Προς το περιεχόμενο

Windows Xp 32bit vs 64bit


silencer51

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε δεν έχεις γιατρειά.

 

Σου έχω ανεβάσει και λινκς που αποδεικνύουν αυτά που λέω και πάντα βρίσκεις κάτι να πεις υπέρ των vista άλλα χωρίς αποδείξεις σε αντίθεση με εμένα που ότι λέω το αποδεικνύω με αντίστοιχα άρθρα.

 

Αφού εσύ προτιμάς τα vista από τα xp προτίμησε τα(Άλλωστε οι απόψεις ποικίλουν...) εγώ πάντως ακόμα δεν πρόκειται να βάλω με τίποτα (S)vista καθότι στο θέμα συμβατότητες είναι πολύ ανώτερα τα xp sp3 από τα vista sp1.

 

Και το ότι η ίδια η Microsoft ανακοίνωσε ότι τα vista δεν είχανε την αναμενόμενη ανταπόκριση που περίμενε με αποτέλεσμα μέσα σε 1 με 1μιση χρόνο από την κυκλοφορίας τους(Τι στιγμή που τα windows xp είναι 5 - 6 χρόνια λειτουργικό) να δηλώσουν ότι είδη βγάζουν σε beta μορφή τα επόμενα windows που θα ονομάζονται windows seven δεν σου λέει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προφανώς το πρόβλημα είναι αποκλειστικά δικό σου και καθαρά ψυχολογικού χαρακτήρα, κανείς δεν αναφέρθηκε σε εσένα και εάν κάνουν τα Vista για σένα η και την δουλειά σου ούτε κανείς θα ασχοληθεί για να σε κάνει να πιστής να τα χρησιμοποιείς, από κει και πέρα οι ισχυρισμοί σου έχουνε καταρριφθεί ένας προς έναν με απλή λογική και η αντιμετώπιση σου παραμένει δογματική και πεισματάρικη. Όσον αφορά το δικό μου workflow εργασίας, τα Vista 64 επιβάλλονται μιας και χρησιμοποιώ 8GB RAM μνήμης και σε ουδεμία περίπτωση δεν μπορώ αλλά και δεν χρειάζεται να γυρίσω σε XP πλατφόρμα, 32/64bit, άρα επομένως όπως καταλαβαίνεις δεν έχω καμία σχέση με τα Vista όπως έχεις εσύ με τα XP, είναι και παραμείνουν ένα λειτουργικό για να κάνω την δουλειά μου και την κάνω άψογα μέχρι στιγμής, όσον αφορά τα Windows 7 μιας και δεν το ξέρεις, είναι απλά τα "Vista v2.0".

 

 

Φίλε δεν έχεις γιατρειά.

 

Σου έχω ανεβάσει και λινκς που αποδεικνύουν αυτά που λέω και πάντα βρίσκεις κάτι να πεις υπέρ των vista άλλα χωρίς αποδείξεις σε αντίθεση με εμένα που ότι λέω το αποδεικνύω με αντίστοιχα άρθρα.

 

Αφού εσύ προτιμάς τα vista από τα xp προτίμησε τα(Άλλωστε οι απόψεις ποικίλουν...) εγώ πάντως ακόμα δεν πρόκειται να βάλω με τίποτα (S)vista καθότι στο θέμα συμβατότητες είναι πολύ ανώτερα τα xp sp3 από τα vista sp1.

 

Και το ότι η ίδια η Microsoft ανακοίνωσε ότι τα vista δεν είχανε την αναμενόμενη ανταπόκριση που περίμενε με αποτέλεσμα μέσα σε 1 με 1μιση χρόνο από την κυκλοφορίας τους(Τι στιγμή που τα windows xp είναι 5 - 6 χρόνια λειτουργικό) να δηλώσουν ότι είδη βγάζουν σε beta μορφή τα επόμενα windows που θα ονομάζονται windows seven δεν σου λέει κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

, όσον αφορά τα Windows 7 μιας και δεν το ξέρεις, είναι απλά τα "Vista v2.0".

Που σημαίνει ότι τα vista v1.0 πάνε πολύ καλά και είπανε να βγάλουν και τον αντικαταστάτη τους εεε..

Ρε φίλε μόνος σου αναιρείς αυτά που λες.

Και το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ ή εσύ αλλά τι πιστεύει η πλειοψηφία του κοινού.

Και αυτό πίστεψε με γέρνει κατά πολύ στα windows xp και όχι στα vista

 

Ορίστε και ένα συγκριτικό βίντεο:

 

Και επειδή πολύ το κουράσαμε το θέμα ο κάθε ένας έχει την άποψη του ανάλογα με τις εμπειρίες του για το ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που σημαίνει ότι πολύ απλά η Microsoft τελείωσε την δουλειά της με τα Vista, δλδ να βοηθήσει τους κατασκευαστές hardware/software να εξοικειωθούν με τις αλλαγές που έχει κάνει στο core os και να παρουσιάσει στο τέλος του 2009 το λειτουργικό που θα σκοτώσει οριστικά τα Windows XP βασισμένο στα Vista και σύμφωνα με την καινούργια τακτική της να παρουσιάζει ένα καινούργιο λειτουργικό σύστημα κάθε 3 χρόνια. Το τι πιστεύει η πλειοψηφία του κόσμου, ουδέποτε με ενδιέφερε ούτε και με ενδιαφέρει , μπορούν να πιστεύουν σε θεούς/διαβόλους/μεσσίες/κόμματα/ομάδες και λειτουργικά συστήματα εάν τους κάνουν ευτυχισμένους. Όσον αφορά τα περί άποψης προφανώς οι απόψεις σου δεν περνονται σοβαρά υπόψιν διότι απλά δεν είναι με βάση εμπειρίας σου μιας και δεν έχεις απολύτως καμία στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Όσον αφορά τα Windows 7, ρίξε μια ματιά εδώ.

 

http://wm.istreamplanet.com/customers/ms/300_ms_winhec_081105.asx

 

Που σημαίνει ότι τα vista v1.0 πάνε πολύ καλά και είπανε να βγάλουν και τον αντικαταστάτη τους εεε..

Ρε φίλε μόνος σου αναιρείς αυτά που λες.

Και το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ ή εσύ αλλά τι πιστεύει η πλειοψηφία του κοινού.

Και αυτό πίστεψε με γέρνει κατά πολύ στα windows xp και όχι στα vista

 

Και επειδή πολύ το κουράσαμε το θέμα ο κάθε ένας έχει την άποψη του ανάλογα με τις εμπειρίες του για το ποιο λειτουργικό είναι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just Gamer, απάντησε grimpr για μένα και σκέψου και λίγο λογικά, κλείνουνε 2 χρόνια σε λίγο και είναι το λειτουργικό που αγαπάει και υποστηρίζει η Μικροσοφτ.

Α! Αυτά που δείχνεις είναι εξωπραγματικά σιγά μην έχουνε 50fps διαφορά, εγώ προσωπικά στο Crysis από server2003 x86(που είναι ακόμα πιο ελαφριά από τα ΧΡ) δεν είδα διαφορά στα medium details όταν το έπαιξα σε vista x64 με patch x64 και ιδίως όταν μιλάμε για χ64 λειτουργικό διαγράφουμε τα ΧΡ αμέσως.

 

Επίσης δεν είπε ότι θέλει να λιώνει στα παιχνίδια ο άνθρωπος γιατί σύμφωνα με σένα πρέπει να του πούμε να δώσει και τον τετραπύρινο να πάρει έναν διπύρινο που αποδίδουν καλύτερα σε παιχνίδια.

 

 

-----Προστέθηκε 19/11/2008 στις 01 : 50 : 22-----

 

 

Και το θέμα δεν είναι τι πιστεύω εγώ ή εσύ αλλά τι πιστεύει η πλειοψηφία του κοινού.

Και αυτό πίστεψε με γέρνει κατά πολύ στα windows xp και όχι στα vista

 

Ε βέβαια, αν βρίσκονται κάθε μέρα άτομα να κράζουν τα βίστα και να μην έχει κρίση ο Κόσμος να συγκρίνει αθροιστικά τα συν και τα πλην θα επιβληθεί η αποψή σου και κάποιων άλλων(που έχετε την ίδια άποψη εννοείτε) καθώς το μόνο που θα κοιτάξουν είναι το πόσους πόρους τρώει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Φίλε δεν έχεις γιατρειά.

 

Σου έχω ανεβάσει και λινκς που αποδεικνύουν αυτά που λέω και πάντα βρίσκεις κάτι να πεις υπέρ των vista άλλα χωρίς αποδείξεις σε αντίθεση με εμένα που ότι λέω το αποδεικνύω με αντίστοιχα άρθρα.

 

Αφού εσύ προτιμάς τα vista από τα xp προτίμησε τα(Άλλωστε οι απόψεις ποικίλουν...) εγώ πάντως ακόμα δεν πρόκειται να βάλω με τίποτα (S)vista καθότι στο θέμα συμβατότητες είναι πολύ ανώτερα τα xp sp3 από τα vista sp1.

 

Και το ότι η ίδια η Microsoft ανακοίνωσε ότι τα vista δεν είχανε την αναμενόμενη ανταπόκριση που περίμενε με αποτέλεσμα μέσα σε 1 με 1μιση χρόνο από την κυκλοφορίας τους(Τι στιγμή που τα windows xp είναι 5 - 6 χρόνια λειτουργικό) να δηλώσουν ότι είδη βγάζουν σε beta μορφή τα επόμενα windows που θα ονομάζονται windows seven δεν σου λέει κάτι?

 

Όπως και να'χει... στα Windows Seven προχωράει η Microsoft (τα οποία για την ώρα μοιάζουνε απίστευτα στα Vista), δεν γυρίζει στα XP!

Και κανένας υπολογιστής δεν έχει προεγκατεστημένα Windows που αγγίζουν τα 9 χρόνια λειτουργίας τους!

Όπως επίσης τα Vista δεν έχουν πλέον ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ λειτουργίας, εκτός κι αν δοκιμάσεις αρχαία προγράμματα καθ'οδόν προς το 2009 ή τα βάλεις να λειτουργήσουν σε κανέναν πανάρχαιο υπολογιστή!

Και το οτι τα Vista δεν είχαν την αναμενόμενη ανταπόκριση... δεν μου λέει κάτι! Και τα Apple Mac σε σχέση με τα XP δεν είχαν την αναμενόμενη ανταπόκριση, αλλά μη χε** πως είναι και τα Μac χειρότερα από τα XP!!

looooooool

Όσο για τα 2 χρόνια? Στο 2009 βαδίζουμε! Η αγορά απαιτεί συνεχείς ανανεώσεις και δεν μπορεί να επαναπάευται με χρόνια λειτουργικά συστήματα, όπως έγινε με τα XP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Εδώ είσαι εντελώς λάθος για τον πολύ απλό λόγο ότι ακόμα και σήμερα μετά το sp1 των vista είναι παντελώς ασύμβατα και buggy με προγράμματα και παιχνίδια.

Αν θες πες μου να σου παραθέσω συγκριτικά παιχνιδιών και προγραμμάτων που τρέχουν καλύτερα σε xp sp3 απ' ότι σε vista sp1.

 

Στη παρακάτω εικόνα θα παρατηρήσεις ότι τα xp sp3 είναι καλύτερα σε μερικά παιχνίδια από το νέο λειτουργικό vista sp1.

Αν μη τη άλλο αυτό δεν λέει κάτι???

gaming_xpsp3_graph.jpg

 

Και εδώ θα παρατηρήσεις ότι δεν έχει και σημαντική διαφορά στα παιχνίδια είτε vista είτε xp βάλεις παρόλο που τα vista είναι το ποιο νέο λειτουργικό και τα xp είναι ένα λειτουργικό τουλάχιστον 5 χρόνων...

0,1425,i=209757,00.jpg

0,1425,i=209758,00.jpg

0,1425,i=209759,00.jpg

0,1425,i=209756,00.jpg

 

Τι λέει ρε παιδιά?

 

Συγκρίνει XP x32bit SP3 με Vista x64bit SP1 ? :shock:

 

Μιλάμε η καραμέλα με τα "S"Vista αρχίζει να μου τη δίνει αφάνταστα..Μερικοί με τα τρομερά "statistics" τους έχουν μείνει να κουνούν τα αφτιά τους απο εποχή του Νώε πια..

 

Θα μιλήσω απλά ΕΛΛΗΝΙΚΑ για όλους τους χρήστες που είναι στη μέση και δε ξέρουν τη να βάλουν..

 

ΕΚΤΟΣ του οτι μιλάμε για DX10, και ΝΑΙ τα Vista είναι το ΜΕΛΛΟΝ και είναι ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ για να τρέχουν με ενα mainstream σύστημα (xGhz Dual/Quad Core - 4GB RAM) Games και Benches, είναι ΟΤΙ πιο όμορφο και ευχάριστο έχει βγεί για λειτουργικό (ναι, λεω τα αυτονόητα)!

 

Είμουν στο δίλημμα πρίν 2 μήνες που είχα πάρει έναν Q6600 και new RIG γενικά..TRUST φίλοι μου πρότειναν να παω σε Vista SP1 στα τυφλά! (Όταν λεω Vista εννοώ ΠΑΝΤΑ τα 64μπιτα! ΔΕΝ υπάρχουν τα 32bit στον ορίζοντα.).

Το έκανα..

 

Τη ΠΡΩΤΗ μέρα που τα έβαλα, τα λάτρεψα και τα συνήθισα μέσα σε μερικές ΩΡΕΣ!! Και για να καταλάβετε, μου έτυχε ενα πρόβλημα την επόμενη μέρα επειδή δεν τα έιχα αγορασμένα και φρίκαρα με την ιδέα οτι θα πήγαινα πάλι πίσω απο τη κούκλα στη πανούκλα! Είμουν έτοιμη να παω να τα πάρω αυθεντικά χωρίς 2η σκέψη (Και είμαι άτομο που εχω να ακουμπήσω χρήματα για κάτι αυθεντικό απο εποχή Atari).

 

2 μήνες πέρασαν..Προβλήματα συμβατότητας? :lol:

 

Δεν βγάλαν Drivers για την Soundblaster Live! που είχα..και χρησιμοποίησα την κάρτα ήχου της Asus μου..

 

WAW! Μιλάμε ασυμβατότητα στο ζενίθ :-D Έχω βάλει 100 προγράμματα, και άλλα τόσα Games..

 

Όπως με είχαν ενημερώσει "Μαρία, μετά το SP1 θα δείς οτι τα Vista έχουν 99% συμβατότητα με όλες τις εφαρμογές", και ναί είχαν απόλυτο δίκιο αν πάρουμε υπόψην οτι το 1% είναι τα Drivers της κάρτας ήχου.. :-)

 

Τέλος? Vista και πάλι Vista!

 

Ενας User μίλησε, και αφήστε τις στατιστικές να κουρεύονται (αν και αμφιβάλλω εαν όντως υποστηρίζουν τα XP, έλεος δηλαδή).

 

Όσο και "Περίανδρος Πώποτας" να είναι κάποιος..αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει ;) (Άσε που κατεβαίνουν στη πιάτσα Vista Only Games βλ. Company of Heroes 2, πάρε νά'χεις :P)

 

My 2 Cents,

Koritsi_Gia_PC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όπως είδη έχουν βγει τα windows 7 σε beta μορφή και όπου να ναι θα είναι παρελθόν και τα vista άρα όλα αυτά που λες είναι απλά άκυρα.

 

Τέλος γιατί αφού τα vista είναι τόσο τέλια πολυεθνικές εταιρίες έχουν ακόμα τα xp στους υπολογιστές τους?(Και μην μου πεις το κλασικό ότι οι χρήστες έχουν συνηθίσει τα xp κ.τ.λ. γιατί πολύ απλά όπως λες είναι πολύ εύκολο να συνηθίσεις τα vista σε μερικές ώρες)

 

Και εσύ δεν βλέπεις τις στατιστικές επειδή δεν σε βολεύει να τις δεις λόγο των αποτελεσμάτων τους(Γιατί αν έδειχναν το αντίθετο μήπως θα τις υποστήριζες?) έλα όμως που με τις στατιστικές πάει ο κόσμος μπροστά καθότι οι στατιστικές λένε τι πιστεύει ο πολύς ο κόσμος από δοκιμές του και από δικές του εμπειρίες άρα και τι είναι δοκιμασμένο αποδεδειγμένο.

 

Εν κατακλείδι το ότι πάρα μα πάρα πολύς κόσμος λέει vista sucks πάει να πει ότι κάτι σημαίνει.

 

Όσο και "Περίανδρος Πώποτας" να είναι κάποιος..αργά ή γρήγορα θα το καταλάβει ;) (Άσε που κατεβαίνουν στη πιάτσα Vista Only Games βλ. Company of Heroes 2, πάρε νά'χεις :P)

Και για να σου αποδείξω ότι σε αρκετά πράγματα τα xp(Που στις αρχικές τους εκδόσεις ανεφ service packs ήτανε χάλια αλλά μετά έφτιαξαν με τα sp2 & sp3) είναι καλύτερα από τα vista θα σου πω το εξής: το ξέρεις ότι η διαδικασία που κάνανε αντιγραφή αρχείων τα vista(Χωρίς sp1) ήτανε τόσο αργή και δυσλειτουργική(Σε θέμα ουσίας και όχι εμφάνισης) με αποτέλεσμα να γυρίσουν στο τρόπο που κάνουν αντιγραφή αρχείων τα xp(Εμπρός πίσω λοιπόν(Αφού με λες ποποτα να μην σε διαψεύσω) με το vista sp1.

 

ΕΚΤΟΣ του οτι μιλάμε για DX10, και ΝΑΙ τα Vista είναι το ΜΕΛΛΟΝ και είναι ΓΕΝΝΗΜΕΝΑ για να τρέχουν με ενα mainstream σύστημα (xGhz Dual/Quad Core - 4GB RAM) Games και Benches, είναι ΟΤΙ πιο όμορφο και ευχάριστο έχει βγεί για λειτουργικό (ναι, λεω τα αυτονόητα)!

Το ξέρεις ότι μπορείς να βάλεις directx 10 και στα windows xp sp3

 

"Windows Vista Service Pack 1 contains many security, reliability, and feature updates for Windows Vista. A program may experience a loss of functionality after you install Windows Vista SP1. However, most programs will continue to work as expected after you install Windows Vista SP1."

Όσο για το ότι όλες οι ασυμβατότητες έφτιαξαν μετά το sp1 δες αυτό το άρθρο που το παραδέχεται ακόμα και η ίδια η microsoft :lol:.

 

Δεν λέω ότι κάποτε δεν θα φτιάξουν τα vista όπως έφτιαξαν και τα xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος γιατί αφού τα vista είναι τόσο τέλια πολυεθνικές εταιρίες έχουν ακόμα τα xp στους υπολογιστές τους?

 

Για τον ίδιο λόγο που οι υπόλοιπες έχουν UNIX.

 

Και εσύ δεν βλέπεις τις στατιστικές επειδή δεν σε βολεύει να τις δεις λόγο των αποτελεσμάτων τους

 

Είναι αβάσημες..ΠΟΤΕ βγήκαν? Πρίν ή μετα το SP1? Είναι με 64μπιτα Vista ή οχι?

 

Θες Statistics??

 

 

test1ra8.jpg

test7jr7.jpg

 

 

Πάρε Statistics..

 

Εν κατακλείδι το ότι πάρα μα πάρα πολύς κόσμος λέει vista sucks πάει να πει ότι κάτι σημαίνει.

 

Σημαίνει οτι δεν πρόσεξε οτι κυκλοφόρησε το SP1. Για αυτούς που το πρόσεξαν, σημαίνει οτι ο κόσμος είναι ξεροκέφαλος και φοβάται να ξεβολευτεί.

 

Και για να σου αποδείξω ότι σε αρκετά πράγματα τα xp(Που στις αρχικές τους εκδόσεις ανεφ service packs ήτανε χάλια αλλά μετά έφτιαξαν με τα sp2 & sp3) είναι καλύτερα από τα vista θα σου πω το εξής: το ξέρεις ότι η διαδικασία που κάνανε αντιγραφή αρχείων τα vista(Χωρίς sp1) ήτανε τόσο αργή και δυσλειτουργική(Σε θέμα ουσίας και όχι εμφάνισης) με αποτέλεσμα να γυρίσουν στο τρόπο που κάνουν αντιγραφή αρχείων τα xp(Εμπρός πίσω λοιπόν(Αφού με λες ποποτα να μην σε διαψεύσω) με το vista sp1.

 

Μου μιλάς για π.SP1? Δε με ενδιαφέρει..

 

Το ξέρεις ότι μπορείς να βάλεις directx 10 και στα windows xp sp3

 

Ναι ξέρω οτι μπορείς να το βάλεις. Εσυ ξέρεις οτι το βλέπουν σαν DX9? :-)

 

Όσο για το ότι όλες οι ασυμβατότητες έφτιαξαν μετά το sp1 δες αυτό το άρθρο που το παραδέχεται ακόμα και η ίδια η microsoft :lol:.

 

Ρε φίλε δε μπαίνω καν στο κόπο να τα δω, όση ώρα σου γράφω τα ΕΧΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΤΑ VISTA ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ! Εαν είχα το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρόβλημα ΔΕΝ είχα εναν π__στη λόγο να μη τον αναφέρω!

 

Δεν λέω ότι κάποτε δεν θα φτιάξουν τα vista όπως έφτιαξαν και τα xp

 

Δε λες οτι το κάναν ήδη..

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά καλά φόρα τις παρωπίδες σου με τα vista και παρόλο που είναι τουλάχιστον 5 - 6 χρόνια διαφορά σε λειτουργικά στις στατιστικές που εσύ η ίδια ανέβασες είδες πόσο μεγάλη διαφορά έχει ένα λειτουργικό 6 - 8 χρόνων με ένα λειτουργικό 2 χρόνων το πολύ.

 

Αυτό εσύ το λες νίκη υπέρ των vista γιατί εγώ το λέω κατάντια :cry: υπέρ των vista να το κοντράρει ισάξια ένα λειτουργικό τουλάχιστον 6 χρόνια παλιότερο του που τότε δεν υπήρχαν ούτε κατά διάνοια οι τεχνολογίες που υπάρχουν σήμερα(Βλέπε διπλό πύρινους επεξεργαστές κ.α.) με αποτέλεσμα να μην τις υποστηρίζει το ίδιο καλά με ένα καινούργιο λειτουργικό.

Άλλα παρόλα αυτά είδες τι μικρή διάφορα έχει στα δικά σου στατιστικά και σε μερικά περνάει και μπροστά μπορώ να πω(Το περίμενες ποτέ αυτό από ένα λειτουργικό 8 χρόνια παλιό).:-D:lol::-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδες πόσο μεγάλη διαφορά έχει ένα λειτουργικό 6 - 8 χρόνων με ένα λειτουργικό 2 χρόνων το πολύ.

 

Εαν θέλεις να συγκρίνεις τα Vista με ενα OS 6 και 8 χρόνια παλιό..Να τα συγκρίνεις με τα XP άνεφ Service Pack.

 

Άλλα παρόλα αυτά είδες τι μικρή διάφορα έχει

 

Έχουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην εμφάνιση. Και ΕΑΝ (λέμε ΕΑΝ) έχει μικρή διαφορά προς το καλύτερο με τα XP..Ποιός ο λόγος της αντιπαράθεσης? Όλοι πάμε Vista.

 

Αυτό εσύ το λες νίκη υπέρ των vista

 

Νίκη υπέρ των Vista θεωρώ που με κάναν και τα επέλεξα. (Είχα μείνει στα win98 για χρόνια :P)

 

/Koritsi_Gia_PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL απλά LOL

Μάχη για 2 λειτουργικά της ίδιας εταρείας. Έλεος ρε παίδες.

 

Ο καθένας ας βάλει οτι θέλει. Ας δοκιμάσει πρώτα και ας κρατήσει.

 

Εγώ προτιμώ Vista ακόμα και 32bit που έχω atm αν και δουλεύω σε Xp και Unix 8+ ώρες τι μέρα. Μου αρέσει η καγκουριά, το οτι μη defrag που έχουν τα vista. Το ότι δεν έχω δει να crasharei ο svchost.exe ομοίος και ο explorer.exe και ότι έχω ξεχάσει τι σημαίνει format ενώ με xp έκανα κάθε μήνα ακόμα και μετά απο άπειρες δοκιμές και εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις σε προγράμματα.

το επόμενο format θα είναι για να μπούν Vista 64bit Sp2 αλλιώς δε κάνω. No need κιόλλας. Το κάθε συγκριτικό ας λέει οτι θέλει εμένα με ενδιαφέρει τι λένε τα μάτια μου και αυτά που λέω εγώ.

Είχα 2gb ram και λόγο vista και παιχνιδιών έβαλα 4gb αντί να γυρίσω σε xp. τόσο μου αρέσαν.

Είναι δικιά μου άποψη και δε θα την αλλάξω. Εδώ και στο κατεβαστήρι μου σκέφτομαι να βάλω vista γιατί βαρέθηκα τα άσχετα bugs και κολλήματα που τρώει μετά απο 5 μέρες uptime και απλά χρήση utorrent και remote desktop.

 

Αν δε δοκιμάσει κάποιος δε μπορεί να ξέρει τι θα εγκαταστήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL απλά LOL

Μάχη για 2 λειτουργικά της ίδιας εταρείας. Έλεος ρε παίδες.

 

Μη το λες..Ο Gill Bates θέλει τα Vista στα PC του κόσμου, αρκετά φράγκα έχασε με τα XP που τα έβγαλε με crack για να κάνει το κοσμάκι να γνωρίσει τα Windows και να απομακρυνθούν απο Mac κτλπ.

 

Είναι πιο ακριβά και πολύς κόσμος θα τα πάρει μιας και τα crackαρισμένα δεν είναι τόσο διαδεδομένα ακόμα..

 

Στη τελική ο ίδιος ο Gill δε θέλει να βγαίνουν πια XP Compatible εφαρμογές :P

 

Εγώ προτιμώ Vista ακόμα και 32bit που έχω atm αν και δουλεύω σε Xp και Unix 8+ ώρες τι μέρα. Μου αρέσει η καγκουριά, το οτι μη defrag που έχουν τα vista. Το ότι δεν έχω δει να crasharei ο svchost.exe ομοίος και ο explorer.exe και ότι έχω ξεχάσει τι σημαίνει format ενώ με xp έκανα κάθε μήνα ακόμα και μετά απο άπειρες δοκιμές και εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις σε προγράμματα.

το επόμενο format θα είναι για να μπούν Vista 64bit Sp2 αλλιώς δε κάνω. No need κιόλλας.

 

Να μερικά καλά που δεν αναφέρουν τα Statistics :P

 

Το κάθε συγκριτικό ας λέει οτι θέλει εμένα με ενδιαφέρει τι λένε τα μάτια μου και αυτά που λέω εγώ.

Είχα 2gb ram και λόγο vista και παιχνιδιών έβαλα 4gb αντί να γυρίσω σε xp. τόσο μου αρέσαν.

 

Άι γειά σου..! Και εγω με τη σειρά μου ήρθα να δηλώσω στον User τι είδαν τα δικά μου μάτια και ο άλλος εκεί με τα Statistics και τη "μικρή" διαφορά των 2 λειτουργικών υπέρ των Vista! :P

 

/Koritsi_Gia_64

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς υπάρχουν κάποιοι που υποστηρίζουν τα XP αλλά δεν έχουν δοκιμάσει τα vista είτε τα βάλαν για μια ώρα και τα βγάλανε. Ούτε ξέρουν πως δουλεύουν ούτε για το defrag ούτε για τίποτα. Απλά είδαν οτι αργεί λίγο περισσότερο το pc τους στο boot και τα βγάλανε. Μετά διαβιάζουν benches στο internet.

Δοκιμάστε πρώτα και πείτε τις δικιές σας απόψεις και δικά σας bench όχι απο άλλες σελίδες που δε ξέρεις τι γίνεται καν υπο πιές προυποθέσεις τρέχουν. Τι συστήματα, αν είναι όντως αληθινά κ.α. Η δωρεάν πληροφόρηση είναι ωραία αλλά δεν είναι πάντα πραγματική. Μας το έχει δείξει πολλές φορές το ιντερνετ.

Εγώ μόνο προσωπικές εμπειρίες μπορώ να φέρω. Αν ήταν η ερώτηση τι λένε στο ιντερνετ τα benchies για vista vs xp δε θα έγραφα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
LOL απλά LOL

Μάχη για 2 λειτουργικά της ίδιας εταρείας. Έλεος ρε παίδες.

 

Ο καθένας ας βάλει οτι θέλει. Ας δοκιμάσει πρώτα και ας κρατήσει.

 

Εγώ προτιμώ Vista ακόμα και 32bit που έχω atm αν και δουλεύω σε Xp και Unix 8+ ώρες τι μέρα. Μου αρέσει η καγκουριά, το οτι μη defrag που έχουν τα vista. Το ότι δεν έχω δει να crasharei ο svchost.exe ομοίος και ο explorer.exe και ότι έχω ξεχάσει τι σημαίνει format ενώ με xp έκανα κάθε μήνα ακόμα και μετά απο άπειρες δοκιμές και εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις σε προγράμματα.

το επόμενο format θα είναι για να μπούν Vista 64bit Sp2 αλλιώς δε κάνω. No need κιόλλας. Το κάθε συγκριτικό ας λέει οτι θέλει εμένα με ενδιαφέρει τι λένε τα μάτια μου και αυτά που λέω εγώ.

Είχα 2gb ram και λόγο vista και παιχνιδιών έβαλα 4gb αντί να γυρίσω σε xp. τόσο μου αρέσαν.

Είναι δικιά μου άποψη και δε θα την αλλάξω. Εδώ και στο κατεβαστήρι μου σκέφτομαι να βάλω vista γιατί βαρέθηκα τα άσχετα bugs και κολλήματα που τρώει μετά απο 5 μέρες uptime και απλά χρήση utorrent και remote desktop.

 

Αν δε δοκιμάσει κάποιος δε μπορεί να ξέρει τι θα εγκαταστήσει.

 

Έτσι έχουν τα πράγματα... ακριβώς έτσι όμως!! Και το τι λέει η πλειοψηφία, ειλικρινά είναι πλήρως αδιάφορο και εντελώς υποκειμενικό!

Οι 7 στους 10 χρήστες υπολογιστών δεν έχουν ιδέα πως λειτουργεί ο υπολογιστής τους!

Οι 4 στους 7 χρήστες δεν έχουν καν ιδέα τι σημαίνει "ανασυγκρότηση" !

Ύστερα η πλειοψηφία υποστηρίζει πως τα XP είναι καλύτερα από τα Vista... :lol:

`

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...