Προς το περιεχόμενο

BioShock Infinite


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να φταίει το adaptive v-sync, δοκίμασε χωρίς..

Επίσης, το παιχνίδι χρησιμοποιεί Unreal Engine 3 και όσα παιχνίδια έχουν αυτή τη μηχανή, έχουν stuttering, τώρα το Vram Usage πάει ψηλά στο συγκεκριμένο παιχνίδι ναι αλλά δεν είναι ο λόγος των κολλημάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν εστρωσε με το adaptive. Πρεπει να εχει θεμα η engine αφου παντου εχω πανω απο 80 frames και χωρις λογο τρωει βουτες και επανερχεται μετα απο 1-2 δευτερολεπτα.

Λιγο που εψαξα ολοι ειχαν το ιδιο θεμα. Ενταξει δεν καταστρεφει την εμπειρια αφου ειναι στιγμιαιο και δεν συμβαινει συνεχεια, απλως ειναι περιεργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να φταίει αυτό, το Bioshock Infinite είναι γνωστό παντού για τα κολλήματά του.

 

Μπα δεν εστρωσε με το adaptive. Πρεπει να εχει θεμα η engine αφου παντου εχω πανω απο 80 frames και χωρις λογο τρωει βουτες και επανερχεται μετα απο 1-2 δευτερολεπτα.

 

Λιγο που εψαξα ολοι ειχαν το ιδιο θεμα. Ενταξει δεν καταστρεφει την εμπειρια αφου ειναι στιγμιαιο και δεν συμβαινει συνεχεια, απλως ειναι περιεργο.

Εγω γιατι δεν ειχα το παραμικρο θεμα ενω το εχω τερματησει? (PC της υπογραφης) (game απ τον θειο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είχε θέματα, ας πούμε όταν πήγαινες κοντά στις πόρτες, έριχναν βούτα τα FPS από 70-80 στα 35 και κάτι τέτοια..Και το Stuttering υπάρχει σε όλα τα unreal engine games και αφήστε τώρα τα δεν είχα πρόβλημα κλπ, άλλο το ότι δεν το παρατηρούσατε εσείς και άλλο το αν είχε..Δεν είναι όλα τα μάτια ίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγάλουμε μεζούρα...

 

Εσύ με τα 8000 μηνύματα δεν ξέρεις για τα χιλιάδες διαφορετικά hw configuration που υπάρχουν σε gaming PC, πρέπει σε όλα μα όλα να πέφτουν τα fps από 80 σε 35 όπως στο δικό σου και όποιος δεν το βλέπει είναι τυφλός...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όταν στα διάφορα φόρουμς είχαν βουίξει από τα προβλήματα που ανέφερα τι σημαίνει ; Ό,τι ΟΛΟΙ αυτοί έχουν προβλήματα με τα PC τους ; Εννοείται ότι υπάρχουν διαφορετικά hardware configurations, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι στην πλειοψηφία το παιχνίδι δεν έχει θέματα.Και δεν βλέπω το λόγο το PC του aetou να μην έχει θέμα, ενώ το δικό να είχε ας πούμε που είναι τα ίδια πάνω κάτω..To micro-stuttering είναι κάτι που δεν το βλέπουν όλοι, όπως και τις πτώσεις των FPS, αν δεν έχεις το FRAPS ανοιχτό η κάτι πολύ πιθανόν να μην το καταλάβει καν κάποιος άπειρος, οπότε ξαναλέω αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχει θέμα το παιχνίδι.

 

*8396 :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...