Προς το περιεχόμενο

Φολα σε γατες


louben

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο, ούτε πρόκειται. Καλό θα ήταν να ήξερες πριν την ταίσεις στην αυλή τη γάτα σου. Με τη θέληση σου (την άγνοιά σου δηλαδή) ήρθαν οι γάτες σπίτι σου. :X

 

Αγνόησε τες για λίγο καιρό, και θα φύγουν μόνες τους. Είναι έξυπνα ζώα οι γάτες, σε αντίθεση με πολλούς ανθρώπους.

 

Άλλος ένας χρόνος λες να έχει αποτέλεσμα? Δε νομίζω....

 

Πάντως αν έναν άνθρωπο τον έδιωχνες από κάπου κλωτσηδόν δε θα ξαναπατούσε... Οι γάτες πάλι...

 

Δεν έχει καμιά δουλειά η γάτα μέσα στο σπίτι μου, σε αντίθεση με πολλούς άλλους δεν θέλω να ζώ μέσα στον ίδιο χώρο με ένα ζώο (για ευνόητους φαντάζομαι λόγους), οπότε βρίσκεται στην αυλή και την ταίζω εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 353
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οι γάτες δεν είναι όλες ίδιες, είναι πως θα τις μάθεις. Υπάρχουν γάτες που είναι εντελώς σπιτόγατες και άλλες που είναι αλάνια. Στα νησιά για παράδειγμα οι γάτες κυκλοφορούν ελεύθερες παρότι υπάρχει κάποιος ιδιοκτήτης που τις φροντίζει και τους βάζει ένα πιάτο φαί. Προφανώς αυτό γίνεται λόγω της χρησιμότητάς τους στο να καθαρίζουν τον τόπο από διάφορα ζωήφια και ποντίκια. Πάντως σίγουρα δεν παραπονείται κανείς ότι κάνουν ζημιές (αυτό πρώτη φορά το ακούω) επειδή κυκλοφορούν ελεύθερες.

 

desolatorXT κι εμένα μπορεί να με ενοχλούν τα παιδάκια που παίζουν στην πλατεία, δεν θα απαιτήσω όμως από τους γονείς τους να τα μαντρώσουν σπίτι ούτε θα πάω να τους ρίξω φόλα. Και στην τελική δεν είναι ιδιοκτησία μας αυτός ο πλανήτης, έχουν δικαίωμα και άλλα ζώα εκτός από μας να κυκλοφορούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γάτες δεν είναι όλες ίδιες, είναι πως θα τις μάθεις. Υπάρχουν γάτες που είναι εντελώς σπιτόγατες και άλλες που είναι αλάνια. Στα νησιά για παράδειγμα οι γάτες κυκλοφορούν ελεύθερες παρότι υπάρχει κάποιος ιδιοκτήτης που τις φροντίζει και τους βάζει ένα πιάτο φαί. Προφανώς αυτό γίνεται λόγω της χρησιμότητάς τους στο να καθαρίζουν τον τόπο από διάφορα ζωήφια και ποντίκια. Πάντως σίγουρα δεν παραπονείται κανείς ότι κάνουν ζημιές (αυτό πρώτη φορά το ακούω) επειδή κυκλοφορούν ελεύθερες.

 

desolatorXT κι εμένα μπορεί να με ενοχλούν τα παιδάκια που παίζουν στην πλατεία, δεν θα απαιτήσω όμως από τους γονείς τους να τα μαντρώσουν σπίτι ούτε θα πάω να τους ρίξω φόλα. Και στην τελική δεν είναι ιδιοκτησία μας αυτός ο πλανήτης, έχουν δικαίωμα και άλλα ζώα εκτός από μας να κυκλοφορούν.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς τότε θα τις είχαν φάει, αλλά θεωρώ και δεδομένο πως ούτε με τις γάτες αλλά ούτε και με το νερό είχαν καλές σχέσεις. Περίεργο αυτό διότι και οι γάτες σιχαίνονται το νερό και είναι αποτελεσματική θεραπεία κατά του οίστρου, δοκίμασέ το πριν αρχίσεις δηλαδή το έφιππο πόλο με ανθρώπινο κεφάλι. Πάντως αν νομίζεις ότι εκφράζομαι προσβλητικά ή ότι άλλο, μπορείς να στείλεις έγγραφη καταγγελία στον βασιλιά των troll και να του πεις ότι σε αποκάλεσα Μογγόλο.

 

crazyfaceuj0tt6.jpg

 

Υ.Γ. με μαλάκα μιλάς, εσύ ιδρώνεις λέει μια παροιμία... Ο βασιλιάς των troll πάντως διέταξε να κάτσεις στην γωνία, με το ένα πόδι στον αέρα για 15 λεπτά ως τιμωρία...

 

Οι γάτες δεν είναι όλες ίδιες, είναι πως θα τις μάθεις. Υπάρχουν γάτες που είναι εντελώς σπιτόγατες και άλλες που είναι αλάνια. Στα νησιά για παράδειγμα οι γάτες κυκλοφορούν ελεύθερες παρότι υπάρχει κάποιος ιδιοκτήτης που τις φροντίζει και τους βάζει ένα πιάτο φαί. Προφανώς αυτό γίνεται λόγω της χρησιμότητάς τους στο να καθαρίζουν τον τόπο από διάφορα ζωήφια και ποντίκια. Πάντως σίγουρα δεν παραπονείται κανείς ότι κάνουν ζημιές (αυτό πρώτη φορά το ακούω) επειδή κυκλοφορούν ελεύθερες.

 

desolatorXT κι εμένα μπορεί να με ενοχλούν τα παιδάκια που παίζουν στην πλατεία, δεν θα απαιτήσω όμως από τους γονείς τους να τα μαντρώσουν σπίτι ούτε θα πάω να τους ρίξω φόλα. Και στην τελική δεν είναι ιδιοκτησία μας αυτός ο πλανήτης, έχουν δικαίωμα και άλλα ζώα εκτός από μας να κυκλοφορούν.

 

Δεν λέω ότι έχεις άδικο... Αλλά το παράδειγμα που δίνεις με τα παιδάκια είναι λίγο άστοχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμιά δουλειά η γάτα μέσα στο σπίτι μου, σε αντίθεση με πολλούς άλλους δεν θέλω να ζώ μέσα στον ίδιο χώρο με ένα ζώο (για ευνόητους φαντάζομαι λόγους), οπότε βρίσκεται στην αυλή και την ταίζω εκεί...

 

 

Κι εγώ άνετα φαντάζομαι τους λόγους μιας και είναι επιστημονικώς τεκμηριωμένο πως η ανωτερότητα του ανθρώπινου σώματος έχει δημιουργήσει ασπίδες που θα έκαναν τα ζώα να μοιάζουν αθάνατα αν τις είχαν. Έτσι ελαχιστότατες πιθανότητες έχεις να προσβληθείς από ιό προερχόμενο από την γάτα αλλά δεν συμβαίνει το αντίστροφο, δηλαδή η γάτα προσβάλλεται πολύ εύκολα από ιούς που το ανθρώπινο σώμα τους έκανε πέρα τις πρωτόγονες εποχές. Άρα δεν θέλεις να αρρωστήσεις τις γάτες, που παραδέχομαι πως σε αυτή την περίπτωση είναι το λιγότερο, τυχερές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ άνετα φαντάζομαι τους λόγους μιας και είναι επιστημονικώς τεκμηριωμένο πως η ανωτερότητα του ανθρώπινου σώματος έχει δημιουργήσει ασπίδες που θα έκαναν τα ζώα να μοιάζουν αθάνατα αν τις είχαν. Έτσι ελαχιστότατες πιθανότητες έχεις να προσβληθείς από ιό προερχόμενο από την γάτα αλλά δεν συμβαίνει το αντίστροφο, δηλαδή η γάτα προσβάλλεται πολύ εύκολα από ιούς που το ανθρώπινο σώμα τους έκανε πέρα τις πρωτόγονες εποχές. Άρα δεν θέλεις να αρρωστήσεις τις γάτες, που παραδέχομαι πως σε αυτή την περίπτωση είναι το λιγότερο, τυχερές.

 

Τις βλακιούλες που μου λες θες να τις γράψω στο δεξί, ή το αριστερό @@ ?

 

Υ.Γ. Εσυ δεν είσαι ο τραγικός τύπος που είχες κάνει ένα thread για την απέχθειά σου προς τους υπέρβαρους, όπου λίγο πολύ τους έλεγες ζώα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι γίναμε καλοί Σαμαρείτες τώρα... Όταν σου συμβεί κάτι τέτοιο έλα να το ξανασυζητήσουμε το θέμα...

Δεν σου έχει τύχει ο γείτονας να έχει 3 κυνηγόσκυλα στην αυλή του έτσι; Που τυχαίνει να ειναι και κάτω απο το μπαλκόνι του σπιτιού σου. Τα σκυλιά δεν έβγαζαν το ΣΚΑΣΜΟ μέσα τους , ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΙ - ΟΛΟ . Μα την παναγία , το θυμάμαι και μου σηκώνεται η τρίχα , αλήθεια σου λεω. Αγρυπνια δεν είναι αυτό που νομίζεις...

 

Το ζήτημα ήταν, ΓΙΑΤΙ τα γαμοσκυλα γαβγιζαν , ΓΙΑΤΙ , γιατί ; Λοιπον , ο μαλάκας ο ιδιοκτήτης τους ήταν ΚΥΝΗΓΟΣ , ΝΑ ΓΙΑΤΙ. Τα εχει μάθει να είναι ανυσηχα , τα εχει δεμένα ΟΛΗ ΜΕΡΑ και όσα παρακάλια και να του έκανα του ήλιθιου να πάρει απο εκει (ηξερα οτι είχε άλλο χώρο να τα βάλει - αλλού ) αυτος με έγραφε στα παπάρια του.

 

Πήγα κοντα μια μέρα στα σκυλιά απο περιέργια , και είδα οτι υπήρχαν και κάτι κουτάβια. Νταξει - έλιωσα ,γονάτισα δεν υπάρχει πιο ομορφο ζωό απο ένα κουτάβι ή γενικά απο τα μικρά ζώα ... αλλά ξέρεις το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν το ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΓΕΙΤΟΝΑΣ (κυνηγός) να τα έχει έτσι παραμελημένα -δηθεν οτι έτσι πρέπει να μαθαίνεις ένα σωστό κυνηγόσκυλο - δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια.

 

Το παράξενο της υπόθεσης και το ποιο τραγικό : καθε απογευμα ερχοτανε ο βλάκας στην αυλή του να περιποιηθεί τις ντομάτες του και τον ενοχλούσαν τα γαβγίσματα των σκυλιών. Ο τύπος για να τα κάνει να σταματήσουν , τα άρχιζε στις χριστο/ναγιες και τα χτυπούσε . Σκατα , ... :-(

Δεν σκοπεύω να ρίξω φόλες στην γάτα του καθενός, ωστε να δημιουργήσω πρόβλημα σε κανέναν, απλά στις γάτες που έχουν κάνει παρά τη θέλησή μου, μόνιμη μετεγκατάσταση στο σπίτι μου....
Ευχομαι μόνο να το εννοείς μέσα απο το θυμό σου και όχι να το πιστεύεις σοβαρά , να είναι μια ωχαδελφίστικη παρόρμηση. Μάλλον έτσι είναι , ε;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Εσυ δεν είσαι ο τραγικός τύπος που είχες κάνει ένα thread για την απέχθειά σου προς τους υπέρβαρους, όπου λίγο πολύ τους έλεγες ζώα?

 

 

Επειδή το trolling είναι τέχνη μπορείς να ξεσηκώσεις την κοινή γνώμη και να φέρουν στο φως τον πιο κακό τους εαυτό και στην επιφάνεια πολλά άλλα άσχετα ζητήματα, αλλά και κρατάει το νήμα για αρκετές σελίδες χωρίς να είναι ανάγκη να βρίσεις κανέναν για να σπάσεις πλάκα μέχρι θανάτου. Βέβαια η κατάχρηση απαγορεύεται, πάντως 9 στις 10 μπαίνω στο insomnia για να σπάω πλάκα, ο μουστακοφόρος στο logo με το σπαθί θα ήταν περήφανος για μένα.

Αν αυτό διαρκεί μόνο 2-3 μηνύματα και μετά αποτελείς παρελθόν, τότε μάλλον αυτό δεν είναι και τόσο επιτυχημένο trolling. Ο βασιλιάς θα ήταν απογοητευμένος από εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρήστης ντεζολέητορ δεν είναι πια μέλος του χαρούμενου φόρουμ μας.

 

Άνοιξα μετά από αρκετές ώρες το pc και μπήκα στο φόρουμ και μόνο ότι έφαγα Ban δεν περίμενα να δώ... μην ανυσηχείς δεν θα σε απασχολήσω άλλο, αφού επιλέξατε να με βγάλετε από το community θα φύγω...

Απλά θα ήθελα να αναφέρω ότι φυσικά και δεν πρόκειται να ρίξω φόλες στις γάτες... Αποτελούν όντως πρόβλημα, αλλα το ποστ το έκανα περισσότερο γιατί με νευριάζουν οι ψευτοφιλόζωοι, αν σκόπευα πραγματικά να κάνω κάτι τέτοιο νομίζεις θα ρωτούσα σε ένα φόρουμ πως να το κάνω? Δεν νομίζω ότι σαν μέλος ποτέ άλλωτε έθιξα κανέναν, ούτε έκανα υβριστικά ποστ, οπότε το βρίσκω λίγο υπερβολικό το Ban...Όπως και να έχει, αν ήμουν mod αλλά και οποιοδήποτε μέλος του φόρουμ, θα με πείραζε πολύ περισσότερο οι συμπεριφορά ορισμένων μελών, οι οποίοι δηλώνουν ότι μπαίνουν για να σπάσουν πλάκα και να κάνουν flame (βλέπε aigeas, χωρίς φυσικά να ζητάω να του κάνεις Ban)...

Αυτά και καλή συνέχεια...

 

Υ.Γ. ακόμη βέβαια προσπαθώ να καταλάβω πως ακριβώς χρησιμοποίησα το φόρουμ για να σκοτώσω ζώα, όπως μου έγραψας στο μύνημα.... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...