Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

King το powerlifting δεν είναι μόνο 130 κιλά άνθρωποι. Αν σου δείξω ποιός κέρδισε το overall στο arnold classic θα γελάς...μιλάμε για άνθρωπο 65 κιλά. Απλά υπάρχουν αντικειμενικοί τρόποι να δεις όντως αν κάποιος είναι δυνατός με βάση τα κιλά του (wilk's score).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

Το πολλά κιλά πως το εννοείς? Γιατί εγώ εννοώ για powerlfters που σηκώνουν 250+ και ειναι ντουκια 130+ κιλά ο καθένας.

 

Ένας που είναι fitness είναι μεν φέτες αλλα ποτέ δεν θα μπορέσει να σηκώσει ότι σηκώνει ένας που τρώει τα απαντα και έχει διπλασιους μυς αλλά όχι γραμμωση.

 

 

King το powerlifting δεν είναι μόνο 130 κιλά άνθρωποι. Αν σου δείξω ποιός κέρδισε το overall στο arnold classic θα γελάς...μιλάμε για άνθρωπο 65 κιλά. Απλά υπάρχουν αντικειμενικοί τρόποι να δεις όντως αν κάποιος είναι δυνατός με βάση τα κιλά του (wilk's score).

και δειτε εδω αυτον που κανει τα καθισματα τον μικρο

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πρέπει να δω spect ? Γιατί ξέρω γω στο 2ο βίντεο πάνε και με βάζουν έναν "powerlifter" που ούτε βάθος δεν πιάνει εναντίον του bodybuilder που φοράει και wraps. Στο 1ο ο bodybuilder ο πιό σχετικός φαίνεται...εδώ μου φοράει και deadlift slippers που είναι για powerlifters  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 ο πιτσιρικας με το κοκκινο που εκανε 3φορες το βαρος του καθισματα δε το λες και ασχημο. και ηταν και βαθυ καθισμα. τουλαχιστον συγκριτικα με οσα ειδα γιατι εχω καιρο να το δω και τωρα ειδαι σκηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως το λέτε powerlifter είναι και ένας 60 κιλα που κάνει 150 squat και ένας 150κιλα που κάνει 350 squat. Και οι 2 για το βάρος τους σηκώνουν τρελά κιλά. Μπορούμε να πούμε και τους 2 powerlifter?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ο πιτσιρικας με το κοκκινο που εκανε 3φορες το βαρος του καθισματα δε το λες και ασχημο. και ηταν και βαθυ καθισμα. τουλαχιστον συγκριτικα με οσα ειδα γιατι εχω καιρο να το δω και τωρα ειδαι σκηνες

Ναι...ντάξει. Κλασικός weightlifer...αυτό έλειπε να έκοβε και βάθος

Όπως το λέτε powerlifter είναι και ένας 60 κιλα που κάνει 150 squat και ένας 150κιλα που κάνει 350 squat. Και οι 2 για το βάρος τους σηκώνουν τρελά κιλά. Μπορούμε να πούμε και τους 2 powerlifter?

Ε προφανώς. Πας και ακυρώνεις τον άλλον επειδή δεν γεννήθηκε 2 μέτρα και 130 κιλά δηλαδή ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω νομιζω οτι παουερ ειναι αυτος που δεν εχει σκοπο να φτιαξει ενα συγκεκριμενο σωμα αλλα να σηκωσει τα κιλα.Με τι γνωμονα κανεις προπονηση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω νομιζω οτι παουερ ειναι αυτος που δεν εχει σκοπο να φτιαξει ενα συγκεκριμενο σωμα αλλα να σηκωσει τα κιλα.Με τι γνωμονα κανεις προπονηση

Βασικά Powerlifter είναι αυτός που διαγωνίζεται σε Powerlifting meet. Τώρα αν δεν διαγωνίζεται απλά κάνει προπόνηση για powerlifting...όπως εγώ ακόμα.

 

Και όταν λες να φτιάξει ένα συγκεκριμένο σώμα υποθέτω εννοείς το body composition του να είναι φάση 10% κτλπ γιατί μυς έχουν και είναι στα τέρματα...δεν γίνεται άλλωστε αλλιώς

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι...ντάξει. Κλασικός weightlifer...αυτό έλειπε να έκοβε και βάθος

Ε προφανώς. Πας και ακυρώνεις τον άλλον επειδή δεν γεννήθηκε 2 μέτρα και 130 κιλά δηλαδή ?

Το κατάλαβα καλύτερα τώρα ποτέ δεν το είχα ψάξει το θέμα και ημουν λιγάκι μπερδεμένος με τόσες ονομασίες.

 

Αυτό που λέει ο Μάνος είναι πιο σωστό πιστεύω.

Θέλω να σηκώνω τρελά κιλά ανεξάρτητα του σώματος? Powerlifter

Θέλω να έχω τρελό σώμα αλλά να σηκώνω κανονικά κιλά? Aesthetic

Θέλω να τρέχω να έχω τρελή αντοχή και ένα normal σώμα? Fitness

 

Κάπως έτσι τα έχω διαχωρισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Είμαι 63 κιλά με όχι τίποτα σημαντικό ιστορικό στα βάρη. Βγάζω 10 έλξεις στο μονόζυγο και αν πιεστώ και παραπάνω. Φίλος είναι 90 κιλά με καλό ιστορικό σε γυμναστήρια κτλ. Με το ζόρι βγάζει 2-3 έλξεις. Γιατί συμβαίνει αυτό; Στην απάντηση του ότι δεν σηκώνεις 90 κιλά, του απαντάω ότι έχω και δύναμη για 63 κιλά ενώ αυτός για 90 κιλά. Αλλά προφανώς δεν είναι σωστό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...