Προς το περιεχόμενο

Τα έχασα όλα; Hard Disk Data Recovery


NBestgirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλησπερα.

εχω και γω το ιδιο προβλημα με το παιδι που ανοιξε το θεμα

ξαφνικα μετα απο μια επανεκιννηση μου βγαζει τον δευτερο σκληρο μου σαν αδειο και οταν παω να τον ανοιξω μου λεει:

(δεν ειναι δυνατη η προσβαση στο D:|

το αρχειο η ο καταλογος εχει καταστραφει και δεν ειναι δυνατο να αναγνωσει)

πηγα στην διαχειριση συστηματος και μου λεει πως ο σκληρος ειναι καλος και ενεργος

αν αλλαξω γραμμα στον σκληρο μου πεταει παραθυρο για διαμορφωση

καιγομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έχεις το ίδιο πρόβλημα,γιατί δεν τρέχεις το ίδιο πρόγραμμα;;;;;;;;;;;;;;;;

TESTDISK Επαναφορά διαμερισμάτων με το

 

Και όπως πάντα έχεις και την επιλογή της επαναφοράς αρχείων σε άλλο μέσο με κάποιο καλό πρόγραμμα όπως

active@file recovery

Filescavanger

και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δν ετρεξα το ιδιο γτ το αλλο το παιδι ειχε partion και του σβηστικαν ενω εγω απλα εχω εναν 2ο σκληρο σαν αποθηκευτικο

το buck up απο το recovery γινεται να το κανω σε 2 σκληρους αντι σε εναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία και ενιαίος να είναι ο δίσκος, αυτός ο ένας χώρος είναι διαμέρισμα οπότε κάνει δουλειά.

Στην επαναφορά αρχείων,ναι μπορείς να επιλέξεις τα αρχεία που θέλεις να επαναφέρεις οπότε βάζεις όσα χωράνε στον πρώτο και τα υπόλοιπα στον δεύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια εγω που ειχα ενα partion 1 θα μου βγαλει?

επισεις οταν κανω το quick σεαρψη μου λεει: warning the currunt number of heads per cylinder is 240 but the correct value may be 255

you can use the geometry menu to change this value.

τι να κανω να το πειραξω η οχι?

ευχαριστω για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα σου βγάλει και ναι ίσως πρέπει να αλλάξεις κάτι,αν σου βγάζει σωστά το διαμέρισμα δηλαδή το σωστό μέγεθος για τον δίσκο σου τότε μην αλλάζεις τίποτα και απλά προχώρα,αν όχι τότε πρέπει να βρεις της πληροφορίες για το geometry του δίσκου σου και να της αλλάξεις μόνο εάν αποκλίνουν από αυτά που βγάζει ,βλέπεις ότι στο μενού όπου έχει analyse ποιο κάτω έχει και geometry,εκεί πρέπει να βάλεις τα σωστά για τον δίσκο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τη βοήθεια σας... έχω ένα σκληρό που χτύπησε και τον έβγαζε κενό κλασικά για format

 

δοκίμασα να τον φτιάξω με το testdisk και δεν έγινε τίποτα

 

δοκίμασα με το GetDataBack και αφού τον σκάναρε ένα βράδυ μου έδειξε κανονικά τους φακελους και τα αρχεια που θέλω με σωστά size. Το πρόβλημα είναι ότι ενω του βάζω να κάνει restore σε άλλο σκληρό μου έφτιαξε κανονικά το filestructure και όλα τα ονόματα των αρχείων αλλά είναι όλα 0 kb! Τι δεν κάνω σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρακαλώ τη βοήθειά σας.

 

Έχω ένα usb flash disk, στο οποίο έγινε format, προκειμένου να δημιουργηθεί δίσκος εγκατάστασης, των windows 7. Τα δεδομένα που είχε το φλασάκι, τα αντέγραψα σε ένα partion, του σκληρού, ενός εκ των δύο, που έχω στον φορητό, σε διαφοερτικό σκληρό, από αυτόν που θα έκανα την εγκατάσταση των windows.

 

Από χαζομάρα μου, όταν πήγα να εγκαταστήσω τα windows, διέγραψα το partion αυτό, που είχα κρατήσει backup. Να διευκριήσω ότι το συγκεκριμένο partion (97gb περίπου) δεν το έχω πειράξει, δηλ. ούτε format έχω κάνει ούτε τίποτα άλλο.

 

Προσπάθησα με τα προγράμματα, που προτείνονται στο παρόν νήμα, να κάνω ανάκτηση των δεδομένων μου, αλλά δεν κατάφερα κάτι. Συγκεκριμένα με το AFR μου εμφανίζει τα αρχεία μου, όταν όμως ανοίγω κάποια από αυτά (κυρίως έγγραφα excel με ελληνικά κείμενα) μου βγάζει φραγκολεβαντίνικα και όχι ότι έχει το αρχείο, το ίδιο κάνει και το get data back, tο test disk μου βγάζει ακαταλαβίστικα αρχεία.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε δοκίμασε και με τα File Scaqvenger και Recover My Files...

 

Με το Τest Disk δοκίμασες ανάκτηση αρχείων ή ανάκτηση του διεγραμμένου partition....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...