Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

attachicon.gif Screenshot_4.jpg

 

τρικέφαλα ετσι

 

attachicon.gif 777.jpg

 

προτάσεις ώμων έτσι κτλ κτλ

 

attachicon.gif Screenshot_3.jpg

Και συ πρώτη φορα με πλατη στηθος βρήκες να δοκιμάσεις τα σουπερ σετ ?

καντα πρωτα με πιο μικρές μυικές ομάδες και μετα με τις μεγαλύτερες που ειναι κ πιο δύσκολα..

ρε η κυρια στο τελος  ειναι Ελληνιδα γυμναστρια? Κατι μου θυμιζει ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Οχι  Φωτη ξένη ειναι, μια απο τις εκατομμύρια γυμνάστριες του Ytube!

Εδω εχει ενα πρόγραμμα με τους ιμάντες, στο 7.00 δείχνει μια πολύ ωραία άσκηση / ειδικά αν είσαι απο κατω της :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O λόγος που δεν πολυεμπιστεύομαι όλους αυτούς τους προφέσορες  του fitness είναι ότι συνέχεια αλλάζουν τα δεδομένα και σε κάποια άλλη χρονική στιγμή,άλλοι επιστήμονες λένε άλλα.

Προτιμώ να δίνω προσοχή σε κάποιους που μέσα από πολυετή τους πείρα έχω εκτιμήσει ότι αξίζει να τους ακούσω.

Σήμερα φτιάχνοντας την βιβλιοθήκη μου βρήκα βιβλιαράκι μεταφρασμένο το 2008

Δώστε βάση εκεί που λέει για την πρωτεΐνη  αχαχα!

post-68421-0-15364200-1505834025_thumb.jpg

post-68421-0-93017600-1505834045_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τις ασκήσεις με τους ιμάντες είναι ότι οι ασκήσεις που τώρα σε δυσκολεύουν σύντομα θα πάψουν να το κάνουν και δε θα μπορείς να αυξήσεις τη δυσκολία της άσκησης.

 

Οι ιμάντες ειναι είτε για συντήρηση είτε για εξειδικευμένες ασκήσεις (π.χ. προσαγωγούς/απαγωγούς) στο σπίτι. Επίσης είναι εξαιρετικές για επανάκτηση της χαμένης ευκινήσιας σε μεγαλύτερες ηλικίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης είναι εξαιρετικές για επανάκτηση της χαμένης ευκινήσιας σε μεγαλύτερες ηλικίες.

Υπονοείς κάτι για την ηλικία μας Τζον? Χαχα

Getta δεν σε ξέχασα φίλε είμαι στην δουλειά κ δεν έχω πολύ χρόνο, όχι δεν ξέρω κάποιον να σου προτείνω ψάξε έχει πολλές ασκήσεις να κάνεις, για αύξηση όγκου δεν κάνουν και πολλά πράγματα όντως, για συντήρηση όμως μαζί με κάμψεις και κάνα βαράκι κτλ μια χαρά είναι!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό με τις ασκήσεις με τους ιμάντες είναι ότι οι ασκήσεις που τώρα σε δυσκολεύουν σύντομα θα πάψουν να το κάνουν και δε θα μπορείς να αυξήσεις τη δυσκολία της άσκησης.

 

Οι ιμάντες ειναι είτε για συντήρηση είτε για εξειδικευμένες ασκήσεις (π.χ. προσαγωγούς/απαγωγούς) στο σπίτι. Επίσης είναι εξαιρετικές για επανάκτηση της χαμένης ευκινήσιας σε μεγαλύτερες ηλικίες.

Εχω παρει τον μαυρο και τον ασημενιο, με τον μαυρο θα κανω ως το Δεκεμβρη και εαν και εφοσων βγαζω το προγραμμα, θα συνεχισω με τον ασημενιο. Μελλοντικα θα παω στον χρυσο η κατι αντιστοιχο.

Εκανα πριν 3 χρονια περιπου ξανα ασκησεις με ιμαντες, αλλα σταματησα επειτα απο τραυματισμο.

Δεν εχω τα χρηματα ουτε με ενδιαφερει να παω γυμναστηριο, και εχω δυο  10κιλα dumbbell οπου δεν ειναι και για πολλα.

Ιμαντες χρησιμοποιουν πολυ οσοι ασχολουντε με πολεμικες τεχνες. Το προβλημα μου ειναι πως δεν βρισκω το καναλι που εβλεπα ασκησεις στο youtube και εξω χρησιμοποιουν πολυ τους ιμαντες με λαβες, οπου κοστιζουν 2-3 φορες πανω τα χρηματα που εδωσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω οτι αυτοι που τους χρησιμοποιουν εχουν ηδη υψηλη μυικοτητα κι ενδιαφερονται οπως εγραψα για ευλυγισια. Για δυναμικη ευλυγια μαλιστα, δηλαδη να στριβουν με ορμη ωστε να μεγιστοποιησουν το χτυπημα τους.

 

Δεν εχω κατι εναντια στους ιμαντες. Απεναντιας, εχω τρεις διαβαθμιζομενης δυσκολιας (εγω εχω με τα χερουλια) και τους χρησιμοποιω στην προπονηση μου για καποιες ασκησεις που γινονται μονο με αυτους. Απλα, δεν ειναι η βελτιστη λυση αν ο σκοπος σου ειναι να βαλεις μυς. Εκει πας ειτε σε βαρη ειτε σε καλισθενικες ασκησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει τον μαυρο και τον ασημενιο, με τον μαυρο θα κανω ως το Δεκεμβρη και εαν και εφοσων βγαζω το προγραμμα, θα συνεχισω με τον ασημενιο. Μελλοντικα θα παω στον χρυσο η κατι αντιστοιχο.

Εκανα πριν 3 χρονια περιπου ξανα ασκησεις με ιμαντες, αλλα σταματησα επειτα απο τραυματισμο.

Δεν εχω τα χρηματα ουτε με ενδιαφερει να παω γυμναστηριο, και εχω δυο 10κιλα dumbbell οπου δεν ειναι και για πολλα.

Ιμαντες χρησιμοποιουν πολυ οσοι ασχολουντε με πολεμικες τεχνες. Το προβλημα μου ειναι πως δεν βρισκω το καναλι που εβλεπα ασκησεις στο youtube και εξω χρησιμοποιουν πολυ τους ιμαντες με λαβες, οπου κοστιζουν 2-3 φορες πανω τα χρηματα που εδωσα.

Είμαι από κινητό, αλλιώς θα σε βοηθούσα περισσότερο, ψάξε για ασκήσεις στο bodylastics.com και κατέβασε και την εφαρμογή τους από το Play store, έχει ένα κάρο ασκήσεις για όλα τα είδη ιμάντων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προπόνηση την Παρασκευή βγήκε μια χαρά - δεν ξέρω εάν θα άντεχα, από ψυχολογικής πλευράς να "αποτύχω" σε δεύτερη συνεχόμενη προπόνηση - και σήμερα αναμένεται "τρελό πανηγύρι" με την αποψινή προπόνηση. Can't wait λέμε!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω Σαββατοκυριακο δεν εκανα προπονηση μετα απο πολυ καιρο .Νομιζω ειναι απο τα ελαχιστα σουκου μεσα στον χρονο που δεν κανω .

Deload weekend κι έτσι ή έπεσε πολλή δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ, πτυχιούχος πια και αποδεκτή στο μεταπτυχιακό που ήθελα, ξεκίνησα προπονήσεις μετά απο κανα... τετράμηνο συνολικής απουσίας.

Προφανώς σχεδόν στο αρχικό 0 , και πολυ χαλαρά στην αρχή.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...