Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ναι, καλά όλα αυτά και κανείς δεν είπε ότι λες ψέμματα.

 

Την ερώτησή μου θα την απαντήσεις όμως;

 

Edit:

 

Σε ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο και με έστειλες σε ένα φορουμ με μερικές εκατονταδες θέματα. Ούτε καν στο συγκεκριμένο θέμα :)

 

Οπότε ναι! Άσχετο ;)

 

2ο εδιτ:

 

και αν δεν έχεις θέμα, σου ζητάω την άδεια να βάλω εδώ το pm σου :)

 

 

βαλτο.. αλλά όπως είανι.. μην βάλεις μόνο το λινκ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αμα σου πω οτι έχεις δίκαιο θα σταματήσεις να γκρινιάζεις;;;

Μάλον δεν μπορεί να καταλάβεις (ή δεν θέλεις να καταλάβεις) οτι το WPA2 σπάει πανεύκολα όταν έχεις επιλέξει ένα απλό SSID σε συνδυασμό ακόμα και με ένα πολύ δύσκολο password ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ αν έχεις επιλέξει SSID που δεν υπάρχει έτοιμο σε πίνακες precomputed PMK.

Η πλειοψηφία των χρηστών επικεντρώνουν την προσοχή τους να βάλουν ΜΟΝΟ ένα καλό password και δεν ασχολούνται με το SSID.

Το κατάλαβες τώρα γιατί τα περισσότερα WPA2 (αλλά όχι όλα) εκεί έξω σπάνε για πλάκα με τα κατάλληλα εργαλεία ή να κάνω και κακάκια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας μιλάω και δεν καταλαβαίνεται.. εντάξει.. όλοι έχετε δίκαιο.. εμείς που λέμε ότι σπάει έχουμε άδικο.. εγω προσωπικά πληρώνω internet και λεω @@@ για να περνάω την ώρα μου.. αει... δεν γίνεται και δεν γίνεται... στον κόσμο του linux... όλα γίνονται.. και το πρώτο μου WPA2 το έσπασα με ενα amd στα 1.9..απλό έτσι.. όχι διπύρινα και παπακια τέτοια.. αλλά θέλει πόρους.. και εγώ λέω ψέμματα!!!!

Άιντε γιατί θέλετε να σας ανοίξουν τα μάτια και φοράτε μάσκα θαλάσσης για προστασία..

 

 

πολυ άχετο το λινκ εεεεε... λέει μέσα τα πάντα.. αλλά άσχετο.. είσαι πολύ καλός..

 

ρε μην τα λες..... δεν σε πιστευουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαλτο.. αλλά όπως είανι.. μην βάλεις μόνο το λινκ :-D

 

 

Όπως είναι θα το βάλω. Ευχαριστώ :)

 

egw ta diavasa apo diafora site ta teleutaia 3 xronia pou asxoloumai.. alla edw nomizw exei ola osa thes kai sta ellinika..

http://backtrack.forumgreek.com/forum

 

Capture-3.png

 

Για πες μου τώρα κατά πόσο ήταν αυτό απάντηση στην ερώτησή μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλον δεν μπορεί να καταλάβεις (ή δεν θέλεις να καταλάβεις) οτι το WPA2 σπάει πανεύκολα όταν έχεις επιλέξει ένα απλό SSID σε συνδυασμό ακόμα και με ένα πολύ δύσκολο password ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΠΑΕΙ αν έχεις επιλέξει SSID που δεν υπάρχει έτοιμο σε πίνακες precomputed PMK.

Η πλειοψηφία των χρηστών επικεντρώνουν την προσοχή τους να βάλουν ΜΟΝΟ ένα καλό password και δεν ασχολούνται με το SSID.

Το κατάλαβες τώρα γιατί τα περισσότερα WPA2 (αλλά όχι όλα) εκεί έξω σπάνε για πλάκα με τα κατάλληλα εργαλεία ή να κάνω και κακάκια;

κανε κακάκια.. πρόσεξε όμωσ μην λερώσεις την σκούπα.. πως θα την πιάσεις μετά για να τα σκουπίσεις;;; :Ρ

 

Όπως είναι θα το βάλω. Ευχαριστώ :)

 

 

 

Capture-3.png

 

Για πες μου τώρα κατά πόσο ήταν αυτό απάντηση στην ερώτησή μου;

 

πήγαινε στο ασύρματες επιθέσεις.. καλημέρα σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως μπορείς να μου δώσεις ακριβώς το λινκ που μιλάει για DNS hack;

 

και κατι ακόμη.. εγώ είπα οτί το διάβασα από αλλού τα τελευταία χρόνια και πιστεύω οτι εδώ τα έχει.. μην με πιάνεις από τον λαιμο χωρίς λόγο

 

Παίζει κανένα πρόγραμμα για να δω ποιος άλλος μπαίνει στο internet μέσω του router μου??

επειδή σε ζαλήσαμε χωρίς λόγο και για άσχετο θέμα.. ΝΟΜΙΖΩ ότι αυτό ψάχνεις

http://www.spiceworks.com/free-network-mapping-software/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνεσαι κακός,γίνεται,εύκολα

σε 3 δευτερόλεπτα

το χω κάνει με atari

 

κάνεις sql injection στο dns του client και γυρνάει ο dhcp σε passive mode ανοίγοντας 3 ports στο NAT

απο κει με hijack computing analysis βρίσκεις κενό στο εκμεταλευόμενος το UpnP και κάνεις deauthenticate

μετά με μια απλή weak schedule attack το σπας

 

στον κόσμο του Linux όλα γίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γίνεσαι κακός,γίνεται,εύκολα

σε 3 δευτερόλεπτα

το χω κάνει με atari

 

κάνεις sql injection στο dns του client και γυρνάει ο dhcp σε passive mode ανοίγοντας 3 ports στο NAT

απο κει με hijack computing analysis βρίσκεις κενό στο εκμεταλευόμενος το UpnP και κάνεις deauthenticate

μετά με μια απλή weak schedule attack το σπας

 

στον κόσμο του Linux όλα γίνονται

 

μην τα λες.... δεν σπανε τα ασυρματα δεν σε πιστευουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή σε ζαλήσαμε χωρίς λόγο και για άσχετο θέμα.. ΝΟΜΙΖΩ ότι αυτό ψάχνεις

http://www.spiceworks.com/free-network-mapping-software/

 

Κι εγώ, ως εκ γενετής περίεργος (ξέρω κακό ελάττωμα), αναρωτιέμαι τώρα: Το έχεις χρησιμοποιήσει εσύ αυτό το πρόγραμμα και το προτείνεις και σε άλλους;...

 

 

Ξέρω ότι δεν θα πάρω απάντηση μιας και την έκανες (yes yes I know: You have a rl too! Right? :P)

 

 

 

Τόσο απλά...

Απορώ πως δεν μου είχε περάσει από το μυαλό τόσο καιρό... :whistle:

Πουλάει κανείς το Atari του; Το αγοράζω όσο-όσο :lol:

 

ρε συ tarantules! Έλεος πια με την ασχετοσύνη σου! Δεν θέλει όποιο κι όποιο atari! Μόνο με atari 2600 (αααχ! Πόσο μου λείπει!! :cry: ) κάνεις αυτή τη δουλειά!

 

@ all που παίξαμε, παιδιά stop

 

Οι χακεραδες, μας εγκατέλειψαν (aka απενεργοποιημένοι :lol: )

 

Και δεν είναι και νύχτα να πούμε ότι την έκαναν νύχτα!! :lol: :lol:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...