Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

μια ερωτηση μιας και δεν εχω κανει ποτε. 

Πως γινετε να κανετε ογκο δηλ υπερθερμιδικη διατροφη γ μεγαλα διαστηματα και ν πεφτει πεινα?

Αφου τρεφεστε με παραπανω ''απο οτι πρεπει για διατηρηση'' θερμιδες γ καιρο δεν θα επρεπε να νιωθετε σκασμενοι η εστω ενα αισθημα πληροτητας?

δεν κανουν υπερθερμιδικη τωρα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φωτης απο οτι θυμαμαι ειχα διαβασει οτι ειν σε cut 
για τον αλεξ λεω που ειπε θελει να ανεβει στα 87 απο 85 και λεει οτι τωρα του ανεβηκε η πεινα
εκτος αν καταλαβα λαθος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"black" Firday και Saturday, με φουλ σαβούρα 
έχω φάει ότι σοκολάτα είχα ως ανάμνηση παιδικών χρόνων 
και αύριο έχω αφήσει τις άλλες μισές μετά το cheeseburger. 

επίσης, μετά τη σημερινή προπόνηση και το μεταπροπονητικό ρόφημα έφαγα μια φετάρα με μερέντα. 

τη Κυριακή θα σφαλιαρίζομαι για την ανωριμότητα και την αδυναμία που έδειξα τούτο το διήμερο...

είμαι Psycho, το πιστεύω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ερωτηση μιας και δεν εχω κανει ποτε. 

Πως γινετε να κανετε ογκο δηλ υπερθερμιδικη διατροφη γ μεγαλα διαστηματα και ν πεφτει πεινα?

Αφου τρεφεστε με παραπανω ''απο οτι πρεπει για διατηρηση'' θερμιδες γ καιρο δεν θα επρεπε να νιωθετε σκασμενοι η εστω ενα αισθημα πληροτητας?

61535167.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο φωτης απο οτι θυμαμαι ειχα διαβασει οτι ειν σε cut 

για τον αλεξ λεω που ειπε θελει να ανεβει στα 87 απο 85 και λεει οτι τωρα του ανεβηκε η πεινα

εκτος αν καταλαβα λαθος :P

 

Δεν κατάλαβες λάθος , οφείλεται σε 2 λόγους. 

 

1) γενικά όσο τρώμε ο οργανισμός ζητάει και άλλο - είναι evolutionary θέμα γιαυτό κάποιο που δεν βάζουν όρια γίνονται 200 κιλά

2) Αν ο όγκος γίνεται σωστά χτίζουμε μυς. Οι μυς ζητούνε πολύ περισσότερη ενέργεια από λίπος (που δεν ζητάει καθόλου), και για να συντηρηθούν και για να λειτουργήσουν. Αν όντως το πας καλά ανεβάζεις κιλά στις ασκήσεις , ανεβάζεις βάρος χωρίς να μεγαλώνει πολύ το ποσοστό λίπους σου, θα πεινάς παρόλο που είσαι υπερθερμιδικά. 

 

δες δυο φώτο να καταλάβεις τουλάχιστον πως το σκέφτομαι εγώ το ο όγκος πάει καλά. Η πρώτη είναι 81 που είχα βάλει τον Ιούλιο η δεύτερη περίπου 85 σημερινή. (μπορεί να μην φαίνεται η εξωφρενική διαφορά παρόλο που είναι 4 κιλά περίπου, είναι γιατί είμαι 1.85 και γιατί μπήκαν και πόδια)

 

 

 

6Uz8yyd.png?1

dNkSVls.png?1

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.bodybuilding.com/fun/what-does-2500-calories-look-like.html

 

Χμμ. Ήξερα ότι από τις θερμίδες που πρέπει να παίρνουμε, ένα ποσοστό είναι υδατάνθρακες, ένα είναι πρωτεΐνες κι ένα λίπος. Αυτό το είχα δει από εκείνο το βίντεο με την πυραμίδα του τυπά (πολύ καλό βίντεο).

 

Απλά είχα δει γενικά πως καλό είναι να παίρνουμε περισσότερους υδατάνθρακες. Δηλαδή κάτι σαν το 30/50/20 (έτσι το έχω στο μυαλό μου). Φαντάζομαι το 40/40/20 είναι για bodybuilders κυρίως. Για μία άλλη αθλητική δραστηριότητα που σε νοιάζει περισσότερο να έχεις ενέργεια και μυϊκή αντοχη (πχ αναρρίχηση) δεν είναι πιο κοντά το 30/50/20; Μάλιστα σε μία σελίδα που αφορά την αναρρίχηση, δίνει πολλή έμφαση στην πρόσληψη υδατανθράκων (50-60%) της διατροφής.

 

Τι πιστεύετε εσείς; Πως μοπρούμε να βγάλουμε τα καλύτερα ποσοστά για τις δραστηριότητές μας; 

 

Στη σελίδα που έβαλα τώρα είχε και το 30/20/50. Μου φαίνεται πολύ λιπαρό και χαμηλό σε υδατάνθρακες.

 

Επίσης έχω ακούσει για διατροφές χαμηλές σε υδατάνθρακες για bodybuilders. Πως δουλεύει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να δοκιμάσω κάτι φτηνότερο (μισή τιμή) που να πλησιάζει τα χαρακτηριστικά της παλιάς.

Σαν πρώτη εντύπωση η πολύ έντονη γεύση. Μακάρι να την συνηθίσω

post-68421-0-64833700-1448655292_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σημερα εφαγα

 

Πρωι -> 1 μπανάνα , 1 τοστ ολικης με μια φετα τυρι ντιρολο καπνιστο και 2 κλιμεντινες για δεκατιανό

 

Μεσημέρι -> 1 πιάτο Φάβα με 2 φέτες ψωμι ολικης και 1 πιατο σαλατα με τοματουλα φετα και αβοκάντο

 

Απόγευμα -> 1 σοκολατα :P

 

Bραδυ -> 1 ντάκο με φετουλα μαιντανο τοματουλα και αβοκάντο.

 

Τα πρωινα συνηθως τρωω 1 μπανανα μετα γιαουρτι με σταφιδες και βρωμη ή καμια φετα ψωμι ή παξιμαδι με ταχινι και μέλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έφαγα

 

Kellogs και γάλα

Μια τυρόπιτα

Διπλό καπουτσίνο

1 Μπανάνα

Σάντουιτς με κοτατζ και γαλοπούλα

2 μπιφτέκια, κασέρι και σαλάτα λάχανο

1 μικρό κεικ 7days

Φασολάδα με λουκάνικο και σαλάτα λάχανο mixed

Ένα γιαούρτι

6 αποξηραμένα σύκα

φρούτα με μέλι και κανέλα

Λίγο κασέρι για τη λιγούρα

 

Τελικά όλη την ώρα μασουλάω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το πρωί έφαγα μια βάφλα μέλι μπανάνα 
τέλειωσα προπόνηση κρέας και πατάτες φούρνου
μετά απο κανα 3-4 ώρες μπιφτέκι μοσχάρι και ρύζι 
το μεσημέρι κρέας πατάτες 
το απόγευμα φρούτα 
βράδυ κρέας και σαλάτα 
το κρέας κανα κιλό άψητο , το μπιφτέκι 200ρι πάνω κάτω με το μάτι , ρε να μην έχω γκόμενα κόρη χασάπη 

το απόγευμα ήθελα γλυκό πάω να φάω μερέντα κ είχε μόνο 2 κουταλιές -.- , μετά βρήκα ένα βάζο γλυκό του κουταλιού δοκίμασα δεν μ άρεσε , πήρα μια χούφτα σοκολατάκια υγείας γιατι τα γάλακτος τα είχαν φάει -.- επίσης δε τα γούσταρα κ γενικά τσαντίστηκα , αμα δεν έχω όρεξη έχει τα πάντα σπίτι μου , αν μ θυμηθεί δε βρίσκω τίποτα =.= 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πηγα για προπονηση (πλεον κανω μονος μου) έτρεξα 5 χιλιόμετρα σε 35 λεπτά έκανα κατι διατασεις και κοιλιακους - ραχαιους κανα 50λεπτο εκανα συνολικα.

 

Από φαι και χθες σχετικα καλα τα πηγαμε

 

Πρωι -> 1 μπανάνα μετα 2 γιαουρτια 2% κομπλε με σταφιδες καρυδι και βρωμη

 

Μεσημερι -> Μπροκολο και κουνουπιδι με γαυρο ψητό.

 

Απόγευμα -> Παλι 1 σοκολατα δυστυχως πρεπει να τις κοψω τοσο συχνά.

 

Βραδυ -> 2 τοστ με ντιρολο και 3 κλιμεντινες :P

 

Το λαδι στο φαγητο είναι καλυτερα να μπαινει αφου εχει ψηθει το φαγητο.

 

ΥΓ Εγω πιο πολύ κανω αυτή τη διατροφή γιατι δεν θέλω να μπλέξω με γιατρους. Όχι για να φτιάξω κοιλιακους κτλπ δεν με καιει τοσο αυτό.Επισης σκληραγωγώ συχνά τον οργανισμο με το να εκτειθεμαι στο κρυο χθες με 12 βαθμούς ετρεχα με κοντομάνικο το βράδυ. Και γενικα δεν ντύνομαι βαριά επίτηδες για να συνηθίζω το κρυο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έφαγα

 

Kellogs και γάλα

Μια τυρόπιτα

Διπλό καπουτσίνο

1 Μπανάνα

Σάντουιτς με κοτατζ και γαλοπούλα

2 μπιφτέκια, κασέρι και σαλάτα λάχανο

1 μικρό κεικ 7days

Φασολάδα με λουκάνικο και σαλάτα λάχανο mixed

Ένα γιαούρτι

6 αποξηραμένα σύκα

φρούτα με μέλι και κανέλα

Λίγο κασέρι για τη λιγούρα

 

Τελικά όλη την ώρα μασουλάω

Θα τρως κ τη φρουτοκρεμα του παιδιου σου σε λιγο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...