Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά τώρα στην κάρτα βλέπω 70 από τις 120 φωτογραφίες.Σαν εικονίδια βλέπει και τις υπόλοιπες αλλά δεν μπορεί να τις ανοίξει.Το κακό είναι ότι πάνω από αυτές είχαν τραβηχτεί κάποιες.Να κάνω επαναφορά και αν ναι με ποιό πρόγραμμα?

 

Επίσης νομίζω πως χρειάζεται φορμάτ η κάρτα αφού η μηχανή δημιουργεί δικούς της φακέλους στην κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά τώρα στην κάρτα βλέπω 70 από τις 120 φωτογραφίες.Σαν εικονίδια βλέπει και τις υπόλοιπες αλλά δεν μπορεί να τις ανοίξει.Το κακό είναι ότι πάνω από αυτές είχαν τραβηχτεί κάποιες.Να κάνω επαναφορά και αν ναι με ποιό πρόγραμμα?

 

Επίσης νομίζω πως χρειάζεται φορμάτ η κάρτα αφού η μηχανή δημιουργεί δικούς της φακέλους στην κάρτα.

 

και να μην την κανεις format θα φτιαξεις μονη της φακελους η αν εινια ntfs θα την φορμαρει μονο του αφου πολλες φορες βγαζει μυνημα.δοκιμασε με το file scavenger να τις επαναφερεις για αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου κανει υπαρχουν και αλλα.απο easy recovery professional μεχρι αλλα τοσα που λενε τα παιδια πιο πανω.εγω παντως με αυτο εχω καταφερει μεχρι και απο raid να παρω πισω δεδομενα.file scavenger εκδοση 3.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας!

Εχω ενα στικακι με φωτογραφιες το οποιο ξαφνικα δεν το διαβαζει ο υπολογιστης μου.

Ουτε αλλος ενας υπολογιστης που δοκιμασα.Δεν το αναγνωριζουν καν.Ρωτησα σε τεχνικο και μου ζητησε 200 ευρω.Υπαρχει κατι που ισως να μπορουσα να κανω απο μονος μου?Φανταζομαι για να χρησιμοποιησεις ενα recovery programm θα πρεπει ο υπολογιστης να βλεπει το αποθηκευτικο μεσο.Τωρα ομως τι γινεται?

 

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που μπορείς να κάνεις, είναι να τρέξεις ένα recovery πρόγραμμα. Προτείνω Active File Recovery. Kι αν το δει, καλώς. Αλλιώς πάπαλα το στικάκι, κι ο άλλος μάλλον σου λέει μούφες (...εκτός κι αν τα 200 τα θέλει σε περίπτωση που απλά κάνει αυτό που μόλις σου πρότεινα να κάνεις ο ίδιος...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν στο αναγνωριζει ουτε σαν συσκευη καν ασχετα με το αν σου βγαλει το drive η οχι τοτε game over.αν δηλαδη υπαρχει στο device manager θα το δει και το recovery προγραμμα.αν δεν υπαρχει την εκατσες.ο αλλος μαλλον ζητησε 200 ευρω για recovery προγραμμα διοτι να φτιαξει το usb stick αν εχει καει το ξεχναμε.πολυ κλεφτης.ντροπη και αισχος.δηλαδη αμα δεν στα επανεφερε θα σου παιρνε παλι 200 για τον κοπο του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε απλά να το τρέξει το ρηκάβ - ούτε εμείς να ψάχνουμε τί βλέπει και τί δε βλέπει ο πισής, ούτε αυτός. Κι αν ακόμα ζει (φλασάκι είναι απλώς άλλωστε, και είτε ζει-είτε δε ζει) θα το δει και θα κάνει δουλειά του. Αν όχι, θα έχει χάσει απλά (λίγο) απ' τον χρόνο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε κανα καλο ιδιωτη η εταιρεια για ανακτηση δεδομενων απο σκληρο με καλες τιμες; εχω δοκιμασει test disk αλλα δεν τον βρισκει και active file recovery και ειναι status not ready.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.

Με ποιο τροπο μπορω να μεταφερω το vhd του image backup απο τον εξωτερικο δισκο στον εσωτερικο επειδη ο εξωτερικος εχει μουλαρωσει μου κοβει την ανακτηση στο 40% και γενικως σεξουαλιζεται?Τα υπολοιπα αρχεια του image τα εκανα copy/paste στον εσωτερικο το vhd ομως με τιποτα.Εχω ηδη κανει mount το vhd μεσω της διαχειρισης δισκων κ'εχω ανακτησει ολα μου τα αρχεια,μεσω του εικονικου drive που δημιοργηθηκε,εδω ομως σταματανε κ' οι γνωσεις μου...ειμαι κ' λιγο τουβλο με κατι τετοια...

Με προγραμματα(anti virus κυριως) κωδικους, ρυθμισεις κτλ τι γινεται?

εχω win7 ο εσωτερικος ειναι 1 tb,ο εξωτερικος 500gb και το vhd 420 gb

Καθε βοηθεια ευπροσδεκτη.

Επεξ/σία από simo_p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...