Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν μας είπες όμως το λόγο που δεν θέλεις το ασύρματο γιατί κι εγώ στην αρχή ήμουν ανένδοτος

και τελικά δεν μετάνιωσα που το πήρα.

Ίσως δεν έψαξες καλά για δες εδώ http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Microsoft-XBOX360-Wired-Controller-Black-S9F-00002.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ για το link όμως δεν ψωνίζω απο εξωτερικό..

 

Δεν μας είπες όμως το λόγο που δεν θέλεις το ασύρματο γιατί κι εγώ στην αρχή ήμουν ανένδοτος

και τελικά δεν μετάνιωσα που το πήρα.

Ίσως δεν έψαξες καλά για δες εδώ http://www.plaisio.gr/Gaming/Controllers/Gamepads/Microsoft-XBOX360-Wired-Controller-Black-S9F-00002.htm

 

Δεν θέλω ασύρματο γιατί δεν με βολεύει..

Όσο για το link που δίνεις..αυτό έχω βάλει και εγώ στο πρώτο post!

Ωστόσο δεν μου απάντησες ως προς την συμβατότητα..

Αν πάρω απλό χεριστήριο xbox360 ( χωρίς να λέει στο κουτί του οτι είναι και για τα windows ) θα παιζει στον υπολογιστή ή θα δώσω τα 30 ευρώ τσάμπα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το link όμως δεν ψωνίζω απο εξωτερικό..

 

 

 

Δεν θέλω ασύρματο γιατί δεν με βολεύει..

Όσο για το link που δίνεις..αυτό έχω βάλει και εγώ στο πρώτο post!

 

Συγγνώμη αυτό ήθελα να βάλω είναι αυτό που είναι Bulk (χωρίς συσκευασία) http://www.ebw.gr/el/Product/8006/OEM-Xbox-360-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-%CE%95%CE%BD%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF-%CE%A7%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B9%CE%BF-Joypad-Xbox-360-Wired-Controller-B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΚΥΡΟ τα μπέρδεψα.

 

Ok!

 

 

To γεγονος οτι ειναι bulk δεν σημαίνει οτι είναι είτε μεταχειρισμένο ή μπορεί και χαλασμένο;;

 

Δουλευει μια χαρα (τουλαχιστον σε οσα ατομα ξερω που το εχουν).

 

είναι σίγουρο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονος οτι ειναι bulk δεν σημαίνει οτι είναι είτε μεταχειρισμένο ή μπορεί και χαλασμένο;;

 

Όχι σε καμία περίπτωση δεν είναι χαλασμένο η μεταχειρισμένο έχει να κάνει με τις συμφωνίες που επιτυγχάνει η κάθε εισαγωγική με την εταιρία παραγωγής,η οποία διαθέτει προϊόντα "στη χονδρική"(bulk),και "πρακτικά" σημαίνει ότι το προιόν φτάνει στον καταναλωτή φθηνότερο,χωρίς την "επίσημη" συσκευασία,και βεβαίως με (μέχρι παντελή)έλλειψη "παρελκόμενων" =manuals,adaptors,cabling,oδηγών,και πάει λέγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωστόσο δεν μου απάντησες ως προς την συμβατότητα..

Αν πάρω απλό χεριστήριο xbox360 ( χωρίς να λέει στο κουτί του οτι είναι και για τα windows ) θα παιζει στον υπολογιστή ή θα δώσω τα 30 ευρώ τσάμπα;;

ναι θα παιζει τελεια με ολα τα παιχνιδια (στο λεω γιατι εχω και το εχω παρει απο τη κονσολα μου , οπου το ειχα ως 2ο. αναφερομαι παντα στο ενσυρματο , το ασυρματο για οποιον εχει xbox με ενα κινεζικο ανταπτορακι των 5-6 ευρω δουλευει επισης τελεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα παιζει τελεια με ολα τα παιχνιδια (στο λεω γιατι εχω και το εχω παρει απο τη κονσολα μου , οπου το ειχα ως 2ο. αναφερομαι παντα στο ενσυρματο , το ασυρματο για οποιον εχει xbox με ενα κινεζικο ανταπτορακι των 5-6 ευρω δουλευει επισης τελεια)

 

Σε ευχαριστώ πολύ qsis!

Και εγώ για ενσύρματο χειριστήριο ενδιαφέρομαι!!Και είχα δει αυτό Link

 

Oπότε το αγοράζω άφοβα;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΧΒΟΧ360 χειριστήριο είναι καλό, αλλά όχι το καλύτερο. Το έχω και δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Το πρόβλημα είναι οι αναλογικοί του μοχλοί, οι οποίοι είναι μέτριας ακρίβειας και όταν τους αφήνεις δεν επιστρέφουν ακριβώς στο κέντρο.

 

Βέβαια η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών δεν το θεωρεί πρόβλημα.

 

Αν θέλεις να δώσεις 7 ευρώ παραπάνω, θα σου πρότεινα να πάς στο ενσύρματο F510 της Logitech, το οποίο έχει πολύ καλύτερους αναλογικούς μοχλούς.

 

http://www.plaisio.gr/search.aspx?keyword=f510

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΧΒΟΧ360 χειριστήριο είναι καλό, αλλά όχι το καλύτερο. Το έχω και δεν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

 

Το πρόβλημα είναι οι αναλογικοί του μοχλοί, οι οποίοι είναι μέτριας ακρίβειας και όταν τους αφήνεις δεν επιστρέφουν ακριβώς στο κέντρο.

 

Βέβαια η συντριπτική πλειοψηφία των χρηστών δεν το θεωρεί πρόβλημα.

 

Αν θέλεις να δώσεις 7 ευρώ παραπάνω, θα σου πρότεινα να πάς στο ενσύρματο F510 της Logitech, το οποίο έχει πολύ καλύτερους αναλογικούς μοχλούς.

 

http://www.plaisio.gr/search.aspx?keyword=f510

 

Αν πάρω το F510 που μου προτείνεις τι ρυθμίσεις θα πρέπει να του κάνω μετά για να παίζει;;

Απλώς σκεφτόμουν το Xbox360 χειριστήριο που δεν χρειάζεται ρυθμίσεις κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To f510 δεν χρειάζεται τις οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, παρ'όλο που συνοδεύεται από πρόγραμμα για να αλλάζεις τις λειτουργίες των κουμπιών αν θές. Είναι τελείως plug n play.

 

Τα παιχνίδια θα το αναγνωρίζουν αυτόματα ώς ΧΒΟΧ360 χειριστήριο, ενώ τα κουμπιά του έχουν τα ίδια χρώματα και ονομασίες με αυτό.

 

Παράλληλα, από κάτω του έχει ένα διακοπτάκι, με το οποίο το χειριστήριο γίνεται συμβατό με τα παλιά παιχνίδια, πρίν το καιρό των XBOX360 χειριστηρίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...