Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tο baking powder θα στο κάνει πιο αφράτο για να μη νιώθεις ότι τρως πέτρα. Δε βλέπω το λόγο να μην το βάλεις.

 

Από κει και πέρα, η αναλογία των υλικών θα πρέπει να είναι τέτοια ώστε να πετύχεις μια σφιχτή ζύμη. Για κάθε 3 μέρη ξηρού (σκόνες) θες 2 μέρη υγρού. Στο περίπου αυτό. Οπότε, υπολόγισε καμια 300γρ από τις σκόνες (βρώμη, αλεύρι, πρωτεινη, κτλ) και 200γρ υγρό (αυγά, νερό). Ανακάτεψέ τα όλα μαζί, να βγει πολύ υγρό προσθέτεις αλεύρι, αν βγει πολύ σφιχτό, προσθέτεις νερό. 

 

Ψήστα για 15-20' στους 180, κι η Παναγιά μαζί σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ας ποσταρω κι εγω δυο φωτο, επεξεργασμενες καθως κραταω μωρο που οι γονεις του δε θα ηθελαν να φανει.

 

Κατασταση μετα τις διακοπες λοιπον με κρεπαλες σε φαι και ποτο.. Θ αφησω κανα 15μερο να περασει με καλη διατροφη και θα παω να κανω μια λιπομετρηση να δουμε πως θα ξεκινησει η σεζον.

 

 

 

 

post-179314-0-75432600-1409831279_thumb.jpg

 

 

 

post-179314-0-65904500-1409831289_thumb.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο baking powder θα στο κάνει πιο αφράτο για να μη νιώθεις ότι τρως πέτρα. Δε βλέπω το λόγο να μην το βάλεις.

 

Από κει και πέρα, η αναλογία των υλικών θα πρέπει να είναι τέτοια ώστε να πετύχεις μια σφιχτή ζύμη. Για κάθε 3 μέρη ξηρού (σκόνες) θες 2 μέρη υγρού. Στο περίπου αυτό. Οπότε, υπολόγισε καμια 300γρ από τις σκόνες (βρώμη, αλεύρι, πρωτεινη, κτλ) και 200γρ υγρό (αυγά, νερό). Ανακάτεψέ τα όλα μαζί, να βγει πολύ υγρό προσθέτεις αλεύρι, αν βγει πολύ σφιχτό, προσθέτεις νερό. 

 

Ψήστα για 15-20' στους 180, κι η Παναγιά μαζί σου :)

 

-Τα αυγα τα χτυπαω στο συνολο εξαρχης, ή σκετα σαν να εκανα ομελετα και μετα ανακατεμα με τα υπολοιπα?

-Αλευρι δεν θελω να βαλω, θα βαλω πιτουρο βρωμης που προταθηκε εναλλακτικα.

-Baking powder δεν μου καθε καλα, αυτη η αντιδραση διοξειδιου του ανθρακα που συνεισφερει στο ουσκωμα λιγο για χημεια μου κανει.. Μηπως το βλεπω λαθος?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δε χρειαζεσαι λιπομετρηση ρε μαργαριτα , τι να σου πει η λιπομετρηση μια χαρα ειναι το κορμακι σου δε το βλεπεις ?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δε χρειαζεσαι λιπομετρηση ρε μαργαριτα , τι να σου πει η λιπομετρηση μια χαρα ειναι το κορμακι σου δε το βλεπεις ?

 

Και το μπαλκόνι της ειναι πολυ ωραιο και τα παπουτσια!!!!! Τελικα μου το ειπε και άλλος σημερα οτι αν φας υδατανθρακα και πέσεις για ύπνο θα γινει λίπος ένα γιαουρτακι το βραδυ ειναι καλο εκτος και αν δεις οτι χάνεις και δεν θέλεις.Οποτε τρως οτι έφαγες και το μεσημερι αλλα λιγοτερη ποσοτητα.

 

Το μονο που θα μπορουσε να βελτιώσει ειναι λιγο ακομα οι κοιλιακοι οι πλάγιοι οι μπροστα ειναι μια χαρά.... λιγο ομως μη γινει και σαν άντρας και τα ποδια να τα σφιξει λιγο τα τετρακέφαλα αλλα και αυτο λιγο ακομα. Γενικα εγω την θεωρω γυμνασμένη ετσι οπως την βλέπω και κομπλε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικοτερα οταν τρωμε δε πεφτουμε για υπνο πρεπει να εχουμε χωνεψει πρωτα ειναι λογοι υγειας , πεψης κτλ κτλ μπλα μπλα μπλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικοτερα οταν τρωμε δε πεφτουμε για υπνο πρεπει να εχουμε χωνεψει πρωτα ειναι λογοι υγειας , πεψης κτλ κτλ μπλα μπλα μπλα

 

Nαι μην κανει παλινδρομηση η τροφη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μπαλκόνι της ειναι πολυ ωραιο και τα παπουτσια!!!!! Τελικα μου το ειπε και άλλος σημερα οτι αν φας υδατανθρακα και πέσεις για ύπνο θα γινει λίπος ένα γιαουρτακι το βραδυ ειναι καλο εκτος και αν δεις οτι χάνεις και δεν θέλεις.Οποτε τρως οτι έφαγες και το μεσημερι αλλα λιγοτερη ποσοτητα.

 

 

Α ντάξει τότε...αφού στο είπε και άλλος ότι ισχύει...τέλος. Χτες βέβαια δεν συζητάγαμε για να πέσει για ύπνο με υδατάνθρακα αλλά γενικά για το βράδυ. Αλήθεια υπάρχει συγκεκριμένη ώρα που στο σώμα μας σκάει η φλασιά και λέει "οπ μάγκες πήγε 9...ότι υδατάνθρακας μπει μέσα ξέρετε σεις...λίπος." ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maus & star πρωτα απ ολα σας ευχαριστω! Θελω να κανω λιπομετρηση να δω πως ειμαι και σε σχεση με οταν ξεκινησα. Ναι οκ σιγουρα το ματι μου μου δειχνει αλλαγη αλλα θελω κατι πιο απτό.

 

@star υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης μεγαλα, αν ηταν ετοιμο το σωμα μου με γυμναστικη μονο απ τα μεσα Μαϊου, κατι δε θα πηγαινε καλα :) σιγουρα παντως βλεπω διαφορες, και μεσα στη καθημερινοτητα μου.. Πχ στις βαλιτσες που σηκωσα στις διακοπες, στο ποση ωρα μπορω να κρατησω αγκαλια τον ανηψιο μου, στην αντοχη μου στο περπατημα κλπ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι μην κανει παλινδρομηση η τροφη 

η διαδικασια της πεψης ειναι απο τις πιο σημαντικες στον ανθρωπινο οργανισμο δε πρεπει να γινεται εννω κοιμομαστε

αυτο ετσι απλα , αναλυτικα υπαρχει πολλες σελιδες πισω !

μπος ναι για το βραδινο φαγητο μιλαω οχι για υδατανθρακες κτλ

μαργαριτα πολυ καλη μπραβο , δε χρειαζεται να πετας τα λεφτα σου ασκοπα,αν βρεις καμμια φθηνη η τσαμπα τοτε κανε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά οκ να μην καθόμαστε να τρώμε 700-800 θερμίδες και μετά από 10 λεπτά να βλέπουμε όνειρα αλλά όπως είχαμε πει παλιά για άλλους λόγους να μην το κάνουμε αυτό και όχι επειδή θα γίνει όλο λίπος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@maus & star πρωτα απ ολα σας ευχαριστω! Θελω να κανω λιπομετρηση να δω πως ειμαι και σε σχεση με οταν ξεκινησα. Ναι οκ σιγουρα το ματι μου μου δειχνει αλλαγη αλλα θελω κατι πιο απτό.

 

@star υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης μεγαλα, αν ηταν ετοιμο το σωμα μου με γυμναστικη μονο απ τα μεσα Μαϊου, κατι δε θα πηγαινε καλα :) σιγουρα παντως βλεπω διαφορες, και μεσα στη καθημερινοτητα μου.. Πχ στις βαλιτσες που σηκωσα στις διακοπες, στο ποση ωρα μπορω να κρατησω αγκαλια τον ανηψιο μου, στην αντοχη μου στο περπατημα κλπ :)

 

Εσυ ξέρεις. Εξαρταται αμα θες να κατεβεις για αγωνες body building τοτε ναι υπάρχουν ακομα πολλα περιθώρια βελτιωσης εγω τα εχω πει απο τις αρχες και εχω ξεκαθαριστει οι υπερβολες δεν μ αρεσουν. Tωρα αν μου μυρισει σοκολάτα θα πάω να φάω ακομα και αν απο το πρωι εχω κανει προσεκτική διατροφη. Οσο για την γράμμωση δεν έχει καμια σχέση με την αντοχη γιατι σου έχω συναδελφο μου ο οποιος εχει κοιλιτσα και σου βγάζει 10 χιλιομετρα τρεξιμο και παραπανω με ρυθμο 4:30 λεπτά το χιλιομετρο. Αντιλαμβανεσαι για τι τρεξιμο μιλάμε :P τον ειδε ενας και του λεει εσυ για να τρέχεις ετσι και να έχεις τέτοια κοιλια γυρευε τι σαβουρα τρως.

Α ντάξει τότε...αφού στο είπε και άλλος ότι ισχύει...τέλος. Χτες βέβαια δεν συζητάγαμε για να πέσει για ύπνο με υδατάνθρακα αλλά γενικά για το βράδυ. Αλήθεια υπάρχει συγκεκριμένη ώρα που στο σώμα μας σκάει η φλασιά και λέει "οπ μάγκες πήγε 9...ότι υδατάνθρακας μπει μέσα ξέρετε σεις...λίπος." ?

 

Ναι γιατι αυτος ο άλλος εχει κανει και μεταπτυχιακο πανω στη διατροφη δεν ειναι τυχαιος. Σου ειπα χθες οτι το βραδακι θες μερικα καλα λιπαρά και υπνο αρα εσυ τι νομιζες οτι θα έκανα μετά? θα πηγαινα για τρεξιμο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω βρε για τη γραμμωση και την αντοχη! Απλα φτιαχνω και τα δυο :)

 

Δε σκοπευω να φτασω σε σημειο που να μην ειναι ωραιο...θα βλεπεις φωτο και θα μου ´ες αν ειναι κατι του ματς ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι γιατι αυτος ο άλλος εχει κανει και μεταπτυχιακο πανω στη διατροφη δεν ειναι τυχαιος. Σου ειπα χθες οτι το βραδακι θες μερικα καλα λιπαρά και υπνο αρα εσυ τι νομιζες οτι θα έκανα μετά? θα πηγαινα για τρεξιμο? :P

Καλά αφού δεν είναι και τυχαίος φαντάζομαι θα του είναι εύκολο να βρει 1 έρευνα που να λέει ότι το βράδυ (τι ώρα άραγε ?) οι υδατάνθρακες γίνονται λίπος. 

 

Δεν είναι όλα μαύρο ή άσπρο. Υπάρχουν 100000 πράγματα που χρειάζεται να ληφθούν υπόψιν, όπως συνολικές θερμίδες μέσα στην ημέρα, κατανομή των μάκρος, ινσουλινοευαισθησία και χίλλια δυό ακόμα. Παρ' όλα αυτά εσύ πετάς ένα ο υδατάνθρακας το βράδυ γίνεται λίπος και όλα οκ.

 

Και ειλικρινά πες μου τι ώρα του σκάει του σώματός μας να το κάνει αυτό να ξέρω να φτιάξω το πρόγραμμά μου κι εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι ειναι τα μακρος. Δεν μετραω τις θερμιδες .... εγω του εκανα αυτη την ερωτηση και μου εδωσε αυτη την απαντηση οτι ειναι καλυτερο το βραδυ να μη τρως υδατάνθρακες γιατι δεν θα βγεις να περπατησεις να τρέξεις να κινηθεις μέσα στην ημέρα θα πας μετα να πέσεις για υπνο και απλα θα γινουν λιπος. 

 

Βλεπω τα αποτελεσματα στον καθρεφτη αμα ειναι και αυριο θα παω να ζυγιστω επειδη χανω ευκολα κιλά να δω τι παιζει με αυτα που τρωω.

 

@margaritagr το σκέφτομαι να πάω για τρεξιμο σημερα αλλα ειμαι και λιγο κουρασμένος απο το πρωι .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...