Προς το περιεχόμενο

"Σπάζοντας" κλειδωμένα ασύρματα δίκτυα


drkameleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαστε μεχρι τωρα 2-2 κανενας αλλος . 2 σπανε 2 δεν σπανε

Α.ποια δεν σπανε?

Β.τα ασυρματα δικτυα

Γ.κανεις λαθος

Δ.και ομως σπανε.

Ε.πανε διαβασε αυτο

Ζ. δεν το διαβαζω

Η.μπλα μπλα το αποτελεστα οτι ??????????????

 

 

 

 

 

ok! Πλέον βεβαιώθηκα κιόλας. Πας πίσω στο δημοτικό οπωσδήποτε: η σειρά πάει Α, Β, Γ, Δ, Ε, ΣΤ, ...

 

Άντε γεια/αντίο/adieu/a Dieu/κτλ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φέρε τις γνώσεις σου εδώ και αφού

βρεις το όνομα του δικτύου

σπάσεις το WPA2

ξεπεράσεις τον περιορισμό του mac address

ξεπεράσεις τον περιοσισμό του 1 client σαν maximum

 

θα πω ότι σπάνε για πλάκα κι εγώ

 

Μέχρι και τα κρυφά δικτυα σπάνε.. και με το κατάλληλο DNS όλα μπορείς να τα κάνεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανουμε θεμα και λεμε την γνωμη μας ειπα αυτο που επαθε ενας γνωστος μου. Το ηθος μερικων δεν με αρεσει. Και δεν εχει σημασια η ηλικια μου ΤΖΙΟ. Σας χαλασε το για πλακα αντε να το κανουμε χρονοβορα διαδικασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και τα κρυφά δικτυα σπάνε.. και με το κατάλληλο DNS όλα μπορείς να τα κάνεις..

???

Πέρα απο bruteforce πως αλλιώς σπας WPA2;

Κοίτα στο δίκτυο θα μπεις,ποιο έτος δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok! Πλέον βεβαιώθηκα κιόλας. Πας πίσω στο δημοτικό οπωσδήποτε: η σειρά πάει Α, Β, Γ, Δ, Ε, ΣΤ, ...

 

Άντε γεια/αντίο/adieu/a Dieu/κτλ :D

 

χαχαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατ'αρχήν συγνώμη για την foroum- μαχία που ξέσπασε από κάτι που είπα..

2ον κάποιος είπε αν δεν ξέρετε μην μιλάτε.. καποιος άλλος για τοθς πόρους.. Κοιτάξτε να δείτε και μιλάω από προσωπική εμπειρία το να σπάσεις ένα ασ΄τρματο δίκτυο ακόμα και WPA2 (το ανέφερε και αυτό κάποιος), γίνεται.. και γίνεται εύκολα!!! απλά το WPA2 θέλει περισσότερες προυποθέσεις(ένα client).

μην μου μαλώνεται αν δεν ξέρετε.. δεν κάνει!!! είναι και κυριακή.. έχουμε και διάβασμα για την εξεταστική.. μας στεναχωρεί και ο ζαγοράκης... ελάτε τώρα.. τι πράματα είναι αυτά;;; πάτε σε καμιά θάλασσα μέρα που είναι και μαλώστε με τηυν γριά που έφερε τον σκύλο ή αν είστε κοπέλα με τον χαζό φουσκοτώ που ήρθε να σας την πέσει...

 

 

 

Υ.Γ. κάποιος είανι 31.. και τι έγινε;;; εγώ που είμαι 21 είμαι καλήτερος ή χειρότερος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι και τα κρυφά δικτυα σπάνε.. και με το κατάλληλο DNS όλα μπορείς να τα κάνεις..

Άμα σου βάλω φανερό SSID που δεν υπάρχει στους πίνακες των λεγόμενων precomputed PMK εκεί έξω στο νετ , σε συνδυασμό με ένα σχετικά καλό password, τον κώλο σου κάτω να χτυπάς δεν το σπάς ούτε εσύ ούτε τα εγγόνια σου ούτε τα δισέγγονά σου ακόμα και να έχεις στη διάθεσή σου 4 GPU σε SLI συνδεσμολογία να ασχολούνται μόνο με το να δοκιμάζουν κωδικούς...

Αν είχες cluster μερικών χιλιάδων τέτοιων υπολογιστών τότε ναι σπάει.Όχι για πλάκα αλλά σπάει.

Για πλάκα σπάει όταν έχεις βάλει SSID που βρίσκεται ΗΔΗ μέσα σε πίνακα PMK που μπορείς πανεύκολα να τον βρεις στο νετ.Και εκεί την πατάνε όλοι μιας και νομίζουν οτι μόνο με ένα καλό passphrass ξεμπέρδεψαν και είναι ασφαλείς :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα σου βάλω φανερό SSID που δεν υπάρχει στους πίνακες των λεγόμενων precomputed PMK εκεί έξω στο νετ , σε συνδυασμό με ένα σχετικά καλό password, τον κώλο σου κάτω να χτυπάς δεν το σπάς ούτε εσύ ούτε τα εγγόνια σου ούτε τα δισέγγονά σου ακόμα και να έχεις στη διάθεσή σου 4 GPU σε SLI συνδεσμολογία να ασχολούνται μόνο με το να δοκιμάζουν κωδικούς...

Αν είχες cluster μερικών χιλιάδων τέτοιων υπολογιστών τότε ναι σπάει.Όχι για πλάκα αλλά σπάει.

Για πλάκα σπάει όταν έχεις βάλει SSID που βρίσκεται ΗΔΗ μέσα σε πίνακα PMK που μπορείς πανεύκολα να τον βρεις στο νετ.Και εκεί την πατάνε όλοι μιας και νομίζουν οτι μόνο με ένα καλό passphrass ξεμπέρδεψαν και είναι ασφαλείς :whistle:

 

αμα σου πω οτι έχεις δίκαιο θα σταματήσεις να γκρινιάζεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ GeorgM2003

 

Παρακαλώ, περιμένω μια δημόσια απάντηση στο πολύ συγκεκριμένο ερώτημα που σου έκανα :)

 

Τονίζω το δημόσια γιατί δεν θέλω άλλα pm με άσχετα λινκ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας μιλάω και δεν καταλαβαίνεται.. εντάξει.. όλοι έχετε δίκαιο.. εμείς που λέμε ότι σπάει έχουμε άδικο.. εγω προσωπικά πληρώνω internet και λεω @@@ για να περνάω την ώρα μου.. αει... δεν γίνεται και δεν γίνεται... στον κόσμο του linux... όλα γίνονται.. και το πρώτο μου WPA2 το έσπασα με ενα amd στα 1.9..απλό έτσι.. όχι διπύρινα και παπακια τέτοια.. αλλά θέλει πόρους.. και εγώ λέω ψέμματα!!!!

Άιντε γιατί θέλετε να σας ανοίξουν τα μάτια και φοράτε μάσκα θαλάσσης για προστασία..

 

@ GeorgM2003

 

Παρακαλώ, περιμένω μια δημόσια απάντηση στο πολύ συγκεκριμένο ερώτημα που σου έκανα :)

 

Τονίζω το δημόσια γιατί δεν θέλω άλλα pm με άσχετα λινκ ;)

πολυ άχετο το λινκ εεεεε... λέει μέσα τα πάντα.. αλλά άσχετο.. είσαι πολύ καλός..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ναι, καλά όλα αυτά και κανείς δεν είπε ότι λες ψέμματα.

 

Την ερώτησή μου θα την απαντήσεις όμως;

 

Edit:

 

Σε ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο και με έστειλες σε ένα φορουμ με μερικές εκατονταδες θέματα. Ούτε καν στο συγκεκριμένο θέμα :)

 

Οπότε ναι! Άσχετο ;)

 

2ο εδιτ:

 

και αν δεν έχεις θέμα, σου ζητάω την άδεια να βάλω εδώ το pm σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...