Προς το περιεχόμενο

GR PREFA


MrSeanKon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα. Απλά θέλω να πω ότι έχω μηδενικό χρόνο, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω στην προσπάθεια..

 

Sorry Sean Kon κάποια πραγματάκια που μου είχες πει να σε βοηθήσω δεν τα κοίταξα ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα στην παρέα.
Βοnjour! :-)

 

Απλά θέλω να πω ότι έχω μηδενικό χρόνο, οπότε δεν μπορώ να βοηθήσω στην προσπάθεια...
Καλα τωρα οπως λεμε και στην Πρεφα δηλωνω πασο διοτι ξερω οτι ως φοιτητης θα εχεις διαβασματα λογω εξεταστικης.

Οταν τελειωσει σου υποσχομαι οτι θα γκρινιαξω! :mad::-D

 

Sorry Sean Kon κάποια πραγματάκια που μου είχες πει να σε βοηθήσω δεν τα κοίταξα ακόμα..
Με την ανεση σου οποτε μπορεις τα τσεκαρεις και τα λεμε εδω κανενα προβλημα.

 

Λοιπον επαιξα την 1.17 πριν απο λιγο και εχω να παρατηρησω με χαρα οτι πολλα λαθη στο παιξιμο του Η/Υ διορθωθηκαν!!
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν πρεπει να ειχες κατεβασει τις 1.15, 1.16 γιατι ηδη απο την 1.15 αρχισε μια σταδιακη βελτιωση κι απορουσα σκεπτομενος "τι στο διαολο τοσο ατζαμηδικα παιζω εγω και χανω ή το παιχνιδι ειναι εντελως μουφα????"

Βεβαια και στην 1.17 εγιναν καποιες βελτιωσεις περισσοτερο με τα αχρωμα.

Ομως στην 1.18 θα κοπουν ολα.

Δηλαδη οι ΗΥ θα πονταρουν επακριβως τις μπαζες.

Αντε να ρισκαρουν εστω για μια δηλαδη να μπουν απλως.

Οταν ομως θα λενε 7 κι ανω τζογο τοτε ΓΚΡ υποσχομαι 100000000% οτι θα τις κανουν τις μπαζες.

Τωρα θα μου πεις θα πονταρουν οταν εχουν Α,Κ,Q,J,10,9???

Oχι απλα πηρα τις προαλλες χαρτι και μολυβι κι εβαλα κατω την τραπουλα κι εγραψα ενα σωρο συνδυασμους και πονταρω οτι δεν εχω κανει λαθος.

Τελος παντων θα δειξει στην 1.18 ομως σας το λεω θα αργησει (δεν ξερω ποτε θα βγει) διοτι ειναι σπαστικο να βγαζουμε καθε τοσο νεα εκδοση.

Εκτος απο τα προσωπικα εχω να κανω και καποιες μεταφρασεις για να βοηθηθει η Βιβλος.

 

Επαιζα μιση ωριτσα
Επομενως τρεχει μια χαρα το παιχνιδι.

Λοιπον επειδη πρεπει να ξεκαθαριστει το θεμα θελω να ποσταρεις με λεπτομερειες:

1) Τι λειτουργικο εχεις πανω.

2) Αν εχεις βαλει αναβαθμισεις π.χ. Service Packs.

3) Και ποια εκδοση Framework.

Για να βοηθησουμε το Βαγγο που παραπονιεται για κρασαρισματα.

 

Μια παρατηρηση μονο για την επομενη 1.18, κατι που θα ηθελα να υπαρχει ειναι οι πολλες..
Να τις πεις κι εγω θα δω τι θα γινει.

Ειπαμε το παιχνιδι στοχευει σε πολλους κι οχι σε εμενα.

Ομως να εισαι σαφεστατος.

 

οταν πηγαινουν και οι 3 παιχτες πασο να μην ξαναγινεται μοιρασμα αλλα να παιζονται πολλες (οποιος παρει τις πιο πολλες μπαζες τοσες κασες θα ανεβαινει).
Say what????

Τι ειναι αυτο πρωτη φορα το ακουω!!!! Δηλαδη θες να μπει ως εξτρα επιλογη???

Και πως θα το βαφτισουμε????

Αν π.χ. λεγεται ΧΨ πως θα ειναι η φιλοσοφια??

Λεμε πασο κι οι τρεις οποτε ολοι αναγκαστικα θα παιξουμε το γυρο με βασει τη ΧΨ???

Ή θα εχει το δικαιωμα καποιος να πει πασο δεν παιζω ΧΨ????

Ζαλιστηκα!!!!

Σε ποιο καφενειο το εχεις δει???

 

evankoum

1) Kατεβασες το αρχειο στην 11η σελιδα με τις προτεινομενες αλλαγες για τη σελιδα σου.

2) Ο,τι προσθετο θα ζητας θα υλοποιειται στην Ελληνικη γλωσσα.

Ετσι κι αλλιως αυτη χρησιμοποιεις οπως κι ολοι μας οι ξενοι θα εχουν περιορισμενες καπως δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παρεα! Λοιπον φιλε SeanKonn εχω κατεβασει ολες τις εκδοσεις και 1.15 και 1.16 αλλα τη βελτιωση την ειδα στην 1.17..Βεβαια επαιξα λιγακι πιο πολυ την 1.17 γι αυτο ισως..

Τωρα εκει που σου λεω οτι επαιζα μιση ωριτσα και δεν κολλησε καθολου εχω τα εξης..

XP professional Service Pack 2 ( το SP3 φοβηθηκα να το βαλω λογω του οτι ακουσα διαφορα), και το ΝΕΤ Framework 3.5 νομιζω..

 

Τωρα ας εξηγησω τι ειναι οι πολλές..Φιλε SeanKonn οι πολλες δεν ειναι πρωτάκουστο, μπορει να επιβεβαιωσει και καποιος αλλος απο δω..

τι γινεται λοιπον..Οταν πανε και οι 3 παιχτες πασο, δηλαδη κανεις απο τους 3 δεν θελει τον τζογο τοτε παιζονται οι πολλες. Ειναι υποχρεωτικες και για τους 3 και δεν μπορει κανεις να πει οτι πχ εγω δεν παιζω πολλες. Τωρα τι γινεται σ αυτες τις πολλες? Παιζει πρωτος αυτος που καθεται δεξια απο αυτον που μοιρασε, πεταει οτι φυλλο θελει ΑΛΛΑ δεν υπαρχουν ατου! Σκοπος του καθενος στις πολλες ειναι να παρει οσο το δυνατον λιγοτερες μπαζες μπορει. Και γιατι αυτο? Γιατι πολυ απλα αυτος που θα παρει τις περισσοτερες τοσο θα ανεβει η κασα του! π.χ. παιζουμε και εγω παιρνω 6 μπαζες, ο δεξια μου 3 και ο αλλος 1. Ετσι η κασα μου ανεβαινει κατα 6 και των αλλων η κασα παραμενει ως εχει...Αν τυχει και παρουν 2 παιχτες ιδιο αριθμο μπαζων στις πολλες, πχ 4 εγω και 4 ενας αλλος , τοτε ανεβαινει η κασα και των 2 κατα 2 μονο!

Οι πολλες ειναι πολυ σημαντικο να υπαρχουν σαν επιλογη γιατι ειναι σαν καποιου ειδους τιμωρια για τους παιχτες που δεν παιρνουν τελικα το τζογο...Ετσι καποιος παιχτης με κακο φυλλο για να παρει τζογο πρεπει να σκεφτει καλυτερα πριν παει πασο καθως αν πουν κ οι αλλοι πασο, στις πολλες μπορει να παρει πολλες μπαζες , αν εχει μεγαλα φυλλα σχετικα....

Αυτα, περιμενω αποριες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αλήθεια οτι χαθηκα τελευταία , πρεπει να ολοκληρώσω δουλειες μεχρι τελος του μήνα και που καιρός για πρεφα... Την Κυριακή ξεκλεψα λιγο χρονο κατεβασα την 1.17 και επαιξα μόνο μια 30αρα σφεντόνα.

 

Το παιξιμο των υπολογιστών εχει βελτιωθει πολύ. Κερδισα βεβαια , αλλα με σκεψη και προσεκτικό παίξιμο - οχι χαλαρα οπως μεχρι την 1.13

 

Συγγνωμη για την "εξαφανιση" υποσχομαι να επανελθω δριμύτερος ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγηκαν οι 1.171, 1.172, 1.173

Διορθωθηκε 1 @@ με τις Modiano καρτες:

 

post-34518-12906296787_thumb.png

 

Καπως ακομψα παρουσιαζοταν το μυνημα στα Αγγλικα οταν ζηταγες βοηθεια για τζογο:

 

post-34518-129062967883_thumb.jpg

 

Για το φιλο μας το Βαγγελη το καναμε το μονταρισμα να δουμε αν ικανοποιηθει:

 

post-34518-129062967886_thumb.jpg

 

Βαγγο ακομα περιμενω να αντιδρασεις τοσο για το νεο feature αλλα και για το αρχειο που ανεβασα στις προηγουμενες σελιδες με υποδειξεις για τη σελιδα σου.

Συνεχιζοντας μια μ*λακια παιζοταν (ουτε πηρα ιδεα) κι αυτη η επιλογη κρασαρε οταν την ξαναπαταγες:

 

post-34518-129062967888_thumb.png

 

Παμε τωρα στις νεες εκδοσεις.

Η 1.171 δε θελει κατι το ιδιαιτερο σε σχεση με τα βασικα αλλα ΓΚΡ δεν ξερω πεταει λαθη του τυπου:

 

post-34518-12906296789_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι @@ να κανω απο το χωριο να παρω τηλεφωνο το Βασιλη Πορτα και να του πω κολλαει η κ*λοmultimedia ρουτινα τρεχα γυρευε:

 

post-34518-129062967892_thumb.jpg

 

Οποτε σκεφτηκα να μπλεξω με Visual Basic μπας και βγει ακρη :mad:

Γιαυτο η 1.172 εχει ενα προσθετο *.dll μεσα της κι αν δεν τρεχει τοτε αντιγραψτε το ρημαδι αρχειο σε ενα φακελο οπως δειχνει η φωτο:

 

post-34518-129062967907_thumb.jpg

 

Η δε 1.173 δεν εχει τιποτε απαιτησεις απλα εχει αλλη αναθεματισμενη ρουτινα σε Basic (που δεν ξερω καν) και παραγει ηχους.

Παντως σε πρωτη γευση οι εκδοσεις 1.172, 1.173 φαινεται να μην κρασαρουν.

Δεν το εψαξα ομως και πολυ αφηνω να το αναλαβετε εσεις και να με ενημερωσετε εδω για να αποφασισω ποια multimedia εκδοση θα συνεχισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παμε στις απαντησεις τωρα.

 

Ειναι αλήθεια οτι χαθηκα τελευταία..
Λεω κι εγω τι να επαθε ο χριστιανος!
Την Κυριακή ξεκλεψα λιγο χρονο κατεβασα την 1.17 και επαιξα μόνο μια 30αρα σφεντόνα....
Καλως ηλθες στις νεες επιλογες!

 

Τωρα εκει που σου λεω οτι επαιζα μιση ωριτσα και δεν κολλησε καθολου εχω τα εξης..

XP professional Service Pack 2 ( το SP3 φοβηθηκα να το βαλω λογω του οτι ακουσα διαφορα), και το ΝΕΤ Framework 3.5 νομιζω..

Κι εγω ΧΡ με το SP2 εχω.

Το SP3 ειναι νεες @@ της Micro$$$$oft κι εγω που το εβαλα το ξαποστειλα.

Π.χ. το Disckeeper δεν τρεχει κανονικα και σιγα τις διαφορες που εχει μουφες λενε.

 

Τωρα ας εξηγησω τι ειναι οι πολλές..

....

....

Αυτα, περιμενω αποριες..

Καμμια απολυτως ησουν σαφης!

Ομως θα μπει σε καραντινα η επιλογη αυτη και φυσικα θα υλοποιηθει μονο για την ελληνικη γλωσσα (να μην τους παραζαλισουμε τους ξενους με πολλα κολπα ήδη εχει ενα σωρο επιλογες).

Μονο που θα πρεπει να δωσεις ονομα και φυσικα να κανεις τον κοπο να συννενοηθεις με τον Βαγγελη να μπει στις οψιονς στο σαητ του.

Απο εκει και περα στο ξαναλεω οτι δεν την εχω ακουσει καν!!!!

Ο λογος που θα μπει σε καραντινα (οπως κι οι μιζερια, δειχτη, χτυπητη) ειναι διοτι βασικος στοχος ειναι να γινουν τα πολλα κι αυτα που θελει ο λαος κι ειδικοτερα ο Βαγγελης και μετα θα παμε στα ψιλα γραμματα.

 

Το παιξιμο των υπολογιστών εχει βελτιωθει πολύ. Κερδισα βεβαια , αλλα με σκεψη και προσεκτικό παίξιμο - οχι χαλαρα οπως μεχρι την 1.13.
Η 1.13 με τις τωρινες δεν εχει απολυτως ουδεμια σχεση στις ρουτινες ολα εχουν αλλαξει σταδιακα και θα συνεχιστει το βιολι αλλα να δουμε τι θα κανουμε περι multimedia.

 

Συγγνωμη για την "εξαφανιση" υποσχομαι να επανελθω δριμύτερος ....
ΓΚΡ θα τιμωρηθεις!

Θα βαλω κωδικα:

>
if (user == "citizen")
    klepse_ton_LOL();

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι περιεργο και εκνευριστικο μου συμβαινει με τις 2 καινουργιες εκδοσεις! Ωραιοι οι ηχοι και οι νεες τραπουλες αλλα το παιχνιδι σερνεται! Κολλαει στην κινηση, στο μοιρασμα γενικως κολλαει. Πως ειναι ενα παιχνιδι οταν δεν εχεις καλη καρτα γραφικων ή CPU? ετσι! και να πεις οτι δεν εχω καλη καρτα, 8800GT.Ο cpu ειναι παλιος και αργος. Ας το δοκιμασει και καποιος αλλος απο δω και ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο, μισο, μισο....

Ποια εκδοση χρησιμοποιησες????

Γιατι προτιστως με ενδιαφερει τι multimedia ρουτινες να χρησιμοποιησω τελικα.

Οσο για το σουρσιμο ΓΚΡ....:mad:

Εγω μαν εχω Σελερον στα 3GHz και καρτα ΑGP 8X και παιζει μια χαρα τι στο διαολο :devil::devil:

Πατησες το F8????

Για δοκιμασε να αυξησεις την ταχυτητα κινησης τωρα για το μοιρασμα θα βαλω μαλλον ενα benchmark για να το καθοριζει.

Οταν ομως εχει τουρμπινα τις μοιραζει κι εκει αργα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τις 2 εκδοσεις 1.172 και 1.173 χρησιμοποιησα και στις 2 μου κολλουσε. Κατι παιζει με το PC μου μαλλον. Θα του κανω ενα reboot τωρα να δω αν αλλαξει κατι γιατι αυτο υποψιαζομαι οτι ειναι το problem. εχω να του κανω επανεκκινηση 2-3 βδομαδες.

το F8 δεν το πατησα, αν αυξησω την ταχυτητα κινησης δεν αλλαζει κατι ουτε αν αλλαξω την τουρμπινα σε κανονικη ταχυτητα.

κανω restart και επανερχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εκανα επανεκκινηση αλλα και παλι κολλαει. Και λιγο χειροτερα απο πριν.. Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζεται εδω. Πρεπει να το δοκιμασει και καποιος αλλος για να δουμε αν κολλαει μονο σε μενα. Βεβαια με αυτα τα κολληματα δε μπορω να τις δοκιμασω στο gameplay γιατι απλα μου βγαζουν την πιστη μεχρι να παιχτει ενας γυρος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:mad::mad::mad::mad: WTF θα φλιπαρω σημερα....

Μαν παντως το επαναλαμβανω οτι οι 1.172 & 1.173 δε φαινεται να κρασαρουν.

Η διαφορα τους με την 1.171 ειναι η Visual Basic....

Μπας και σερνεται λογω μη υπαρξης του Framework v2.0 στον ΗΥ σου????

Aντε να βγαλεις ακρη....

Εγω οπως καταλαβαινεις (αναθεμα την ωρα που εμαθα C#) λογω της υπαρξης του Visual Studio στηνεται το καθετι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ειναι και αυτο το Framework.. Πως θα καταλαβω αν δεν το εχει το pc μου? Πηγα στο φακελο microsoft frameworl και εκει μεσα εχει απο το 1.0 μεχρι και το 3.5. Εχει και το framework v.2.0 !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εδω θα πω εικασιες....

Λογικα ο φακελος που εχεις εκει πρεπει να εχει αρχεια (για ξαναδες την εικονα).

Για δοκιμασε αδερφε να αντιγραψεις εκει μεσα το αρχειο της Visual Basic (για την 1.172 μιλαω) μπας και ξεκολλησει το ρημαδι.

Αγνοησε προσωρινα την 1.173 και δωσε αριθμο κινητου :mad::mad::mad::mad::mad: μεσω υ2υ σας το ειπα δε γινεται να συννενοειμαι μαζι σας μια στο τοσο μεσω ΝετΚαφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...