Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εγώ έτσι έλεγα, τρώω και δε βάζω. Μάλιστα αν θυμάστε πριν μερικές βδομάδες έλεγα ότι κοντεύω να ξεράσω από το φαί.

 

Μαλακίες τούμπανα. Από τότε έχω αυξήσει το φαί κατά 50% και έχω κι άλλο περιθώριο. Τώρα μπήκα σε μίνι cut για 1-2 βδομάδες και μετά ξανά βουρ. Στην αρχή υπάρχει ζόρι μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός αλλά έπειτα όσο περισσότερο τρως τόσο περισσότερο πεινάς.

 

Μόνο το clean eating έχει νόημα. Λένε οι άλλοι θέλω να βάλω κιλά, εννοούν μυς, τρώνε μαλακίες, γυμνάζονται ελάχιστα, γεμίζουν λίπος και μετά αρχίζει η δίαιτα. Αδιέξοδο. Χρειάζεται ΠΟΛΥ σκληρή γυμναστική, πολύ σκληρή όμως, και πολύ κρεας, τι να κλάσει το 2-3 φορές τη βδομάδα, πες 2-3 τη μέρα κι έπειτα συζητάμε.

 

Μετά κόπων και βασάνων έχω καταφέρει να βάλω περίπου 5 κιλά σε 3 μήνες κι απ' αυτά τα 3 με 3,5 είναι μυς. Αλλά έχω πεθάνει στη γυμναστική (δεν γκρινιάζω, το γουστάρω, απλά λέω πόσο απαιτητικό είναι) και ΠΟΛΥ φαί. ΠΟΛΥ. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ζυγιστηκα, επιτακτικη η αναγκη του ελευθερου ή η αλλαγη ζυγαριας. Περασαν 10+ μερες κ εχω παρει 300γρμ μοναχα.

Αν περιμένεις το ελεύθερο να σου βάλει τα κιλά που περίμενες τότε είναι από τις φορές που τσάμπα έκανες ό,τι έκανες. 

 

Απλά αύξησε τις θερμίδες ανάλογα τον ρυθμό που θες να βάζεις...δεν τρέχει και τίποτα.

 

In other news τι κωλοζέστη είναι αυτή ? Φεύγει ο Νοέμβριος κι ακόμα τις βερμούδες δεν τις έχω φυλάξει και πηγαίνω στο gym με σορτσάκι κοντομάνικο. Έχω βαρεθεί να ιδρώνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν περιμένεις το ελεύθερο να σου βάλει τα κιλά που περίμενες τότε είναι από τις φορές που τσάμπα έκανες ό,τι έκανες.

 

Απλά αύξησε τις θερμίδες ανάλογα τον ρυθμό που θες να βάζεις...δεν τρέχει και τίποτα.

 

In other news τι κωλοζέστη είναι αυτή ? Φεύγει ο Νοέμβριος κι ακόμα τις βερμούδες δεν τις έχω φυλάξει και πηγαίνω στο gym με σορτσάκι κοντομάνικο. Έχω βαρεθεί να ιδρώνω.

κριμα που δν ανιχνευεις τον σαρκασμο μου, λες κ δν με ξες, ειμαι καμια καινουργια.

 

Εδω βορρα τα ιδια ζεστες μερες με αμανικο η προπονηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

 

In other news τι κωλοζέστη είναι αυτή ? Φεύγει ο Νοέμβριος κι ακόμα τις βερμούδες δεν τις έχω φυλάξει και πηγαίνω στο gym με σορτσάκι κοντομάνικο. Έχω βαρεθεί να ιδρώνω.

Και εδω τα ιδια :P (σημερινη)

 

εκανα ποδια και χαζευα εξω που ψιλοχιονιζε ωραια φαση ηταν!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα που δν ανιχνευεις τον σαρκασμο μου, λες κ δν με ξες, ειμαι καμια καινουργια.

 

well played

Και εδω τα ιδια :P (σημερινη)

 

εκανα ποδια και χαζευα εξω που ψιλοχιονιζε ωραια φαση ηταν!

Ρε φίλε 1000 φορές αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news τι κωλοζέστη γαμάτη ζέστη είναι αυτή ? Φεύγει ο Νοέμβριος κι ακόμα τις βερμούδες δεν τις έχω φυλάξει και πηγαίνω στο gym με σορτσάκι κοντομάνικο. Έχω βαρεθεί Φχαριστιέμαι να ιδρώνω και να απολαμβάνω τις τελευταίες ζεστές μέρες προτού γίνει ο καιρός σαν του Στέφανου.

 

Fixed :)

well played

Ρε φίλε 1000 φορές αυτό. 

 

Να πας εσύ εκεί όχι να έρθει το ψοφόκρυο εδώ.  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ασε καλυτερα, καιμε κ πετρελαιο.

 

Προπονηση χθες, σημερα ελαφρα πιασιματα στν κατω κορμο. Κ πολυ καλο στον γλουτιαιο.

Αποφασισα να κρατησω το drop set της χθεσινης σε κατω κορμο σε full deep squat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ακόμα με κοντομάνικα είμαστε. Οι παραλίες το μεσημέρι έχουν αρκετό κόσμο. 

 

John ωραία μετά από 2 χρόνια που μάλλιασε η γλώσσα μας το έπιασες το νόημα .. 

 

Και εγώ μετά από πολλές δοκιμές σε πολλά στο ίδιο συμπέρασμα ήρθα. (1) Η διατροφή πρέπει να είναι καθαρή, δηλαδή χαμηλή σε sodium και χαμηλή σε λίπος. (2) η πρωτεΐνη πρέπει να είναι πολύ ψηλά και από καλές πηγές.

 

Εδω έβαλα εγώ κιλά χωρίς πολύ λίπος που ξεκίνησα από τα 81.. Εσύ που ξεκίνησες κάπου 70 έχεις πολύ περιθώριο μπροστά σου.. όχι ξανά χαζοπρωτεείνες όγκου με 90% ζάχαρη..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον δεν το έχει δει, το Google Fit τώρα πια μπορεί και μετράει την άσκηση με αρκετά καλή ακρίβεια και χωρίς ανοικτό GPS. Μεγάλο πλεονέκτημα αυτό. Δεν τρώγεται η μπαταρία στο άψε σβήσε. Το αφήνεις και μόλις ανοίξεις την εφαρμογή, σου βγάζει κατευθείαν τι έχεις κάνει όλη τη μέρα. Δεν χρειάζεται καμία παρέμβαση απο το χρήστη. Μόνο στην αρχή βάζεις ηλικία, ύψος και βάρος. Λίγο που είδα τις αποστάσεις που κατέγραψε μου φάνηκαν σωστές. Μετράει θερμίδες που έχεις κάψει (με άσκηση και χωρίς) , απόσταση, βήματα, ώρα προπόνησης. Για όσους κάνουν αερόβιο (περπάτημα και τρέξιμο) είναι must have εφαρμογή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα conservatime max στον πάγκο με παύση, 1 rep στα 97,5 σχετικά εύκολα. Επίσης έπιασα επιτέλους την 5άρα στις στρατιωτικές πιέσεις με 20άρες πλάκες στην κάθε μεριά.

 

Τέλος, τελευταία άσκηση super set δικέφαλα-τρικέφαλα στην τροχαλία και επειδή με το που τελειώνω φεύγω ξεπάρκαρα σαν ζαβό από το πρήξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα conservatime max στον πάγκο με παύση, 1 rep στα 97,5 σχετικά εύκολα. Επίσης έπιασα επιτέλους την 5άρα στις στρατιωτικές πιέσεις με 20άρες πλάκες στην κάθε μεριά.

 

Τέλος, τελευταία άσκηση super set δικέφαλα-τρικέφαλα στην τροχαλία και επειδή με το που τελειώνω φεύγω ξεπάρκαρα σαν ζαβό από το πρήξιμο.

μήπως να κάνουμε δισετ και τις γάμπες μας μπας και δούμε πρήξιμο; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως να κάνουμε δισετ και τις γάμπες μας μπας και δούμε πρήξιμο; 

Προσωπικά, δεν με νοιάζει καν πλέον. Δεν αξίζει τον χρόνο μου το να τις μεγαλώσω ελάχιστα (γιατί δραματικά δεν πρόκειται να γίνει τίποτα).

 

Τώρα εσύ, αν πιστεύεις ότι αξίζει να αρχίσεις το χτύπημα go for it.

 

Και ένα ωραία video: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...