Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα στα γεράματα θα θυμηθούμε τα παλιά !

γάντια και σάκος τούμπανο απο τα ιντερσπορτ , θα στηθεί στο πατρικό στην αυλή , αυριο λογικά που θα ειναι κομπλέ θα παίξουν φώτο !

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ξεκίνησα ξανα χθες γυμναστήριο μετά από απουσία 2 χρόνων περίπου από την γυμναστική και ειχα ένα θεματακι. Σαν πρώτη ημέρα με έβαλαν για ένα κυκλικό πρόγραμμα σε μηχανήματα και βάρη όπου είχε περίπου 8 διαφορετικές ασκήσεις με 3 σετ η κάθε μία, στην αρχή 10 λεπτα διάδρομο και στο τέλος 3 ασκήσεις για κοιλιακούς. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που στο τέλος στους κοιλιακούς ένιωσα μια μικρή ζαλαδα όπου στο τέλος αφού τελείωσα τα σετ έγινε αρκετά έντονη και χρειάστηκε να ξαπλώσω με τα πόδια πάνω για να μου φύγει γιατί ένιωθα ότι θολωναν όλα και γενικα είχα χάσει το χρώμα μου.

Γυμναστήριο εκείνη την μερα πήγα λίγο μετά αφού ξύπνησα και αυτό που είχα πιει ήταν ένα ποτήρι γάλα πριν 40 λεπτά περίπου.

Αύριο έχω σκοπό να ξαναπάω το πρωί αλλά να δοκιμασω να φάω κανένα τοστ πριν μαζί με κανένα φρούτο αλλά με ξάφνιασε λίγο το συγκεκριμενο, σας έχει τύχει ποτέ; Εννοείται ότι έχω στο πρόγραμμα εξετάσεις και γενικα αν μου ξανατύχει αύριο θα το πηγαίνω πολύ χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα ξανα χθες γυμναστήριο μετά από απουσία 2 χρόνων περίπου από την γυμναστική και ειχα ένα θεματακι. Σαν πρώτη ημέρα με έβαλαν για ένα κυκλικό πρόγραμμα σε μηχανήματα και βάρη όπου είχε περίπου 8 διαφορετικές ασκήσεις με 3 σετ η κάθε μία, στην αρχή 10 λεπτα διάδρομο και στο τέλος 3 ασκήσεις για κοιλιακούς. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που στο τέλος στους κοιλιακούς ένιωσα μια μικρή ζαλαδα όπου στο τέλος αφού τελείωσα τα σετ έγινε αρκετά έντονη και χρειάστηκε να ξαπλώσω με τα πόδια πάνω για να μου φύγει γιατί ένιωθα ότι θολωναν όλα και γενικα είχα χάσει το χρώμα μου.

Γυμναστήριο εκείνη την μερα πήγα λίγο μετά αφού ξύπνησα και αυτό που είχα πιει ήταν ένα ποτήρι γάλα πριν 40 λεπτά περίπου.

Αύριο έχω σκοπό να ξαναπάω το πρωί αλλά να δοκιμασω να φάω κανένα τοστ πριν μαζί με κανένα φρούτο αλλά με ξάφνιασε λίγο το συγκεκριμενο, σας έχει τύχει ποτέ; Εννοείται ότι έχω στο πρόγραμμα εξετάσεις και γενικα αν μου ξανατύχει αύριο θα το πηγαίνω πολύ χαλαρά.

 

 

 

τραγικο λαθος οι πολλες ασκησεις που σου εβαλαν

η ζαλαδα οφειλεται στο γλυκογονο που καταναλωσες,θα το συνιθισεις δεν ειναι τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα ξανα χθες γυμναστήριο μετά από απουσία 2 χρόνων περίπου από την γυμναστική και ειχα ένα θεματακι. Σαν πρώτη ημέρα με έβαλαν για ένα κυκλικό πρόγραμμα σε μηχανήματα και βάρη όπου είχε περίπου 8 διαφορετικές ασκήσεις με 3 σετ η κάθε μία, στην αρχή 10 λεπτα διάδρομο και στο τέλος 3 ασκήσεις για κοιλιακούς. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που στο τέλος στους κοιλιακούς ένιωσα μια μικρή ζαλαδα όπου στο τέλος αφού τελείωσα τα σετ έγινε αρκετά έντονη και χρειάστηκε να ξαπλώσω με τα πόδια πάνω για να μου φύγει γιατί ένιωθα ότι θολωναν όλα και γενικα είχα χάσει το χρώμα μου.

Γυμναστήριο εκείνη την μερα πήγα λίγο μετά αφού ξύπνησα και αυτό που είχα πιει ήταν ένα ποτήρι γάλα πριν 40 λεπτά περίπου.

Αύριο έχω σκοπό να ξαναπάω το πρωί αλλά να δοκιμασω να φάω κανένα τοστ πριν μαζί με κανένα φρούτο αλλά με ξάφνιασε λίγο το συγκεκριμενο, σας έχει τύχει ποτέ; Εννοείται ότι έχω στο πρόγραμμα εξετάσεις και γενικα αν μου ξανατύχει αύριο θα το πηγαίνω πολύ χαλαρά.

Υποταση/υπερταση? Ξαπλωσες/σηκωθηκες αποτομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποταση/Υπέρταση δεν είχα ποτέ όσο για το αν σηκώθηκε ναι, η τελευταία άσκηση ήταν για ραχεους αλλά τους έκανα με το σώμα μου σε κλίση σε ένα μηχάνημα οπότε από την μέση και πάνω ήμουν όλο πάνω κάτω. Πιο πριν δεν ένιωθα κάτι το σημαντικό πάρα μόνο λίγο κούραση στην προηγούμενη άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποταση/Υπέρταση δεν είχα ποτέ όσο για το αν σηκώθηκε ναι, η τελευταία άσκηση ήταν για ραχεους αλλά τους έκανα με το σώμα μου σε κλίση σε ένα μηχάνημα οπότε από την μέση και πάνω ήμουν όλο πάνω κάτω. Πιο πριν δεν ένιωθα κάτι το σημαντικό πάρα μόνο λίγο κούραση στην προηγούμενη άσκηση.

Τυχαινει αυτο αλλα καλου κακου να πας για εξετασεις οπως ειπε και ο μαους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα στα γεράματα θα θυμηθούμε τα παλιά !

γάντια και σάκος τούμπανο απο τα ιντερσπορτ , θα στηθεί στο πατρικό στην αυλή , αυριο λογικά που θα ειναι κομπλέ θα παίξουν φώτο !

attachicon.gif1δςδςσδ.jpg

Ποια γεράματα ρε Μaus. Mόλις τον βαρεθείς ξεκίνα να παίζεις να γουστάρεις.Μια χαρά άρτιος είσαι.Έχεις και τον αδελφό σου για αρχή στο ξεσκούριασμα 

Στην ηλικία σου έπαιζα που και που και δεν είχα ούτε στο απειροελάχιστο την δική σου φυσική κατάσταση.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

χαχα τι τους έφτιαξε!!!

μπήκε και καλά σαν αρχάριος και πάθανε πλάκα  :shock:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα ξανα χθες γυμναστήριο μετά από απουσία 2 χρόνων περίπου από την γυμναστική και ειχα ένα θεματακι. Σαν πρώτη ημέρα με έβαλαν για ένα κυκλικό πρόγραμμα σε μηχανήματα και βάρη όπου είχε περίπου 8 διαφορετικές ασκήσεις με 3 σετ η κάθε μία, στην αρχή 10 λεπτα διάδρομο και στο τέλος 3 ασκήσεις για κοιλιακούς. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι που στο τέλος στους κοιλιακούς ένιωσα μια μικρή ζαλαδα όπου στο τέλος αφού τελείωσα τα σετ έγινε αρκετά έντονη και χρειάστηκε να ξαπλώσω με τα πόδια πάνω για να μου φύγει γιατί ένιωθα ότι θολωναν όλα και γενικα είχα χάσει το χρώμα μου.

Γυμναστήριο εκείνη την μερα πήγα λίγο μετά αφού ξύπνησα και αυτό που είχα πιει ήταν ένα ποτήρι γάλα πριν 40 λεπτά περίπου.

Αύριο έχω σκοπό να ξαναπάω το πρωί αλλά να δοκιμασω να φάω κανένα τοστ πριν μαζί με κανένα φρούτο αλλά με ξάφνιασε λίγο το συγκεκριμενο, σας έχει τύχει ποτέ; Εννοείται ότι έχω στο πρόγραμμα εξετάσεις και γενικα αν μου ξανατύχει αύριο θα το πηγαίνω πολύ χαλαρά.

Καλά είσαι τώρα; Έκανες κι άλλη προπόνηση;

 

:fear: αυτό φοβάμαι ότι θα πάθω κι εγώ...λέω σήμερα να ξαναρχίσω γυμναστήριο μετά από 2 χρόνια [+θα ρωτήσω αν δημιουργηθεί και τμήμα krav maga να συνεχίσω κι αυτό που τό'χα σταματήσει από Γενάρη].

Θα πω στον γυμναστή να μην μου φτιάξει όμως πολύ πιεστικό πρόγραμμα, δεν θέλω να πέσω και κάτω. Εσύ δεν του τό'χες εξηγήσει; Μου φαίνεται σε φόρτωσε πολύ για πρώτη μέρα...

 

Ουφφφ αγχώθηκα τώρα. Έχω φορέσει το αθλητικό outfit και είμαι 50-50 να πάω γυμναστήριο μετά τη δουλειά. Θα γίνω ρεζίλι, σίγουρα δεν θα καταφέρω σε κανένα μηχάνημα να σηκώσω τα κιλά που σήκωνα κάποτε. Κλαψ.

 

[και μην πει κανείς τώρα ότι 'πουλάω' το anti-fitness :devil:  η διατροφή μου θα παραμείνει ως έχει, πιστή στα κρεατικά κ στα σοκολατογλυκά]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλά είσαι τώρα; Έκανες κι άλλη προπόνηση;

 

:fear: αυτό φοβάμαι ότι θα πάθω κι εγώ...λέω σήμερα να ξαναρχίσω γυμναστήριο μετά από 2 χρόνια [+θα ρωτήσω αν δημιουργηθεί και τμήμα krav maga να συνεχίσω κι αυτό που τό'χα σταματήσει από Γενάρη].

Θα πω στον γυμναστή να μην μου φτιάξει όμως πολύ πιεστικό πρόγραμμα, δεν θέλω να πέσω και κάτω. Εσύ δεν του τό'χες εξηγήσει; Μου φαίνεται σε φόρτωσε πολύ για πρώτη μέρα...

 

Ουφφφ αγχώθηκα τώρα. Έχω φορέσει το αθλητικό outfit και είμαι 50-50 να πάω γυμναστήριο μετά τη δουλειά. Θα γίνω ρεζίλι, σίγουρα δεν θα καταφέρω σε κανένα μηχάνημα να σηκώσω τα κιλά που σήκωνα κάποτε. Κλαψ.

 

[και μην πει κανείς τώρα ότι 'πουλάω' το anti-fitness :devil: η διατροφή μου θα παραμείνει ως έχει, πιστή στα κρεατικά κ στα σοκολατογλυκά]

Γιατί παιδί μου να γίνεις ρεζίλι;

Ας μην τα σηκώσεις τώρα, θα τα σηκώσεις στο μέλλον και αυτό έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο το γυμναστηριο, το ιδιο προγραμμα σημερα αλλα αντι για 3 σετ σε καθε ασκηση εκανα 2. Σημερα ολα καλα, οπως και προχθες δεν ειχα νιωσει καποια τρελη κουραση και ημουν λιγο επιφυλακτικος στην ωρα των ραχιαιων, εκανα την ιδια ασκηση οπως την προηγουμενη φορα σε πιο αργους ρυθμους και ολα καλα, ισως ενιωσα μια πολυ πολυ μικρη ζαλαδα εκει αλλα μπορει να ειναι και ιδεα μου. Μετα συνεχισα διαδρομο κανονικα για αποθεραπεια οπου ολα πηγαν κανονικα.

 

Απο Δευτερα θα εχω προγραμμα με αλλες ασκησεις οποτε θα κοιταξω στους ραχιαιους να τους κανω σε στρωμα και θα πειραματιστω με το πρωινο μου τις επομενες μερες να δω αν εφταιγε αυτο η η συγκεκριμενη ασκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...