Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι overkill κοντά 60γρ. πρωτεΐνη ρε συ. 

να σου πω ειναι το μοναδικό postwo που μου κόβει την πείνα στο cut , οτιδήποτε άλλο με αφήνει έτοιμο να φάω οτι βρω μπροστά μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

να σου πω ειναι το μοναδικό postwo που μου κόβει την πείνα στο cut , οτιδήποτε άλλο με αφήνει έτοιμο να φάω οτι βρω μπροστά μου 

Λογικό...η πρωτεΐνη έχει και επίδραση στην όρεξη. Με τόση πρωτεΐνη απορώ πως τρως και μετά  :-D

 

Εγώ όταν έπινα whey μετά την προπόνηση έτρωγα το στερεό μεταπροπονητικό 20-30 λεπτά αργότερα όσο πεινούσα ακόμα. Μετά από αυτά τα λεπτά 0 όρεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορινες (Spect κυριως που το κατεχεις το κομματι) SOS, εχω κατεβει Αθηνα και θελω να τσιμπισω κανα παπουτσακι για τρεξιμο. Θελω για διαδρομο και στιβο, δε τρεχω στο δρομο. Air max 2013-2015 μετρανε ή ψοφια? Θελω κατι που να το βρισκω ευκολα σε μαγαζι να μη μπλεκω με παραγγελιες, και ας ειναι και λιγο μουρικο, μην ειναι μονο για επιδοσεις και εμφανισιακα ειναι σα βατραχοπεδιλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οτι και να παρεις μην εχει αεροσολα! δες σε καμια αντιντας,ασικς,μιζουνο! αν εχεις προσβασει σε κανενα μολ εχει μαγαζια μονο με αθλητικα πχ αδιδας στορ κτλ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Asics nimbus , adidas energy boost/ultraboost/glide boost , saucony ride

 

Μερικες προτασεις σε καλα δρομοκα παπουτσια. Και βεβαια μπορεις να δεις και μιζουνο.

 

Καλυτερα πηγαινε στο golden hall που εχει κατΑστημα adidas και το runner store οπου θα βρεις και asics, saucony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη ασε τα λαικ και περιμενω να τη δοκιμασεις να μου πεις εντυπωσεις! 

 

Νικο εσυ που εισαι και του φαγητου και τρως κατι τετοια καντη θα σε σωσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι τρυπαει και βγαινει αχρηστο το παπουτσι!

γενικα αν καποιος προσεχει να μην πατησει κατι τρελο ή δεν τα παρει για αλλη χρηση περα απο τρεξιμο δυσκολα θα τρυπησει την αεροσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γενικα αν καποιος προσεχει να μην πατησει κατι τρελο ή δεν τα παρει για αλλη χρηση περα απο τρεξιμο δυσκολα θα τρυπησει την αεροσολα.

καλα περα οτι τα συγκερκιμενα που ειχε βαλει δεν ειναι για τρεξιμο το κοψιμο τους μπορει να τρυπησει ! αμα εισαι γκαντεμης και τρυπησει την επομενη μερα τι κανεις? ή την ωρα που τρεχεις? η αεροσολα ειναι για βολτα για τρεξιμο κτλ οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γενικως ειναι και που τρεχεις.αν τρεχεις σε γηπεδο ναι ειναι δυσκολο να σκιστει.αν τρεχεις σε δρομο εκει ειτε περπατας ειτε τρεχεις εχεις αυξημενη πιθανοτατα να τρυπησει.η αεροσολα ειναι παντα ενα μικρο ρισκο γιατι οπως ειπες αν τρυπησει μετα ειναι λιγο αχρηστο το παπουτσι. (δεν ειδα ποοιο εβαλε)

σε μια βδομαδα λογικα θα ερθουν τα νεα μου παπουτσια για τρεξιμο(οταν δοκιμαστουν θα αναφερω γνωμη αν και δεν νομιζω να θελει κανεις να τα παρει)

vibram five fingers(ναι αυτα με τα 5 δαχτυλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό...η πρωτεΐνη έχει και επίδραση στην όρεξη. Με τόση πρωτεΐνη απορώ πως τρως και μετά  :-D

 

Εγώ όταν έπινα whey μετά την προπόνηση έτρωγα το στερεό μεταπροπονητικό 20-30 λεπτά αργότερα όσο πεινούσα ακόμα. Μετά από αυτά τα λεπτά 0 όρεξη.

εγώ επειδή τρώω λίγο για πρωινό (2 μπανάνες , 40γρ φιστίκια , 2 αυγά , 40γρ βρώμη , μετά την προπόνηση πεινάω σα λυσσασμένος και όχι τόσο πείνα , αλλα νιώθω οτι πρέπει να φάω , συνήθεια αφού έμαθα να τρώω πολύ τόσους μηνες , βέβαια καταλαβαίνω πως δεν μπορώ να συνεχίσω ίδιες προπονήσεις με προ cut που έτρωγα ότι υπήρχε. θα γραμμώσω να γουστάρω , ήδη νιώθω περισσότερο ελαφρύς , υγιής . Ίσως παίζει ρόλο και το άσθμα , τα πολλά κιλά ίσως ειναι επιβάρυνση για το αναπνευστικό μου overall , dunno .

τέτοιο bulk δεν ξανακάνω , μπορεί να με ωφέλησε απο πλευράς muscle gain και να μη φόρτωσα τρελό λίπος αλλα αυτή η αίσθηση να είσαι βαρύς προσωπικά δεν μ αρέσει. Θα προσπαθήσω να έχω σαν στόχο τα 75-6kg κάθε χρόνο και ποιο γραμμωμένος και όχι παραπάνω (στο 1,71-2 που είμαι) , σε αυτά τα κιλά νιώθω γρήγορος και ελαφρύς :P

 

γιαννη ασε τα λαικ και περιμενω να τη δοκιμασεις να μου πεις εντυπωσεις! 

 

Νικο εσυ που εισαι και του φαγητου και τρως κατι τετοια καντη θα σε σωσει!

με έψησες, θα την δοκιμάσω κανα Σάββατο  :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μπόμπα τα παρακάτω νέα

 

Ξεκίνησα από περιέργεια crossfit. Θα δούμε μετά από 1-2 μήνες 

 

2 πράγματα μόνο. 

 

Αν χαλάει η τεχνική από την κούραση καλύτερα να παίρνει κανείς 2 ανάσες και ότι βγάλει (από ένα σημείο και μετά βλέπεις από μισές μέχρι τέρατα επαναλήψεις)

Θα την γλιτώσουν οι ώμοι μου? Ψηφίστε τώρα.

 

Αν επιβιώσω , προσβλέπω σε καλύτερη φυσικη κατάσταση και mobility

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...