Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει περίπτωση για ban;

 

---------- Προσθήκη στις 22:24 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:31 ----------

 

 

Ποιος ο λόγος να βάλουμε πατσάκι με copy αφόσον μπαίνει κανονικά μέσω ίντερνετ με τον κλασικό τρόπο.Έχω κάνει σε 4 παιχνίδια και παίζουν μια χαρά.

Επίσης μια που είμαστε με 3.41 στο psn υπάρχει τρόπος να περάσουμε την υποστήριξη 3D και ότι άλλο περιέχει η 3.50;

για ban ουδεις ξερει αλλα φανταζομαι οτι ολο και κατι θα εχει στο μανικι της η sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήγα να σβήσω ένα game και κόπηκε το ρεύμα εκείνη την ώρα.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έσβησε όλο και καταλαμβάνει το υπόλοιπο ένα μεγάλο μέρος στον εσωτερικό. Από τον "gaia" δεν φαίνεται.Που ακριβώς πρέπει να πάω στο hdd0 και να το βγάλω; Στον φάκελο OMAN δεν υπάρχει.Nα πάω στο "game" και να σβήσω τον φάκελο ή πάμε αλλού; Να τονίσω ότι μου είχε βγάλει τα δεδομένα εσφαλμένα γι'αυτό πήγα να το σβήσω.Oι φάκελοι με την σημερινή ημερομηνία είναι "game"mms"tmp"HELP!

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Πήγα να σβήσω ένα game και κόπηκε το ρεύμα εκείνη την ώρα.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έσβησε όλο και καταλαμβάνει το υπόλοιπο ένα μεγάλο μέρος στον εσωτερικό. Από τον "gaia" δεν φαίνεται.Που ακριβώς πρέπει να πάω στο hdd0 και να το βγάλω; Στον φάκελο OMAN δεν υπάρχει.Nα πάω στο "game" και να σβήσω τον φάκελο ή πάμε αλλού; Να τονίσω ότι μου είχε βγάλει τα δεδομένα εσφαλμένα γι'αυτό πήγα να το σβήσω.Oι φάκελοι με την σημερινή ημερομηνία είναι "game"mms"tmp"HELP!

 

πήγαινε και βρες τον φάκελο που δε σβήστηκε με το filezila...

βρέστον και δεξί κλικ-->delete :-)

 

εαν έκανες copy το game με το Gaia θα βρίσκετε καπου μέσα στον φάκελο GAMEZ

dev_hdd0/game/OMAN4567/GAMEZ/

 

 

dev_hdd0/game/ΟΜΑΝ12345/GAMEZ

ή

dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ)

 

 

προσοχή μη σβήσεις λάθος πραματα

Επεξ/σία από analwsimos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
πήγαινε και βρες τον φάκελο που δε σβήστηκε με το filezila...

βρέστον και δεξί κλικ-->delete :-)

 

εαν έκανες copy το game με το Gaia θα βρίσκετε καπου μέσα στον φάκελο GAMEZ

dev_hdd0/game/OMAN4567/GAMEZ/

 

 

dev_hdd0/game/ΟΜΑΝ12345/GAMEZ

ή

dev_hdd0/game/LAUN12345/GAMEZ)

 

 

προσοχή μη σβήσεις λάθος πραματα

 

Στο OMAN4567/GAMEZ δεν υπάρχει τίποτα μέσα.Το LAUN12345 και το ΟΜΑΝ12345 δεν υπάρχουν αυτοί οι φάκελοι.

 

---------- Προσθήκη στις 13:44 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:41 ----------

 

μπορείς και με το comgenies awesome file manager μέσω του Ps3 να μπεις στον σκληρό και να ψάξεις τα αρχεία και να τα σβήσεις.

Το εγκατέστησα αλλά πως θα καταλάβω πoια είναι τα "σκουπίδια"που έχουν μείνει.Να τονίσω ότι το game είχε το σήμα με το χαλασμένο αρχείο που το βγάζει με γκρι χρώμα.Εκείνο πήγα να σβήσω και κόπηκε το ρεύμα.Μέσα στο "game"που εμφανίζονται οι φάκελο BLE******* κτλ σε δύο φακέλους έχει δίπλα to data,μήπως εκεί κρύβεται; Δεν μπορώ να βρω τον όγκο που τον γράφει γιατί αυτό που θέλω να διαγράψω είναι περίπου 15GΒ

 

---------- Προσθήκη στις 15:51 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:44 ----------

 

skanjos να κάνω ένα format του δίσκου για να τελειώνω;

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στην θέση σου θα μετέφερα οτι αρχεια χρειαζόμουν(saves κτλπ)και θα τον εκανα format.δεν γνωρίζω αν γίνεται και πως δεν έχω ασχοληθεί με τον εσωτερικό του ps3.αυτό φυσικά αν δεν μπορείς να βρεις τα αρχεία(που μπορεί απλά να μην υπάρχουν και να έχει πάθει βλάβη λόγο του ρέυματος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ στην θέση σου θα μετέφερα οτι αρχεια χρειαζόμουν(saves κτλπ)και θα τον εκανα format.δεν γνωρίζω αν γίνεται και πως δεν έχω ασχοληθεί με τον εσωτερικό του ps3.αυτό φυσικά αν δεν μπορείς να βρεις τα αρχεία(που μπορεί απλά να μην υπάρχουν και να έχει πάθει βλάβη λόγο του ρέυματος).

 

φίλε skanjos να σε ρωτήσω κάτι?

εαν κάποιος έπερνε τώρα κάποιο jailbreak στικάκι ποιό θα του πρότεινες? και γιατί?

ή όλα είναι το ίδιο πια μια που είναι όλα upgradeable?

ps3break?pskey?psjailbreak? άλλο?

 

(έχω ήδη ένα ps3break long 1.0 και ήδη την έχω πατήσει μια φορά:fear:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω πει άποιρες φορές,μακριά απο κλόνους, πάρτε πλακέτα. υπάρχουν αρκετές επιλογές στις πλακέτες και είστε σίγουροι τι αγοράζετε και πως θα το κάνετε update. εγώ έχω το minimus avr usb και είμαι ευχαριστημένος αν και έχει μνήμη 16άρα ,πλέον έχει βγει και Minimus με μνήμη 32άρα που πιστέυω είναι μακράν η καλύτερη επιλογή λόγο ποιότητας κατασκευής.

 

δεν είναι όλα upgradable,μερικοί κλόνοι δεν είναι,τα πρώτα ps3break δεν ήταν όπως και το επίσημο psjailbreak δεν είχε ακόμα ούτε ενα update.

 

σχεδόν όλοι οι κλόνοι έχουν το atb90usb162 τσιπάκι πάνω το οποίο είναι 16άρι,σαν το δικό μου το Minimus,η διαφορά είναι οτι το minimus το φτιάχνει η ομάδα xecuter ενώ τους κλόνους τους φτιάχνουν στην κίνα.εγώ πρωτείνω 32άρα πλακέτα σε περίπτωση που ο κώδικας μεγαλώσει στο μέλλον και δεν χωράει σε 16άρι αν κάποιος έχει τα λεφτά,αν δεν τα έχει ας πάρει μια 16άρα ,την κάνει την δουλειά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...