Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες εκανα πρωτη φορα στηθος πλατη ωμους, με λιγοτερα κιλα απο πριν. Ευτυχως ολα καλα. Τις επομενες μερες θα κανω και χερια αν δουμε πως θα παει ο αγκωνας.

 

Σημερα ξεκιναω μαθηματα στη πισινα, που θα παει...θα φτιαξει το ρημαδογονατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άμα το έκαναν αυτό στην Ελλάδα θα έπεφτε πολύ γέλιο με τις αντιδράσεις κάποιων

 

 

http://www.iefimerida.gr/news/202466/askisi-o-protathlitis-olon-ton-therapeion

είναι το αυτονόητο αυτό π λέει το άρθρο 

ο ποιο αδύναμος οργανισμός να είσαι και να αρρωσταίνεις με το παραμικρό αν αλλάξεις τρόπο ζωής και τρως σωστά(αρκετοί νομίζουν οτι τρώνε σωστά αλλα δεν,)  και αθλήσαι τότε σε σύντομο χρονικό διάστημα μηνών ή ελάχιστων χρόνων θα δυναμώσεις και δεν θα αρρωσταίνεις καθόλου η πολύ σπάνια . 

 

Εγώ έφτιαξα το καρδιαναπνευστικό μου και απαλλάχτηκα απο το χρόνιο άσθμα που με ταλαιπώρησε since birth , ήταν δυσκολότερη διαδικασία απο τον άλλο που δεν είχε κανένα πρόβλημα αλλα έγινε. Ετσι μπορεί και ο καθένας να φτιάξει την υγεία του αν έχει κάποιο θέμα και να προλάβει και μελλοντικά προβλήματα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες για πειτε μου λιγο καμια αποψη πηγα να κανω εξετασεις γενικες αιματος και μου εβγαλε οτι εχω HDL 25 to οποιο ειναι χαμηλο (40+ ειναι το φυσιολογικο), περα απο οτι αλλη γυμναστικη κανω, αυτο που με παραξενευει ειναι πως γινεται ενω κανω σταθερα 40 λεπτα χ 3 φορες την εβδομαδα το λιγοτερο ασκηση σε ελλειπτικο (σωστη σταση και ρυθμισμενο να εχει αντισταση) το οποιο υποτιθεται οτι βελτιωνει ως αεροβικη ασκηση το HDL να εχω τοσο χαμηλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες για πειτε μου λιγο καμια αποψη πηγα να κανω εξετασεις γενικες αιματος και μου εβγαλε οτι εχω HDL 25 to οποιο ειναι χαμηλο (40+ ειναι το φυσιολογικο), περα απο οτι αλλη γυμναστικη κανω, αυτο που με παραξενευει ειναι πως γινεται ενω κανω σταθερα 40 λεπτα χ 3 φορες την εβδομαδα το λιγοτερο ασκηση σε ελλειπτικο (σωστη σταση και ρυθμισμενο να εχει αντισταση) το οποιο υποτιθεται οτι βελτιωνει ως αεροβικη ασκηση το HDL να εχω τοσο χαμηλο

ένα απλό φόρουμ είμαστε και όχι ένα ιατρικό φόρουμ. Καλύτερα να απευθυνθείς στον δικό σου ιατρό για να σου πει τι και πως να κινηθείς τόσο προπονητικά όσο και διατροφικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλικά στο είπα, δες τη διατροφή σου και την κληρονομικότητα σου 

Αυτο ειναι που με παραξενεψε ποιο πολυ,Χοιρινο δεν τρωω,μοσχαρι δεν τρωω,τηγανιτα δεν τρωω.Η διατροφη μου ειναι σαλατες κοτοπουλο ψαρι φρουτα,λαχανικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ιατρός σου θα στα πει καλύτερα και θα δώσει έμφαση και στις υπόλοιπες τιμές όπως τον λόγο της HDL/LDL και φυσικά το επίπεδο των τριγλυκεριδίων 


Δώσε έμφαση στην κατανάλωση Ω3-λιπαρών οξέων από ψάρια όπως σαρδέλα και σολωμός, το κόκκινο κρασί βοηθάει και περιόρισε λίγο τους υδατάνθρακες. Και πάλι πρέπει να ελέγξεις τη κληρονομικότητα σου, παίζει ρόλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι που με παραξενεψε ποιο πολυ,Χοιρινο δεν τρωω,μοσχαρι δεν τρωω,τηγανιτα δεν τρωω.Η διατροφη μου ειναι σαλατες κοτοπουλο ψαρι φρουτα,λαχανικα.

 

Πρόσθεσε τα λεγόμενα καλά λιπαρά στη διατροφή σου. Στις σαλάτες βάζε λίγο ωμό ελαιόλαδο. Βάλε στη διατροφή σου τα γαλακτοκομικά προιοντα. Επίσης για σνακ μπορείς να τρως ξηρούς καρπούς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε με δυο λογιοα , η καλη χολιστερινη οπως και η κακη διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο για τον λογο οτι παιζουν μεγαλο ρολο και τα γονιδια !  και αν τα κανεις ολα σωστα (αεροβια ασκηση - οχι αλκοολ - οχι καπνισμα - δεν εισαι υπερβαρος - καλη διατροφη ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΦΡΟΥΤΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΦΥΤΙΚΕς ΙΝΕΣ) και ειναι ακομη χαμηλα τοτε θα δεις πως θυα στο πει κ ο γιατρος , ο λογος που ειναι χαμηλη ειναι ΚΑΙ  γονιδιακος ..  τσεκ στον γιατρο σου κ ξαναποσταρε μας ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι δεν τρωτε χοιρινο ειστε ανωμαλοι μιλαμε για ανωμαλαρες  οχι αστεια να το κοιταξετε :)

παίδαρε, θα πας για καμιά προπόνηση; όλο στο τι θα φας είναι το μυαλό σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδαρε, θα πας για καμιά προπόνηση; όλο στο τι θα φας είναι το μυαλό σου 

Πηγα χτες λυσαξες και οχι μονο πηγα αλλα ελιωσα κιολας .Παντα στο φαι ειναι το μυαλο μου .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες για πειτε μου λιγο καμια αποψη πηγα να κανω εξετασεις γενικες αιματος και μου εβγαλε οτι εχω HDL 25 to οποιο ειναι χαμηλο (40+ ειναι το φυσιολογικο), περα απο οτι αλλη γυμναστικη κανω, αυτο που με παραξενευει ειναι πως γινεται ενω κανω σταθερα 40 λεπτα χ 3 φορες την εβδομαδα το λιγοτερο ασκηση σε ελλειπτικο (σωστη σταση και ρυθμισμενο να εχει αντισταση) το οποιο υποτιθεται οτι βελτιωνει ως αεροβικη ασκηση το HDL να εχω τοσο χαμηλο

 

Κόψε εντελώς κρέας και γλυκά από τη διατροφή σου. Εντελώς όμως, ειδικά τα γλυκά.

 

Τρώγε πιο συχνά ψάρια και όσπρια. Επιπλέον, 5 φορές τη βδομάδα (αν σε παίρνει θερμιδικά και κάθε μέρα) 70-100γρ ωμούς (καλύτερα) ή ψημένους ξηρούς καρπούς, ΟΧΙ αλατισμένους (αμύγδαλα, καρύδια, φουντούκια, κτλ). 

 

Κάντο αυτό για 1 μήνα και θα δεις διαφορά. Έπειτα, μπορείς να ξαναβάλεις το κρέας μια φορά τη βδομάδα στη διατροφή σου και θα κάνεις τακτικά εξετάσεις να δεις πώς ανταποκρίνεται ο οργανισμός.

 

Υ.Γ. Διάβασα ένα άρθρο "Μυστικό: Πώς να κάψεις το λίπος στην κοιλιά". Σύστηνε στο άτομο να ασκείται. Κρίμα που αποκαλύφθηκε το μυστικό, τώρα θα γεμίσουν οι παραλίες 6πακς  :ph34r:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...