Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το γονατο σε τσιμπαει ακομα? κατσε ξεκουρασου θα λεγα καλυτερα, πας αυριο με ενεργεια. Εγω σημερα ειχα ρεπο και το γονατο μου δε μ ενοχλησε καθολου. Αυριο ευτυχως δε χρειαζεται να παω αξημερωτα τελικα, το ραντεβου με τη προπονητρια πηγε γυρω στις 10:30-11 :D

 

Θα τρεξεις τον Νοεμβρη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το γονατο σε τσιμπαει ακομα? κατσε ξεκουρασου θα λεγα καλυτερα, πας αυριο με ενεργεια. Εγω σημερα ειχα ρεπο και το γονατο μου δε μ ενοχλησε καθολου. Αυριο ευτυχως δε χρειαζεται να παω αξημερωτα τελικα, το ραντεβου με τη προπονητρια πηγε γυρω στις 10:30-11 :D

 

Θα τρεξεις τον Νοεμβρη;

 

2-3 φορες μέσα στην ημέρα με τσιμπησε. Τι ωρα τρέχεις? ξημερωματα? :P

 

δεν θα τρέξω το Νοεμβριο αλλα γενικά τρέχω απο μονος μου .... αμα δεν πάω για τρεξιμο θα κάνω κοιλιακους καμψεις και μονοζυγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ειναι τα μακρος. Δεν μετραω τις θερμιδες .... εγω του εκανα αυτη την ερωτηση και μου εδωσε αυτη την απαντηση οτι ειναι καλυτερο το βραδυ να μη τρως υδατάνθρακες γιατι δεν θα βγεις να περπατησεις να τρέξεις να κινηθεις μέσα στην ημέρα θα πας μετα να πέσεις για υπνο και απλα θα γινουν λιπος. 

 

Βλεπω τα αποτελεσματα στον καθρεφτη αμα ειναι και αυριο θα παω να ζυγιστω επειδη χανω ευκολα κιλά να δω τι παιζει με αυτα που τρωω.

 

Όπως είπα είναι πολλές οι παράμετροι. Δεν γίνεται να απαντάς σε τέτοια θέματα τόσο απλά. 

 

Κι εγώ στα ρεπό από το γυμναστήριο μπορεί να κάτσω 5-6 ώρες να βλέπω σειρές...ούτε κινούμαι ούτε τίποτα...δεν με είδα να βάζω λίπος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε συ γιατι δεν ερχεσαι στο μαραθωνιο; Στα 10χλμ πχ;

 

Ηταν να παω στις 8 και σημερα που μιλησαμε και μου ειπε 10:30 ενιωσα μια ανακουφιση :D

 

Να σε ρωτησω εχεις κανενα προπονητικο ρολοι; Ξερεις αυτα με heart rate, garmin, polar κλπ. Θελω να παρω ενα , λεω μαλλον για το garmin forerunner 220

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα απο τα lidl.ψιλομαλακια ειναι.μια λειτουργει μια δεν λειτουργει...καποια στιγμη σκεφτομαι να παρω ενα polar να τελειωνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε συ γιατι δεν ερχεσαι στο μαραθωνιο; Στα 10χλμ πχ;

 

Ηταν να παω στις 8 και σημερα που μιλησαμε και μου ειπε 10:30 ενιωσα μια ανακουφιση :D

 

Να σε ρωτησω εχεις κανενα προπονητικο ρολοι; Ξερεις αυτα με heart rate, garmin, polar κλπ. Θελω να παρω ενα , λεω μαλλον για το garmin forerunner 220

 

Που θα γινει ο Μαραθωνιος? μονο 10χλμ? εσυ ποσα βγάζεις ως τωρα? 

 

δεν εχω οχι :/ μονο χρονομετρο έχει. 8 το πρωι? δεν ειναι άσχημα εγω έχω πάει και 7 για τρέξιμο γιατι δεν μαζευονται ολοι να πηγαινουν σαν χαζά στις αριστεροτερες λωριδες περπατοντας και να μου κοβουν τον ρυθμο. Αυτο ειναι το χειροτερο στο τρέξιμο να ανεβαοκατεβαζεις ρυθμο μπουκώνεις ....... 

 

ειχα σηκωθει στις 5 :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω ενα απο τα lidl.ψιλομαλακια ειναι.μια λειτουργει μια δεν λειτουργει...καποια στιγμη σκεφτομαι να παρω ενα polar να τελειωνω..

Τι να το κανεις?  Aφου εσυ δεν πας για τρεξιμο :o

πηγαινε στον αγωνα  , αλλα εσυ τρεξε μονος σου , σιγα τι εγινε :)

xaxaxa τι μλκς εισαι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κλασσικος Μαραθωνιος της Αθηνας θα γινει στις 19/11, Καλλιμαρμαρο. Στα πλαισια αυτου την ιδια μερα εχει και αγωνες 5χλμ και 10χλμ εγω θα παω στων 5.

 

5 το πρωι ξυπνημα...ετσι θα ξυπναγα κ εγω αυριο αλλα ο Θεος με λυπηθηκε. Υπαρχει μια περιπτωση να μου πουν το Σαββατο να μαι 7:30 στον Υμμητο...ελπιζω να το γλιτωσω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κλασσικος Μαραθωνιος της Αθηνας θα γινει στις 19/11, Καλλιμαρμαρο. Στα πλαισια αυτου την ιδια μερα εχει και αγωνες 5χλμ και 10χλμ εγω θα παω στων 5.

 

5 το πρωι ξυπνημα...ετσι θα ξυπναγα κ εγω αυριο αλλα ο Θεος με λυπηθηκε. Υπαρχει μια περιπτωση να μου πουν το Σαββατο να μαι 7:30 στον Υμμητο...ελπιζω να το γλιτωσω :P

 

Eλα ρε εχει και τοσο μικρους??? καλη φάση. 

 

Ειναι πολυ ωραια να ξυπνάς τέτοια ωρα αλλα δεν ειναι για κάθε μέρα. Κοιμασαι 9-10 σηκωνεσαι 5 τρώς και 7 εισαι στο γήπεδο με ηρεμια και δροσούλα να κάνεις οτι γουστάρεις. Το απογευμα πλακώνει κοσμος και τρολάρεται η κατάσταση. Απο την άλλη να τρέχω μετα τις 9 με τον ηλιο κατακέφαλα δεν το ψήνω καθολου. Στον Αγιο Κοσμα στο παρκάκι έχει πάει κανεις για τρέξιμο? μονο εκει αξιζει να τρέξεις το πρωι. Καθε γυρος ειναι 2.5 χλμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγιο Κοσμα εχω παει και θα ξαναπαω την αλλη βδομαδα. Ποιο παρκακι λες; Εκτος απο το ταρταν ειναι ωραια και να τρεχεις στον "πεζοδρομο" που ειναι κατα μηκος των εγκαταστασεων, περναει απ ολα τα γηπεδα, εχει δεντρα .. Ωραια φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά..Απολογισμός μετά τις διακοπές,+5 κιλά σε 20 μέρες(πως τα κατάφερα πάλι).Χθές ξεκίνησα γυμναστήριο πάλι με τον μπρο και πήγε καλύτερα απο οτι περίμενα.front και back squat στα 80 και 85 κιλά 5ρες πολύ easy.Περίμενα πρώτη μέρα μετά απο ένα μήνα αποχής να μην μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Χθές μου κόλλησε στο μυαλό να ξανα αρχίσω τον ακοντισμό.Επειδή εδώ Κύπρο (Λεμεσό συγκεκριμένα μένω) δεν ξέρω προπονητές κλπ αν γνωρίζει κανέις τπτ να με ενημερώσει.Άλλοι λένε που πας στα 29 να ασχοληθείς είσαι μεγάλος,αλλοι λένε πανε για το χαβαλέ.Θα δείξει.Καλό χειμώνα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγιο Κοσμα εχω παει και θα ξαναπαω την αλλη βδομαδα. Ποιο παρκακι λες; Εκτος απο το ταρταν ειναι ωραια και να τρεχεις στον "πεζοδρομο" που ειναι κατα μηκος των εγκαταστασεων, περναει απ ολα τα γηπεδα, εχει δεντρα .. Ωραια φαση.

 

Αυτο που ειναι κοντα στην ΜΥΚ την μονάδα υποβρυχιων αποστολών του λιμενικού. Εχει πιο κάτω μια πινακιδα που λέει κεντρο νεοτητας ή κάτι τέτοιο :P

 

έχει και ενα μεγαλο γηπεδο εκει στιβου που κάνει προπονησεις η εθνική ομαδά? κατι τέτοιο ακουσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα τρέξω το Νοεμβριο αλλα γενικά τρέχω απο μονος μου .... αμα δεν πάω για τρεξιμο θα κάνω κοιλιακους καμψεις και μονοζυγο 

 

 

Ραχιαίους?no?

 

Eλα ρε εχει και τοσο μικρους??? καλη φάση. 

 

Ειναι πολυ ωραια να ξυπνάς τέτοια ωρα αλλα δεν ειναι για κάθε μέρα. Κοιμασαι 9-10 σηκωνεσαι 5 τρώς και 7 εισαι στο γήπεδο με ηρεμια και δροσούλα να κάνεις οτι γουστάρεις. Το απογευμα πλακώνει κοσμος και τρολάρεται η κατάσταση. Απο την άλλη να τρέχω μετα τις 9 με τον ηλιο κατακέφαλα δεν το ψήνω καθολου. Στον Αγιο Κοσμα στο παρκάκι έχει πάει κανεις για τρέξιμο? μονο εκει αξιζει να τρέξεις το πρωι. Καθε γυρος ειναι 2.5 χλμ 

 

Όταν λες τρολλάρεται, εννοείς γαμιέται αλλά είπες να το πεις πιο κόσμια? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...