέσα στο σπίτι σου και τις φόλες να τις φάς εσύ...κάφρε :mad: :mad: :mad:

 

Αν και trollιά μυρίζομαι, αυτά δε θα έπρεπε να λέγονται ούτε για αστείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γυαλιά ή με αγκίστρια; Δηλαδή πως το έκαναν οι παππούδες σου στην κεντρική Μογγολία; Καλό είναι να τηρούμε τις παραδόσεις

thnx....

 

Οι παππούδες μου στην κεντρική Μογγολία δεν είχαν κάθε πρωί 5 γάτες έξω από την πόρτα τους... Σου είπα πως έκανα ότι ήταν δυνατό για να φύγουν... Σταμάτησα να βγάζω φαή έξω, της κλώτσησα, φώναξα... τπτ... Και ειδικά τώρα που είναι περίοδος ζευγαρώματος, όλο το βράδυ φωνάζουν στο μπαλκόνι μου... ωραία ε? ...

 

Να την ταϊζεις μέσα στο σπίτι σου και άσε τις φόλες...κάφρε :mad:

 

Όλοι γίναμε καλοί Σαμαρείτες τώρα... Όταν σου συμβεί κάτι τέτοιο έλα να το ξανασυζητήσουμε το θέμα... Δεν σκοπεύω να ρίξω φόλες στην γάτα του καθενός, ωστε να δημιουργήσω πρόβλημα σε κανέναν, απλά στις γάτες που έχουν κάνει παρά τη θέλησή μου, μόνιμη μετεγκατάσταση στο σπίτι μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι γίναμε καλοί Σαμαρείτες τώρα... Όταν σου συμβεί κάτι τέτοιο έλα να το ξανασυζητήσουμε το θέμα... Δεν σκοπεύω να ρίξω φόλες στην γάτα του καθενός, ωστε να δημιουργήσω πρόβλημα σε κανέναν, απλά στις γάτες που έχουν κάνει παρά τη θέλησή μου, μόνιμη μετεγκατάσταση στο σπίτι μου....

 

Δε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο, ούτε πρόκειται. Καλό θα ήταν να ήξερες πριν την ταίσεις στην αυλή τη γάτα σου. Με τη θέληση σου (την άγνοιά σου δηλαδή) ήρθαν οι γάτες σπίτι σου. :X

 

Τεσπά αφού έγινε το κακό, αγνόησε τες για λίγο καιρό, και θα φύγουν μόνες τους. Είναι έξυπνα ζώα οι γάτες, σε αντίθεση με πολλούς ανθρώπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παππούδες μου στην κεντρική Μογγολία δεν είχαν κάθε πρωί 5 γάτες έξω από την πόρτα τους... Σου είπα πως έκανα ότι ήταν δυνατό για να φύγουν... Σταμάτησα να βγάζω φαή έξω, της κλώτσησα, φώναξα... τπτ... Και ειδικά τώρα που είναι περίοδος ζευγαρώματος, όλο το βράδυ φωνάζουν στο μπαλκόνι μου... ωραία ε? ...

 

Προφανώς τότε θα τις είχαν φάει, αλλά θεωρώ και δεδομένο πως ούτε με τις γάτες αλλά ούτε και με το νερό είχαν καλές σχέσεις. Περίεργο αυτό διότι και οι γάτες σιχαίνονται το νερό και είναι αποτελεσματική θεραπεία κατά του οίστρου, δοκίμασέ το πριν αρχίσεις δηλαδή το έφιππο πόλο με ανθρώπινο κεφάλι. Πάντως αν νομίζεις ότι εκφράζομαι προσβλητικά ή ότι άλλο, μπορείς να στείλεις έγγραφη καταγγελία στον βασιλιά των troll και να του πεις ότι σε αποκάλεσα Μογγόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τότε θα τις είχαν φάει, αλλά θεωρώ και δεδομένο πως ούτε με τις γάτες αλλά ούτε και με το νερό είχαν καλές σχέσεις. Περίεργο αυτό διότι και οι γάτες σιχαίνονται το νερό και είναι αποτελεσματική θεραπεία κατά του οίστρου, δοκίμασέ το πριν αρχίσεις δηλαδή το έφιππο πόλο με ανθρώπινο κεφάλι. Πάντως αν νομίζεις ότι εκφράζομαι προσβλητικά ή ότι άλλο, μπορείς να στείλεις έγγραφη καταγγελία στον βασιλιά των troll και να του πεις ότι σε αποκάλεσα Μογγόλο.

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...