Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To f510 δεν χρειάζεται τις οποιεσδήποτε ρυθμίσεις, παρ'όλο που συνοδεύεται από πρόγραμμα για να αλλάζεις τις λειτουργίες των κουμπιών αν θές. Είναι τελείως plug n play.

 

Τα παιχνίδια θα το αναγνωρίζουν αυτόματα ώς ΧΒΟΧ360 χειριστήριο, ενώ τα κουμπιά του έχουν τα ίδια χρώματα και ονομασίες με αυτό.

 

Παράλληλα, από κάτω του έχει ένα διακοπτάκι, με το οποίο το χειριστήριο γίνεται συμβατό με τα παλιά παιχνίδια, πρίν το καιρό των XBOX360 χειριστηρίων.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες..

 

Off topic:

επειδή ψάχνω να αγοράσω το darksiders 1 για pc το μαγαζί αυτό είναι αξιόπιστο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Steam πρίν λίγες μέρες το είχαν στα 4,99€.

 

Αν το θές σε κουτί, στο Play.com το έχουν 10,60€

 

http://www.play.com/Games/PC/4-/18521274/Darksiders/Product.html?searchstring=darksiders+pc&searchsource=0&searchtype=allproducts&urlrefer=search

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Steam πρίν λίγες μέρες το είχαν στα 4,99€.

 

Αν το θές σε κουτί, στο Play.com το έχουν 10,60€

 

http://www.play.com/Games/PC/4-/18521274/Darksiders/Product.html?searchstring=darksiders+pc&searchsource=0&searchtype=allproducts&urlrefer=search

 

 

ναι,το θέλω σε κουτί!!

Ευχαριστώ για το link..

Θα κοιτάξω και σε ελληνικά μαγαζιά μήπως το βρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σκεφτομαι να κανω αγορα gamepad για pc και ειμαι αναμεσα στο F510 της logitech και της microsoft φυσικα του XboX 360 μιλαω παντα για ενσηρματα χειρηστηρια. Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Deadzone του XBOX360 είναι για τα κλάμματα.

 

Το f510 είναι καλύτερο, αλλά έχει πιό σκληρές σκανδάλες με μικρότερη διαδρομή. Επίσης διαθέτει διακόπτη συμβατότητας με τα πιό παλιά παιχνίδια. Και φυσικά αναγνωρίζεται ως XBOX360 χειριστήριο αυτόματα.

 

Βασικά τώρα παίζω με το XBOX360 χειριστήριο, το οποίο έχω από το καιρό που βγήκε το Witcher 2 και περιμένω σήμερα αύριο το F510 από το amazon.

 

Αν ο φίλος zodiac θέλει να κάνει λίγο υπομονή, αύριο - μεθαύριο θα έχω κανονικότατη σύγκριση μεταξύ των 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα του xbox360 επειδή τα περισσότερα παιχνίδια που χρησιμοποιούν χειρηστήρια έχουν έτοιμα button prompts και το αναγνωρίζουν γιατί έχω διαβάσει πως πολλά άλλα παιχνίδια δεν αναγνωρίζουν άλλα χειρηστήρια και ενώ ίσως να μπορείς να παίξεις το παιχνίδι,στην οθόνη θα σου λέει π.χ. "πάτα LB" και θα είναι μπερδευτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To F310 δεν έχει δόνηση.

 

Επίσης να τονίσω για αυτούς που δεν γνωρίζουν, ότι τα F310, F510 και F710 της Logitech, έχουν την ίδια ονομασία και χρώμα στα κουμπιά με αυτά του XBOX360 και όπως είπα αναγνωρίζονται αυτόματα από το PC ως XBOX360 χειριστήρια.

 

F510_TOP_300_dpi-300x199.jpg images?q=tbn:ANd9GcSndGcRbIMS7z3eP-8GYVS2t2u5RK1oLO1VOu5Cm-omH_mjvLCO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει δόνηση και δεν έχει λαστιχένια επένδυση στις λαβές του για καλύτερο κράτημα.

 

Κατα τα άλλα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια.

 

Αν μπορείς να δώσεις παραπάνω λεφτά, προτιμότερο είναι να αγοράσεις χειριστήριο με δόνηση. Το F510 ή το XBOX360 χειριστήριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δονηση δν μ απασχολει ιδιαιτερα απο την στιγμη που δν βοηθαει σε κατι στο χειρισμο και στο game αλλα αυτο για την λαστιχενια επενδυση δν το ηξερα και ομολογω οτι ειναι δελεαστικο.. οποτε θα αναγκαστω μου φαινεται στο να δωσω παραπανω χρηματα...( το amazon ειναι εμπιστο site? επισης εχει free shipping?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρωτάς αν το amazon είναι έμπιστο, αυτό σημαίνει ότι είσαι πρωτάρης στις αγορές από τα ίντερνετς, γι'αυτό να είσαι έξτρα προσεκτικός γενικά.

 

Ναί, το amazon είναι από τα πλέον έμπιστα.

 

Για αγορές άνω των 25 λιρών, έχεις δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα.

 

Στο public το έχουν στα 40 ευρώ αν βαριέσαι τις διαδικασίες με τα ίντερνετς, ενώ θα έχεις τη δυνατότητα να δείς και να κρατήσεις στα χέρια σου και τα 2 χειριστήρια (F510 και XBOX360). Καθ'οτι έχουν διαφορετικό κράτημα το ένα από το άλλο, σίγουρα θα βρείς κάποιο από τα 2 να είναι βολικότερο για σένα.

 

Όπως είπα εγώ θα το έχω σύντομα και θα κάνω άμεσα σύγκριση με το XBOX360 χειριστήριο που έχω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αληθεια πως δεν εχω κανει ποτε αγορα απο ιντερνετ και το φοβαμαι λιγακι..Το F510 το χω βρει στα 32.70 σ ενα μαγαζι στην γειτονια μου νομιζω πως ειναι καλη τιμη.. δν το βιαζομαι παντως..σε κανα μηνα θα το χρειαστω..

 

Το deadzone που αναφερες πριν τι ακριβως ειναι δν εχω ιδεα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...