Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαιρετικα χρησιμα τα παραπανω φιλε maus μπραβο.Με εψησες να παραγγειλω kettlebell.Ενας 20κιλος πιστευω θα ειναι οτι πρεπει.

 

Πως το βλεπεις αυτο?

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1654&category_id=251&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

77,5 κιλά με τουαλέτα άδειος πριν την εγχείρηση
78,2 σήμερα :-D  χωρίς τουαλέτα απο χθες το πρωι κανα 2 κιλάκια φαί τουλάχιστον τα έχω μέσα μου. Μπορώ να υπολογίσω γιατι ήδη ξεκίνησα ξανά διατροφή με τη μόνη διαφορά πως αντί για ρύζι/πατάτες το μεσημέρι τώρα τρώω φρουτάκια και περισότερη protein μέσα στη μέρα λόγο εγχείρησης. (Αυτό εντομεταξύ το διάβασα σε ξένα site απο γνωστούς πλαστικούς, στο Ελλάντα σου λένε φάε οτι θες λολ...)

άλλαξα και προχθες ενα φάρμακο που μου έκανε παρενέργειες και όλα πανε καλά! τα μπούτια/hips αλα Μάρθα Καραγιάννη στα νιάτα της που είδα πριν 3ης μέρες έγιναν πάλι φυσιολογικά με ένα ελαφρί πριξιματάκι που δεν το καταλαβαίνεις καν στα hips , ακριβώς κάτω απ την εγχείρηση,κάτι που ειναι απολύτος normal κ στις 10 μέρες έχει φύγει ήδη. B) 

πρέπει να βοήθησε που κινητοποιήθηκα και γρήγορα ακούγοντας το σώμα μου , σήμερα ήδη κοιμήθηκα σερί μέχρι το πρωί :-D
Εδω και δυο μέρες μαγειρευω μόνος μου το κεικ που έτρωγα για πρωινό και κάνω και μερικες ελαφριές δουλίτσες για να κινούμαι και βοηθάει τρελά .

χθες έκανα μπάνιο φυσιολογικό στο ντουζ με αντιβακτυριδιακό (μέχρι τώρα έκανα μόνο λούσιμο κ στεγνό μπάνιο) και

1) τα ράμματα μου ειναι αποροφύσιμα και πρέπει να έχει κλείσει full το τράυμα γιατι χθες έπεφτε νερό και δεν ένιωσα τσούξιμο B)

2) ο αφαλός μου δεν χρειάστηκε μετακίνηση/ανασχηματισμό , έχω τον φυσικό μου και το είδα χθες για πρώτη φορά , απλά είχε δυο-τρια ράμματα γιατι να κρατηθεί κολλητά το δέρμα της κοιλιάς επειδή αφαιρέθηκε και το περίσσιο στρόμα λίπους απο κάτω με λιπεκτομή. Ηταν κάτι που με άγχωνε γιατι συνήθος δεν τον πετυχένουν και φαίνεται ψευτικος.
3) κάθετη τομή ΔΕΝ έφαγα τελικά , ηταν λιγο πρισμένο το μέρος και δεν το είδα καλά στις αλλαγές
4) Στο πίσω μέρος της μέσης τσιτώθηκε το δέρμα και ειναι μπαμ.
5) η Τομή που την είδα δεν με ενοχλεί και αν θελήσω ρίχνω ενα τατουάζ σε κανα χρόνο που το σκεφτόμουν παλιότερα. Αν και όπως ξαναείπα δεν έχω τέτοια θέματα , θα την φροντίσω με αλοιφή/ταινίες σιλικόνης και πιστευω θα έχω καλό αποτέλεσμα.

Και τέλος μεγάλη ανακούφηση , γλύτωσα και απ τις ενοχλείσεις στην μέση και μπορώ να σταθώ ευθεία χωρίς να νιώθω βάρος στην μέση (το περίσσιο δέρμα/λίπος/νερό)

no pain no gain 4 real
μπορεί να ηταν λίγο εφιάλτης η εγχείρηση , μπορεί να έκανα μια εβδομάδα να κοιμηθώ φυσιολογικά αλλα αξίζει

τώρα μένει να γυρίσω στο gym :-D

αααα πρέπει να πάρω και καμια μπλούζα , η μέση μου καμία σχέση ε , μισή απο πριν. :D

καλημέραααααα B)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτομουν το farme walk...

 

 

Οσοι το κανετε και ζοριζεσται σκεφτειτε τα περιττα κιλα που ειχατε καποτε ή εχετε πχ +15 κιλα... Δεν το καταλαβαινετε αλλα ειναι σαν να κουβαλουσατε ενα 15αλτηρα συνεχεια μαζι σας...

 

Καλημερα...

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

λιβε farmer walk ειναι! 

 

οταν εχεις τα επιπλεον κιλα πανω σου σε λιπος ειναι αλλιως γιατι τα ποδια σου εχουν συνηθισει οποτε δεν το καταλαβαινεις το ιδιο!

και επισης παιζει ρολο και το πως κρατας τα κιλα ! αλλιως να κρατας 20 κιλα στα χερια και να περπατας και αλλιως να ειναι μοιρασμενα σε ολο το σωμα! οπως και να χει τα πολλα κιλα κανουν κακο στον ανθρωπο (πολλα κιλα σωματικα οχι στα βαρη)

το αστειο χτες στη δουλεια ηταν μια κοπελα γυρω στο 1.60-1.65 χοντρη. Συζητουσαμε για φαγητα κτλ και λεει σε καποια φαση ξερω για πολλα χρονια ετρωγα και εγω μονο χορτα. Ηθελα να της πω " μωρη αγελαδα αν ετρωγες μονο χορτα και εισαι ετσι θα πρεπε να τρως λιβαδια ολοκληρα" αλλα ημουν καλος μαζι της!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα χρησιμα τα παραπανω φιλε maus μπραβο.Με εψησες να παραγγειλω kettlebell.Ενας 20κιλος πιστευω θα ειναι οτι πρεπει.

 

Πως το βλεπεις αυτο?

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1654&category_id=251&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Ενας δεν θα σου κανει ...

 

2 θες.. Και οχι τοσα κιλα... Δεν θα μπορεις να κανεις την ασκηση..

 

Το καλυτερο θα ταν 2*5 2*10 2*20 για μετα....

λιβε farmer walk ειναι!

 

οταν εχεις τα επιπλεον κιλα πανω σου σε λιπος ειναι αλλιως γιατι τα ποδια σου εχουν συνηθισει οποτε δεν το καταλαβαινεις το ιδιο!

και επισης παιζει ρολο και το πως κρατας τα κιλα ! αλλιως να κρατας 20 κιλα στα χερια και να περπατας και αλλιως να ειναι μοιρασμενα σε ολο το σωμα! οπως και να χει τα πολλα κιλα κανουν κακο στον ανθρωπο (πολλα κιλα σωματικα οχι στα βαρη)

το αστειο χτες στη δουλεια ηταν μια κοπελα γυρω στο 1.60-1.65 χοντρη. Συζητουσαμε για φαγητα κτλ και λεει σε καποια φαση ξερω για πολλα χρονια ετρωγα και εγω μονο χορτα. Ηθελα να της πω " μωρη αγελαδα αν ετρωγες μονο χορτα και εισαι ετσι θα πρεπε να τρως λιβαδια ολοκληρα" αλλα ημουν καλος μαζι της!

Nαι το διορθωσα... Σε ευχαριστω και συγχαρητηρια για το μεταπτυχιακο...

 

Ειναι μοιρασμενα δεν αμφιβαλλω αλλα θελω να δωσω ενα ερεθισμα να δουν πως ειναι..να κουβαλας 15-20 κιλα περιττα.

 

Εμενα χτες μου λεει μια κοπελα τι θα πει να κανεις γυμναστικη αν τρως ολο το ψυγειο και τις λεω αρα δεν κανεις γυμναστικη ε; ή κανεις και δεν τρως καθολου και την ειδα οτι συμφωνουσε και γελουσα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ευχαριστω μαν! για να το νοισουν καλα αυτο που λες ειναι να τους βαλεις να ζησουν για μια μερα με ενα γιλεκο με βαρη!!

 

οι γυναικες ειναι οι χειροτερες στο να συζητας θεματα διατροφης-γυμναστικης. Εμενα μια φιλη μου την εκραζα αρκετο καιρο γιατι δεν ετρωγε για να αδυνατισει και φοβοταν πχ τα μακαρονια γιατι εχουν υδατανθρακα -ετρωγε ομως φρουτα βραδιατικα ή κουλουρακια- και τελος παντων ξεκινησε γυμναστηριο και εστρωσε η διατροφη της και ειδε αλλαγες. και χτς την ειδα να παιρνει το 12κιλο για να κανει πλαγιους και την εκραξα γιατι και εγω ακομη με τα 8.5 κανω και οχι γιατι δεν μπορω με παραπανω απλα δεν εχει νοημα. κανω 2χ60 και ειμαι κομπλε! και αυτη ελεγε αφου μπορω !! μετα τσαντηστικε και εφυγε επειδη την εκραζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχχαχαχ....Αυτα ειναι....

 

Και γω τον μικρο αδερφο μου που αρχισε τον ψιλοκραζω γιατι κανει βλακειες...

 

Και θυμωνεις... και μου λεει ρε συ τι αλλο να κανω...δεν θελω να τον πω κανε πχ κατι που μπορει να τον τραυματισει..λεω παιζε με τους αλτηρες και κανε καθισματα με αδεια μπαρα ή απλα με το βαρος του σωματος σου...15 χρονων ειναι ακομα αλλα βλεπει εμενα να γυρναω μες την τσιτα με τα την προπονηση και τρελενεται,,.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οταν αρχίσεις να δείχνεις μια άσκηση είναι και που τη μαθαίνεις. 

 

Άσε ρε Spect το κορίτσι να σηκώσει κανένα βάρος. Τι 2χ60? Τι 8,5 κιλά? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

1.jpg

 

 

αυτη ντακον! δεν χρειαζεται κιλα αυτη η ασκηση

 

να σηκωσει βαρη δεν αντιλεγω! και της το λεω συνεχεια !! αλλα να τα σηκωσει στο παγκο, στραβομπαρα κτλ οχι στους κοιλιακους! βλεπει οτι ασκησεις κανω και παει και της κανει! εδω μου ελεγε οτι μια ασκηση κοιλιακων δεν μπορει να την κανει στον ισιο παγκο και μπορει μονο στον κατακλινη! και της λεω ασε μας ρε που δεν μπορεις !απλα εχει κολλημενο κεφαλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικα χρησιμα τα παραπανω φιλε maus μπραβο.Με εψησες να παραγγειλω kettlebell.Ενας 20κιλος πιστευω θα ειναι οτι πρεπει.

 

Πως το βλεπεις αυτο?

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1654&category_id=251&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

παιχτη θα με θυμηθεις αν αρχισεις ! μη παρεις με την καμμια το 24 αρη ειναι παρα πολυ βαρη δε θα μπορεις να κανεις καμμιαασκηση σωστα ! παρε το 16ρι η το πολυ το 20ρι ! εγω εχω 2 16ρια - 2 20ρικα και ενα 24αρι που μου φευγει πραγματικα ο κωλος !

δε φτανει να το σηκωσεις .. κανοντας σιγα σιγα λιγο κουραζεσαι κ τραβας πολυ ζορι !

(εκανα μια ασκηση που την καταβρηκα και εγινα μουσκεμα δε παλευεται η ασκηση .. πηγα σε μια παραλια που δεν εχει καθολου κοσμο το κρατησα οπως αυτος στην φωτο και το εριχνα με ολη την δυναμη πισω μου ! ανοιγε μιλαμε τρελλη λακουβα στην αμμο ! και μετα ξανα καπακι πισω απο το κεφαλι οσο ποιο μακρια μπορουσα ...  δε φανταζεσαι πως εγινα ... )

στο πρωτο βιντεο εχει πολυ φαση η κορη του ελλιοτ στο δευτερο παρε καποιες γενικες ασκησης ..

παρτα με κλειστα τα ματια .. θα δεις οταν παρεις το ενα θα πορτωθεις κ θα αγορασεις κ αλλο μετα !

νικοςςςςςς εισαι γιγαντας ρε μεγαλε μπραβο καλη αναρωσηηηηη :-)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Live πιστευω οι περισσοτερες ασκησεις με kettlebell γινονται με ενα.Οποτε τα 2 δεν θα μου χρειαστουν για την ωρα πιστευω.Αν δω οτι με ενα δεν γινετε περνω ακομα ενα.

 

Το ξερω maus ποσο καλα ειναι τα kettlebells απλα δεν το περνα αποφαση τοσο καιρο να παρω.24αρι και 20αρι τα ξεχναμε.Θα παραγγειλω αυτο:

 

 

http://xanoumis.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1652&category_id=251&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

 

η κανα 12αρι.Πιστευω το 16αρι για τα κιλα που ειμαι θα με παει για παρα πολυ καιρο και δεν θα χρειαστω πιο βαρυ.Οι ασκησεις ειναι εξαιρετικες και διαφορετικες απο τα στανταρ να αλλαξει και λιγο το προγραμμα.

Προχθες σκεφτομουν τι διαφορερικο να κανω και εκανα pull ups(http://www.muscleandfitness.com/sites/muscleandfitness.com/files/styles/large/public/pullup_1.jpg?itok=tCaHrOSJ)και αμεσως επεφτα εκανα καμψεις και ξανα το ιδιο(1/1 εναλλαξ με 20 reps 5 σετ).Ιδρωτας full απο το πρωτο σετ και σε εχει στην τσιτα συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

2 ερωτησεις!! chin ups Στη μερα χεριων, πλατης ή και στις δυο?

 

για εξτρα βαρος στις ελξεις καμια λυση για το πως να βαλω?

για την ωρα σταυρωνω ποδια και βαζω εναν αλτηρα αναμεσα αλλα αν ανεβασω κιλα δεν βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. και στις δυο μερες μπορεις να την κανεις - περισοτερο στην πλατη μπαινει ομως !

2. βαζε τα ποδιασου σε υψος  .. πανω σε καναπε , σε καρεκλα κτλ  μεγαλωνει η δυσκολια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...