Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Να πω και εγώ την άποψή μου για τον Jethro. Πιστεύω και δεν βλέπεις τίποτα ουσιαστικό λόγο λίπους. Εφόσον ανεβάζεις κιλά και είσαι και στους πρώτους μήνες ενασχόλησης + με την διατροφή που λες αποτέλεσμα έχεις...απλά δεν φαίνεται τόσο πολύ λόγω λίπους. Εκτός και αν είσαι γκαντέμης και ανήκεις στο μικρό ποσοστό των under-responders στα βάρη.

 

Εγώ προτείνω -περισσότερο για να μην σε παίρνει από κάτω - να ρίξεις το λίπος σου. Μην το δεις σαν διαδικασία γραμμωσης και πάω σε μονοψήφιο ποσοστό κτλπ, αλλά σε ένα λογικό ποσοστό ανάλογα και πόσο διατεθιμενος είσαι να "μικρηνεις"...Κάνα 12-15αρι δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χασω λιπος δεν θα χασω και μυικη μαζα? ουσιαστικα θα μηδενισω την ολη προσπαθεια μου μεχρι τωρα

Να πω και εγώ την άποψή μου για τον Jethro. Πιστεύω και δεν βλέπεις τίποτα ουσιαστικό λόγο λίπους. Εφόσον ανεβάζεις κιλά και είσαι και στους πρώτους μήνες ενασχόλησης + με την διατροφή που λες αποτέλεσμα έχεις...απλά δεν φαίνεται τόσο πολύ λόγω λίπους. Εκτός και αν είσαι γκαντέμης και ανήκεις στο μικρό ποσοστό των under-responders στα βάρη. Εγώ προτείνω -περισσότερο για να μην σε παίρνει από κάτω - να ρίξεις το λίπος σου. Μην το δεις σαν διαδικασία γραμμωσης και πάω σε μονοψήφιο ποσοστό κτλπ, αλλά σε ένα λογικό ποσοστό ανάλογα και πόσο διατεθιμενος είσαι να "μικρηνεις"...Κάνα 12-15αρι δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) 4 δεν μπορω να κουνηθω που λεει ο λογος, ειδικα την επομενη μερα εντονη ενοχληση στις μυικες ομαδες που εγινε η ενασχοληση.

 

Με μια γρήγορη ανάγνωση εδώ κρύβεται το μυστικό φίλε μην το ψάχνεις! Άκου.. Είναι άλλο το να πηγαίνεις γυμναστήριο και νιώθεις πρησμένος να φουσκώνουν οι μύες που δούλεψες δηλαδή και να είσαι έτσι για μισή - μια ώρα και μετά να ξεπριζεσαι και είναι άλλο αυτό που περιγράφεις το να είσαι δηλαδή πιασμένος όλη μέρα να μην μπορείς να κουνηθείς κτλ μετά από κάθε προπόνηση! Στην πρώτη περίπτωση κάτι κάνουμε πολύ σωστά στην δεύτερη κάτι πολύ λάθος! Το μυικό πιάσιμο συμβαίνει το πολύ για μια βδομάδα όχι για 4 μήνες, Κοίταξε το βάλε έναν γυμναστή να σε κοιτάει την ώρα που εκτελείς τις ασκήσεις..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωθηκαμε....στα @@ τους...μονο στις πιεσεις ερχονται..

Με μια γρήγορη ανάγνωση εδώ κρύβεται το μυστικό φίλε μην το ψάχνεις! Άκου.. Είναι άλλο το να πηγαίνεις γυμναστήριο και νιώθεις πρησμένος να φουσκώνουν οι μύες που δούλεψες δηλαδή και να είσαι έτσι για μισή - μια ώρα και μετά να ξεπριζεσαι και είναι άλλο αυτό που περιγράφεις το να είσαι δηλαδή πιασμένος όλη μέρα να μην μπορείς να κουνηθείς κτλ μετά από κάθε προπόνηση! Στην πρώτη περίπτωση κάτι κάνουμε πολύ σωστά στην δεύτερη κάτι πολύ λάθος! Το μυικό πιάσιμο συμβαίνει το πολύ για μια βδομάδα όχι για 4 μήνες, Κοίταξε το βάλε έναν γυμναστή να σε κοιτάει την ώρα που εκτελείς τις ασκήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια γρήγορη ανάγνωση εδώ κρύβεται το μυστικό φίλε μην το ψάχνεις! Άκου.. Είναι άλλο το να πηγαίνεις γυμναστήριο και νιώθεις πρησμένος να φουσκώνουν οι μύες που δούλεψες δηλαδή και να είσαι έτσι για μισή - μια ώρα και μετά να ξεπριζεσαι και είναι άλλο αυτό που περιγράφεις το να είσαι δηλαδή πιασμένος όλη μέρα να μην μπορείς να κουνηθείς κτλ μετά από κάθε προπόνηση! Στην πρώτη περίπτωση κάτι κάνουμε πολύ σωστά στην δεύτερη κάτι πολύ λάθος! Το μυικό πιάσιμο συμβαίνει το πολύ για μια βδομάδα όχι για 4 μήνες, Κοίταξε το βάλε έναν γυμναστή να σε κοιτάει την ώρα που εκτελείς τις ασκήσεις..

Και γω που νιωθω πιασμενος δηλαδη την επομενη μερα (καμια φορα και την μεθεπομενη) μετα απο 2 χρονια γυμναστηριου σημαινει πως κατι κανω λαθος?? :ph34r:

 

Πιασμενος καταλαβες τι εννοω πιστευω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jethro, ανάλογα μεχρι τι ποσοστό θα φτάσεις. Αν πας μέχρι το 15 αρι ξέρω γω και με βάση επιπέδου και αν το κάνεις σωστά, πιστεύω δεν θα είναι και τόσο εμφανής η όποια απώλεια...απλά επειδή θα πέσεις κάποια κιλά, θα φαίνεσαι μικρότερος. Πάντως σε καμιά περίπτωση δεν μηδενίζεται ότι έχεις καταφέρει ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ναι! Άλλο πρησμένος άλλο πιασμένος το πρήξιμο φεύγει μετά από μισή ώρα δεν μπορείς να είσαι πρησμένος όλη μέρα, αν το πιάσιμο μείνει τότε κανείς κάτι λάθος, Το φυσιολογικό είναι μετά την προπόνηση να είμαστε Οκ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην εχουνε αυταπατες.. τα σωματα που βλεπουμε δεν χτιζονται σε ενα χρονο, ξοδεψανε αρκετα χρονια, ιδρωτα, υπομονη, επιμονη για να γινουν.

 

Οποιος γυρισει και πει σε ενα χρονο εκανα αυτο το σωμα, μαλλον κατι αλλο εκτος απο γυμναστικη κανει..

 

Φιλε υπομονη, γυμναστικη 45_60 λεπτα, ντροπ σετ, φαγητο, το τι λενε οι αλλοι μην σε αποσχολει, εσυ χτιζεις βασεις για πολλα και οχι μονο για ενα καλο σωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μηδενιζεις τιποτα ρε συ... ουτε εχεις βαλει πολυ ουτε και θα χασεις τοσο ωστε να πεσεις στο 0... εγω θεωρω οτι πριν πας για ογκο ειναι καλο να σαι λιγο πιο χαμηλα σε λιπος, να χεις πιο καθαρες βασεις. Αν ξεκινησεις απο το 22 με ογκο που να πας στο 30? μετα θα ξενερωσεις κι αλλο...

 

εγω παλι πια δεν εχω ιδεα που ειμαι απο λιπος και δε νομιζω να το ξαναμετρησω κιολας...μονο με το ματι!

 

παμε φωτο

 

εβγαλα και μια φωτο πλατης χτες

 

post-179314-0-70982500-1441197013_thumb.jpg

 

κι επειδη μ αρεσει να θυμαμαι απο που ξεκινησα και να λεω οτι ΔΕ θελω να ξαναγινω ετσι, παμε και 2 εξαιρετικες :devil: φωτο καλοκαιρι προ γυμναστικης

 

post-179314-0-69679200-1441197189_thumb.jpg

 

post-179314-0-36897700-1441197217_thumb.jpg

 

και φετεινο καλοκαιρι

 

post-179314-0-68518900-1441197273_thumb.jpg

 

post-179314-0-71667800-1441197288_thumb.jpg

 

post-179314-0-82663300-1441197326_thumb.jpg

 

 

 

 

 

(κλασσικα τις ανεβαζει σκατα οποτε πατατε πανω ν ανοιξουν κανονικα)

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως ναι! Άλλο πρησμένος άλλο πιασμένος το πρήξιμο φεύγει μετά από μισή ώρα δεν μπορείς να είσαι πρησμένος όλη μέρα, αν το πιάσιμο μείνει τότε κανείς κάτι λάθος, Το φυσιολογικό είναι μετά την προπόνηση να είμαστε Οκ!

Οχι οχι δεν εννοω πρησμενος, εννοω να εχεις εκεινο το πιασιμο οπως οταν εχεις καιρο να κανεις.Αυτο νομιζα οτι ειναι καλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτό πρέπει να φύγει μετά από μια βδομάδα, μα το είπες μόνος σου αυτό το νιώθει κάποιος όταν δεν κάνει, εσύ κάνεις γιατί να το νιώθεις?? :-)

 

Μαργαρίτα πολύ καλή φτου φτου , ματάκι γρήγορα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μηδενιζεις τιποτα ρε συ... ουτε εχεις βαλει πολυ ουτε και θα χασεις τοσο ωστε να πεσεις στο 0... εγω θεωρω οτι πριν πας για ογκο ειναι καλο να σαι λιγο πιο χαμηλα σε λιπος, να χεις πιο καθαρες βασεις. Αν ξεκινησεις απο το 22 με ογκο που να πας στο 30? μετα θα ξενερωσεις κι αλλο...

 

εγω παλι πια δεν εχω ιδεα που ειμαι απο λιπος και δε νομιζω να το ξαναμετρησω κιολας...μονο με το ματι!

 

παμε φωτο

 

εβγαλα και μια φωτο πλατης χτες

 

attachicon.gifFullSizeRender(4).jpg

 

κι επειδη μ αρεσει να θυμαμαι απο που ξεκινησα και να λεω οτι ΔΕ θελω να ξαναγινω ετσι, παμε και 2 εξαιρετικες :devil: φωτο καλοκαιρι προ γυμναστικης

 

attachicon.gif20130810_123204.jpg

 

attachicon.gif20130720_133750_1.jpg

 

και φετεινο καλοκαιρι

 

attachicon.gifFullSizeRender(2).jpg

 

attachicon.giffullsize.JPG

 

attachicon.gifFullSizeRender().jpg

 

 

 

 

 

(κλασσικα τις ανεβαζει σκατα οποτε πατατε πανω ν ανοιξουν κανονικα)

Στην τελευταια με το μαγιο εχεις θεαματικη βελτιωση μπραβο .

 

 

 

Εγω μετα απο σχεδον 9 μηνες αποχης απο παντελως ειδους συμπληρωματα ξανααρχισα διοτι οι προπονησεις ειναι διπλες και βαριες και ειναι απαραιτητα πλεον .

 

 

 

 

post-237837-0-94536500-1441197807_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτό πρέπει να φύγει μετά από μια βδομάδα, μα το είπες μόνος σου αυτό το νιώθεις όταν δεν κάνεις. Εσύ κάνεις γιατί να το νιώθεις?? :-)

 

Μαργαρίτα πολύ καλή φτου φτου ματάκι γρήγορα

Ελα ντε..πρεπει να το ψαξω αυτο.Εγω τοσο καιρο νομιζα οτι αν δεν πιανεσαι  τις επομενες μερες εστω και λιγο δεν εκανες δουλεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...