Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε συ Μαργαρίτα, στο Βόρνεο πήγε ο άνθρωπος, το έγραψε πριν φύγει.

 

Νίκο, για τα προβλήματα υγείας των μωρών δε φταίει η σαβούρα που τρώνε στην εγκυμοσύνη αλλά που αντί να το θηλάσουν το μωρό, το πλακώνουν στο έτοιμο γάλα μη τους πέσει το βυζί.

 

 

οταν η έγκυος τρέφεται με σαβούρα γιατι έτσι την βολεύει να αράξει στη δικαιολογία του "μου μύρισε" δεν είναι υγιής , ακόμα και αν πριν ήταν , μέσα σε λίγους μήνες πόσο μάλλον 9 θα έχει αποκτήσει αρκετά προβλήματα. Τα έξτρα κιλά που βάζουν οι περισσότερες γυναίκες ειναι καθαρά λίπος και νερά απο την ακινησία και όχι δεν είναι υγιές και αυτό κατα την εγκυμοσύνη έχει μερίδιο ευθύνης για τα προβλήματα υγείας του μωρού. Η έγκυος θα πρέπει να ρωτήσει τον γιατρό της πως και τι θα τρώει και να φροντίσει να τρέφεται σωστά λαμβάνοντας απο τις τροφές τις βιταμίνες που χρειάζεται. 

όπως και επίσης το κάπνισμα , που πολλές καπνίζουν και σου λέει το σταματάω για 9 μήνες (λες και αυτό θα το κάνει οκ, πρέπει να το σταματήσει τουλ κανα 6ρι μήνες πριν μείνει έγκυος ) η ακόμα χειρότερα και κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. Το αναφέρω γιατι πολλές γυναίκες καπνίζουν , η πλειοψηφία στις μέρες μας και σκέφτονται εεε δε βαριέσαι , όταν μείνω έγκυος το σταματάω.

 

Το έτοιμο γάλα που λες έχει να κάνει με τα αντισώματα αφού γεννήσει και κατα την ανάπτυξη του μωρού , εμείς μιλάμε για την ανάπτυξη μέσα της , μέχρι να το γεννήσει , αλλα εκτός οτι μπορεί να του προκαλέσει προβλήματα αν ο οργανισμός της δεν ειναι gold,  όταν τρέφετε η ίδια με σκατά , το ταΐζει σκατά και το γεννάει ποιο αδύναμο αποτι θα ήταν αν πρόσεχε και λάμβανε όλες τις βιταμίνες της. Στις μέρες μας υπάρχει τρόπος να μην το θηλάσει και να βγει πολύ δυνατότερο απότι θα ήταν , ιδικά αν το γάλα της δεν ειναι και top grade. 

 

  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λολ τωρα ξυπνησα απο χτες ελιωσα .ΚΑΦΕΣ-ΦΑΓΗΤΟ

Πριν καιρο ειχε πει οτι ειχε κλεισει για Κυπρο, για το legion γι αυτο τον πειραζω

 

Ναι ρε συ ειχα  κλεισει τα παντα αλλα  βγηκε ιδια ημερομηνια η αποστολη  και  φυσικα δεν πηγα Κυπρο .Εχω ομως ηδη δηλωσει συμμετοχη για το Legion  που θα γινει τον  Σεπτεμβριο Αθηνα .Θα γινει χαμος :P

Εγω σημερα θα παω για παϊδακια :P

Που? θα ερθω και εγω πειναω σαν λυκος ,επηξα στα ρυζια ,στα ψαρια με σαλτσες  και στο κοτοπουλο  τοσες μερες απλα δεν το ειχαν με το θεμα φαγητο .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τόσο απλό Νίκο. Αυτή είχε δίπλα της στρατό απο διαιτολογους, γιατρούς, γυμναστές, κτλ που δεν μπορεί να τα έχει η μέση γυναίκα. Προσωπικά δε με νοιάζει ποσα κιλά θα βάλει η γυναίκα στην εγκυμοσύνη, αρκεί να τα χάσει το επόμενο εξάμηνο και να επιστρέψει στο κορμί που είχε πριν.

 

Μπορεί όμως μια γυναίκα, από την στιγμή που έχει πρόσβαση στα σόσιαλ μίντια και σε πλατφόρμες τύπου youtube, να επιτύχει ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα. 

Προσωπικά και πριν να έχω την δυνατότητα για να πληρώνω για διάφορα που θέλω να κάνω, με έχουν βοηθήσει άπειρα πολλά βίντεο στην ευλυγισία μου, στην φυσική κατάστασή μου, στην τόνωση και γράμμωση του σώματός μου και βέβαια αν έχεις όρεξη κάθεσαι και ψάχνεις στις κατάλληλες σελίδες για υγιεινή διατροφή και τα λοιπά. 

Για μένα αυτά που λένε άλλες γυναίκες είναι δικαιολογίες. 

 

Επίσης για τον θηλασμό έχω να πω ότι οι γυναίκες δεν κόβουν το φυσικό γάλα για να μην τους πέσει το βυζί (που και να ήταν έτσι δικαιώμά τους είναι) αλλά επειδή πολλές γυναίκες μετά την εγκυμοσύνη ή α) δεν είχαν μια αρκετά καλή εκπαιδευμένη μαία για να τους δείξει τον σωστό τρόπο έτσι ώστε να μην πονάνε και β) οι ίδιες απλά δεν νιώθουν άνετα. 

Σε καμία περίπτωση το εμπορικό γάλα δεν είναι το ίδιο με το μητρικό. Αλλά είναι αρκετά καλό για να αναπτυχθεί το ίδιο ένα παιδί. Πρέπει να σταματάμε να στιγματίζουμε τις γυναίκες που δεν θέλουν να θηλάσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως για να κλείσω προσωπικά με το συγκεκριμένο θέμα δεν λέω οι έγκυες να κάνουν δίαιτα , μη τρελαθούμε αλλα θα πρέπει απο τη στιγμή που αποφασίζουν να κάνουν παιδί να τρέφονται σωστά με θρεπτικές τροφές και να αποφεύγουν την ακινησία γιατι το κλείσιμο στο σπίτι μπορεί να οδηγήσει στο φάε φάε απο τη βαρεμάρα ή ακόμα χειρότερα στο κάπνισμα ακόμα κ αν το έκοψαν. Τι τα λέω , μπείτε και στο group με τις μανάδες στο fb ή σε κάποιο αντίστοιχο forum να δείτε τι λένε λολ. 

Όσο για τις καισαρικές όταν δεν υπάρχει πρόβλημα, τι να πω να ξεχειλώνουν χωρίς λόγο και μετά να ψάχνονται για κόψε ράψε. Έτυχε να ακούσω συζήτηση απο συνομήλικες μου κ έλεγαν οτι δεν σκοτίζονται να προσέξουν γιατι θα έχουν flat κοιλιά μετά την εγκυμοσύνη αφου σκοπεύουν να γεννήσουν με καισαρική και να αφαιρέσουν και το έξτρα δέρμα ,(λες και θα είναι δέρμα το έξτρα), λες και μπορεί να πιάσει να τους κόψει την κοιλιά ξέρω γω , είναι κάποια υπέρβαρη και σκέφτεται οτι θα πάει στο γιατρό και θα της κόψει την κοιλιά (όχι το στομάχι) και θα γίνει κορμάρα  
 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σημερινές γυναίκες ψάχνουν την εύκολη και πιο ανώδυνη λύση, δεν έχουν μάθει να αντέχουν στον πόνο και στις κακουχίες. 

Τώρα η φυσική δραστηριότητα πρέπει να εντάσσεται ήδη από νηπιακή ηλικία στη καθημερινότητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη καλος ηρθες ρε παιχτη ! δεν ξερω για την μαργαριτα εγω παντως  για κανα μηνα δεν θα σε ηθελα στην παρεα μου οταν θα βγαιναμε για φαι χαχαχχααχα :-) :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι σημερινές γυναίκες ψάχνουν την εύκολη και πιο ανώδυνη λύση, δεν έχουν μάθει να αντέχουν στον πόνο και στις κακουχίες. 

 

Τώρα η φυσική δραστηριότητα πρέπει να εντάσσεται ήδη από νηπιακή ηλικία στη καθημερινότητα. 

ίσως επειδή δεν έχουν ιδέα τι ειναι αυτή η εύκολη λύση ... αν και αυτό που είχα κάνει ηταν πολύ ποιο brutal απο καισαρική και πάλι θα έλεγα να το σκεφτεί η καθεμιά πριν αποφασίσει για νυστέρι, καλύτερα να πονέσει εκείνη τη μέρα παρά να πονάει για μέρες. (καλά αυτές που σκέφτονται και σύσφιξη κοιλιακών-πλαστική ούτε να το σκέφτονται ...)

Αυτό με έκανε να χεστώ τόσο τα χειρουργεία που δεν ακουμπάω deadlift (δοκίμασα κ ένιωσα ενα τράβηγμα) και squat κάνω με σωστή εκτέλεση και χωρίς ταρζανιές , 110-120kg? οκ θα τα δουλέψω παραπάνω να βγαίνουν 10 reps και ανεβάζω , ποτέ squat μονή πχ. , Και άλλες ασκήσεις , κοπηλατική με μπάρα , με προσοχή πάλι , υπάρχουν ποιο ασφαλείς ασκήσεις για ταρζανιές αν και προσωπικά τις έχω κόψει. 

γιατι αν βγάλω καμια κοίλη FUCK MY LIFE . 

Λολ τωρα ξυπνησα απο χτες ελιωσα .ΚΑΦΕΣ-ΦΑΓΗΤΟ

 

Ναι ρε συ ειχα  κλεισει τα παντα αλλα  βγηκε ιδια ημερομηνια η αποστολη  και  φυσικα δεν πηγα Κυπρο .Εχω ομως ηδη δηλωσει συμμετοχη για το Legion  που θα γινει τον  Σεπτεμβριο Αθηνα .Θα γινει χαμος :P

Που? θα ερθω και εγω πειναω σαν λυκος ,επηξα στα ρυζια ,στα ψαρια με σαλτσες  και στο κοτοπουλο  τοσες μερες απλα δεν το ειχαν με το θεμα φαγητο .

εκεί , να πας να ανοίξεις κανα σουβλατζίδικο να χεστείς στα euros 

και ρωτάω λέει , που είχες πάει ? και μ απαντάς "everest mt" χαχαχ :P

welcome back 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πήγαινε για καμία προπόνηση και άσε το φαί ... </p>

καταρχην να ξεκινησουμε απο τα βασικα "οτι θελω θα κανω " ©.εκανα υπερπροπονησεις εκει που ημουν κλαιν .ειμαι για καφε βουλιαγμενη και μετα θα φαω το φαι της μαργαριτας γιατι ετσι !

 

Sent from my iPhone 6 plus using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια πολυ καλη ταβερνα στο Καπανδριτι Φωτη! Χαμος εγινε....

 

Στης Αθηνας θα (ξανα) παω κι εγω, αντε ξεκουνηθειτε κ οι υπολοιποι να κανουμε τιμ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to cheat meal μου.Πανε οτι ηξερα ,πλεον μονο αυτο μια φορα την εβδομαδα...

Δυνατο cheat[βαρβατο αλμυρο και βαρβατο γλυκο]1 φορα -3 εβδομαδες.

250cal είναι ολόκληρη ? 

 

 

Τελικά ρε παιδια άμα κόψουμε εντελώς το αλάτι, κάνουμε καλό ´η κακό;

 προσωπικά δεν βάζω αλάτι σε τίποτα και νιώθω το αλάτι των τροφών (όλες έχουν) , δηλαδή αν βάλω έστω και λίγο έξτρα θα μου φανεί αλμυρό , η υγεία μου ειναι άριστη, άρα δε νομίζω να κάνει κακό.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...