Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry qsis εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτά που αναφέρεις όπως πολλοί άλλοι από ότι βλέπω. Μια χαρά βολεύουν τα iron sights απλά remap στο δεξί mouse as usual και βάλε τα vigors στο thumb mouse, problem solved. Απέχει χιλιόμετρα από μετριότητα αλλα γνώμες είναι αυτές.

το είχα κάνει remap στο δεξί κλικ, αλλά και πάλι όπως είπα ήταν το πρώτο fps που δεν είχε νόημα να το χρησιμοποιώ, άλλωστε εκεί γύρω από τον αντίπαλο να έριχνα τον πετύχαινα 

το iron sights απλά με καθυστερούσε 

 

σίγουρα αποτελώ μειοψηφία σε ότι αφορά την άποψη που έχω για το συγκεκριμένο παιχνίδι, παρόλα αυτά δεν παύω να πιστεύω ότι τα επιχειρήματά μου σχετικά με αυτό έχουν βάση και ότι είναι απλά μια υπερεκτιμημένη μετριότητα που βασίζει την επιτυχία του στο όνομα των πολύ καλών προηγούμενων παιχνιδιών της σειράς και σε μερικά θεαματικά τοπία της ιπτάμενης πόλης (τα οποία σώζουν και τη κατάσταση με τα πολύ κακά γραφικά και τη προβληματική μηχανή γραφικών).. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα αποτελώ μειοψηφία σε ότι αφορά την άποψη που έχω για το συγκεκριμένο παιχνίδι, παρόλα αυτά δεν παύω να πιστεύω ότι τα επιχειρήματά μου σχετικά με αυτό έχουν βάση και ότι είναι απλά μια υπερεκτιμημένη μετριότητα που βασίζει την επιτυχία του στο όνομα των πολύ καλών προηγούμενων παιχνιδιών της σειράς και σε μερικά θεαματικά τοπία της ιπτάμενης πόλης (τα οποία σώζουν και τη κατάσταση με τα πολύ κακά γραφικά και τη προβληματική μηχανή γραφικών).. 

 

Αφού είσαι αντιδραστικό στοιχείο εσύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έλα μου;Αν εννοείς για το devil's kiss που πετάς φωτιές το παίρνεις λίγο μετά τον χαμό στην λοταρία όταν σου πετάγετε ένας φλεγόμενος με στολή.Όταν τον σκοτώσεις το βρίσκεις πιο δίπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 1,2,3,4... ή κρατώντας πατημενο το Q.

Επίσης άσχετο αλλά με το O σου βγαζει ένα μενου που μπορείς να αλλάξεις τα gear που βρίσκεις και διάφορα άλλα επειδή δεν το λέει πουθενά να το ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το O είναι για να αλλάξεις ρούχα (gear) που βρίσκεις και δίνουν μπόνους, να βλέπεις το κείμενο απο τα voxophones, κάτι με τα όπλα που δεν ξέρω σε τι χρησιμεύει και τί πρέπει να κάνεις για να προχωρήσεις.

 

Για την μαγεία ( vigors κανονικά αλλά τεσπα) με το Q που τα βγάζει σε ροδέλα ή με τα 1,2 κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αν και αργοπορημενος ξεκινησα και γω σημερα το game. Παρατηρησα ομως περιεργα πραγματα στο performance.

Απο τη μια τρωει κατι κοληματα καθε τοσο λες και φορτωνει τη νεα περιοχη και τα frames πεφτουν κοντα στα 30. Επειτα επανερχεται και παλι στο 60αρι (παιζω με adaptive vsync) Αρκετα ενοχλητικα τα κοληματα δεδομενου οτι ειμαι παντα κολημμενος στο 60αρι και τρωει βουτες.
Μετα ειδα και την VRAM να ποιανει τα 1923mb πραγμα παραξενο αφου ουτε στο crysis 3 δεν ειδα τετοιο νουμερο.

 

Παιζω σε 1080p ultra settings με gtx 770 2gb i7 920 @ 4ghz 6gb ram - ολα stock απο nvidia drivers πλήν του vsync στο adaptive οπως ειπα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...