Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1980,ισως να ειμαι απο αυτους που θαπαιζαν τη ζωη τους κορονα γραμματα για να σωσω ενα πολιτη ο οποιος ισως να τυχενε να εισουν εσυ... δεν υπαρχει εστω και ενα 10% ναμαι σαυτη τη κατηγορια;;;Αν ισχυει αυτο το ρημαδιασμενο 10% δεν ειναι κριμα να μου μιλας εμενα ετισ αυτη τη στιγμη;

δε περιμενω απαντηση, δε θα το συζητησω. Απλα αν θες αφιερωσε μισο λεπτο να το σκεφτεις λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1980 , όπως σου είπα και απο μσν , και εγώ έχω φάει ξύλο απο μπάτσους....

Και επειδή ο πατέρας μου μου έχει εξηγήσει ποια πρέπει να είναι η συμπεριφορά του αστυνομικού , έχω τσακωθεί ουκ ολίγες φορές με αστυνομικούς....

 

Το καλύτερο είναι να ξέρεις τα δικαιώματά σου ΑΛΛΑ και τις υποχρεώσεις σου....

 

 

Όταν ο άλλος έρχεται να σπάσει τον αστυνομικό κλοιό , και να βαρέσει με το καδρόνι ο αστυνομικός θα κάτσει έτσι?

Όταν όμως σε σταματήσει για αλκοτέστ , ΟΦΕΙΛΕΙ να σου μιλάει με το σεις και με το σας....ΑΝ όμως έχεις ένα κωλοφτιαγμένο αμάξι και κάνεις κολια, τότε δεν θα σου μιλίσει με το σεισ και με το σας....

 

Οταν ακολουθείς την πορεία 200 μαλακισμένων αληταράδων οπαδών , σε παίρνει η μπάλα ( έτσι με είχε πάρει και μένα ) και τις τρώς και εσυ....Διοτι ο καλύτερος άνθρωπος να είσαι , τί δουλειά έχεις με αυτούς????

 

υπάρχουνε ΑΛΗΤΑΡΑΔΕΣ αστυνομικοι , αλλά οι περισσότεροι , γνώμη μου , είναι πολύ καλοι , ειδικά για τα λεφτα και την εκπαίδευση και εξοπλισμο που έχουνε....

 

Και πρεπει επιτέλους να καταλάβουμε ότι εκτός απο δικαιώματα έχουμε και υποχρεώσεις σε αυτή την χώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1980,ισως να ειμαι απο αυτους που θαπαιζαν τη ζωη τους κορονα γραμματα για να σωσω ενα πολιτη ο οποιος ισως να τυχενε να εισουν εσυ... δεν υπαρχει εστω και ενα 10% ναμαι σαυτη τη κατηγορια;;;Αν ισχυει αυτο το ρημαδιασμενο 10% δεν ειναι κριμα να μου μιλας εμενα ετισ αυτη τη στιγμη;

δε περιμενω απαντηση, δε θα το συζητησω. Απλα αν θες αφιερωσε μισο λεπτο να το σκεφτεις λιγο.

 

καταρχας δεν θα περιμενα τον μπατσο να με σωσει. Ξερω οτι στην ελλαδα ειμαι μονος μου σε κατι επικιδυνο. Επειδη γραφω σε εσενα δεν σημαινει οτι αυτα που γραφω πανε συγκεκριμενα σε εσενα. Απλα θεωρω γελοιο οταν εισαι πιτσιρικι να ξεσπανε πανω σου και οταν μεγαλωσεις και δικτυωθεις με δυο λεξεις να κανουν πεντε βηματα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλα ακουγεται λιγο ανωριμη η απαντηση σου "δε περιμενω το μπατσο να με σωσει". Ξερεις ποσοι συναδερφοι μου εχουν συλλαβει διαρρηκτες επαυτοφορο οι οποιοι μαλίστα ηταν ενοπλοι; αυτοι με τη πρωτη που θα σε βλεπαν μεσα πιθανοτατα να στη μπουμπουνιζανε κιολας. Πως θα σωζωσουνα; εκτος κι αν εχεις τιποτα καλαζνικοφ κστο σπιτι και νοιωθεις ασφαλεια,τι να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργη απαντηση ισως , ανωριμη δεν νομιζω. γνωριζω πολλα ατομα παντως που δεν περιμενουν τιποτα απο κανεναν σε τετοιες καταστασεις. ε δεν θα σου πω τωρα που βασιζομαι. οχι δεν εχω οπλα στο σπιτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ομως το οτι εσυ και οι φιλοι σου δε περιμενετε κανενα να σας σωσει δε παει να πει οτι δεν υπαρχουν ατομα εκει εξω που εστω με δικη τους βουληση θα σας εσωζαν. εκει θελω να καταληξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει σιγουρα. τελοσπαντων ειμαστε εντελως εκτος θεματος. συγνωμη αν σε αδικησα καπου απλα οταν βλεπω ανθρωπους με την στολη του μπατσου διαολιζομαι εχω ασχημες εμπειριες. αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hamurabi όντος δεν ξέρω πολλα πράγματα για το σώμα σας αλλά οταν έμεινα κρατητήριο μια νύχτα->πήγα αυτόφορο->δικαστήριο εξαιτίας ενός μεθυσμένου-εκτός υπήρεσιας αστυνομικού τότε είδα και την καλή αλλά και την κακή πλέυρά της αστυνομίας. Και αν και εγώ βρήκα το δίκαιο μου και έδειξα μεγαλοψυχία ωστε να μην αποταχθεί ο μαλακας, σκέψου πόσοι άλλοι στην θέση μου χάθηκαν στα γρανάζια της ''συνδικαλιστικής στήριξης'' που παρέχεται στο σώμα.

 

Μην ξεχνάς πως αυτό είναι το επάγγελμα που επέλεξες. Όσο τσίτα και να είσαι, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ καμια δικαιολογία να αντιδράς βίαια, εκεί που δεν πρέπει.

 

Κατα τα άλλα οπως είπες και εσυ, η δουλειά σας δύσκολα θα τύχει αναγνώρησης απο τον πολύ κόσμο. Ο Ελληνας έχει μάθει να γκρινιάζει και να απαιτεί αδικαιολόγητα,αλλα όπως είπε και ο harkon, σε μερικά άτομα είναι δύσκολο να αποδείξεις πως δεν εισαι ελέφαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hamurabi όταν κράζεις κάτι είτε αυτό είναι η αστυνομία,είτε δημόσιες υπηρεσίες,είτε ταξιτζήδες είτε οτιδήποτε τότε όπως είπα θα τους πάρει όλους η μπάλα..και τους σωστούς και τους σκάρτους.Εγώ όμως όταν κράζω σαφώς και αναφέρομαι συγκεκριμένα στους σκάρτους οι οποίοι από αυτά που βλέπω είναι η πλειοψηφία.Εάν όμως εσύ κάνεις σωστά τη δουλειά σου και έχεις τα @@ να ρισκάρεις για άλλους(επειδή κάποιοι οι οποίοι επιλέγουν να γίνουν αστυνομικοί δεν τα έχουν) τότε πραγματικά μπράβο,δεν τίθεται θέμα.Απλά,σίγουρα δεν πιστεύω ότι όλοι μα όλοι είναι σκάρτοι.Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο αντιφατικό πού πριν μερικές μέρες όλοι μίλαγαν γιά την πνευματική κληρονομιά της Κρήτης κ.λ.π μετά την προβολή τού El Greco?

 

:lol::lol:Εντάξει ρε παιδί μου βαυκαλισου ότι δώσατε τα φώτα σας στον πολιτισμό.Και σώπα ο Θεοτοκοπουλος ήταν Κρητικός δεν ήταν Ελληνας ο Λεωνίδας ήταν Σπαρτιάτης ο Αχιλλέας ήταν Μυρμιδόνας κοκ.Εντάξει και εσύ είσαι Ηρακλειώτης δεν είσαι Κρητικός αν το πάμε έτσι.

 

1 Κρητικος κακος = ολοι οι Κρητικοι κακοι

 

ναι γιατί σε κανένα πολιτισμένο μέρος του κόσμου δεν κλέβουν ζώα δεν κάνουν εγκλήματα τιμής και δε θεωρούν φυσιολογικό να ρίχνουν κουμπουριές.Ούτε βλέπεις τύπους με μαντήλια να τριγυρνάνε στο δρόμο και να το παίζουν καμπόσοι.Ούτε κάνει κανείς άλλος Ηπειρωτικο γλέντι,Πελοποννησιώτικο κοκ.Βέβαια όλα αυτά τα αντισταθμίζει το ρακόμελο αλλά δεν μπορεί κάποιος να τα σχολιάζει

 

Τι εχεις με τους Κρητικους και σε εχει πιασει αυτο το μενος; σου εφαγε κανενας συμαθητης με καταγωγη απο την Κρητη την γκομενα και λυσαξες;

 

Εχμ δε σας είπα εγώ.Που πήγε το μυαλό του Κρητικού?Το ότι κάποιος μάγκας Κρητικός έφαγε την γκόμενα ενός λαλάκα πρωτευουσιάνου ε?Και να μου συνέβαινε φίλε αυτό να σαι σίγουρος ότι θα βριζα τη συνοικία του αλλά με τπτ δε θα τραβιομουνα να μάθω από που κρατάει η σκούφια του

 

aderfe to skeftosouna polu ora gia na to molaris auto?

 

Καλά αν ο Τούρκος σου αφήσει την περιουσία και δε στη δημεύσει θα δούμε ποσο θα πολεμήσετε.

 

Επισης 1980,δε ξερω κατα ποσο γνωριζεις αλλα στην αγγλια στις διαδηλωσεις οι πλαστικες σφαιρες πεφτουν βροχη. Εδω μη τυχον βγει γλοπ κατευθειαν γινεται δολοφονος ο αστυνομικος. Θα πρεπε ναχε γκλοπ απο ζαχαρη... μη τυχον και γδαρουμε τον αληταρα που εκαψε τη μιση αθηνα.

 

Εγώ προτείνω με smg και με uzi να βγαίνετε.Γιατί ξέρεις τι αληταράδες είναι οι διαδηλωτές ?Παρτο χαμπάρι ότι όπως οι βασιλιάδες τα παλιά τα χρόνια είχαν τους φρουρούς τους έτσι είναι και τα ΜΑΤ χτυπάνε όποιον πάει να τα βάλει με το αφεντικό τους.Κανείς μα κανείς δεν μπαίνει στο σώμα για να τα βάλει με τον έμπορα ναρκωτικών.Ολοι μπαίνουν για να βολευτούν και για να νιώσουν μαγκες δέρνοντας κανά μετανάστη ή καμιά φοιτήτρια.Για τα άλλα που είπες (επικίνδυνη δουλειά) μαζί σου και γω και επαυξάνω αλλά σου λέω κανείς δεν μπαίνει στο σώμα επειδή είναι ρομαντικός αλλά για να βολευτεί.Οπως δεν πάει κανείς στα ΟΥΚ για να πλακώσει Τούρκους.Γουστάρει να πλακώνει γενικά.Το αν θα είναι Τουρκοι ή τπτ αλλοι καρφάκι δεν του καίγεται.Και πάλι λέω για το 90-95%Ε θα ξεφύγει και κανένας

 

 

Όταν ο άλλος έρχεται να σπάσει τον αστυνομικό κλοιό , και να βαρέσει με το καδρόνι ο αστυνομικός θα κάτσει έτσι?

 

Ναι γιατί ο ΜΑΤΑΣ είναι οπλισμένος σαν αστακός ενώ ο άλλος με ένα ξυλαράκι και τα γυμνά του χέρια.Τι να κλάσει ο δεύτερος στον πρώτο?

 

Και έλεος με το παραμυθάκι που καίγεται η μισή Αθήνα.Το να καίγονται 5 τράπεζες (ξέρετε αυτοί που παίρνουν τα δικά μας χρήματα ) και 5 μερσεντές δεν ένοιαξε κανένα.Το να καεί όμως το μαγαζακι κανενός μικροεμπορα ή κανά ραλάκι ναι όσοι το κάνουν είναι κάφροι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πω ενα παραδειγμα απο ενα φιλο μου ματατζη.

Επαιζε ΑΕΚ με μια ξενη. Πριν πολλα χρονια πανω απο 10.

Ηταν φιλαθλοι της αεκ σενα σημειο ψηλα με ματατζηδες διπλα.

Και κατω κατω χαμηλα ηταν παλι φιλαθλοι της ΑΕΚ.

Ξαφνικα οι επανω αρχισαν να σπανε καρεκλες οταν εβαλε γκολ η αλλη ομαδα και της πεταγανε κατω !!! Οπου ηταν δικοι τους,φιλαθλοι της αεκ. Οι ανωτεροι λοιπον της διμοιριας εκει εδωσε εντολη να επεμβουν οι ματατζηδες στους επανω ωστε να παψουν να πετανε καρεκλες στα ατομα κατω μη τραυματιστει κανεις. Αρχιζει λοιπον ο πανοικος και οι κατω ξερετε πως αντεδρασαν; βριζοντας του ματζατζηδες και φωναζοντας συνθηματα να ξεκουμπιστουν.

προσπαθειστε λοιπον να μπειτε και στο πετσι του αλλου ρολου μην ειστε μονο στο δικο σας. Βλεπετε πως λειτουργει ο ελληναρας... με κοπανανε,πεταγετε καποιος να με βοηθησει και τελικα εγω κοπαναω αυτον που με βοηθησε.

Αυτα κανουν οι προκαταληψεις με τους "μπατσους". ΜΕρικοι ειστε τοσο κομπλεξικα κολλημενοι που ακομα και οταν σας βοηθανε τους βριζετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε ρε omni, πάντα προσπαθείς να πουλήσεις εξυπνάδα και το μόνο που καταφέρνεις είναι να δείξεις πόσο (βάλε συ επιθετικό προσδιορισμό) είσαι.

Λοιπόν, omni, είσαι και συ και όλο σου το σόι υπεύθυνος για ό,τι συμβαίνει στον τόπο σου;

 

Άσε, την απάντηση τη γνωρίζουμε όλοι εδώ.

 

ωπα. αψεντι ωρα να αλλαξεις υπογραφη. τι βομβα ηταν αυτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατί σε κανένα πολιτισμένο μέρος του κόσμου δεν κλέβουν ζώα δεν κάνουν εγκλήματα τιμής και δε θεωρούν φυσιολογικό να ρίχνουν κουμπουριές.Ούτε βλέπεις τύπους με μαντήλια να τριγυρνάνε στο δρόμο και να το παίζουν καμπόσοι.Ούτε κάνει κανείς άλλος Ηπειρωτικο γλέντι,Πελοποννησιώτικο κοκ.Βέβαια όλα αυτά τα αντισταθμίζει το ρακόμελο αλλά δεν μπορεί κάποιος να τα σχολιάζει

 

Καλά αν ο Τούρκος σου αφήσει την περιουσία και δε στη δημεύσει θα δούμε ποσο θα πολεμήσετε.

 

poso xronon eisai leventi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατί σε κανένα πολιτισμένο μέρος του κόσμου δεν κλέβουν ζώα δεν κάνουν εγκλήματα τιμής και δε θεωρούν φυσιολογικό να ρίχνουν κουμπουριές.Ούτε βλέπεις τύπους με μαντήλια να τριγυρνάνε στο δρόμο και να το παίζουν καμπόσοι.Ούτε κάνει κανείς άλλος Ηπειρωτικο γλέντι,Πελοποννησιώτικο κοκ.Βέβαια όλα αυτά τα αντισταθμίζει το ρακόμελο αλλά δεν μπορεί κάποιος να τα σχολιάζει

 

Ναι φυσικά γιατί ποιος γνωρίζει την λέξη μαφία στην βάρβαρη Ιταλία? Άσε που στην Αμερική τα γκέτο είναι μικρές γειτονιές που όλοι παίζουν κουτσό και "περνά περνά η μέλισσα". Τέλος στην Κολομβία μάλλον παίζουν στρακαστρούκες στους γάμους ή χτυπάνε παλαμάκια όλοι μαζί.

 

Εχμ δε σας είπα εγώ.Που πήγε το μυαλό του Κρητικού?Το ότι κάποιος μάγκας Κρητικός έφαγε την γκόμενα ενός λαλάκα πρωτευουσιάνου ε?Και να μου συνέβαινε φίλε αυτό να σαι σίγουρος ότι θα βριζα τη συνοικία του αλλά με τπτ δε θα τραβιομουνα να μάθω από που κρατάει η σκούφια του

 

Θα φρόντιζε αυτός να μάθεις από που κρατάει, μην ανησυχείς :-D

 

Καλά αν ο Τούρκος σου αφήσει την περιουσία και δε στη δημεύσει θα δούμε ποσο θα πολεμήσετε.

 

Δεν σου λέω ότι θα κάνουν οι Τούρκοι πίσω λόγω της Κρήτης, αλλά το να συνεχίσεις πετάς μπαρούφες δεξιά κι αριστερά δεν σε βοηθάει και πολύ. Έχουν αποδείξει νομίζω στο παρελθόν αν και πόσο πολεμάνε

 

Εγώ προτείνω με smg και με uzi να βγαίνετε.Γιατί ξέρεις τι αληταράδες είναι οι διαδηλωτές ?Παρτο χαμπάρι ότι όπως οι βασιλιάδες τα παλιά τα χρόνια είχαν τους φρουρούς τους έτσι είναι και τα ΜΑΤ χτυπάνε όποιον πάει να τα βάλει με το αφεντικό τους.Κανείς μα κανείς δεν μπαίνει στο σώμα για να τα βάλει με τον έμπορα ναρκωτικών.Ολοι μπαίνουν για να βολευτούν και για να νιώσουν μαγκες δέρνοντας κανά μετανάστη ή καμιά φοιτήτρια.Για τα άλλα που είπες (επικίνδυνη δουλειά) μαζί σου και γω και επαυξάνω αλλά σου λέω κανείς δεν μπαίνει στο σώμα επειδή είναι ρομαντικός αλλά για να βολευτεί.Οπως δεν πάει κανείς στα ΟΥΚ για να πλακώσει Τούρκους.Γουστάρει να πλακώνει γενικά.Το αν θα είναι Τουρκοι ή τπτ αλλοι καρφάκι δεν του καίγεται.Και πάλι λέω για το 90-95%Ε θα ξεφύγει και κανένας

 

Άρα καταλήγουμε ότι όλοι οι αστυνομικοί δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν και θέλουν να βγάλουν την κομπλεξάρα τους πάνω στα αθώα παιδιά γι' αυτό γίνονται "μπάτσοι" ε? Όσο για τους ΟΥΚαδες επειδή εσύ στο στρατό γούσταρες να κάνεις την καθαρίστρια και να ξεφλουδίζεις πατάτες δεν σημαίνει ότι οι υπόλοιποι είναι κομπλεξικοί. Όσο για τα παιδιά στις διαδηλώσεις σύμφωνα με τα λεγόμενα σου "το 90-95% είναι κωλόπαιδα, ε θα ξεφύγει και κανεις με λογικά αιτήματα"

 

Ναι γιατί ο ΜΑΤΑΣ είναι οπλισμένος σαν αστακός ενώ ο άλλος με ένα ξυλαράκι και τα γυμνά του χέρια.Τι να κλάσει ο δεύτερος στον πρώτο?

 

Οπότε κάτσε μαλάκα ΜΑΤΑ να σου βάλω και μια φωτιά, να σου πετάξω και καμιά πέτρα γιατί εσύ έχεις ασπίδα ενώ εγώ δεν έχω τίποτα. Φίλε μου ο σκύλος μου έχει μεγαλύτερη λογική από σένα. Όσο για τα γυμνά συμφωνω, καδρονια, μολοτωφ, σιδερογροθιές, πλακάτ, πέτρες, κάδοι κτλ είναι φωτομοντάζ και προπαγάνδα της ΝΕΤ.

 

 

Και έλεος με το παραμυθάκι που καίγεται η μισή Αθήνα.Το να καίγονται 5 τράπεζες (ξέρετε αυτοί που παίρνουν τα δικά μας χρήματα ) και 5 μερσεντές δεν ένοιαξε κανένα.Το να καεί όμως το μαγαζακι κανενός μικροεμπορα ή κανά ραλάκι ναι όσοι το κάνουν είναι κάφροι

 

Εδώ πετάς ένα ξεκάρφωτο ναι μεν.. αλλά... χωρίς αιτία ύπαρξης ή νομίζω??

 

Όχι δεν έιμαι μπάτσος ούτε έχω σοι μπάτσου, δεν τους συμπαθώ αλλά ευτυχώς λογική και μάτια λειτουργούν μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...