Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εννοείται δεν μπήκα στο forum μέχρι να το δώ. Δεν την ξαναπαθαίνω. 

 

Όπως έχω ξαναπεί στα 18 χρόνια που βλέπω mma (λολ πώς περνάνε..) δεν έχει ξαναυπάρξει αθλητής με τόσο μεγάλη διαφορά επιπέδου από τον ανταγωνισμό όπως η Rousey. Ούτε Fedor, ούτε Silva ούτε τίποτα. Αν δεν γεράσει να της την πέσει νέα γενιά με άλλο επίπεδο .. η πρώτη που θα κρεμάσει γάντια undefeated. 

 

--------------------------

 

επίσης όποιος ενδιαφέρεται βρήκα ένα site που κάνει lab tests σε πρωτεΐνες. Παίζει πολύ ψέμα στα labels, προσοχή. 

 

https://labdoor.com/rankings/protein

 

Και ο Jon Jones, αμα ξεπερασεις τυπικα το 1 DQ του, undefeated ειναι και θα κρεμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά

 

1. Αν κρεμάσει θα κρεμάσει γιατί τον πετάνε έξω γιατί έκανε μαλακίες όχι γιατί επέλεξε να σταματήσει. Ακόμα είναι πολύ νέος

2. O Gustaffson του έκανε τα μούτρα κρέας και παρα τρίχα δεν έχασε από Bellfort με εκείνο το Arm bar. 

 

Ο Jones είναι από τους τοπ 10 που έχουν περάσει από το άθλημα ασυζητητί (και από τους personal favorites) αλλά η χαοτική διαφορά με τον ανταγωνισμό που έχει η Roudey δεν παίζει. Δεν τους εξαφανίζει όλους σε μισό λεπτό, δεν έχει τόσα finishes, δεν τελειώνει στον πρώτο γύρο στο 90% των fights. 

 

Επίσης, φαίνεται ότι ένα μεγάλο ατού του Jones είναι η κατασκευή του που σπανίζει στην κατηγορία του. (1.93 με 85 inch reach). Με το που έπαιξε με τον Gustaffson που κρατάει κοντινά στατς φάνηκε πως τον ωφελούσε το αβαντάζ που έχει με τους άλλους. Η Rousey δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο στον τομέα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά

 

1. Αν κρεμάσει θα κρεμάσει γιατί τον πετάνε έξω γιατί έκανε μαλακίες όχι γιατί επέλεξε να σταματήσει. Ακόμα είναι πολύ νέος

 

Δεν ισχυει. Οταν ξεμπερδεψει με το θεμα του θα τον παρακαλανε να γυρισει. Που σουν αγορι μου και αργησες θα του λενε. Ειναι δυνατον για ηθικους λογους να εξοστρακισουν το νουμερο 1 moneymaker. Ο ιδιος λογω ελλειψεις κινητρου δε ξερω κατα ποσο θα επιλεξει να γυρισει. Οποιοι ηταν στην ουρα να εξυπηρετηθουν τους εβγαλε. Εκτως και αν προκυψει καποιο νεο ταλεντο, εκανε clean sweep. Τι εμεινε, να κερδισει Johnson Που δε παιξανε ή να ρισκαρε με Jones-Cormier II?

 

 

 

2. O Gustaffson του έκανε τα μούτρα κρέας και παρα τρίχα δεν έχασε από Bellfort με εκείνο το Arm bar. 

 

Ο Jones είναι από τους τοπ 10 που έχουν περάσει από το άθλημα ασυζητητί (και από τους personal favorites) αλλά η χαοτική διαφορά με τον ανταγωνισμό που έχει η Roudey δεν παίζει. Δεν τους εξαφανίζει όλους σε μισό λεπτό, δεν έχει τόσα finishes, δεν τελειώνει στον πρώτο γύρο στο 90% των fights.

 

Ναι χαοτικη διαφορα, μαζι σου, αλλα συντρεχουν αλλοι λογοι για αυτο. Στους Αντρες σκοτωνονται. 8 κατηγοριες, με κοντινες δεκαδες, ενω η γυναικια εχει 2 και οι διαφορες ειναι μεγαλες. Ποια γυναικα θα κατσει τωρα να ασχοληθει σοβαρα με κατι που ειναι ξεκαθαρα αντρικη υποθεση. Ρατσιστικο, σεξιστικο αλλα ετσι ειναι. Ειναι σαν να μου λες οτι καποιος ειναι αητητος στο Champions league, και εχει κινδυνεψει να χασει, και ο Ολυμπιακος ειναι αητητος στο Ελληνικο, και περναει τραινο χωρις αντιπαλο.

 

Επίσης, φαίνεται ότι ένα μεγάλο ατού του Jones είναι η κατασκευή του που σπανίζει στην κατηγορία του. (1.93 με 85 inch reach). Με το που έπαιξε με τον Gustaffson που κρατάει κοντινά στατς φάνηκε πως τον ωφελούσε το αβαντάζ που έχει με τους άλλους. Η Rousey δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο στον τομέα.

 

Σωστο, αυτο το διαπιστωσα περισσοτερο απο ποτε στο McGreggor-Mendez που δε μπορουσε να τον παιξει απο κοντα. Επιμενω προσωπικο πως το Αποτελεσμα ηταν σικε σαυτο αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαους πιαστηκε ο ωμος. Πες κανα απο τους τουμπανοσυνδιασμους σου με light αλτηρες να κανω καμια ευδομαδα μεχρι να στρωσει

Γιατρός έφτασεεεε :-)

Αλεξ άκου την καλύτερη που θα σε κάνει καλά.. Κάτσε σε έναν πάγκο, Πάρε δύο αλτήρακια μικρά και φέρε τα χέρια σου στην θέση σαν να είσαι έτοιμος να ξεκινήσεις οπισθολαιμιες .. Μετά φέρτε μπροστά στην θέση σαν να είσαι έτοιμος να κάνεις πάγκο στήθος με αλτηρες! Και κανε συνέχεια το ίδιο πράγμα.. Πάνω κάτω πάνω κάτω τα χέρια συνέχεια.. Ζεσταίνει και ξεκουμπώνει τέλεια τους ώμους πρέπει να την κάνουμε πάντα πριν μπούμε γερά! Ελπίζω να κατάλαβες αν όχι θα στην δείξω με εικόνες όταν πάω σπίτι..

 

 

Ή Ροντα απλά δεν υπάρχει και σαν μωρό και σαν αθλήτρια ή μόνες ήττες που έχει κάνει είναι στο τζούντο στις ολυμπιάδες και σε αυτές θα μείνει δεν πρόκειται να κάνει άλλη ποτέ!

Μάνο ανώμαλος θα ήσουν αν δεν την γούσταρες όχι τώρα που την γουστάρεις τρελά..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει καν σύγκριση με τη μπάρμπι που έβαλε ο manzah και δεν εννοώ μόνο το εμφανισιακό κομμάτι, οπότε ούτε εγώ καταλαβαίνω το σχόλιο περί ανωμαλίας, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα - φυσιολογικό μου φαίνεται να προτιμάει τη Ρόντα :P

 

Ποια ειναι αυτη ρε και γιατι δεν την ξερω εγω?

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronda_Rousey

 

Και μια φρέσκια φώτο από την εξωτική Τήνο, δεν φαίνεται καλά αλλά έχω... προοδεύσει στο θέμα τραπς/ώμους/πλάτη (ή έτσι τουλάχιστον θέλω να πιστεύω :P )

 

post-61034-0-22063500-1438620941_thumb.jpg

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κατάλαβα αλλά δεν εννοούσα αυτό. Ηθελα να κάνω πρόγραμμα όμων κανονικά αλλά δεν λέει να κάνω τα δικά μου για κάνα 2 εβδομάδες με τα full κιλά μέχρι να περάσει ο ώμος. 

 

Εκανα με 12 ρηδες αλτήρες καθιστός super set πλάγιες εκτάσεις (side raise) / front raises / lateral raises. Πήρα το pump χωρίς να επιβαρύνω τον τένοντα και είμαι μια χαρά. 

 

 

 

Ναι αλλά

 

1. Αν κρεμάσει θα κρεμάσει γιατί τον πετάνε έξω γιατί έκανε μαλακίες όχι γιατί επέλεξε να σταματήσει. Ακόμα είναι πολύ νέος

 

Δεν ισχυει. Οταν ξεμπερδεψει με το θεμα του θα τον παρακαλανε να γυρισει. Που σουν αγορι μου και αργησες θα του λενε. Ειναι δυνατον για ηθικους λογους να εξοστρακισουν το νουμερο 1 moneymaker. Ο ιδιος λογω ελλειψεις κινητρου δε ξερω κατα ποσο θα επιλεξει να γυρισει. Οποιοι ηταν στην ουρα να εξυπηρετηθουν τους εβγαλε. Εκτως και αν προκυψει καποιο νεο ταλεντο, εκανε clean sweep. Τι εμεινε, να κερδισει Johnson Που δε παιξανε ή να ρισκαρε με Jones-Cormier II?

 

 

 

2. O Gustaffson του έκανε τα μούτρα κρέας και παρα τρίχα δεν έχασε από Bellfort με εκείνο το Arm bar. 

 

Ο Jones είναι από τους τοπ 10 που έχουν περάσει από το άθλημα ασυζητητί (και από τους personal favorites) αλλά η χαοτική διαφορά με τον ανταγωνισμό που έχει η Roudey δεν παίζει. Δεν τους εξαφανίζει όλους σε μισό λεπτό, δεν έχει τόσα finishes, δεν τελειώνει στον πρώτο γύρο στο 90% των fights.

 

Ναι χαοτικη διαφορα, μαζι σου, αλλα συντρεχουν αλλοι λογοι για αυτο. Στους Αντρες σκοτωνονται. 8 κατηγοριες, με κοντινες δεκαδες, ενω η γυναικια εχει 2 και οι διαφορες ειναι μεγαλες. Ποια γυναικα θα κατσει τωρα να ασχοληθει σοβαρα με κατι που ειναι ξεκαθαρα αντρικη υποθεση. Ρατσιστικο, σεξιστικο αλλα ετσι ειναι. Ειναι σαν να μου λες οτι καποιος ειναι αητητος στο Champions league, και εχει κινδυνεψει να χασει, και ο Ολυμπιακος ειναι αητητος στο Ελληνικο, και περναει τραινο χωρις αντιπαλο.

 

Επίσης, φαίνεται ότι ένα μεγάλο ατού του Jones είναι η κατασκευή του που σπανίζει στην κατηγορία του. (1.93 με 85 inch reach). Με το που έπαιξε με τον Gustaffson που κρατάει κοντινά στατς φάνηκε πως τον ωφελούσε το αβαντάζ που έχει με τους άλλους. Η Rousey δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο στον τομέα.

 

Σωστο, αυτο το διαπιστωσα περισσοτερο απο ποτε στο McGreggor-Mendez που δε μπορουσε να τον παιξει απο κοντα. Επιμενω προσωπικο πως το Αποτελεσμα ηταν σικε σαυτο αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα

 

 

 

Δεν διαφωνώ με τίποτα από όλα αυτά. 

 

 

Ποια ειναι αυτη ρε και γιατι δεν την ξερω εγω?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα γραψει στο οφφ τοπικ παλαιοτερα για την ροντα και με βγαλανε ψυχανωμαλο γιαυτο το λεω αλλα νταξει ατομα που δεν εχουν ιδεα απο αθλητισμο γενικα λογικο ειναι να νομιζουν οτι οι αθλητριες ειναι νταλικεριδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα γραψει στο οφφ τοπικ παλαιοτερα για την ροντα και με βγαλανε ψυχανωμαλο γιαυτο το λεω αλλα νταξει ατομα που δεν εχουν ιδεα απο αθλητισμο γενικα λογικο ειναι να νομιζουν οτι οι αθλητριες ειναι νταλικεριδες

άτομα ζελέδες , κεφτέδες κ γενικά αγύμναστοι με 0 μυς πάνω τους που βλέπουν το χεράκι της αθλήτριας και λένε "ποντίκια" 

κάπως έτσι μας ζαλίζουν τις μπάλες κάθε φορά που βάζουμε φωτογραφία κάποιος θεομουν@ρ@ς και το παίζουν "άμα μου καθόταν δε θα την πήδαγα" λες και υπήρχε περίπτωση να τους κάτσει ξέρω γω  , μην ασχολείσαι αν δεν δεις φωτογραφία τους να ξέρεις με ποιόν μιλάς. .  :-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Zak πως τα περασατε ολα κομπλε;;;

Oh yes, με μια μικρή εξαίρεση τον αέρα χθες στον Αγ. Φωκά. Στη Κολυμπήθρα ήταν τέλεια (στη μικρή παραλία τουλάχιστον που κάτσαμε)! Ξαναπήγαινα  με τα 1000 και φυσικά συνιστώ Μαργαρίτα Tours, Κολυμπήθρα δεν παίζει να πηγαίναμε αν δεν μου το είχες πει.

 

(Και ο Μεσκλιές άξιζε btw, Blue Heaven και τα μυαλά στα κάγκελα :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα bcaa για κάποιον που δεν έχει ξαναπάρει συμπληρώματα διατροφής, μπορούν να βοηθήσουν καθόλου σε ένα πρόγραμμα γράμμωσης (εννοείται σε συνδυασμό με σωστή άσκηση και διατροφή) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παπούτσια για deadlift/squat και γενικώς βάρη τι θα μου προτείνατε? 

 

από το skroutz/ελληνικό μαγαζί,νούμερο 47 μαχ 50 ευρώ

 

ευχαριστώ πολύ

 

 

edit:

 

βρήκα θα πάρω αυτά αν βρω νούμερο....

http://www.skroutz.gr/s/4711731/Converse-All-Star-Chuck-Taylor-Ox-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-M5039C.html

Επεξ/σία από Big Boss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα bcaa για κάποιον που δεν έχει ξαναπάρει συμπληρώματα διατροφής, μπορούν να βοηθήσουν καθόλου σε ένα πρόγραμμα γράμμωσης (εννοείται σε συνδυασμό με σωστή άσκηση και διατροφή) ??

Θα σε βοηθησει μεσα στην προπονηση να την παλεψεις ειναι τα αμινοξεα που ζηταει το σωμα σου την ωρα που κανεις βαρη

άτομα ζελέδες , κεφτέδες κ γενικά αγύμναστοι με 0 μυς πάνω τους που βλέπουν το χεράκι της αθλήτριας και λένε "ποντίκια" 

κάπως έτσι μας ζαλίζουν τις μπάλες κάθε φορά που βάζουμε φωτογραφία κάποιος θεομουν@ρ@ς και το παίζουν "άμα μου καθόταν δε θα την πήδαγα" λες και υπήρχε περίπτωση να τους κάτσει ξέρω γω  , μην ασχολείσαι αν δεν δεις φωτογραφία τους να ξέρεις με ποιόν μιλάς. .  :-)

Καλα κοιτα αυτα που μου χουν γραψει εδω μεσα πιστευω ενας στους δεκα θα μου τα λεγε μουρη με μουρη και αυτος πιωμενος και αν.Μεγαλο αν.Βασικα μονο για εσας εδω στο θρεντ συνεχιζω και γραφω αλλοιως δεν παιζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...