Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

afentiko7 σε παρακολουθώ από την αρχή του thread και όλο ειρωνεία είσαι. Άκουσες καθόλου για τον πολιτικό που έκανε παρόμοια κίνηση και του ανατίναξαν αυτοκίνητο και σπίτι την ώρα που αυτός κοιμόταν μέσα? Δεν νομίζω. Έχεις καμιά ιδέα για το πόσο ισχυροί είναι αυτοί οι "παππούληδες" ή ακόμα κοιμάσαι και ονειρεύεσαι με την ιδέα ότι μια καταγγελία βάζει τέρμα σε κάθε παράνομη δραστηριότητα?

 

Γι' αυτό λοιπόν μην είσαι όλο εξυπνάδες και να προτείνεις ιδέες που να μπορούν να εφαρμοστούν. Εκτός αν θεωρείς πια τόσο @#$^#%! όλους τους Κρητικούς και γουστάρουμε που μας κάνει ρεζίλι ένα χωριό πετσαράδων παντού ή ότι νοιώθουμε το πουλί μας να μεγαλώνει όταν ακούμε ότι τα παληκάρια μας έριξαν ελικόπτερο της αστυνομίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Πιάνεις λοιπόν το βουλευτή της περιοχής σου αν είναι ένα θέμα που σε ενδιαφέρει και του λες φιλαράκο δεν ξαναβγαίνεις αν δεν τερματίσεις την κατάσταση.Εκανε κανείς τπτ τέτοιο?Οπότε έχετε ευθύνες όλοι σας.Εαν ο βουλευτής ή ο νομάρχης ή όποιος άλλος δεν μπορεί να βάλει τέρμα είναι ανίκανος και ακόμα πιο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) αυτός που τον εκλέγει.

 

Άσε ρε omni, πάντα προσπαθείς να πουλήσεις εξυπνάδα και το μόνο που καταφέρνεις είναι να δείξεις πόσο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) είσαι.

 

Για να δούμε το επιχείρημα σου εφαρμοσμένο στην περίπτωση σου. Πότε ρε συ έκανες καταγγελία για τις παρανομίες της περιοχής σου; Πήγες στο βουλευτή και το νομάρχη σου να του 'ξηγήσεις πως "δεν ξαναβγαίνει αν δεν τερματίσει την κατάσταση". Έκανες εσύ κάτι τέτοιο; Εαν ο βουλευτής ή ο νομάρχης ή όποιος άλλος δεν μπορεί να βάλει τέρμα είναι ανίκανος και ακόμα πιο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) αυτός που τον εκλέγει. Εσύ λοιπόν είσαι υπεύθυνος για την εγκληματικότητα και τη διαφθορά στην περιοχή σου.

 

Λοιπόν, omni, είσαι και συ και όλο σου το σόι υπεύθυνος για ό,τι συμβαίνει στον τόπο σου;

 

Άσε, την απάντηση τη γνωρίζουμε όλοι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε έχετε ευθύνες όλοι σας.

 

 

 

Γι αυτό λες εσύ επειδή αγαπούσε τα όπλα ή επειδή δε ξαναέβλεπε σταυρό ούτε από τη γυναίκα του

 

Δεν υπάρχει συλλογική ευθύνη.

Με την ίδια λογική έχεις καί εσύ ευθύνη γιατί θα μπορούσες πολλά να κάνεις γιά μιά καλύτερη κοινωνία αλλά λες τι με νοιάζει εμένα!

 

Γιά το άλλο πού λες έτσι είναι.Ρίχνεις μερικούς περοβολισμούς καί γίνεσαι και συ τάχα ένας απ αυτούς.Καί να τα ψηφαλάκια πού λέει κι ο Καφετζόπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνανε ντου οι μπάτσοι με ραντεβου :confused::confused::confused::confused:

 

Πήγανε πάνω και βρηκανε ίχνη απο χασίς και σφαίρες....

 

Μπράβο στην Αστυνομία , που δεν φταίει αυτή βέβαια....αλλά η πιο ψηλά....

 

Α ρε χρήμα ου παίζει....:shifty::shifty::shifty:

 

Όμορφα , γουστάρω....ο Pablo Escobar ξαναζεί B):cool:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα οπως ηταν αναμενομενο πηρε γρηγορα και πολιτικες διαστασεις, ομως ευτυχως αυτη τη φορα το Κρατος φροντισε να κανει αισθητη την παρουσια του πριν χασει την μπαλα κατω απο τα ποδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς όλοι οι Κρητικοί που και καλά το ξέρατε αυτό το πράγμα και σας ντροπιάζει από γεννησημιού σας (πως οι υπόλοιποι λένε μαμά μπαμπά εσείς λέγατε "γ..ώ τα Ζωνιανά") δεν κάνατε καμιά καταγγελία πουθενά ή περιμένατε να γίνει το σκηνικό?Ολοι εσείς είστε ψυχούλες και το μαύρο πρόβατο οι Ζωνανιώτες.:lol:

 

 

QUOTE]

 

Κανεις μεγαλο λαθος φιλε>Απο το 90 φωναζουν ολοι(ο γραμματικακης πρωην πρυτανης του παν/μιου κρητης) ειχε κανει και συνεδριο.

Ας ειναι καλα οι γ@#$μ@#νοι πολιτικοι που τους κανουν πλατες(εγχωριοι και μη εγια να μην παρεξηγιομαστε)!!!!

ΠΑιδια περα απο την πλακα μακαρι να γινει καλα το παληκαρι που τραυματιστηκε περα απο τις διαφωνιες η τις αποψεις μας για την αστυνομια ετσι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάνεις λοιπόν το βουλευτή της περιοχής σου αν είναι ένα θέμα που σε ενδιαφέρει και του λες φιλαράκο δεν ξαναβγαίνεις αν δεν τερματίσεις την κατάσταση.Εκανε κανείς τπτ τέτοιο?Οπότε έχετε ευθύνες όλοι σας.Εαν ο βουλευτής ή ο νομάρχης ή όποιος άλλος δεν μπορεί να βάλει τέρμα είναι ανίκανος και ακόμα πιο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) αυτός που τον εκλέγει.

 

 

 

 

Καλα εδω γελανε.

ΚΑνε και εσυ το ιδιο με το βουλευτη της δικης σου περιοχης μετα τα επεισοδια που θα γινουν για νιοστη φορα μετα το πολυτεχνειο(καμενα κτλ).Αν εισαι απο αθηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ρε συ έκανες καταγγελία για τις παρανομίες της περιοχής σου; Πήγες στο βουλευτή και το νομάρχη σου να του 'ξηγήσεις πως "δεν ξαναβγαίνει αν δεν τερματίσει την κατάσταση"

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν κατεβαίνω καν να ασκήσω το εκλογικό μου δικαίωμα σε τοπικές εκλογές γιατί ξέρω το σκοπό των υποψηφίων που δεν είναι να βοηθήσουν τα κοινά .Δεν έχω να κερδίσω κάτι από αυτούς ούτε αυτοί από εμένα οπότε άκυρο για μένα αυτό που λες.Οπότε βρες άλλους να τα πεις αυτά.

 

(βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) είσαι

 

τρομοκράτης πλήκτρων :devil:

 

ομως ευτυχως αυτη τη φορα το Κρατος φροντισε να κανει αισθητη την παρουσια του πριν χασει την μπαλα κατω απο τα ποδια..

 

Ναι δεν είδες σταμάτησε αμέσως η χασισοκαλλιέργεια βρήκαν τους ενόχους .Εδώ δεν θέλουν να πιασουν 10 τοκογλύφους του πετρελαίου και 2 μαγαζάτορες της παραλιακής άσε με τώρα δλδ τι παραπάνω έκανε?που περιμενε να φύγουν όλοι σαν κύριοι με τα χασισόδεντρα και μετά να μπουκάρει?Το διανοείσαι να στέλνει εκαμίτες σε χωριό λες και είναι τπτ αυτονομιστές όπως στο Κόσοβο ή στο Τέτοβο?Δλδ αν δε γινόταν το περιστατικό ακόμα θα μιλάγαμε για τη λεβεντόγεννα Κρήτη και τι ήρωες βγάζει και πως αντιστάθηκε στους Γερμανούς το 40 κοκ.

 

ΚΑνε και εσυ το ιδιο με το βουλευτη της δικης σου περιοχης μετα τα επεισοδια που θα γινουν για νιοστη φορα μετα το πολυτεχνειο(καμενα κτλ).Αν εισαι απο αθηνα.

 

Καλά συγκρίνεις τώρα το ξύλο 2 ομάδων(Ματ με διαδηλωτές) με τραυματισμό ,πορνεία και χασίσια?Και στην τελική σκασίλα μου αν καίνε και κανά κατάστημα τράπεζας.Το θέμα μας εδώ είναι η νοοτροπία ενός ολόκληρου νησιού που θεωρεί φυσικό να έχει όπλα να πολεμάει τους μπάτσους (αλλά δε νομίζω αν μπούκαραν οι Τούρκοι να έδειχναν τον ίδιο ζήλο), να κάνει ερωτικά εγκλήματα, να κλέβει ζώα να φτιάχνει τοπικιστικούς συλλόγους και να στεκόμαστε όλοι προσοχή όταν κάποιος απαγγέλει μαντινάδα ή τραγουδάει ριζίτικα.Εχουμε σε κάθε εκπομπή που σέβεται τον ευατό της μια ομαδα με Κρητικούς χορούς και μια άλλη με κλαμμένους Πόντιους που χορεύουν πυρρίχιο.Λες και όλοι οι υπόλοιποι στον Ελλαδικό χώρο Βλάχοι, Αρβανίτες είναι παιδιά κατώτερου θεού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα θα μιλάγαμε για τη λεβεντόγεννα Κρήτη και τι ήρωες βγάζει και πως αντιστάθηκε στους Γερμανούς το 40 κοκ.

 

Εγώ πάντως αυτό δεν το ξεχνάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα οπως ηταν αναμενομενο πηρε γρηγορα και πολιτικες διαστασεις, ομως ευτυχως αυτη τη φορα το Κρατος φροντισε να κανει αισθητη την παρουσια του πριν χασει την μπαλα κατω απο τα ποδια..

 

Το κράτος κάποια στιγμή πάλι θα απουσιάζει από την περιοχή.Οι Ζωνιανοί όμως θα παραμείνουν εκεί.

Δεκαετίες δεν λύθηκε το ζήτημα.Τώρα θα λυθεί?

Η κατάσταση είναι εξαιρετικά σοβαρή.Όταν γίνεται τέτοιας έκτασης επιχείρηση δεν θέλει καί πολύ σε πιό δύσκολες καταστάσεις να επέμβει ο στρατός όπως έγινε στην Κολομβία αν καί αυτό το σενάριο φαντάζει πολύ μακρινό.Αν το φαινόμενο της χασισοκαλλιέργειας εξαπλωθεί πολύ τότε όλα είναι πιθανά.

Κάποτε συνάντησα ένα από τα Λιβάδια χωριό δίπλα στα Ζωνιανά.Καί όταν είπα ότι δεν μού αρέσουν τα όπλα γύρισε προς το μέρος μου καί είπε.

Καλά τόξερα εγώ πως οι Καστρινοί δεν είναι άντρες!(Καστρινοί είναι οι Ηρακελιώτες).Φυσικά δεν μπήκα σε αντιπαράθεση γιατί δεν ξέρει ποτέ κανείς τι μπορεί να κάνουν αυτοί οι απρόβλεπτοι άνθρωποι.

Δηλαδή χωρίς το σιδερικό τους νοιώθουν ασήμαντοι.Έτσι εννοούν μερικοί την παληκαριά στην Κρήτη.Η κάνη τού όπλου τους αποτελεί προέκταση τού πέους τους.Τη στιγμή πού ρίχνουν κατά ριπάς νοιώθουν να εκσπερματώνουν!Μιλάμε γιά ιερή σχέση.

Πάει. Σικάγο γίναμε πού έλεγε καί ο μακαρίτης ο Παπαγιαννόπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάνεις λοιπόν το βουλευτή της περιοχής σου αν είναι ένα θέμα που σε ενδιαφέρει και του λες φιλαράκο δεν ξαναβγαίνεις αν δεν τερματίσεις την κατάσταση.Εκανε κανείς τπτ τέτοιο?Οπότε έχετε ευθύνες όλοι σας.Εαν ο βουλευτής ή ο νομάρχης ή όποιος άλλος δεν μπορεί να βάλει τέρμα είναι ανίκανος και ακόμα πιο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) αυτός που τον εκλέγει.

 

Τους ενοχοποιείς όλους, με το επιχείρημα της πολιτικής πίεσης-ψήφου.

 

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν κατεβαίνω καν να ασκήσω το εκλογικό μου δικαίωμα σε τοπικές εκλογές γιατί ξέρω το σκοπό των υποψηφίων που δεν είναι να βοηθήσουν τα κοινά .Δεν έχω να κερδίσω κάτι από αυτούς ούτε αυτοί από εμένα οπότε άκυρο για μένα αυτό που λες.Οπότε βρες άλλους να τα πεις αυτά.

 

 

Τώρα μας λες πως εσύ δεν ασχολείσαι! Αδυνατείς να είσαι συνεπής στη δική σου -ο Θεός να την κάνει- λογική μεταξύ δύο δημοσιεύσεων.

 

τρομοκράτης πλήκτρων :devil:

 

Αυτό στα σίγουρα! Τα πλήκτρα, η γλώσσα και η λογική υποφέρουν εξαιτίας σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@afentiko7

Πρέπει να έχεις κάποιο πρόβλημα με τούς Κρητικούς.

Με το να λες πιό πριν ότι ένα ολόκληρο νησί ασχολείται με τα όπλα καί πυροβολεί αστυνομικούς είσαι τελείως άουτ καί δεν είναι αλήθεια αυτό πού λες.

Μιά περιορισμένη σκληρή ομάδα κακοποιών είναι αυτή.Δεν είναι τόσο αντιφατικό πού πριν μερικές μέρες όλοι μίλαγαν γιά την πνευματική κληρονομιά της Κρήτης κ.λ.π μετά την προβολή τού El Greco?

Τελικά τι είναι το νησί?Κολομβία?Όχι βέβαια.Αλλά αν θες να προπαγανδίσεις κατά μπορείς με το λέγε-λέγε να ξεθωριάσεις μιά καλή εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα με τους Κρητικους ειναι πως το 95% αυτων ειναι και Γ.ΜΩ τα ατομα, τινγκα στο φιλοτιμο και την υπερηφανεια αλλα το υπολοιπο 5% ειναι by far the worst of all. Εγω τους παω με χιλια.

 

Δειτε και τα αποτελεσματα των προσφατων εκλογων (Δικα σας τα συμπερασματα) μιας και πολλοι ανεφεραν τους πολιτικους

http://www.ekloges.ypes.gr/pages/index.html

Πατηστε στο νομο και επιλεξτε δημο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@afentiko7

Τι εχεις με τους Κρητικους και σε εχει πιασει αυτο το μενος; σου εφαγε κανενας συμαθητης με καταγωγη απο την Κρητη την γκομενα και λυσαξες;

Βλεπω στα ποστ σου το συμπερασμα 1 Κρητικος κακος = ολοι οι Κρητικοι κακοι

χαλαρωσε και λιγο ,πρωτοι οι Κρητικοι του insomnia βγηκαμε να τοποθετηθουμε εναντιων της καταστασης που επικρατει στα Ζωνιανα.

Και απο οτι βλεπω δεν ειμαι ο μονος που εχει παρεξηγηθει απο τα ηλιθιωδη ποστ σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα μας εδώ είναι η νοοτροπία ενός ολόκληρου νησιού που θεωρεί φυσικό να έχει όπλα να πολεμάει τους μπάτσους (αλλά δε νομίζω αν μπούκαραν οι Τούρκοι να έδειχναν τον ίδιο ζήλο)

 

aderfe to skeftosouna polu ora gia na to molaris auto?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...