Προς το περιεχόμενο

Φολα σε γατες


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλες οι ιδεες σας.Ναι εχει δυστυχως παιδια και μαλιστα 3.Το ωραιο ειναι οτι εχει επαναληφθει η πραξη και μας ειχαν φαει οι ποντικοι.Μολις μαζευτηκαν οι γατες εξαφανιστηκαν οι ποντικοι τωρα εξαφανιστηκαν οι γατες.

Τι να κανω που δεν εχω χειροπιαστες αποδειξεις.Να την κανω ρεζιλι στη γειτονια??Μα ειναι ηδη ρομπα αλλα δε μασαει.Να σπασω τ αμαξια των παιδιων της?ποιο το νοημα θα γινω σαν και αυτους.Θελω να κανω κατι ει δυνατον νομικως να την ταρακουνησω γινεται ομως????

Υπάρχει ένας νόμος σύμφωνα με τον οποίο τα ζώα προστατεύονται! δεν ξέρω όμως ακριβώς ποιος νόμος είναι! Σύμφωνα με αυτό το νόμο, η θανάτωση ζώου (όχι όμως αδέσποτου) με φόλα τιμωρείται μέχρι και 5 χρόνια φυλάκιση-ΜΗ ΕΞΑΓΟΡΑΣΙΜΑ!!!

Ψάχνω τώρα ν αβρω ακριβώς τον νόμο..

Στη θέση σου, θα έβγαζα μια φωτοτυπία τον νόμο και θα τον πήγαινα ευγενικά στην καλή αυτή κυρία. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επισκέπτης

Ναι πρέπει να αλλάξει ο νόμος. Η θανάτωση αδέσποτου με φόλα τιμωρείται ακόμα με επικήρυξη και λιντσάρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ναι πρέπει να αλλάξει ο νόμος. Η θανάτωση αδέσποτου με φόλα τιμωρείται ακόμα με επικήρυξη και λιντσάρισμα.

 

Η απλά, εντοπίζετε τον δράστη και του χτυπάτε το κουδούνι προσφέροντάς του ωραιότατα και ζεστά ...τηγανόψωμα!

 

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρέπει να αλλάξει ο νόμος. Η θανάτωση αδέσποτου με φόλα τιμωρείται ακόμα με επικήρυξη και λιντσάρισμα.

 

Νo need. Είναι ίσως η μοναδική περίπτωση που το λυντσάρισμα δεν θα γίνει με απώτερο σκοπό το χρήμα ^^

Σκέφτομαι κάτι σε "20 ευρώ το άτομο για 10 λεπτά mano-a-mano με τον δράστη - όλα τα έσοδα θα διατεθούν στην φιλοζωική".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν σε συμβουλεύω τίποτα. Σκέφτομαι ότι αν είχα τέτοιο άνθρωπο στη γειτονιά μου και ήμουν σίγουρος ότι έριχνε φόλες στα ζώα, ίσως του έκανα τη μούρη κρέας.

Δεν ξέρω, σκέφτομαι.

 

Σιγα ρε rambo εσυ που θα του εκανες τη μουρη κρεας..υπερασπιστη των αδυνατων..! αλλη φοβερη συμβουλη εχεις να δωσεις? καταταλλα σκεφτεσαι ε; χαχα

 

Όχι, τη φωτογραφία μιας νεκρής γάτας και δίπλα μια φωτογραφία του παιδιού του κομμένη στη μέση. Δωρεά σε φιλοζωικό σύλλογο την επόμενη μέρα.

 

Επειδη καποιος κανει μαλακιες.. εσυ με ποιο δικαιωμα θα μπλεξεις στην ολη ιστορια το παιδι της? με λιγα λογια γινεσαι το ιδιο μ@#@#*ς με αυτον που πεταει τις φολες.. μπραβο και εις ανωτερα..! κοψε και την πολυ tv..

 

ΠΑιδια πειτε μου τη γνωμη σας.Ειναι μια Κ@@@@α στη γειτονια που εχει γεμισει τον τοπο φολες και δεν εχει μεινει γατα για γατα(πρωτο θυμα ο γατος μου που τον ειχα 2 χρονια).

 

Η γατα σου που ηταν και εφαγε τη φολα? Κατοικιδιο ζωο εχεις.. οποτε το περιοριζεις στα ορια της ιδιοκτησιας σου.. αμα τον αφηνεις το γατο να'λωνιζει να χεζει οπου ναναι και να γκαριζει καθε βραδυ ε ναι καιγω φολα θα του'ριχνα που λεει ο λογος ( δεν υπαρχει τπτ πιο εκνευριστικο απο γατια να ουρλιαζουν με τις ωρες κατω απο το μπαλκονι σου στις 1 το βραδυ )

 

 

Ναι πρέπει να αλλάξει ο νόμος. Η θανάτωση αδέσποτου με φόλα τιμωρείται ακόμα με επικήρυξη και λιντσάρισμα.

oοσο εσενα σε ευχαριστει ενα αδεσποτο με οτι συνεπαγεται αυτο.. τοσο και εμενα μευχαριστει να καθαρισει ο χωρος απο δαυτα.. η παει το ζςο σε σπιτι.. η παει σε φιλοζωικο οργανισμο.. δεν ειμαι υπερ της φολας αλλα ατομα υπερασπιστες του δικαου που εκφραζονται με τοσο γελοιες ακροτητες.. μονο γελια μου προκαλουν..

 

 

τα σκυλια στην ασια θεωρουνται εδεσμα.. τραβατε εκει να πουλησετε μουρη χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η γατα σου που ηταν και εφαγε τη φολα? Κατοικιδιο ζωο εχεις.. οποτε το περιοριζεις στα ορια της ιδιοκτησιας σου

 

Σε ποιο σημείο ακριβώς το ορίζει η νομοθεσία αυτό;

Η ημιμάθεια φιλαράκι είναι χειρότερη από την αμάθεια.

:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο σημείο ακριβώς το ορίζει η νομοθεσία αυτό;

Η ημιμάθεια φιλαράκι είναι χειρότερη από την αμάθεια.

:rolleyes:

 

δεν ξερω αν το οριζει η νομοθεσια και προσωπικα δεν με ενδιαφερει αν το λεει κιολας.. θα παρω καιγω ενα σκυλο ΝΑ γομαρι και θα το αφηνω να χεζει στην αυλη σου και οχι στην δικια μου φυσικα... θα το φερνω "βολτα" εξω απο το παραθυρο σου να γκαριζει κανα 2ωρο και φυσικα θα κατουραει ΜΟΝΟ πανω στο αμαξι σου...

 

.. μετα απο αυτο πως σου φαινεται η αποψη οτι πρεπει να κρατας τα κατοικιδια σου εντος της ιδιοκτησιας σου? πιο λογικο ε;

 

εσυ περιμενε απο τη νομοθεσια για πραγματα αυτονοητα.. κλασικος ελληνας

 

σκεφτηκες οτι ισως απλα μερικοι ειρωνευονται? ποτε δε θα εκαναν τιποτα απο αυτα που γραφουν εδω!

 

δλδ εδω μεσα δεν συζηταμε αλλα ειρωνευομαστε.. αλλα να μου πεις .. τα μισα και βαλε ποστ ειρωνειες και κουραφεξαλα ειναι εδω μεσα ..οποτε τι να περιμενω.. τσαμπα χαλιεμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα δεν μπορω να φανταστω πως ειναι να μισεις τα ζωα. μονο αν εισαι παιδι της φαπας πονεμενος και κομπλεξικος και ξεσπας στα ζωακια προφανως. δεν μπορω να φανταστω καποιον αλλον λογο να τα βαλεις με κατι τοσο αθωο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε rambo εσυ που θα του εκανες τη μουρη κρεας..υπερασπιστη των αδυνατων..! αλλη φοβερη συμβουλη εχεις να δωσεις? καταταλλα σκεφτεσαι ε; χαχα

 

 

 

Επειδη καποιος κανει μαλακιες.. εσυ με ποιο δικαιωμα θα μπλεξεις στην ολη ιστορια το παιδι της? με λιγα λογια γινεσαι το ιδιο μ@#@#*ς με αυτον που πεταει τις φολες.. μπραβο και εις ανωτερα..! κοψε και την πολυ tv..

 

 

 

Η γατα σου που ηταν και εφαγε τη φολα? Κατοικιδιο ζωο εχεις.. οποτε το περιοριζεις στα ορια της ιδιοκτησιας σου.. αμα τον αφηνεις το γατο να'λωνιζει να χεζει οπου ναναι και να γκαριζει καθε βραδυ ε ναι καιγω φολα θα του'ριχνα που λεει ο λογος ( δεν υπαρχει τπτ πιο εκνευριστικο απο γατια να ουρλιαζουν με τις ωρες κατω απο το μπαλκονι σου στις 1 το βραδυ )

 

 

 

oοσο εσενα σε ευχαριστει ενα αδεσποτο με οτι συνεπαγεται αυτο.. τοσο και εμενα μευχαριστει να καθαρισει ο χωρος απο δαυτα.. η παει το ζςο σε σπιτι.. η παει σε φιλοζωικο οργανισμο.. δεν ειμαι υπερ της φολας αλλα ατομα υπερασπιστες του δικαου που εκφραζονται με τοσο γελοιες ακροτητες.. μονο γελια μου προκαλουν..

 

 

τα σκυλια στην ασια θεωρουνται εδεσμα.. τραβατε εκει να πουλησετε μουρη χαχαχαχα

 

Το οτι ΕΣΥ δεν εισαι φιλόζωος δεν σημαινει οτι μπορει ο καθε μ@@@ς να σκοτωνει ζωα επειδη τον ενοχλουν. Εαν σε ενοχλει το κατοικιδιο καποιου θα μπορουσες ευγενικα να το αναφερεις στον ιδιοκτητη του και να του ζητησεις να το απομακρυνει απο το χωρο σου. Οπως πολυ σωστα αναφερθηκε παραπανω υπαρχουν πολλοι τροποι να απωθησεις τα ζωα απο την αυλη σου. Αν σε ενοχλουν οι γατες που ουρλιαζουν κατω απο το μπαλκονι σου τοτε ΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ. Εχεις φαει σκυλο και το θεωρεις τοσο εξαισιο εδεσμα??? Και ΤΙ ακριβως σου προκαλει γελια? Το οτι καποιοι υπερασπιζονται τα κατοικιδια τους?:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι ΕΣΥ δεν εισαι φιλόζωος δεν σημαινει οτι μπορει ο καθε μ@@@ς να σκοτωνει ζωα επειδη τον ενοχλουν. Εαν σε ενοχλει το κατοικιδιο καποιου θα μπορουσες ευγενικα να το αναφερεις στον ιδιοκτητη του και να του ζητησεις να το απομακρυνει απο το χωρο σου. Οπως πολυ σωστα αναφερθηκε παραπανω υπαρχουν πολλοι τροποι να απωθησεις τα ζωα απο την αυλη σου. Αν σε ενοχλουν οι γατες που ουρλιαζουν κατω απο το μπαλκονι σου τοτε ΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΚΟΝΟΠΟΡΤΑ. Εχεις φαει σκυλο και το θεωρεις τοσο εξαισιο εδεσμα??? Και ΤΙ ακριβως σου προκαλει γελια? Το οτι καποιοι υπερασπιζονται τα κατοικιδια τους?:mad:

 

εχω 2 σκυλια.. πολυ απλα και ωραια φροντιζω τα ζωα μου να μην ενοχλουν τους γυρω μου.. εχω βλεπεις την κακια συνηθεια να σκεφτομαι για τους αλλους γυρω μου και να μην φτανω στο σημειο να τους κανω να θελουν να ριξουν φολα στα ζωα μου.. ο αλλος ο φιλος για τις γατες του ακομα δε μας ειπε που εφαγαν την φολα.. τις ειχς ελευθερες? γιατι οταν ζεις σε μια πολη οπως η αθηνα και αφηνεις τα ζωα να τριγυρνανε χωρις ελεγχο τοτε ΞΕΡΕΙΣ οτι μια μερα παιζει να μη τα ξαναδεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γατα σου που ηταν και εφαγε τη φολα? Κατοικιδιο ζωο εχεις.. οποτε το περιοριζεις στα ορια της ιδιοκτησιας σου..

 

Δηλαδή ο ιδιοκτήτης φταίει που τα φόλιασαν.

That's really mature. No, really.

 

αμα τον αφηνεις το γατο να'λωνιζει να χεζει οπου ναναι και να γκαριζει καθε βραδυ ε ναι καιγω φολα θα του'ριχνα που λεει ο λογος

 

Ασχολίαστο. But I'd love to see you try.

 

τα σκυλια στην ασια θεωρουνται εδεσμα.. τραβατε εκει να πουλησετε μουρη χαχαχαχα

 

Αστείο eh; Αν το πας έτσι και στους Carib στις Αντίλλες οι άνθρωποι θεωρούνται έδεσμα. Να μαντέψω πως αν πας εκεί και σε φάνε θα φταίς εσύ που πήγες, eh;

 

εχω 2 σκυλια.. πολυ απλα και ωραια φροντιζω τα ζωα μου να μην ενοχλουν τους γυρω μου.. εχω βλεπεις την κακια συνηθεια να σκεφτομαι για τους αλλους γυρω μου και να μην φτανω στο σημειο να τους κανω να θελουν να ριξουν φολα στα ζωα μου.. ο αλλος ο φιλος για τις γατες του ακομα δε μας ειπε που εφαγαν την φολα.. τις ειχς ελευθερες? γιατι οταν ζεις σε μια πολη οπως η αθηνα και αφηνεις τα ζωα να τριγυρνανε χωρις ελεγχο τοτε ΞΕΡΕΙΣ οτι μια μερα παιζει να μη τα ξαναδεις..

 

Ξέρεις πως παίζει να μην τα ξαναδείς από χίλιους δυο παράγοντες, όχι όμως από "ανθρώπους"-ζώα (αποφεύγω με δυσκολία τα καντήλια) που προφανώς ζηλεύουν π.χ. το ερωτικό κάλεσμα τους (διότι αυτοί προφανός δεν πηδάνε) ή δεν θέλουν να τα βλέπουν να χέζουν (διότι προφανώς είναι δυσκοίλιοι) και κατά συνέπεια τα σκοτώνουν.

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου στο πρώτο quote λοιπόν, αν τυχόν τα σκυλιά σου πάνε κατά λάθος και χέσουν στην αυλή του γείτονα, τότε εσύ θα φταίς αν ο γείτονας τα φολιάσει; right;

 

Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου στο δεύτερο quote αν οι σκύλοι σου γκαρίζουν κάθε βράδυ τότε έχω και εγώ θα "μπορώ" να του ρίξω φόλα "που λεει ο λογος".

 

Απορώ πόσο μικροί είναι μερικοί που βγάζουν τόσο μίσος στα ζωα... πόσο πιο χαμηλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...