Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμπειρικά και μόνο μπορώ να πω πως για παράδειγμα στα squat, επειδή παίζω σε μεγαλύτερο εύρος επαναλήψεων υπερτροφίας, αν δεν κάνω pause προς τα τελευταία reps θα πάθω έμφραγμα οξύτατο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω πηγα σημερα κ εκανα κοιλιακους ραχιαιους. Με λαστιχο εκανα κωπηλατικη και στηθος να τσεκαρουμε τον αγκωνα κ ηταν οκ.

Εκανα και ποδια ....προσαγωγους/απαγωγους στο μηχανημα και ισομετρικες με τα βαρακια, κλασσικα πραγματα οπως στην αρχη του προβληματος. Κι εφυγα μ ενα ωραιοτατο πρηξιμο :P οποτε μεχρι να τελειωσω τα χαπια δε ξανακανω τιποτα απο ποδια. Κολυμπι μονο, θα παω αυριο παλι πισινα.

 

Dakon εσυ τουλαχιστον εχεις εμπειρια και ξερεις τι πρεπει να κανεις... Μπομπα παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηγα σημερα κ εκανα κοιλιακους ραχιαιους. Με λαστιχο εκανα κωπηλατικη και στηθος να τσεκαρουμε τον αγκωνα κ ηταν οκ.

Εκανα και ποδια ....προσαγωγους/απαγωγους στο μηχανημα και ισομετρικες με τα βαρακια, κλασσικα πραγματα οπως στην αρχη του προβληματος. Κι εφυγα μ ενα ωραιοτατο πρηξιμο :P οποτε μεχρι να τελειωσω τα χαπια δε ξανακανω τιποτα απο ποδια. Κολυμπι μονο, θα παω αυριο παλι πισινα.

 

Dakon εσυ τουλαχιστον εχεις εμπειρια και ξερεις τι πρεπει να κανεις... Μπομπα παντως!

Margarita, έχεις κάνει ενέσεις κολλαγόνου στα γόνατα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υαλουρονικου εννοεις μαλλον! Οχι δεν εχω κανει, μου πε θα κανουμε αν δε δω διαφορα με τα χαπια. Απλα ελπιζω να μη χρεαστουν γιατι απ οσο κοιταξα βγαινουν αρκετα ακριβες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υαλουρονικου εννοεις μαλλον! Οχι δεν εχω κανει, μου πε θα κανουμε αν δε δω διαφορα με τα χαπια. Απλα ελπιζω να μη χρεαστουν γιατι απ οσο κοιταξα βγαινουν αρκετα ακριβες

έμαθα για κολλαγόνο ενέσιμο εγώ σήμερα στα 40€ ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υαλουρονικου εννοεις μαλλον! Οχι δεν εχω κανει, μου πε θα κανουμε αν δε δω διαφορα με τα χαπια. Απλα ελπιζω να μη χρεαστουν γιατι απ οσο κοιταξα βγαινουν αρκετα ακριβες

in case of health who gives a fu... στα λεφτα. ;).σιγουρα ειναι εξοδο μεν αλλα υγεια δε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα προφανως αν χρειαζεται θα τις κανω!

 

Δημητρα δε το χω ακουσει καθολου, μονο για υαλουρονικο ξερω απο καιρο τωρα οτι συστηνεται και εχει καλα αποτελεσματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορινες (Spect κυριως που το κατεχεις το κομματι) SOS, εχω κατεβει Αθηνα και θελω να τσιμπισω κανα παπουτσακι για τρεξιμο. Θελω για διαδρομο και στιβο, δε τρεχω στο δρομο. Air max 2013-2015 μετρανε ή ψοφια? Θελω κατι που να το βρισκω ευκολα σε μαγαζι να μη μπλεκω με παραγγελιες, και ας ειναι και λιγο μουρικο, μην ειναι μονο για επιδοσεις και εμφανισιακα ειναι σα βατραχοπεδιλο

Φιλε εχω τα air max τα 14, εμφανησιακα ειναι ωραια αλλα σε τρεξιμο δεν παλευονται. Μια φορα εκανα 7km τρεξιμο και πονουσαν 2 μερες τα πελματα μου. Σε περπατημα 30λεπτο που κανω δεν εχω προβλημα, αλλα αν τα θες για τρεξιμο δεν στα προτεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλη μπόμπα τα παρακάτω νέα

 

Ξεκίνησα από περιέργεια crossfit. Θα δούμε μετά από 1-2 μήνες 

 

2 πράγματα μόνο. 

 

Αν χαλάει η τεχνική από την κούραση καλύτερα να παίρνει κανείς 2 ανάσες και ότι βγάλει (από ένα σημείο και μετά βλέπεις από μισές μέχρι τέρατα επαναλήψεις)

Θα την γλιτώσουν οι ώμοι μου? Ψηφίστε τώρα.

 

Αν επιβιώσω , προσβλέπω σε καλύτερη φυσικη κατάσταση και mobility

Ε εσύ ρε Dakon που έχεις και τα μυαλά εκεί που πρέπει δυσκολότερα να πάθεις κάτι. Αν πάντως έχεις ήδη θέματα με τους ώμους δεν είναι απίθανο να μεγαλώσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εσύ ρε Dakon που έχεις και τα μυαλά εκεί που πρέπει δυσκολότερα να πάθεις κάτι. Αν πάντως έχεις ήδη θέματα με τους ώμους δεν είναι απίθανο να μεγαλώσουν.

έφυγε το θόλωμα των burger? 

ούτε μια φώτο δεν έβαλες.... ντροπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το απόγευμα δοκίμασα full body πρόγραμμα οπότε οι 4 προπονήσεις να γίνουν 2 και στις άλλες 2 που περισσεύουν πλέον να φορτώσω πάλι full body ασκήσεις αλλά με kettlebell που πάει πιο πολύ σε αεροβική κατάσταση παρά σε αύξηση δύναμης, + κοιλιακούς.

 

Εν τω μεταξύ όλο το πρωί το πέρασα στον κήπο με φρέζα+διάνοιξη τρυπών+φύτεμα καλοκαιρινά λαχανικά+πότισμα, ήρθε κι έδεσε η εξάντληση. Στις 10 το βράδυ, νάνι του ρήγα το παιδί του βασιλιά το εγγόνι  :-D

 

Πάντως άλλο πράμα η full body προπόνηση!

 

Υ.Γ. Γουστάρω που πια το κορμί είναι αρκετά γυμνασμένο και "μαθημένο", οπότε όσο εξαντλημένος κι αν πέσω για ύπνο, την επόμενη ξυπνάω μια χαρά. Πριν να ξεκινήσω βάρη, αν τύχαινε να κουραστώ υπερβολικά μια μέρα, μετά ήμουν πτώμα για άλλες 2-3!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη μια χαρά προπόνηση κάνεις αερόβιο με βάρη και άσε τα νεουδια να χτυπιούνται για δύναμη -)

Κάποια στιγμή ίσως ανεβάσω ένα βίντεο πώς να γίνεις τούμπανο και μούσκεμα μαζί, καθιστός σε έναν πάγκο με δύο τρικιλαΚια μόνο στα χέρια! 20 επαναλήψεις σε 10'' οπισθολαιμιες ώμους, ανάσα, 20 σε 10'' εκτάσεις, ανάσα, 20 σε 10'' για μπροστινόυς ,ανάσα, το ίδιο τρικέφαλους το ίδιο δικέφαλους!! Το κάνω σε έμπειρους και τους βγαίνει η γλώσσα.. Αν μάθεις να δουλεύεις την αναπνοή γαμάει η προπόνηση! Και τούμπανο και κομμάτια..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιάννη μια χαρά προπόνηση κάνεις αερόβιο με βάρη και άσε τα νεουδια να χτυπιούνται για δύναμη -)

Κάποια στιγμή ίσως ανεβάσω ένα βίντεο πώς να γίνεις τούμπανο και μούσκεμα μαζί, καθιστός σε έναν πάγκο με δύο τρικιλαΚια μόνο στα χέρια! 20 επαναλήψεις σε 10'' οπ

τα τρικιλα ειναι κοψιδια και για μουσκεμα χρησιμοποιεις το μπουκαλι με το νερο που εχεις!@ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...