Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατεβασα το PS3break v1.0.exe που υπαρχει στο επισημο site .To προβλημα τωρα ειναι αλλο.... οταν παταω στο open mHex file και παω να το επιλεξω δεν το βλεπει το αρχειο μεσα στον φακελο. γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχουμε κανένα νέο με τα FW 3.42 k 3.50 ?

μιλώντας για το γνήσιο πρώτο jailbreak !

κάπου είδα οτι αυτά αναβαθμίζονται και παίζουν !

ξέρουμε τίποτα παραπάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια τελικα μπορουμαι να παιξουμε games>4GB στον εξωτερικο σκληρο, πως ομως?Στον εξωτερικο σκληρο μπορουμε να τα περασουμε με το opensplit και μετα ξανα στο ps3 με τον open manager,σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχουμε κανένα νέο με τα FW 3.42 k 3.50 ?

μιλώντας για το γνήσιο πρώτο jailbreak !

κάπου είδα οτι αυτά αναβαθμίζονται και παίζουν !

ξέρουμε τίποτα παραπάνω ?

 

Δεν υπάρχει τίποτα ακόμα για αυτά.Υπομονή. Αν γίνει κάτι θα γραφτεί εδώ να είσαι σίγουρος

 

καλημερα παιδια τελικα μπορουμαι να παιξουμε games>4GB στον εξωτερικο σκληρο, πως ομως?Στον εξωτερικο σκληρο μπορουμε να τα περασουμε με το opensplit και μετα ξανα στο ps3 με τον open manager,σωστα?

 

Είναι με αρχεία psarc συμπίεση ΚΑΙ ΜΟΝΟ με αυτά!

 

μπορει να μου πει καποιος γιατι οταν παω να τρεξω παιχνιδι απο τον εξωτερικο σκληρο δισκο μου λεει EBOOT.BIN not found και δεν παιζει το παιχνιδι?

 

Είναι απο iso μορφή και μεταφορά σε αρχεία με το ULTRAiso

To eboot.bin είναι encrypted. Ψάξε για eboot η ξανακατέβασε το από αλλού το game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απο iso μορφή και μεταφορά σε αρχεία με το ULTRAiso

To eboot.bin είναι encrypted. Ψάξε για eboot η ξανακατέβασε το από αλλού το game

 

 

φιλε απο που δηλαδη να βρω το eboot?επειδη δεν εχω καταλαβει ειναι καποιο αρχειο αυτο το eboot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια έχει κατεβάσει κανένας σας το backup αρχειο Natgeo Quiz Wild Life JB PS3-BHTPS3; εχει μέσα και τα ελληνικά ή μόνο αγγλικά; μα καλά 23gb τι στο κόρακα έχει μέσα;;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κατεβασει ενα game που ειναι 5.2gb πως μπωρο να τον βαλω στον εξωτερικο δισκο? μου λεει οτι δεχετε μεχρι 4gb ανα file???????!!!!!!

 

open manager tools v1.0 αν δε κάνω λάθος σε σένα έστειλα το λινκ

 

πλέον υπάρχει τρόπος να μπείτε στο psn ,μόνο με αυθεντικά παιχνίδια που έχετε σε δισκάκι, με το hex απο το ps3yes κλόνο,ακόμα φυσικά δεν το πρωτείνω αλλα δουλέυει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

open manager tools v1.0 αν δε κάνω λάθος σε σένα έστειλα το λινκ

 

πλέον υπάρχει τρόπος να μπείτε στο psn ,μόνο με αυθεντικά παιχνίδια που έχετε σε δισκάκι, με το hex απο το ps3yes κλόνο,ακόμα φυσικά δεν το πρωτείνω αλλα δουλέυει

ναι φιλε ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το tekken 6 σε ποιο φάκελο πρέπει να μπει; στο dev_hdd0/gamez ή στον dev_hdd0/game/oman46756/gamez? γιατι το gaia μου τα μεταφέρει εκει. αν τα βάλω στο dev_hdd0/gamez θα υπάρχει μεγαλύτερη συμβατοτητα ή το ίδιο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το tekken 6 σε ποιο φάκελο πρέπει να μπει; στο dev_hdd0/gamez ή στον dev_hdd0/game/oman46756/gamez? γιατι το gaia μου τα μεταφέρει εκει. αν τα βάλω στο dev_hdd0/gamez θα υπάρχει μεγαλύτερη συμβατοτητα ή το ίδιο είναι;

 

Δεν έχει διαφορά

 

φιλε απο που δηλαδη να βρω το eboot?επειδη δεν εχω καταλαβει ειναι καποιο αρχειο αυτο το eboot?

 

ςςς.πσ3ισο.ψομ (agglika) Αν βρείς έκει αλλιώς ξανακατέβασε το game απο αλλού

 

Ναι απο εξωτερικο αλλα ειδα οτι παιζει http://www.psjcl.com/gamelist-U.

Επισης που βλεπουμε αν ειναι USA / EUR?

 

BLES - euro BSUS -us

ανοίγεις to PARAM.SFO με notepad και το γράφει κάτω κάτω

 

εχω κατεβασει ενα game που ειναι 5.2gb πως μπωρο να τον βαλω στον εξωτερικο δισκο? μου λεει οτι δεχετε μεχρι 4gb ανα file???????!!!!!!

 

 

Το έχουμε ξαναπεί FAT32 = εξωτερικός δίσκος = ΟΧΙ files πάνω απο 4gb

NTFS = εσωτερικός δίσκος = ΝΑΙ files πάνω απο 4gb

 

Πριν ρωτήσετε κάτι δείτε λίγο και το topic απο την αρχή ΜΗΝ βαριέσται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kallair έχω την εντύπωση πως πρέπει να το βάλεις στο OMAN46756/gamez/ εφόσον έχεις Gaia γιατί απο κει πάει και τα διαβάζει...(βέβαια αν είχες τον Backup Manager θα έπρεπε να τα βάλεις στο LAUN12345/gamez)

 

για διαφορά στη συμβατότητα δε νομίζω να υπάρχει..

 

 

(απο την άλλη εγώ εχω open manager και τον έχω βάλει να τα διαβάζει απο το LAUN12345/gamez ενώ deafault πήγαινε και τα διαβάζε απο τον φάκελο ΟMAN12345/gamez)

 

φίλε @skanjos να σε ρωτήσω κάτι?

 

έχω ήδη πάρει ένα ps3break 1.0 και τώρα αναγκαστικά μια που δεν αναβαθμίζεται λέω να πάρω κάποιο καινούριο jailbreak...

 

ποιό είναι το καλύτερο κατά την άποψη σου?ποιό είναι αυτό που υπόσχεται όλα όσα κάνει και είναι ποιό εύκολα upgradeable με kakaroto κτλ κτλ

 

αν έπερνες τώρα πχ ποιό θα αγόραζες?

ρωτάω γιατί την πάτησα ήδη μια φορά με το ps3break .. :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει διαφορά

 

@kallair έχω την εντύπωση πως πρέπει να το βάλεις στο OMAN46756/gamez/ εφόσον έχεις Gaia γιατί απο κει πάει και τα διαβάζει...(βέβαια αν είχες τον Backup Manager θα έπρεπε να τα βάλεις στο LAUN12345/gamez)

 

για διαφορά στη συμβατότητα δε νομίζω να υπάρχει..

 

 

(απο την άλλη εγώ εχω open manager και τον έχω βάλει να τα διαβάζει απο το LAUN12345/gamez ενώ deafault πήγαινε και τα διαβάζε απο τον φάκελο ΟMAN12345/gamez)

[/b]

Ναι το καταλαβα.. βασικά έχει καταφέρει κανένας σας να τρέξει το tekken 6; δοκιμασα απο εξωτερικο σκληρό κ δεν το διαβασε καν, το πέρασα με το gaia και το έτρεξα κιολας με αυτό και κόλλησε στο loading για το αρχικό μενου. δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω και τον open manager. εχετε καταφερει να το παιξετε και αν ναι, με ποιο launcher;

 

επισης πειτε μου κάποια εφαρμογή που να διαχειριζετε αρχεια που είναι μέσα στο PS3 ήδη. σαν file manager δλδ. για να μεταφέρω φακέλους στα διάφορα directories.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...