Προς το περιεχόμενο

Aπαγόρευση του καπνίσματος στους δημόσιους χώρους


Toufas

Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;  

209 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Που θα έπρεπε να επιτρέπεται το κάπνισμα, αν ο νόμος τηρείται κατά γράμμα;

    • Παντού εκτός από ΔΥ, Νοσοκομεία/Ιατρεία & Σχολεία/Νηπιαγωγεία.
    • Μόνο σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους που τηρούν τις Ευρωπαϊκές προδιαγραφές. (Προηγ. νόμος)
    • Να μην επιτρέπεται σε κανέναν κλειστό δημόσιο χώρο. (Νυν νόμος)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω σαν καπνιστης ειδα ενα διαφορετικο τροπο και μου αρεσε.Ειναι ωραιοι οι καθαροι χωροι.Μετα απο λιγο σου φαινετε περιεργο οτι καπνιζες μεσα καποτε..

 

Φαντάσου και να σταματήσουν και την μουσική τι έχει να γίνει... θα είναι πολύ πιο ήσυχα, θα συζητάς με τον άλλον χωρίς να φωνάζεις (και άρα δεν θα κινδυνεύεις με πονόλαιμους και βραχνιάσματα). Είναι ωραίοι οι ήσυχοι χώροι και θα σου φαίνεται πολύ περίεργο οτι άκουγες μουσική μέσα κάποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Φαντάσου και να σταματήσουν και την μουσική τι έχει να γίνει... θα είναι πολύ πιο ήσυχα, θα συζητάς με τον άλλον χωρίς να φωνάζεις (και άρα δεν θα κινδυνεύεις με πονόλαιμους και βραχνιάσματα). Είναι ωραίοι οι ήσυχοι χώροι και θα σου φαίνεται πολύ περίεργο οτι άκουγες μουσική μέσα κάποτε....

 

:-) και αν αφαιρεσουν τις καρεκλες θα μας φανει περιεργο οτι καθομαστε καποτε..

χα-χα καλα κανεις και προσεγγιζεις το θεμα με χιουμορ,διοτι δεν αξιζει να φανατιζομαστε

για μια καθημερινη (κακη εστω) συνηθεια μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-)

χα-χα καλα κανεις και προσεγγιζεις το θεμα με χιουμορ,

 

Φίλε μου σου προτείνω να κάνεις το ίδιο, -χιούμορ παντού- γιατί θα το απαγορεύσουν και αυτό σε λίγο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σαν καπνιστης ειδα ενα διαφορετικο τροπο και μου αρεσε.Ειναι ωραιοι οι καθαροι χωροι.Μετα απο λιγο σου φαινετε περιεργο οτι καπνιζες μεσα καποτε..
Φαντάσου και να σταματήσουν και την μουσική τι έχει να γίνει... θα είναι πολύ πιο ήσυχα, θα συζητάς με τον άλλον χωρίς να φωνάζεις (και άρα δεν θα κινδυνεύεις με πονόλαιμους και βραχνιάσματα). Είναι ωραίοι οι ήσυχοι χώροι και θα σου φαίνεται πολύ περίεργο οτι άκουγες μουσική μέσα κάποτε....

Αμφιβαλεις οτι οι χωροι ειναι πιο καθαροι? Δεν σου αρεσει αυτο και ειρωνευεσαι?

Τους ηθελες μεσα στην καπνα και στην βρωμα?:fear:

 

---------- Προσθήκη στις 11:48 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 11:48 ----------

 

Φίλε μου σου προτείνω να κάνεις το ίδιο, -χιούμορ παντού- γιατί θα το απαγορεύσουν και αυτό σε λίγο :-)

Χιουμορ εκανες ή ειρωνευουσουν? Γιατι δεν σε πιανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου σου προτείνω να κάνεις το ίδιο, -χιούμορ παντού- γιατί θα το απαγορεύσουν και αυτό σε λίγο :-)

 

Εχεις δικιο ειναι παντα η καλυτερη λυση! και κανεις ποτε δεν θα μπορεσει να μας το απαγορευσει!

 

Λιγες σκεψεις ακομα για το καπνισμα:

 

Προς καπνιστες : Το καπνισμα το απολαμβανω.Ειδικα με ενα καλοφτιαγμενο espresso macchiato..οτι καλυτερο.Φυσικα και με το ποτο η μετα το φαγητο.Καπνιζω καμμια εικοσπενταρια την μερα ,στριφτα τα τελευταια χρονια.Το χαιρομαι με λιγα λογια αλλα δεν θα το κανω και θρησκεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λιγες σκεψεις ακομα για το καπνισμα:

 

Προς καπνιστες : Το καπνισμα το απολαμβανω.Ειδικα με ενα καλοφτιαγμενο espresso macchiato..οτι καλυτερο.Φυσικα και με το ποτο η μετα το φαγητο.Καπνιζω καμμια εικοσπενταρια την μερα ,στριφτα τα τελευταια χρονια.Το χαιρομαι με λιγα λογια αλλα δεν θα το κανω και θρησκεια!

 

25 στριφτά την ημέρα???? κανα φίλτρο βάζεις τουλάχιστον?

Όσο για το θρησκεία, εδώ δεν έχουμε κάνει το σέξ θρησκεία (που για μένα είναι πολύ ποιο απολαυστικό) , θα κάνουμε το τσιγάρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 στριφτά την ημέρα???? κανα φίλτρο βάζεις τουλάχιστον?

Όσο για το θρησκεία, εδώ δεν έχουμε κάνει το σέξ θρησκεία (που για μένα είναι πολύ ποιο απολαυστικό) , θα κάνουμε το τσιγάρο?

 

Το τσιγάρο κρατάει περισσότερο και δεν θέλει αγκαλιές μετά.:Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσιγάρο κρατάει περισσότερο και δεν θέλει αγκαλιές μετά.:Ρ

 

Μπορείς να αποφύγεις τις αγκαλιές, ανάβοντας ένα τσιγάρο. Βάζεις και το τασάκι στο στέρνο σου (για να μην κουλουριαστεί επάνω σου) και είσαι τζέτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη βλεπω απο τα γραφομενα αλλα και την τοποθεσια στις πληροφοριες σας οτι πολλοι

ζητε/εχετε ζησει σε χωρες που απογορευετε ηδη το καπνισμα σε μπαρ/εστιατορια

μπορειτε να πειτε τις εμπειριες και την αποψη σας επι του θεματος ?

 

εγω σαν καπνιστης ειδα ενα διαφορετικο τροπο και μου αρεσε.Ειναι ωραιοι οι καθαροι χωροι.Μετα απο λιγο σου φαινετε περιεργο οτι καπνιζες μεσα καποτε..

 

Ποιες αποψεις ? Αλλου για αλλου. :-)

 

Αν τελικα αποσυρθει ο νομος τελειως να δεις τι γελιο μπορει να πεσει .Ειναι ικανοι μερικοι απο εκει που μιλαγαν αγανακτισμενοι για καταπατηση ανθρωπινων δικαιωματων,να αρχισουν να κατακεραυνωνουν την κυβερνηση για κωλοτουμπα .Και να αγανακτουν για το που θα αλλου θα μας φθασουν (μονο)αυτοι οι πολιτικοι..:lol:

Αποψη ? χαχαχα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 στριφτά την ημέρα???? κανα φίλτρο βάζεις τουλάχιστον?

 

Φιλτρακι ναι.Επισης πολλα μενουν στη μεση λογω βροχης,αερα,αφιξη μεσου συγκινωνιας κτλ.

 

Εγω λεω αν αλλαξει ο νομος να το κανουν μονα/ζυγα να ειναι ολοι ευχαριστοιμενοι. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=176219&cid=4

Δύσκολο αυτό που λέει το Link.

Δεν το πιστεύω ότι θα γίνει. Πιστεύω ότι θα απαγορευτεί από παντού και αυτό γιατί ο απώτερος σκοπός δεν είναι είναι η υγεία, αλλά η υποδούλωση του κόσμου.

Να μην υπάρχει εργασία, να μην υπάρχει κίνηση, ο κόσμος να δουλεύει μόνο σε εταιρίες με χαμηλούς μισθούς, να μην υπάρχει ελευθερία...

 

Αν γίνει βέβαια αυτό που λέει το link, θα είναι το πιο δίκαιο, imho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=176219&cid=4

Δύσκολο αυτό που λέει το Link.

Δεν το πιστεύω ότι θα γίνει. Πιστεύω ότι θα απαγορευτεί από παντού και αυτό γιατί ο απώτερος σκοπός δεν είναι είναι η υγεία, αλλά η υποδούλωση του κόσμου.

Να μην υπάρχει εργασία, να μην υπάρχει κίνηση, ο κόσμος να δουλεύει μόνο σε εταιρίες με χαμηλούς μισθούς, να μην υπάρχει ελευθερία...

 

Αν γίνει βέβαια αυτό που λέει το link, θα είναι το πιο δίκαιο, imho.

Την ελευθερια του αλλου να αναπνεει την σκεφτηκες ποτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ελευθερια του αλλου να αναπνεει την σκεφτηκες ποτε?

Σαφώς και τη σκέφτηκα.

Αν ισχύσει το παρακάτω μέτρο τελικά, όλοι θα είναι ευχαριστημένοι. :-)

Η λύση που φαίνεται να προκρίνεται είναι η δημιουργία δύο ειδών καταστημάτων, για καπνίζοντες και μη καπνίζοντες, με προειδοποιητικές πινακίδες σε εμφανή σημεία για το αν επιτρέπεται ή όχι το κάπνισμα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...