Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πάνε και να τους κόψουν το κώλο...αντριλίκια και μλκιες, πήξαμε στους νταβατζήδες. Ο κάθε μπουρτζόβλαχος επειδή ο παππούς του πολέμησε το '40 νομίζει ότι και αυτός είναι το ίδιο άντρας επειδή κουβαλάει κουμπούρι και πυροβολάει πινακίδες και ρίχνει μπαλωθιές στους γάμους, ΡΕ ΟΥΣΤ

 

 

 

Ετσι,ετσι! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εγώ πάλι λέω να τους αφήσουμε στην ησυχία τους, απομονωμένους στο νησί τους, στην πατρίδα τους….τι μας νοιάζει, όπως στρώσουνε θα κοιμηθούνε….τα δικά τους παιδιά θα πίνουνε χασίσι, όχι τα δικά μας…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είστε όλοι τόσο εκτός πραγματικότητας. Δεν καταλαβαίνετε οτι όλο αυτό το σκηνικό καλύπτεται απο τις ανώτερες βαθμίδες;

 

Είναι γνωστό οτι στα χωριά συνήθως υπάρχει μια "ισχυρή" οικογένεια. Αυτή που μπορεί και επιβάλει αν χρειαστεί και την γνώμη της στου άλλους.

 

Οι πολιτικοί έχουν αυτές τις οικογένεις στα οπα-οπα και το όφελος είναι προφανές. Υπάρχει ποτέ περίπτωση να στραφούν εναντίον τους ακόμα κι αν είναι εγκληματίες;

 

Εδώ πήγαν οι αστυνομικοί να πάρουν τα δεντρίλια κι αυτοί τα κλάδευαν!!! Δεν τα βγάζανε απο την ρίζα. Το θέατρο του παραλόγου δηλαδή....

 

Όπως και να το κάνουμε ένα δέντρο δεν φταίει σε τίποτα να πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βιαιη συμπεριφορα των αστυνομικων εχει καποια βαση.Θα κανω μια τελευταια αποπειρα να ανοιξω τα ματια σε μερικους μπας και μπειτε λιγο στο ρολο. Οταν πηγαν οι αστυνομικοι να κανουν ελεγχο σενα αυτοκινητο στο μεταξουργειο πριν καμποσο καιρο ειχαν δυο επιλογες.

1)Η πρωτη ηταν να το κανουν καπως 'επιθετικα' μιας και ηταν νυχτα και επικυνδυνα,δηλαδη να του βουτηξουν ,να τους βγαλουν εξω απταμαξι να τους ψαξουν και να ειναι με τα οπλα στα χερια ολη την ωρα φυσικα.

2)Η δευτερη ηταν να ειναι ευγενικοι και χαλαροι,οπως θελει ο κοσμος τον αστυνομικο. "καλησπερα σας κυριε,θα ειχατε την καλοσυνη να...." κτλ -κτλ

 

Οι συγκεκριμενοι αστυνομικοι προτιμησαν τον δευτερο τροπο.

Αποτελεσμα; τους θερισε ο οδηγος του αυτοκινητου με ενα ουζι. Ο οποιος αποδειχτηκε οτι ηταν ο πασσαρης.

 

Το ξερω οτι το να εχεις απεναντι σου εναν αστυνομικο να φωναζει με το χερι στο πιστολι και να σου δινει εντολες ειναι ασχημη εικονα,νοιωθεις αβολα... αλλα ετσι μονο και αυτος ο κακομοιρης θα μπορεσει να σωθει αν εσυ αποδειχτεις εγκληματιας και εχεις ενα οπλο στην κωλοτσεπη ετοιμο να του τη ριξεις.

 

Εδώ είσαι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εσύ Houston είσαι λάθος. Καλά τα λέει ο Hamurabi. Πρόληψη όχι καταστολή. Δεν εννοεί να κάνεις έλεγχο με το πιστόλι στο χέρι σε ένα αμάξι με μία οικογένεια μέσα. Οχι σιγά μην κάτσει ο αστυνομικός να σε παρακαλέσει να κατεβάσεις τα φιμέ τζάμια και να κρατάς κανα πιστόλι. Πολύ καλά θα κάνει να κρατάει και το όπλο στο χέρι του αλλά χωρίς να σημαδευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μιλάμε να σε παρακαλέσει, μιλάμε γι αυτό εδώ:

1)Η πρωτη ηταν να το κανουν καπως 'επιθετικα' μιας και ηταν νυχτα και επικυνδυνα,δηλαδη να του βουτηξουν ,να τους βγαλουν εξω απταμαξι να τους ψαξουν και να ειναι με τα οπλα στα χερια ολη την ωρα φυσικα.

Θα σου άρεσε???

Αυτό με συγχωρείς δε λέγεται πρόληψη αλλά καταστολή….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά μιλούσα Houston :) Ανάλογα και το αμάξι και τις συνθήκες. Βασικά είναι πολλά που θα καθορίσουν πως θα σου κάνουν τον έλεγχο :)

 

Οσον αφορά τα ζωνιανά ο αλλος 23 χρονών κτηνοτρόφος είχε 2 porsche και κάτι ψιλοεκατομμύρια ευρώ. Και μετά παραπονιούνται οι συνταξιούχοι που πέρνουν 500 ευρώ. Ε με τόσο μαύρο χρήμα που να πάει μπροστά η χώρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι λέω να τους αφήσουμε στην ησυχία τους, απομονωμένους στο νησί τους, στην πατρίδα τους….τι μας νοιάζει, όπως στρώσουνε θα κοιμηθούνε….τα δικά τους παιδιά θα πίνουνε χασίσι, όχι τα δικά μας…

 

Εδώ νομίζω ότι είσαι λάθος. Δηλαδή πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι?? Και επαναλαμβάνω δεν είναι όλη η Κρήτη ζωνιανά για να "τους παρατήσεις απομονωμένους στο νησάκι τους", δλδ έλεος.

Όσο για το ποιοι θα πίνουν χασίσι δεν νομίζω να πιστεύεις ότι οι porsche και τα εκατομμύρια έγιναν με μόνο εντός της Κρήτης αγοραπωλησίες ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ρε παιδιά, αλλά όλο αυτό που γίνεται στα Ζωνιανά μου μοιάζει με θέατρο του παραλόγου...

Λες και τώρα ανακάλυψαν τι παίζει εκεί και αποφάσισαν ξαφνικά να καθαρίσουν τον τόπο από τους εγκληματίες.

Και φυσικά όλα τα ΜΜΕ ασχολούνται από το πρωί μέχρι το βράδυ, λες και δεν υπάρχουν άλλα προβλήματα σ'αυτόν τον κόσμο...:rolleyes:

 

Δεν ξέρω αν είμαι επιρρεπής σε θεωρίες συνωμοσίας, αλλά η λογική αποπροσανατολισμού της κοινής γνώμης δουλέυει ρολόι τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη σύλληψη τριών ατόμων και τον εντοπισμό εργαστηρίου επεξεργασίας χασίς, καθώς και τμημάτων ΑΤΜ, προχώρησε η αστυνομία την Πέμπτη στα Ζωνιανά. Οι έρευνες συνεχίζονται την Παρασκευή. Ελέγχεται ανώτερος αξιωματικός της ΕΛ.ΑΣ. για διασυνδέσεις με την τοπική «μαφία».

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

...

εργαστηριο....εργαστηριο....εργαστηριο.... εργαστηριο....

 

WHAT HAS SCIENCE DONE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ νομίζω ότι είσαι λάθος. Δηλαδή πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι?? Και επαναλαμβάνω δεν είναι όλη η Κρήτη ζωνιανά για να "τους παρατήσεις απομονωμένους στο νησάκι τους", δλδ έλεος.

Όσο για το ποιοι θα πίνουν χασίσι δεν νομίζω να πιστεύεις ότι οι porsche και τα εκατομμύρια έγιναν με μόνο εντός της Κρήτης αγοραπωλησίες ετσι?

 

 

Πάντως η τοπική κοινωνία όλης της Κρήτης έχει αλλεργία στην τάξη.

Έχουν τους δικούς τους νόμους…ας τους σεβαστούμε….μιλάω κυρίως για τα χωριά της δυτικής ορεινής κρήτης.

Όσο για το ''χασις management''…..εμάς μας καλύπτουν άλλες προεκτάσεις του κυκλώματος …βλ. αλβανία ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόληψη όχι καταστολή.

 

Η πίπα που έγινε καραμέλα.

 

Ρε μάγκες συγνώμη δλδ αλλά το κράτος δικαιούται ΜΟΝΟ να προλαμβάνει; Μια ευνομούμενη πολιτεία φυσικά και ρίχνει το βάρος στην πρόληψη, αλλά όταν διαπιστώσει ότι κάτι ξέφυγε απο το διχτυ της πρόβλεψης ΝΟΜΙΖΩ ότι έχει χρέος να το καταστείλει.

 

Πήξαμε στους αντεξουσιαστές ρε πούστη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πίπα που έγινε καραμέλα.

 

Ρε μάγκες συγνώμη δλδ αλλά το κράτος δικαιούται ΜΟΝΟ να προλαμβάνει; Μια ευνομούμενη πολιτεία φυσικά και ρίχνει το βάρος στην πρόληψη, αλλά όταν διαπιστώσει ότι κάτι ξέφυγε απο το διχτυ της πρόβλεψης ΝΟΜΙΖΩ ότι έχει χρέος να το καταστείλει.

 

Πήξαμε στους αντεξουσιαστές ρε πούστη μου

 

LL_neo δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από μένα. Όχι μόνο δικαιώματα και οι καλοί πολίτες έχουν πάντα δίκιο. Ορισμένες φορές το κράτος οφείλει να πάρει και δραστικότερα μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...