Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

2. Το είπα ότι δεν θα κάνω σκληρή δίαιτα, αλλά θα τρώω ελάχιστα υποθερμιδικά ώστε να χάσω με τον καιρό.

 

3. Το είπα ότι δεν τρώω σαβούρες αλλά μόνο "κλέβω" το πολύ μία φορά την εβδομάδα, ίσως και καμία.

 

 

Μετράς θερμίδες για να ξέρεις ότι είσαι ελάχιστα υποθερμιδικά ?

 

http://www.fit-health.gr/064

 

Βλεπεται καποιο ελατωμα στην αγορα αυτη? Τωρα που γυριζει πρωτου το παραγγειλω.

Go for it αν και έχω την εντύπωση ότι με λίγο ψάξιμο μπορεί να βρεις φθηνότερο...Τα μονόζυγα τοίχου έχουν πάντως 10-15 ευρώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μετράς θερμίδες για να ξέρεις ότι είσαι ελάχιστα υποθερμιδικά ?

Είπα όχι, αλλά με τον καιρό θα φανεί αν το καταφέρνω.

 

Αν χάσω και παραπάνω από το ενδεικτικό μισό κιλό τον μήνα που είπα δεν με πειράζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα όχι, αλλά με τον καιρό θα φανεί αν το καταφέρνω.

 

Αν χάσω και παραπάνω από το ενδεικτικό μισό κιλό τον μήνα που είπα δεν με πειράζει

Οκ...απλά δεν έχει νόημα να λες θα τρώω ελάχιστα υποθερμιδικά ενώ στην πραγματικότητα θα αφήνεις στην τύχη το πόσο χάνεις (αν χάνεις). Και αυτή είναι μονάχα η παράμετρος του πόσο θα τρως...υπάρχει ακόμα και η παράμετρος του τι τρως.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι παχυς και ξεκινησεις βαρη,θα πρηστεις κι αλλο,θα ξεχυλωσεις κι αλλο,οι μυς δε θα φαινονται και θα φαινεσαι ακομα πιο χοντρος.

οποτε καλυτερα χασες το λιπος πρωτα,και μετα βαλε μυς.

 

Τρελά μονοδιάστατη οπτική, αναφέρεσαι καθαρά στο αισθητικό κομάτι. Αν θέλει κάποιος να κάνει κορμάρα μοντέλου, λιώνει στα βάρη και προσέχει μέχρι αηδίας τι τρώει. Και τα 2 απαιτούνται.

 

Τα βάρη όμως δεν έχουν ως πρωταρχικό στόχο τη δημιουργία κορμάρας. Όποιος κάνει βάρη γι αυτό το σκοπό έχει χάσει το νόημα. Τα βάρη δυναμώνουν τους μυες οι οποίοι είναι σαν σχοινιά που κρατάνε το σώμα. Δυνατοί μυς σημαίνει καλύτερη στάση σώματος, ελάχιστοι ως ανύπαρκτοι πόνοι, μεγαλύτερη ενέργεια στην καθημερινη ζωή.

 

Δεν ξέρω τι ηλικία έχεις, αλλά εγώ που είμαι ελαφρώς προχωρημένος, ξέρω τι σου λέω. Στα σαράντα αρχίζουν κάτι ακυροι πόνοι στη μέση, στα χέρια, στα πόδια, κτλ, οι οποίοι δια μαγείας φεύγουν σε όποιον ασχοληθεί συστηματικά με τα βάρη.

 

Η γυμναστική είναι υγεία. Το αισθητικό κομάτι έπεται -κι αυτό μόνο σε όποιον προσέχει τη διατροφή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο στην τύχη. Το σώμα μου το βλέπω και άμα πάρω θα το καταλάβω. Επίσης τα φαγητά που τρώω επαναλαμβάνονται τακτικά οπότε μικρορυθμίσεις είναι εύκολο να γίνουν. Την ποιότητα της διατροφής την έχω φτιάξει, και σιγά σιγά ίσως την φτιάξω και άλλο.

 

Δεν πολυανησυχώ ότι θα τα καταφέρω, σε αυτό το στάδιο το σώμα τραβάει καλά.

 

Το τι θα γίνει μετά που θα παίρνει δυσκολότερα το σώμα, θα το δω τότε



 Αν θέλει κάποιος να κάνει κορμάρα μοντέλου, λιώνει στα βάρη και προσέχει μέχρι αηδίας τι τρώει.

Αυτό. Δεν θέλω να γίνω μοντέλο από την μια στιγμή στην άλλη. Ο στόχος μου είναι να βελτιώσω το σώμα μου, όχι να γίνω κατευθείαν φέτες.

 

Άμα σε 6+ μήνες έχω καταφέρει αυτό που έχω στο μυαλό μου, τότε ίσως βάλω καινούριο στόχο να γίνω Άρνολντ. Προς το παρόν πιστεύω ότι μου αρκούν αυτά που κάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τόσο στην τύχη. Το σώμα μου το βλέπω και άμα πάρω θα το καταλάβω. Επίσης τα φαγητά που τρώω επαναλαμβάνονται τακτικά οπότε μικρορυθμίσεις είναι εύκολο να γίνουν. Την ποιότητα της διατροφής την έχω φτιάξει, και σιγά σιγά ίσως την φτιάξω και άλλο.

 

Δεν πολυανησυχώ ότι θα τα καταφέρω, σε αυτό το στάδιο το σώμα τραβάει καλά.

 

Το τι θα γίνει μετά που θα παίρνει δυσκολότερα το σώμα, θα το δω τότε

 

Αυτό. Δεν θέλω να γίνω μοντέλο από την μια στιγμή στην άλλη. Ο στόχος μου είναι να βελτιώσω το σώμα μου, όχι να γίνω κατευθείαν φέτες.

 

Άμα σε 6+ μήνες έχω καταφέρει αυτό που έχω στο μυαλό μου, τότε ίσως βάλω καινούριο στόχο να γίνω Άρνολντ. Προς το παρόν πιστεύω ότι μου αρκούν αυτά που κάνω

Τέλος πάντων...φαίνεται ότι τα έχεις όλα κανονισμένα οπότε οι συμβουλές μας περιττές είναι. Και με το καλό να πετύχεις τους στόχους σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι θα γινομουν και μετρο συγκρισης.. Χαχαχα...

 

Σε λιγο θα ανεβασω τι εκανα σημερα...

 

Τωρα παω να κανω μπανιο να χαλαρωσω..

 

Υ.Γ:Εχω μια+ εβδομαδα να φαω αυγα.. Μονο whey πινω..

 

Με σπασαν τα νευρα που δεν μπορω να αγορασω αυγα προς το παρων. Ειναι λιγο στριμογμενος αυτο το μηνα..

 

Βασικα αλλουνου μαλακιες πληρωνω.. Αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Τώρα που ειδα αυγά. ..παιδιά για βράδυ κατα τις 10 τι προτείνετε <span style="font-size:8px;"><strike>τηγανητά αυγα</strike></span> η βραστά ;</p>

Έγραψες ότι γράφω αν δεν το κατάλαβες.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ειδα αυγά. ..παιδιά για βράδυ κατα τις 10 τι προτείνετε τηγανητά αυγα η βραστά ;

 

Αν θες να φας τρια ολοκληρα αυγα τοτε τηγανητα. Αν δεν τρως ολους τους κροκους βραστα.
Η μανια να αποφευγουμε καθετι τηγανητο ειναι υπερβολικη. Το να αποφυγεις τηγανιτες πατατες το καταλαβαινω, ετσι πρεπει ( γενικα τελειως τις πατατες) αλλα το να ενοχοποιεις τα τηγανιτα αυγα ή ψαρια οχι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, 

 

μετά από 3 ώρες και 40 λεπτά και αρκετή ανηφόρα (40χλμ ανηφόρα, 35 ίσιο, 15 κατηφόρα), έκαψα σύμφωνα με τον παλμογράφο (της garmin) 3600 θερμίδες. 

Επίσης, θέλω να πεθάνω και δεν νιώθω τον κώλο μου από τη σέλα. Θα το ξαναεπιχειρήσω αλλά σε λίγες μέρες. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, 

 

μετά από 3 ώρες και 40 λεπτά και αρκετή ανηφόρα (40χλμ ανηφόρα, 35 ίσιο, 15 κατηφόρα), έκαψα σύμφωνα με τον παλμογράφο (της garmin) 3600 θερμίδες. 

Επίσης, θέλω να πεθάνω και δεν νιώθω τον κώλο μου από τη σέλα. Θα το ξαναεπιχειρήσω αλλά σε λίγες μέρες.

 

Daaaaammnn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...