Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλα μεχρι να τραυματιστεις νομιζεις οτι εισαι ατρωτος.Τα βαρη ομως τιμωρουν την αλαζονεια κανεις δεν γλυτωνει αμα δεν εχει μετρο.Σκεψου να ξυπνησεις μια μερα και να ουρλιαζεις απο τον πονο για να κουνηθεις απο την μια πλευρα του κρεβατιου στην αλλη.Αστο ουτε στον χειροτερο εχθρο σου.

Μακριά φίλε μακριά από αυτά. Στα λίγα κιλά συγχωρείτε η τεχνική αν δεν είναι τέλεια στα πολλά και ένα λάθος τελείωσες. Είχα δει βίντεο πήγε ένας να σηκώσει 100 κιλά πάνω και έσπασε τη μέση του ή άτομα που βάζουν ασηκωτα κιλά στον πάγκο και έσπασαν το θωρακα. Πειθαρχία θέλει πάνω από όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

<p>Ολα θελουνε προσοχη , το μυαλο μεσα στο κεφαλι... Να κανουμε γυμναστικη αλλα να μη καταστρεφομαστε..<br />

Ας βαλω κ εγω καμια φωτο, μεγαλωσαμε λιγο </p><p> </p><p>

</p><p> </p><p>

</p>

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Ολα θελουνε προσοχη , το μυαλο μεσα στο κεφαλι... Να κανουμε γυμναστικη αλλα να μη καταστρεφομαστε..<br />

Ας βαλω κ εγω καμια φωτο, μεγαλωσαμε λιγο </p><p> </p><p>

</p><p> </p><p>

</p>

Βρε συ γιατί βγάζει κάθε φορά δεν έχετε το δικαίωμα να δείτε αυτή την επισυναψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σ αφηνει να το δεις; Δε ξερω γιατι ρε γαμωτο. Θα τις βαλω απ τον υπολογιστη..

Κάθε φορά το ίδιο βγάζει εδώ και λίγο καιρο δεν ξέρω γιατί. Βάλτες σε κανα imageshack/photobucket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χειροτεροι τραυματισμοι που εχω δει ειναι απο αρσεις θανατου.Κατι κομενα τρικεφαλα κατι σπονδυλοι ασε αυτο που εχω καταληξει για να μην καταντησω αναπηρος γιατι ο χρονος προκαλει φοβερη φθορα στο σωμα ειναι αψογη τεχνικη και καμια 20αρια επαναληψεις στο φαρμακο αψογη τεχνικη και 10 επαναληψεις για φυσικους.Και ασε τους αλλους να τραβανε κιλα με ολο το σωμα τον εαυτο τους κοροιδευουν.Παει ο αλλος παιρνει τα κιλα που κανω δικεφαλα και ερχετε διπλα μου τα τραβαει με ολο το σωμα και χαιρετε και καλα κοιτα βλακα φουσκωτε κανω τα ιδια κιλα με σενα τι να του πεις τωρα.

ασχετο.Υπαρχει μια φημη οτι εχει πιαστει στα χερια με αρκουδα :ph34r:

http://mens-bible.com/alexander-karelin-the-meanest-man-in-the-world/

αυτό!  βλέπω κάτι παπαριές στο gym μου και μου βγαίνουν τα μάτια! καλά οι 50-60ρηδες που είναι σακατεμένοι επειδή όπως είπες δεν είχαν μέτρο στα νιάτα τους!  κ εγώ έκανα τις παπαριές μου τον πρώτο καιρό(kg που τα έβγαζα κανονικά μετά απο 1 χρόνο!) , μια ο καρπός γαμήθηκε και δεν μπορούσα να κρατήσω ούτε ποτήρι για εβδομάδες και απο εκεί το έκοψα το τσίρκο. 

βλέπω το 15-17 χρονο βάζει στην μπάρα 40kg και πάει να κάνει δικέφαλα , το χέρι του μισό απο το δικό μου , τραβάει με όλο του το σώμα και ταλαντεύεται σαν εκκρεμές , του φωνάζω (το ήξερα ) και μου λέει άραξε έτσι προπονούμαι μου έχει πει ο τάδε .....ο τάδε .....(υποτιθέμενος naty, για κάποιο λόγο κάποιοι fake naty γουστάρουν να δίνουν συμβουλές και μάλιστα επικίνδυνες)  , να γαμήσει καμια μέση μικρό παιδί να καταστραφεί. 

Ποιος σου επε οτι δεν μπορω να γινω κομματια αν θελω δεν εχω κινητρο απλα αυτη την στιγμη χωρις να πατησω το ποδι μου σε διαδρομο.Επισης αμα θες να τρεξουμε ενα 100αρι θα σε κερδισω για πλακα χωρις υπερβολη και χωρις προετοιμασια.Μερικοι νομιζουν οτι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου οταν πατησω γκαζι ομως παθαινουν πλακα απλα δεν εχω αντοχη στο τρεξιμο γιατι κουραζετε η καρδια μου με το βαρος που κουβαλαει.

αυτό το έχω δει με άτομο σε tren μάλιστα(πρόβλημα στην αναπνοή και άσμα ακριβώς σαν το δικό μου , χρόνιο) , του τη λέγανε οι άλλοι οτι κ καλά δε μπορεί να τρέξει γτ ειναι 110kg (αν θυμάμαι καλά κάπου εκεί ήταν κ ψηλός ) και τελικά όταν πατήσανε γκάζι ο τύπος έτρεχε σαν μηχανή ..... άλλο αν στον τερματισμό του πήρε λίγο να πιάσει ανάσα , μέχρι να τερματίσει πήγαινε κοπίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μανος τα λεει σωστα εχει μπει και στο δικο μου μυαλο αυτο.

 

Γιατι να κανω δικεφαλλα και να πηγαινω σαν τραμπολινο, ριχνω κιλα κανω τις επαναληψεις που πρεπει, αν δω οτι τραβαει, το πλακωνω στο ντροπ σετ. Καλυτερο για μενα απο το να σηκωνω πιο πολλα κιλα με κλεψιμο και σπασιμο μεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό!  βλέπω κάτι παπαριές στο gym μου και μου βγαίνουν τα μάτια! καλά οι 50-60ρηδες που είναι σακατεμένοι επειδή όπως είπες δεν είχαν μέτρο στα νιάτα τους!  κ εγώ έκανα τις παπαριές μου τον πρώτο καιρό(kg που τα έβγαζα κανονικά μετά απο 1 χρόνο!) , μια ο καρπός γαμήθηκε και δεν μπορούσα να κρατήσω ούτε ποτήρι για εβδομάδες και απο εκεί το έκοψα το τσίρκο. 

βλέπω το 15-17 χρονο βάζει στην μπάρα 40kg και πάει να κάνει δικέφαλα , το χέρι του μισό απο το δικό μου , τραβάει με όλο του το σώμα και ταλαντεύεται σαν εκκρεμές , του φωνάζω (το ήξερα ) και μου λέει άραξε έτσι προπονούμαι μου έχει πει ο τάδε .....ο τάδε .....(υποτιθέμενος naty, για κάποιο λόγο κάποιοι fake naty γουστάρουν να δίνουν συμβουλές και μάλιστα επικίνδυνες)  , να γαμήσει καμια μέση μικρό παιδί να καταστραφεί. 

αυτό το έχω δει με άτομο σε tren μάλιστα(πρόβλημα στην αναπνοή και άσμα ακριβώς σαν το δικό μου , χρόνιο) , του τη λέγανε οι άλλοι οτι κ καλά δε μπορεί να τρέξει γτ ειναι 110kg (αν θυμάμαι καλά κάπου εκεί ήταν κ ψηλός ) και τελικά όταν πατήσανε γκάζι ο τύπος έτρεχε σαν μηχανή ..... άλλο αν στον τερματισμό του πήρε λίγο να πιάσει ανάσα , μέχρι να τερματίσει πήγαινε κοπίδια. 

Το τρεν σου γαμαει την αεροβια ικανοτητα εχεις δυσπνοια,βηχεις και αλλα καλα.Ειναι τοση η τοξικοτητα που ο οργανισμος υποφερει και το εκφραζει ετσι.Ρε με τρεν ετρεχα και στον τερματισμο κοπαναγα το στρωμα που ειχε μπροστα για να βγαλω την εκρηξη μου.Μετα βεβαια ο αλλος με αφηνε μετρα πισω λογο αντοχης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην του δινεις συμβουλες ενω δεν τα ξερεις εσυ καλα καλα.Στα βαρη θα δωσεις βαση για να φτιαξεις μυικη μαζα και να χεις πολυ ποιο γρηγορο μεταβολισμο.Θα τρως τροφες με πολυ πρωτεινη και λιγοτερο υδατανθρακα για να φτιαξεις μια βαση πανω στην οποια θα μπορεις να δουλεψεις εν καιρο.Η αεροβια θα ερθει οταν εχεις φτιαξει την μυικη μαζα μαζι με οσο λιπος και νερα θα χεις για να φανει κατι.Η αεροβια σου μειωνει την τεστοστερονη και το γλυκογονο αρα και τις δυνατοτητες για αναβολικο περιβαλον.Η διατροφη σου θα καθορισει την πορεια σου κοινως στο σταδιο που εισαι μαζι με την προσπαθεια σου στα βαρη

Βασικα με το "να βοηθας ακομα πιο πολυ τον οργανισμο σου" αυτο ακριβως που ειπες εννοουσα για τα βαρη.Οτι παραλληλα με την αεροβια τα βαρη βοηθανε στην απωλεια κιλων και στο χτισιμο μυων παραλληλα.Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ με μια σωστη διατροφη γιατι αλλιως δε γινεται δουλεια.Επισης, ειπα για αεροβια γιατι αυτος που ρωταει τη χρειαζεται, κρινοντας απο τα κιλα/υψος.Αν ηταν καποιος φουλ αδυνατος δε θα την ανεφερα καν την αεροβια.Κατα τη γνωμη μου ομως, για να αρχισεις σωστα πρεπει να χασεις τα περιττα κιλα και οχι να αρχισεις να χτιζεις πανω σε αυτα.Το λεω γιατι το εκανα και το μετανιωσα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

φωτη πως το βλεπεις για χειμωνιατικη αδιαβροχη μποτα? Αν και σκεφτομαι να παω σε νορθ φεις με επενδυση μεσα για περισσοτερη ζεστη. Αυτη μου ειπε οτι ειναι 4 εποχων και με καλη καλτσα δεν θα χω θεμα. Καμια προταση?

 

Μιλαμε για θερμοκρασιες -20 -30

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα χαλάμε βρε στους όρους απλά και στις 2 περιπτώσεις φτιάχνεις το σώμα σου(Bodybuilding και στις 2 περιπτώσεις).

 

Απλά υπάρχει το βαρύ Bodybuilding και το fitness bodybuilding. Εγώ και 120 κιλά που σηκώνω για τα κιλα μου είμαι άκρως ικανοποιημένος εσύ θες 250-300 και πάλι θες παραπάνω. Powerlifter είσαι.

 

Βαρυ bodybuilding και fitness?Βαρυ bodybuilder εισαι power lifter?Wtf i am reading?

Κουζινα -μετα κουζινα  και μετα κουζινα.Ενα καρο aesthetics -fitness υπαρχουν που σηκωνουν τον κωλο τους και ειναι κομματια.ΑΠλα φτανουν μεχρι ενα σημειο γιατι δεν τρωνε καλα ωστε να ειναι χαμηλα σε ποσοστο λιπους.Ο powerlifter σηκωνει τον κωλο του γιατι οπως εχεις δει ειναι ολοι χοντροι,γιατι χρειαζεται φαι,και πολυ φαι για να κανεις τετοια πραγματα.Ποιος σου ειπε οτι fitness δεν σηκωνουν πολλα κιλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβλεπα την εκπομπη worldparty στην ιρλανδια νομιζω.

 

Εκει ειχε το γυμναστηριο ο πιο δυνατος ανθρωπος powerlifter, βασικο στην διατροφη τους ηταν δεκα λιτρα γαλα την μερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρυ bodybuilding και fitness?Βαρυ bodybuilder εισαι power lifter?Wtf i am reading?

Κουζινα -μετα κουζινα και μετα κουζινα.Ενα καρο aesthetics -fitness υπαρχουν που σηκωνουν τον κωλο τους και ειναι κομματια.ΑΠλα φτανουν μεχρι ενα σημειο γιατι δεν τρωνε καλα ωστε να ειναι χαμηλα σε ποσοστο λιπους.Ο powerlifter σηκωνει τον κωλο του γιατι οπως εχεις δει ειναι ολοι χοντροι,γιατι χρειαζεται φαι,και πολυ φαι για να κανεις τετοια πραγματα.Ποιος σου ειπε οτι fitness δεν σηκωνουν πολλα κιλα?

Το πολλά κιλά πως το εννοείς? Γιατί εγώ εννοώ για powerlfters που σηκώνουν 250+ και ειναι ντουκια 130+ κιλά ο καθένας.

 

Ένας που είναι fitness είναι μεν φέτες αλλα ποτέ δεν θα μπορέσει να σηκώσει ότι σηκώνει ένας που τρώει τα απαντα και έχει διπλασιους μυς αλλά όχι γραμμωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...