Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το προβλημα με τους Κρητικους ειναι πως το 95% αυτων ειναι και Γ.ΜΩ τα ατομα, τινγκα στο φιλοτιμο και την υπερηφανεια αλλα το υπολοιπο 5% ειναι by far the worst of all. Εγω τους παω με χιλια.

 

Δειτε και τα αποτελεσματα των προσφατων εκλογων (Δικα σας τα συμπερασματα) μιας και πολλοι ανεφεραν τους πολιτικους

http://www.ekloges.ypes.gr/pages/index.html

Πατηστε στο νομο και επιλεξτε δημο

 

Ρε συ δεν το είχα προσέξει κατά δήμο.

Έτσι εξηγούνται πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ρε συ δεν το είχα προσέξει κατά δήμο.

Έτσι εξηγούνται πολλά!

 

Μπα. Εμενα παλι μου ακουγεται τελειως ηλιθιο. Δες και τα αποτελεσματα παλιοτερων εκλογων και θα δεις. Διακυμανση κοντρα στη διακυμανση παει το σκορ εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slipknot,Ηοuston και Froufro...

αγαπητοι μου συμφορουμιτες... δυστηχως δεν εχετε ιδεα πως λειτουργει η αστυνομια και ποιος φταει για τα λαθη της αστυνομιας.

Επειδη λοιπον τυχαινει και ειμαι αστυνομικος να σας ενημερωσω ...

Εγω ειμαι 26 χρονων με μικρη προυπηρεσια και ομως βρεθηκα σε περιστατικα (2) με πιστολιδι και εβγαλα 4-5 φορες το πιστολι απτη θηκη του.

Ενα παραδειγμα θα πω μονο και οποιος εχει μυαλο ας καταλαβει.

 

Με φωναζουν για διαρηξη... εγω με το συναδερφο τσακιστηκαμε να παμε ρισκαροντας τη ζωη μας...τσακιστηκαμε ομως για να σωσουμε καποιον ανθρωπακο που ισως σκοτωνοταν απτο δραστη. Θα μου πεις ησουν υποχρεωμενος να πας...συμφωνω... αν πηγαινα ομως 30 λεπτα μετα κανεις δε θαμουλεγε τιποτα. Εγω προτιμησα ομως να ρισκαρω τη ζωη μου ναφησω χηρα τη γυναικα μου για να σωσω καποιο πιθανο θυμα της υποθεσης.

Και ερχεστε τωρα εσεις να μου πειτε οτι "οι μπατσοι ειμαστε ζωα".

Αν αυριο γινει αυτο στο δικο σας σπιτι και εγω πω "αφου με βριζει ο κοσμος γιατι να τρεξω;" και παω μετα απο 40 λεπτα οταν θαχει σκοτωθει το αδερφακι σας που ετυχε να πεσει μπροστα στον κλεφτη τι θα πειτε;

Και για οσους νομιζετε οτι αυτα ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας να σας ενημερωσω οτι γινονται οχι απλα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ αλλα ΠΟΛΛΕΣ φορες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FrouFrou, να σου πω κατι αακομα για να αποδειξω ποσο δεν εχεις ιδεα για το τι συμβαινει στι πραγματικοτητα....

λες οτι η αστυνομια ερχεται μετα απο 45 λεπτα... οταν υπαρχει διαταγη π.χ. στο παγκρατι ανα 8ωρο να κυκλοφορει 1 περιπολικο εξω... πες οτι στο περιπολικο δινονται 4 σηματα (να παει σε 4 διαφορετικες υποθεσεις)... λογικο δεν ειναι να αργησει πολυ να παει στο 4ο οταν θα εχουν προηγηθει αλλα 3 οπου στο καθενα θα εχει ναντιμετωπισει διαφορους να λενε το μακρυ και το κοντο σου;

 

ξυπνηστε λοιπον μερικοι και καταλαβετε οτι οταν αργει ο ''μπατσουλης' να ερθει οταν τον φωναζεις πιθανοτατα να εξυπηρετουσε αρκετους αλλους συμπολιτες σου...και που ξερεις μπορει καποιος απαυτους ναχε πολυ μεγαλυτερο προβλημα απο σενα.

 

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ...

ΣΤο οτι αργει να σε εξυπηρετησει το περιπολικο δεν φταιει ο ''μπατσουλης''... φταιει ο πολυ πιο πανω της ηγεσιας που διεταξε να κυκλοφορει ΜΟΝΟ 1 ΠΕΡΙΠΟΛΙΚο στην περιοχη.

ΓΚΕΓΚΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μπατσουλης να παει μια βολτουλα κατα αγγλια μερια να δει τι στησιμο, τι συμπεριφορα και τι αντιμετωπιση εχει προς τον πολιτη ακομα και τον αλλοδαπο ο αστυνομικος και μετα να ερθει να ζητησει σεβασμο. γκεγκε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου θεωρουν οτι ζουνε στο δικο τους κρατος κανεις τα εξης:

1) Κοβεις παροχη νερου, ηλεκτρικου

2) Τους κοβεις την ιατρικη περιθαλψη

 

Μα αυτα γίνονται ετσι και αλλιως από το κράτος.Τους αφηνουν ολους στην τυχη τους.καθε μερα δεν ακουμε για χωρια που με την πρωτη βροχη η τα πρωτα χιονια κοβονται τα παντα και κανουν μερες να ξαναρθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1980,επειδη εχω ζησει αγγλια... η δικη σου συμπεριφορα και των υπολοιπων πολιτων ειναι σαν των αγγλων;

οχι βεβαια...οποτε κοιτα πρωτα να διορθωσεις τη δικη σου μουρη πρωτου κανεις σχολια για των αλλων!

 

Επισης,μιλαμε για τον τροπο λειτουργιας της αστυνομιας...και επειδη απανταω με αποδειξεις και λεπτομεριες και αποδικνυω την αγνοια καποιοων τωρα το πας αλλου στη συμπεριφορα. Αν εχεις τη σοβαροτητα για κουβεντα απαντησε συγκεκριμενα σε αυτο που συζηταμε...και αν δεις οτι εχεις αδικο αν εχεις τα κοτσια παραδεξουτο.Δεν ειναι κακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ Χαμουράμπι είμαι μαζί σου , γιατι υπήρξε ο πατέρας μου μπάτσος....

 

Το θέμα είναι ότι πλέον γνωρίζοντας πλέον τα παιδιά ότι έτσι πάει το σύστημα , δεν πολυθυσιάζονται , γιατί ξέρουνε ότι είναι πρόβατα στην σφαγή σε μια μάχη που είναι προδομένη από τους πάνω....Έχω τύχει και εγώ α πέσω μπροστά σε πιστολίδι με αλβανούς , και όταν τους βγάλανε τα όπλα οι αστυνομικοί ανταπεδώσαν και ο ένας πέτυχε τον έναν από τους τρεις στο κεφάλι....και μετά έβαλε τα κλάματα και δεν μπορούσανε να τον συνεφέρουν....

Ο συγκεκριμένος όμως κουβαλούσε 2 βαλίτσες γεμάτες Καλαζνικωφ....:rolleyes:

 

Υγ: Κάθεσαι και ασχολείσαι με την Φρου φρου τώρα? Ένας νοήμων άνθρωπος γνωρίζει ότι υπάρχουνε και καλοί αστυνομικοί με υψηλό φρόνημα , και κάποιοι που είναι οι ίδιοι εγκληματίες....Τα μουφο ανάρχια όμως πάντα τους βάζουν στο ίδιο τσουκάλι για να πούνε και αυτοί κάτι....)

 

ΥΓ 2 : 1980 , Μάνο , δεν έχεις δίκιο.΄....και εγώ ζω Αγγλία , και εκεί να δεις πόσο σκληρή είναι η αστυνομία....

Τους μεθυσμένους Άγγλουσ που πλακώνονται τους σαπίζουν και καλά τους κάνουνε....

 

ΥΓ 3 : Το παλικάρι που χαροπαλεύει είναι μπάτσος γουρούνι δολοφόνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1980,επειδη εχω ζησει αγγλια... η δικη σου συμπεριφορα και των υπολοιπων πολιτων ειναι σαν των αγγλων;

οχι βεβαια...οποτε κοιτα πρωτα να διορθωσεις τη δικη σου μουρη πρωτου κανεις σχολια για των αλλων!

 

την δικια μου μουρη την διορθωνω οσο μπορω. Οταν γινετε ανθρωποι και οχι ζωακια που το παιζουν μαγκες και καταλαβετε για ποιον λογο σας πληρωνουν θα αρχισω να σας σεβομαι. μεχρι τοτε θα σας κατεβαζω καντηλια. ναι δεν ειναι ολοι ειναι το 80%.

 

@δημητρη. Εγω παντως μπατσο στην ελλαδα που να εχει γινει τσαμπουκας σε μαγαζι και να σε παει σπιτι σου να κοιμηθεις και να σε ανεβασει και πανω δεν νομιζω να δω ποτε. Ουτε μπατσο που να περπατησει 20 λεπτα μαζι μου για να μου δειξει κατι που δεν μπορουσα να βρω οταν πρωτοπατησα το ποδι μου εκει. Με σκλαβωσαν πραγματικα και τους σεβομουν.

 

χαμουραμπι εγω για την συμπεριφορα μιλαω το οτι ειστε ανεκπαιδευτοι και ανικανοι να εκτελεσετε σωστα μια εντολη τα γνωριζω και εκ των εσω. εχω και εγω τις ακρες μου. Αν ειναι ενα περιπολικο για 4 σηματα στα φρυδια μου εμενα να παραιτηθεις εφοσον οι απο πανω δεν κανουν καλα την δουλεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο 1980, αν δενε χεις ζησει καποια πραγματα και εισαι απεξω δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα. Εχει πλακα παντως ο ελληνας... εχει αποψη για ολα. Δε πανανανι απεξω..θαχει αποψη!

 

Επισης 1980,δε ξερω κατα ποσο γνωριζεις αλλα στην αγγλια στις διαδηλωσεις οι πλαστικες σφαιρες πεφτουν βροχη. Εδω μη τυχον βγει γλοπ κατευθειαν γινεται δολοφονος ο αστυνομικος. Θα πρεπε ναχε γκλοπ απο ζαχαρη... μη τυχον και γδαρουμε τον αληταρα που εκαψε τη μιση αθηνα. Εχει απολυτο δικιο ο ζαζικ. Επιτελους καποιος που εχει αποψη και αποτι φαινεται ξερει τι γινεται πραγματικα εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τας λες Hamurabi αλλα δεν αναφέρεις ενα βασικό πράγμα. Οπως στα Ζωνιανα έτσι και σε εσας επικρατεί ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ. Οταν ενας απο εσάς κάνει την μαλακια και παρανομήσει-χτυπήσει πολίτη χωρις λόγω-το παίξει cowboy- τότε σας πιανει το συνδικαλιστικό και ορματε να τον υπερασπιστητε. 5-10% είναι το ''σκαρτο'' πράγμα στο σώμα, αλλα με τις πλάτες ολων σας παραμένει στο σώμα και συνεχίζει to 'έργο' του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο 1980, αν δενε χεις ζησει καποια πραγματα και εισαι απεξω δεν μπορεις να καταλαβεις και πολλα. Εχει πλακα παντως ο ελληνας... εχει αποψη για ολα. Δε πανανανι απεξω..θαχει αποψη!

 

Επισης 1980,δε ξερω κατα ποσο γνωριζεις αλλα στην αγγλια στις διαδηλωσεις οι πλαστικες σφαιρες πεφτουν βροχη. Εδω μη τυχον βγει γλοπ κατευθειαν γινεται δολοφονος ο αστυνομικος. Θα πρεπε ναχε γκλοπ απο ζαχαρη... μη τυχον και γδαρουμε τον αληταρα που εκαψε τη μιση αθηνα. Εχει απολυτο δικιο ο ζαζικ. Επιτελους καποιος που εχει αποψη και αποτι φαινεται ξερει τι γινεται πραγματικα εξω.

 

ναι βεβαια οποιος συμφωνει μαζι σου ξερει τι γινετε οι υπολοιποι ζουμε σε θολο. Γουσταρεις και εσυ να ριχνεις πλαστικες σφαιρες ε? Κριμα ε? Δεν ξερω αν ειναι σωστο η λαθος αλλα τα γουσταρετε κατι τετοια. Οταν μαθετε πως πραγματικα πρεπει να γινετε μια συληψη ελα να μου ξαναπεις. Ξερω περισοτερα απο οσα φανταζεσε. Τεσπα βαριεμαι να μιλαω με οργανα. Τις σιδηρογροθιες να κρυψετε γιατι παιζουν και καμερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hamurabi συμφωνώ μαζί σου και ας μην είμαι αστυνομικός και ας μην έχω "μπάτσο" στο σόι μου.

έχω γνωρίσει αστυνομικούς καλούς και σκάρτους, όπως υπάρχουν σε κάθε επάγγελμα.

φαντάζομαι κ πιστεύω πως γνωρίζεις τους χρηματισμούς, μίζες, πλάτες, ναρκωτικά, πορνία, ατιμωρησία όπως ανέφερε και ο λάρυ7 κτλ που είναι μπλεγμένοι/αναμεμοιγμένοι πολλοί συνάδελφοί σου. ελπίζω να μην είσαι ένας από αυτούς, ελπίζω να μην γίνεις ένας από αυτούς.

φαίνεται, να είσαι από αυτούς που χαρακτηρίζω καλούς και ευσυνείδητους αστυνομικούς και μπράβο σου. και αυτό γιατί πιστεύω

πως όταν ένας οργανισμός/κύκλος/επάγγελμα βρωμάει η λύση και η "μαγγιά" για μένα δεν είναι να παραιτηθείς,

αλλά να μείνεις και να κάνεις τη δουλειά σου όσο καλύτερα μπορείς και όταν/άν έχεις στο μέλλον και την διοικητική δύναμη να αλλάξεις όσο μπορείς και αντέξεις τα πράγματα προς το καλύτερο. η λύση της παραίτησης επειδή "Βρωμάει", για μένα είναι δειλία.

 

εντιτ:

σχόλιο για τους ελληνόφρωνες. άν ο άλλος πιστεύει πως είσαι ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ ε τότε ρε πστ μου είσαι! τι να αποδείχνουμε τώρα... ά ρε αθάνατοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lary7, εχεις δικιο φιλε αλλα δυστηχως οταν εισαι απεξω δε ξερεις...

και εξηγουμε...

Ξεκιναω ως αστυνομικος τη δουλεια μου,φιλαω τη γυναικα μου και την κορουλα μου και κλεινοντας την πορτα του σπιτιου μου δε ξερω αν θα ξαναγυρισω.(με το καλημερα εχεις ανχος και φοβο).

Πας στο τμημα σου,ξεκινας υπηρεσια σε φωναζουν για ληστεια σε τραπεζα... τρεχεις βγαζεις οπλα...η καρδια παει να σπασει,σκεφτεσαι οτι ισως στα επομενα 2 λεπτα ναχεις φαει σφαιρα,σου περναι απτο μυαλο ολη σου η ζωη,ιδρωνεις,τρεμεις. Τελικα ηταν απο λαθος ο συναγερμος. Πας παλι στο τμημα.

Ξαφνικα σε φωναζουν για διαρηξη.. τρεχεις βγαζεις οπλα..αναρωτιεσαι αν το αλεξισφαιρο θα σε σωσει αν γινει κατι...τρεμουν τα χερια σου,λες θα ξαναγυρισω πισω ή παει εδω η ζωουλα μου; Τελικα ολα παν καλα,ξαναγυρνας στο τμημα.

Ενας πολιτης σε φωναζει οτι τουχουν κλεισει με αμαξι το παρκινγκ.Πας κοβεις κληση και ερχεται ο ιδιοκτητης του αμαξιου και σε βριζει εσενα. Καθεσαι και ακους ολες τις βρισιες ενω δε φταις...δεν ηθελες εσυ να τον γραψεις...καισ ε βριζει ,σε βριζει.σε βριζει.

Γυρνας στο τμημα...τρως μια τυροπιτα,πινεις ενα καφε... σε βλεπουν απο απεναντι σιγοψιθυριζοντας "μονο να τρωνε και να πινουν ξερουν οι μπατσοι...τιποτα δε κανουν". κι αυτο λιγα λεπτα αφοτου θα μμπορουσες να εισουν νεκρος.

Αργοτερα παλι σημα για ληστεια...παλι η ιδια απορια..θα ξαναδω την κορουλα μου; τα χερια να τρεμουν, η καρδια να παει να σπασει. ολα καλα και παλι... ειτε δεν ηταν τιποτα ειτε επιασες τον κλεφτη χωρις πιστολιδι.

 

 

Μετα απο μια ολοκληρη μερα με ολα αυτα να επαναλαμβανονται.. πιανω καποιον να κανει κατι και αντιδρω ισως λιγο πιο βιαια. μπορουσα απλα να τον αποθησω ας πουμε και αντι γιαυτο τον χτυπησα.

ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑς ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΟΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΤΣΙΤΑ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...