Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα ρωτήσω κάτι ρε παιδιά σχετικό με το enchanting;

Eχω ένα legendary chest, και του αλλάζω το 1ο stat. μου βγάζει stat που θέλω, το επιλέγω, οκ. Kάνοντας inspect το item φαίνεται δίπλα από το stat που άλλαξε ένα μικρό πράσινο κυκλάκι/βελάκια, που μου δείχνει ότι το stat άλλαξε. Στα δεδομένα όμως που δίνει για το τι θα αλλάξει αν το βάλω, μου δείχνει τα ίδια με πριν την αλλαγή του stat. Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

Επίσης πουθενά δεν μπορώ να δω τι αλλαγή έγινε στο item. Προφανώς κάπου είναι και δεν το βλέπω, δεν μπορεί να μην το δείχνει. halp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια ερώτηση για το elemental damage.

 

Χρησιμοποιώ Spectral Blade/Thrown Blade, Arcane Torrent/Cascade and Archon/Improved Archon, όλα arcane damage skills. Από το triumvirate έχω +7% bonus to arcance dmg.

 

Το 1-hand του μάγου έχει +1091-1338 Poison damage.

 

Πρέπει να το γυρίσω σε arcane damage μιας και όλα μου τα skills είναι arcane ή δεν έχει σημασία;;;

 

Link.png Site: D3profile

post-39891-0-01714100-1396536107_thumb.jpg

Επεξ/σία από Jikail
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι ο Jikail ρωτάει για το όπλο του που έχει poison damage. Αν το +xx to arcane επηρεάζει το DMG του όπλου. Πολύ καλη ερώτηση. Κάποιος που να γνωρίζει σίγουρα? Δεν το ξέρω κιεγω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος το property ενός item μιλάει για +% damage σε Fire/physical/poison/etc SKILL...

Μιλάω για το "+ ΧΧΧX-XXXX Poison Damage" και όχι για "+ ΧΧ% to Poison Damage".

 

Δείτε το όπλο στο παραπάνω ποστ μου και πείτε μου αν γνωρίζετε σίγουρα γιατί από τις δεκάδες σελίδες που διάβασα στα forum της Blizz δεν έβγαλα άκρη.

 

 

Νομιζω οτι ο Jikail ρωτάει για το όπλο του που έχει poison damage. Αν το +xx to arcane επηρεάζει το DMG του όπλου. Πολύ καλη ερώτηση. Κάποιος που να γνωρίζει σίγουρα? Δεν το ξέρω κιεγω...

Βλέπω ότι το "+ ΧΧΧX-XXXX Poison Damage" του όπλου έχει ήδη υπολογιστεί στο DPS του item.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@paularas

Αυτό που πιθανόν υπονοείς ίσχυε πριν το 2.0. Τα legacy items (πχ zuni boot με 7-8% elemental dmg) ακόμα και τώρα προσθέτουν στο overall damage του χαρακτήρα όπως ακριβώς έκαναν πριν το 2.0. Αυτό το "πρόβλημα" το διόρθωσαν μετά το 2.0 και πλέον το elemental dmg δουλεύει σωστά αλλά μόνο για τα non-legacy items. Είναι καθαρό για το "+% to elemental damage".

 

Όμως δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο για αυτό που περιγράφω πιο πάνω. Γι αυτό ρωτάω.

 

Δηλώνω confused.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρες ένα όπλο περίπου 2,1κ dmg όχι μαύρο με socket και θα σου δείξω το δικό μου 2κ μαύρο να δεις πόσο κερδίζεις. ακόμα είναι έτσι. όταν το όπλο ειναι 2000 μαύρο σημαίνει καθαρό dmg του όπλου. όταν λέει 2200 αλλά με elemental σημαίνει ότι rollare 1600 καθαρό + 600 elemental dmg. ΝΑΙ ΜΕΝ αλλάξανε αυτό που λες αλλά το καθαρό dmg παραμένει καθαρό dmg 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...