Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Bodybuilding με τη γενική έννοια είναι ακόμη και η γιόγκα. (Γιατί χτίζεις το σώμα σου)

 

Στα δικά μας το πρώτο είναι φιτνες και το άλλο ββ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μάνο Εσύ θες ένα σώμα δυνατό να σηκώνεις ότι μπορείς χωρίς να σε νοιάζει τίποτα.

 

Εγώ πχ Θέλω να έχω ένα αξιοπρεπές σώμα με μια Α δύναμη αλλά Θέλω επίσης να μπορώ να τρέξω μια ώρα χωρίς να πεθάνω Γιατί αυτό με βοηθάει πχ σε αλλά πράγματα που κάνω. Όπως καταδύσεις, εξερευνήσεις κτλ.

 

Καταλαβαίνεις ότι εδώ μιλάμε για δύο διαφορετικούς στόχους οπότε διαφορετική προπόνηση.

Αυτό εννοώ το λίγο από ολα

Ποιος σου επε οτι δεν μπορω να γινω κομματια αν θελω δεν εχω κινητρο απλα αυτη την στιγμη χωρις να πατησω το ποδι μου σε διαδρομο.Επισης αμα θες να τρεξουμε ενα 100αρι θα σε κερδισω για πλακα χωρις υπερβολη και χωρις προετοιμασια.Μερικοι νομιζουν οτι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου οταν πατησω γκαζι ομως παθαινουν πλακα απλα δεν εχω αντοχη στο τρεξιμο γιατι κουραζετε η καρδια μου με το βαρος που κουβαλαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειναι φιτνες οχι ββ.Μην μπερδευεσε.

Δεν τα χαλάμε βρε στους όρους απλά και στις 2 περιπτώσεις φτιάχνεις το σώμα σου(Bodybuilding και στις 2 περιπτώσεις).

 

Απλά υπάρχει το βαρύ Bodybuilding και το fitness bodybuilding. Εγώ και 120 κιλά που σηκώνω για τα κιλα μου είμαι άκρως ικανοποιημένος εσύ θες 250-300 και πάλι θες παραπάνω. Powerlifter είσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σου επε οτι δεν μπορω να γινω κομματια αν θελω δεν εχω κινητρο απλα αυτη την στιγμη χωρις να πατησω το ποδι μου σε διαδρομο.Επισης αμα θες να τρεξουμε ενα 100αρι θα σε κερδισω για πλακα χωρις υπερβολη και χωρις προετοιμασια.Μερικοι νομιζουν οτι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου οταν πατησω γκαζι ομως παθαινουν πλακα απλα δεν εχω αντοχη στο τρεξιμο γιατι κουραζετε η καρδια μου με το βαρος που κουβαλαει.

Σώμα σαν το δικό σου αν γραμμωσει θα είναι γαματο απλά. Απλώς δεν σε ενδιαφέρει όπως έγραψες για την ώρα. Επειδή χρειάζομαι αντοχή και εγώ στην δουλειά μου η αεροβικη μαζί με βαρη με βοηθάνε πολυ σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν είπα Ότι δεν μπορείς να γίνεις κομμάτια χωρίς διάδρομο έτσι και αλλιώς όλα είναι θέμα φαγητού.

 

Σε ένα 100 Ίσως με κερδίσεις αλλά σε all around καταστάσεις δεν θα με έχεις για κανένα λόγο.

 

Υγ ξέρεις ότι είμαι μαζί σου σε αυτά που λες Ε και ότι απλά προσπαθώ να ξεχωρίσω τους στόχους του καθενός για να δικαιολογήσω τις απόψεις κάποιον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

120κιλά σε τι τα σηκώνεις; γιατί τόσα δεν έκανα εγώ στα Καλά μου σχεδόν που σου Ρίχνω και καμιά δεκαριά κιλά και είμαι διπλός από σενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα σαν το δικό σου αν γραμμωσει θα είναι γαματο απλά. Απλώς δεν σε ενδιαφέρει όπως έγραψες για την ώρα. Επειδή χρειάζομαι αντοχή και εγώ στην δουλειά μου η αεροβικη μαζί με βαρη με βοηθάνε πολυ σε αυτό.

Αυτο μου το λενε συνεχεια δεν καταλαβαινουν απλα οτι δεν εχω κινητρο το χω κανει παλαιοτερα αυτο δεν ξερω γιατι δεν μου λεει κατι το να γραμμωσω.Αλλο αυτο εγω απο την αρχη αυτο που λεω ειναι να φτιαξει μια καλη βαση επειδη ξεκιναει τωρα και η αεροβια στην αρχη θα τον κοψει, τα αποτελεσματα που χω δει απο ανθρωπους που ερχονται και ο δικος μου στο τζιμ τους λεει ασε την αεροβια αεροβια κανε μονο για την καρδια σου αν θες δεν τα βλεπεις σε αλλα γυμναστηρια γιαυτο ακριβως το λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

120κιλά σε τι τα σηκώνεις; γιατί τόσα δεν έκανα εγώ στα Καλά μου σχεδόν που σου Ρίχνω και καμιά δεκαριά κιλά και είμαι διπλός από σενα

Deadlift μόνο τόσα κιλά μια επανάληψη. Πόσα κιλά είσαι τελικά? Εγώ πάω για τα 70 σιγά σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deadlift πόσα σηκωνεις?

Δεν κανω καν λογω μεσης εχω προβλημα.Η κινηση που κανεις στις αρσεις ειναι αυτη ακριβως που μου ξυπναει τον τραυματισμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κανω καν λογω μεσης εχω προβλημα.Η κινηση που κανεις στις αρσεις ειναι αυτη ακριβως που μου ξυπναει τον τραυματισμο

Πασο τότε είχες πει ότι κάνεις 200κιλα στήθος και λέω θα τα έχει τα 250+ στο dd αλλά εφόσον παίζει πρόβλημα καλά κάνεις που την άφησες αυτή την άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειροτεροι τραυματισμοι που εχω δει ειναι απο αρσεις θανατου.Κατι κομενα τρικεφαλα κατι σπονδυλοι ασε αυτο που εχω καταληξει για να μην καταντησω αναπηρος γιατι ο χρονος προκαλει φοβερη φθορα στο σωμα ειναι αψογη τεχνικη και καμια 20αρια επαναληψεις στο φαρμακο αψογη τεχνικη και 10 επαναληψεις για φυσικους.Και ασε τους αλλους να τραβανε κιλα με ολο το σωμα τον εαυτο τους κοροιδευουν.Παει ο αλλος παιρνει τα κιλα που κανω δικεφαλα και ερχετε διπλα μου τα τραβαει με ολο το σωμα και χαιρετε και καλα κοιτα βλακα φουσκωτε κανω τα ιδια κιλα με σενα τι να του πεις τωρα.


ασχετο.Υπαρχει μια φημη οτι εχει πιαστει στα χερια με αρκουδα :ph34r:

http://mens-bible.com/alexander-karelin-the-meanest-man-in-the-world/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειροτεροι τραυματισμοι που εχω δει ειναι απο αρσεις θανατου.Κατι κομενα τρικεφαλα κατι σπονδυλοι ασε αυτο που εχω καταληξει για να μην καταντησω αναπηρος γιατι ο χρονος προκαλει φοβερη φθορα στο σωμα ειναι αψογη τεχνικη και καμια 20αρια επαναληψεις στο φαρμακο αψογη τεχνικη και 10 επαναληψεις για φυσικους.Και ασε τους αλλους να τραβανε κιλα με ολο το σωμα τον εαυτο τους κοροιδευουν.Παει ο αλλος παιρνει τα κιλα που κανω δικεφαλα και ερχετε διπλα μου τα τραβαει με ολο το σωμα και χαιρετε και καλα κοιτα βλακα φουσκωτε κανω τα ιδια κιλα με σενα τι να του πεις τωρα.

Είναι η χειρότερη και η καλύτερη άσκηση ταυτόχρονα. Σπάνια την κάνω περισσότερο στο squat το έχω ρίξει τελευταία για core άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μεχρι να τραυματιστεις νομιζεις οτι εισαι ατρωτος.Τα βαρη ομως τιμωρουν την αλαζονεια κανεις δεν γλυτωνει αμα δεν εχει μετρο.Σκεψου να ξυπνησεις μια μερα και να ουρλιαζεις απο τον πονο για να κουνηθεις απο την μια πλευρα του κρεβατιου στην αλλη.Αστο ουτε στον χειροτερο εχθρο σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...