Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια κάνω 2 καμψεις και δεν αντέχω τη να κάνω?

Της άλλες φορές να το δεξί μπράτσο ήταν φουσκωμένο και τώρα έχει ξεφουσκώσει είναι φυσιολογικό?

Δεν κάνω τρολλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παιδια κάνω 2 καμψεις και δεν αντέχω τη να κάνω?

Της άλλες φορές να το δεξί μπράτσο ήταν φουσκωμένο και τώρα έχει ξεφουσκώσει είναι φυσιολογικό?

Δεν κάνω τρολλ

Τρόμπα και δεν τρολλαρω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κάνω 2 καμψεις και δεν αντέχω τη να κάνω?

Της άλλες φορές να το δεξί μπράτσο ήταν φουσκωμένο και τώρα έχει ξεφουσκώσει είναι φυσιολογικό?

Δεν κάνω τρολλ

Για τις καμψεις εχει να κανει και το βαρος σου. Πχ εγω που ειμαι 80κιλα, οι καμψεις μου ειναι 60 κιλα. Μπορεις να μειωσεις το ration στηριζοντας στα γονατα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω σκατευτικα ο μαλακας. Εκεί που ξεβιδωνα το βαράκι, μου πέφτει το παξιμάδι με σωστή γωνιά ακριβώς πάνω στο εξέχων κοκαλακι του αστραγάλου. Χθες δεν μπορούσα να σταθώ όρθιος.

 

Αυτά είναι, πήγα να σπασω το πόδι μου με μία μαλακιά που ζυγίζει 100γραμμαρια...

ζυγιζει 100 γραμμαρια πριν πεσει γιατι αφου πεσει το βαρος του ειναι πολυ μεγαλυτερο.

 

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει με 2 λόγια πως χάνεται το λίπος γρήγορα, πχ. κετονική δίαιτα; Υπάρχει κανείς από εδώ μέσα που όντως να ζυγίζει την μερίδα φαγητού στο σπίτι και να μετράει θερμίδες προτού καταναλώσει; Είμαι γύρω στο 35% λίπος, 1.75, 110 κιλά και θέλω να πέσω στο 12% λίπος στα 65-70 κιλά. Ήμουν fitness που έγινα chubby και ευτυχώς σώζεται ακόμα η κατάσταση χωρίς να χρειαστεί να κρεμάσει το δέρμα μου. Έχετε ακούσει τίποτα για τα χάπια dnp; Διαβάζω ότι είναι ο πιο δυνατός λιποδιαλύτης που υπάρχει αλλά είναι απαγορευμένος γιατί έχουν προκληθεί πολλοί θανάτοι λόγω υπερδοσολογίας. Επίσης ποια είναι η γνώμη σας για πχ. το reddit ή το bodybuilding.gr; Ποιο είναι το πιο αξιόπιστο και με τον περισσότερο κόσμο για να ζητάς τέτοιου είδους συμβουλές και να τους ενημερώνεις τακτικά σχετικά με την πρόοδό σου;

πολλα ατομα ζυγιζουν το ποσο τρωνε και υπολογιζουν θερμιδες.το να χασεις γρηγορα τοσα κιλα απο τα 110 στα 65-70 θα τσακισει και το δερμα σου οποτε take it nice and slow.σωστα φαγητα να τρως και το λιπος θα φυγει σιγα σιγα και δεν χρειαζεται να παρεις υποχρεωτικα οτιδηποτε για fat burn.εχεις αρκετο λιπος να διωξεις για την ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζονται οι προπονήσεις αναβάσεων. Από χθες εδώ δίπλα στο λόφο Γορίτσας με έξτρα βάρη φορτωμένα. Για αρχή με 3 λίτρα νερό (εκτός από έξτρα ρούχα) τα οποία θα ανεβαίνουν από ανάβαση σε ανάβαση. Όπως ξεκινάει το βίντεο από τη μεριά των γηπέδων. Είναι γύρω στα 200 μέτρα υψομετρική διαφορά από την επιφάνεια θάλασσα, όλη η διαδρομή ανηφόρα με δύσκολη κλίση. Το καλό είναι πως η μορφορογία της επιτρέπει να εξασκηθείς σε διάφορες κλίσεις και επιφάνειες εδάφους.

 

Για αρχή στόχος είναι να την ανεβαίνουμε χωρίς κανένα διάλλειμα. Να βρούμε ένα ρυθμό για τέτοια κλίση κι επίσης να επανέλθει η αντοχή της δεξιάς μου γάμπας, γιατί όλο αυτό τον καιρό με τον αστράγαλο η αριστερή αντέχει τα πάντα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις καμψεις εχει να κανει και το βαρος σου. Πχ εγω που ειμαι 80κιλα, οι καμψεις μου ειναι 60 κιλα. Μπορεις να μειωσεις το ration στηριζοντας στα γονατα.

 

Και εγώ κάπου στα 80 κιλά είμαι

Εσει πόσες κάμψεις κάνεις?

Να πάρω βαρακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα/καλησπέρα στη fitness community.

 

Με ενδιαφέρει το θέμα της αποδοτικότητας στη γυμναστική και συγκεκριμένα να βρω ένα (αρκετά) σύντομο πρόγραμμα ασκήσεων με όσο γίνεται καλύτερο (και ολοκληρωμένο) αποτέλεσμα. Δε με ενδιαφέρει να γίνω τούμπανο, περισσότερο να έχω ένα υγιές σώμα με καλύτερες αντοχές.

 

Κάνω κάποιες βασικές ασκήσεις με βαράκια τελευταία για το πάνω σώμα... αλλά ενδεχομένως κάτι σα το παρακάτω πχ να ήταν πιο αποδοτικό και πιο ολοκληρωμένο; Γενικά προτάσεις...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι ακριβώς ?

στο τι φταίει και ξεφούσκωσε το δεξι σου μπράτσο η στο γιατί δεν μπορείς να κάνεις πάνω από 2 έλξεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...