Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω κοπέλες να ξεκινάνε gym και οι γυμναστές τις βάζουν ποδήλατο/διάδρομο μετά κοιλιακούς/abductors και κάτι άλλα άκυρα μηχανήματα. Μετά από λίγο καιρό δε βλέπουν διαφορά , βαριούνται και φεύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπέρα,

 

Έχετε να προτείνετε κάποιο καλό ζευγάρι γάντια για βάρη?

Ψάχνω κάτι απλά σαν αυτά, βασικά για το υλικό δε ξέρω τι να κοιτάξω. Παίζει πολύ Nylon και Polyester και δε ξέρω αν αναπνέει το χέρι.

harbinger-155-power-stretchback-glove.jp

 

Ευχαριστώ!

 

 

ή θα μπορουσες να πιασεις τα βαρη σαν αντρας! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες διάβαζα ένα άρθρο που αποθάρρυνε τις γυναίκες να κάνουν παραπάνω από τις μισές ασκήσεις που κάνω. Γενικά αποθάρρυνε εντελώς τις ασκήσεις με αντίσταση, ακόμη και τα push ups γιατί λέει αν έχεις λίπος και χτίσεις μύες, θα δείχνεις πιο χοντρή. Κοντεύουμε 2018... 

χθες έπιασα τους κρίκους να κρεμαστώ για διατάσεις πλάτης και σε θυμήθηκα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες έπιασα τους κρίκους να κρεμαστώ για διατάσεις πλάτης και σε θυμήθηκα 

Aaaaw! Την επόμενη φορά κάνε και μια τούμπα να δεις τι ωραία που είναι! Εμείς αρχίσαμε έλξεις σε L position στο πάτωμα, δεν είναι όμορφο.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γεύση η σοκολάτα/βανίλια/φράουλα τι λέει; Πίνετε πιο εύκολα σε σχέση με την άγευστη;

λεω για βρωμη οχι για πρωτεινη.δεν θυμαμαι αν ειχε γευση για την βρωμη.εγω παντως την τρωω παντα με γαλα .πολυ λιγο ταχινι πολυ λιγο μελι .απο εκει και περα μπορεις να κανεις διαφορους συνδυασμους αναλογως τι θες.μπορεις να θες να βαλεις λιγο πρωτεινη μεσα η λιγο μουσλι η λιγο κακαο πχ hemo για να παρει γευση η κομματια απο μπανανα.εξαρτατε τι θες.επισης μπορεις να ριξεις ξηρους καρπους μεσα.

Βλέπω κοπέλες να ξεκινάνε gym και οι γυμναστές τις βάζουν ποδήλατο/διάδρομο μετά κοιλιακούς/abductors και κάτι άλλα άκυρα μηχανήματα. Μετά από λίγο καιρό δε βλέπουν διαφορά , βαριούνται και φεύγουν.

αυτο ειναι πολυ μεγαλο θεμα και καταλαβαινω γιατι το κανουν καποιοι και δεν το θεωρω λαθος.το εχω συναντησει και σε αλλα πραγματα η να το πω καλυτερα και σε αλλα hobby.υπαρχουν δυο τροποι.ο ενας ειναι να σε παρει χαλαρα που σε μερικα ατομα αρεσει διοτι δεν πανε ολοι στο γυμναστηριο και στο hobby για να πλακωθουν.και υπαρχουν και αυτοι που σε πανε τερμα το οποιο ειτε επειδη θα αποδωσει θα το συνεχισεις ειτε θα φρικαρεις και θα φυγεις.ειναι πολυ λεπτη η γραμμη αναμεσα σε αυτα τα δυο.για μενα ισχυει οτι καλο ειναι να σε ξεκινησει ο αλλος ηρεμα και εφοσον εισαι συνηδητοποιημενος και ψαχνεσαι ζητας απο μονος σου να σε πιεσει το αλλο ατομο η ανεβαζεις επιπεδο οποτε ολα ειναι πιο δυσκολα.δεν λειτουργουν ολοι με τον ιδιο τροπο δεν εχουν ολοι τις ιδιες αντοχες.η δικια μου ευχαριστηση μπορει να ειναι πολυ δυσκολια για καποιον αλλον.και οπως ειπα δεν το λεω μονο για το γυμναστηριο αλλα και για τα hobbyπου το εχω δει απειρες φορες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ξεκινήσει διπλές προπονήσεις και πίνω 4 powerade(1.60ε το ενα το βρίσκω) καθε μέρα. Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο σε σκόνη που να είναι φτηνότερο προφανώς; Επίσης δοκίμασα να φτιάξω και μόνος μου(7 κουταλιές ζάχαρη, 1/4 αλάτι και 500ml νερό) και το αποτέλεσμα ήταν αηδιαστικό.

 

Παλιά θυμάμαι οτι καποια supermarkets είχαν isostar σκόνη ,αλλά πλεον δεν έχει κανένα. Να παω σε κανα φαρμακείο να ρωτήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ξεκινήσει διπλές προπονήσεις και πίνω 4 powerade(1.60ε το ενα το βρίσκω) καθε μέρα. Έχετε να προτείνετε κάτι αντίστοιχο σε σκόνη που να είναι φτηνότερο προφανώς; Επίσης δοκίμασα να φτιάξω και μόνος μου(7 κουταλιές ζάχαρη, 1/4 αλάτι και 500ml νερό) και το αποτέλεσμα ήταν αηδιαστικό.

 

Παλιά θυμάμαι οτι καποια supermarkets είχαν isostar σκόνη ,αλλά πλεον δεν έχει κανένα. Να παω σε κανα φαρμακείο να ρωτήσω;

Εκτός του ό,τι θα διαλύσεις τα δόντια σου σε 2-3 χρόνια, λογικά θα είσαι τόσο πρησμένος απ' όλη αυτή τη ζάχαρη και σίγουρα κάποια στιγμή θα έχεις ένα τεράστιο crush στην απόδοση.

Ψάξου για vitargo ή ακόμα καλύτερα κυκλική δεξτρίνη. Δεν είναι φθηνό αλλά πολύ φθηνότερο απ' τα 4 powerade την ημέρα, πολύ περισσότερο αποδοτικό, δεν σε πρήζει και δεν σου χαλάει τα δόντια. Καθόλου ζάχαρη χωρίς crush στην ενέργειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα πίνεις όλα αυτά και τι προπονήσεις κάνεις;

 

5 χμ κάθε πρωι τρέξιμο και το βράδυ βάρη. Όντως η ζάχαρη είναι αρκετή. Σκέφτομαι για powerade zero ,αλλά δεν εχω βρει. Απλά χάνω αρκετό αλάτι απο την γυμναστική ,αλλα μου έρχεται να ξεράσω όταν το προσθέτω σκέτο στο νερό.

Εκτός του ό,τι θα διαλύσεις τα δόντια σου σε 2-3 χρόνια, λογικά θα είσαι τόσο πρησμένος απ' όλη αυτή τη ζάχαρη και σίγουρα κάποια στιγμή θα έχεις ένα τεράστιο crush στην απόδοση.

Ψάξου για vitargo ή ακόμα καλύτερα κυκλική δεξτρίνη. Δεν είναι φθηνό αλλά πολύ φθηνότερο απ' τα 4 powerade την ημέρα, πολύ περισσότερο αποδοτικό, δεν σε πρήζει και δεν σου χαλάει τα δόντια. Καθόλου ζάχαρη χωρίς crush στην ενέργειά σου.

 

Ηλεκτρολύτες ψάχνω(κυρίως νάτριο) βασικά. Έχεις κάτι να προτείνεις που να πίνεται και να μην έχει ζάχαρη;

 

 

 

Ωπ τώρα βλεπω για νερό καρύδας. Περιέχει ανα 100γ 105mg νάτριο και 250g κάλιο. Τι λέτε; Άκυρο είναι πανάκριβο. Τα 330ml 3ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω όμως και την άλλη πλευρά... Άτομα που ακούνται όπως κι εγώ, που παλεύουν και έχουν δύναμη, αλλά όλος ο κόπος πάει περίπατο λόγω κακής διατροφής. 

 

Βασικά κάπως έτσι μπήκα στο τρυπάκι κι εγώ να αρχίσω να τρώω σωστά και θρεπτικά. Ξεκίνησα πρώτο μήνα χορό και τα σχετικά (ακόμη χορεύω, μου αρέσει :D) και έβλεπα τις κοπέλες να κάνουν απίστευτα πράγματα από άποψη δύναμης, αλλά το σώμα να είναι χάλια. Και απορούσα πώς γίνεται, αφού γυμνάζονται και από ό,τι έλεγαν το έκαναν από χρόνια. Μετά άκουγα κι έβλεπα τι έτρωγαν οπότε βρήκα τον ένοχο. 

Συμπυκνωμένα σε 5 αράδες το νόημα όσων γράφονται σε αυτό το thread εδώ και 3544 σελίδες !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα 250μλ χυμό πορτοκάλι+250ml νερο + 1/4 αλάτι. Αυτό ναι πίνεται ,αλλά και πάλι έχει την ζάχαρη που έχει ενα powerade... Aλλά είναι πιο φτηνό και σιγουρα έχει και βιταμίνες που δεν έχει το powerade

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έφτιαξα 250μλ χυμό πορτοκάλι+250ml νερο + 1/4 αλάτι. Αυτό ναι πίνεται ,αλλά και πάλι έχει την ζάχαρη που έχει ενα powerade... Aλλά είναι πιο φτηνό και σιγουρα έχει και βιταμίνες που δεν έχει το powerade

Πολλοί φτιάχνουν μόνοι τους ηλεκτρολύτες. Πιο πίσω έχει αναφορές. Για έτοιμους ,φθηνούς και καλούς έχω ακούσει για αυτούς

 http://laneshealth.gr/products/categories/vitamines-b/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82-%C2%B5%CE%B5-%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82-b-c-e

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί φτιάχνουν μόνοι τους ηλεκτρολύτες. Πιο πίσω έχει αναφορές. Για έτοιμους ,φθηνούς και καλούς έχω ακούσει για αυτούς

 http://laneshealth.gr/products/categories/vitamines-b/%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8D%CF%84%CE%B5%CF%82-%C2%B5%CE%B5-%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%AF%CE%BD%CE%B5%CF%82-b-c-e

 

Ωπ ωραίος. Έχει και λίγες θερμίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...