Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχω την 3.41 και θελω να παιξω το call of duty black ops στο internet αλλα μου ζηταει την 3.50 και δεν μπορω να το παιξω.υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου.

αναβαθμισε σε 1.7mhex το στικακισου και δοκιμασε!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
να δεν το αλλάζει μόνιμα το firmware ,μόνο γράφει οτι είναι 3.50 δεν είναι στην πραγματικότητα, ούτε περισσότερο gaming combability έχεις ούτε 3d.για τα μάτια της σόνυ είναι μόνο απότι κατάλαβα.

 

δεν υπάρχει λόγος για ftp αν έχεις εξωτερικό δίσκο 3raser,κατέβασε ενα πρόγραμμα Open manager tools και πέρνα τα παιχνίδια εκεί και μετά στον εξωτερικό,όποιο παιχνίδι σου λέει οτι δεν μπαίνει στον εξωτερικό έχει το πρόγραμμα επιλογή split files η οποία τα κάνει κομμάτια συμβατά με το open manager,μετά το περνάς στον εξωτερικό αλλα για να παίξει πρέπει να το μεταφέρεις απο τον εξωτ στον εσωτερικό δίσκο του Ps3 έτσι ώστε να αποσυμπιέσει τα αρχεία ο open manager.

 

Για να καταλάβω, επειδή κατέβασα το πρόγραμμα (για Mac, βέβαια αλλά φαντάζομαι είναι το ίδιο πράγμα), πώς περνάω το παιχνίδι στο σκληρό; με drag & drop; και αν ναι, πού; πρέπει να φτιάξω κάποιο ειδικό φάκελο;

 

Ρωτάω γιατί δε βλέπω κάποια επιλογή μέσω του προγράμματος για να το μεταφέρει εκείνο στο σκληρό. π.χ. έχω τώρα ένα back up το οποίο μου λέει YES σε FAT32 οπότε φαντάζομαι αυτό σημαίνει πως δε χρειάζεται split.

Αλλά δεν έχει κάποιο κουμπί για μεταφορά μέσα στο σκληρό.

 

Eπίσης, για τα παιχνίδια εκείνα που έχουν αρχεία >4GB, χρειάζομαι και το Comegenie's Awesome Filemanager εγκατεστημένο στο PS3, σωστά;;

Επεξ/σία από 3raser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι drag and drop πρέπει να κάνεις, και πολύ σωστά πάτησες το delete old files αλλιως δεν πρόκειται να γίνει yes το παιχνίδι,ξέχασα να το γράψω αυτό παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Πρεπει να κλεινεις το ps3 αν ειναι fat απο το διακοπτη πισω. Αν εχεις το slim επειδη δν εχει διακόπτη βγάζεις το καλώδιο. Βεβαια για να μην τραβας καλωδια κλπ το βαζεις σε ενα πολυμπριζο με κουμπι κ κλεινεις το πολυμπριζο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το site που το πηρα το εχω στα χερια μου εδω κ μια βδομαδα περιπου. ειναι γνησιο το τσεκαρα. το μονο κακο στο ολο θεμα ηταν οτι εκανε 15 μερες να το φερουν μαλλον λογω του οτι το στελνουν απο κινα.

 

Και εμένα έκανε τόσο αλλά είναι γνήσιο το τσέκαρα και εγώ.

Λέω να το παλέψω σήμερα, εσένα δουλεύει?

Πώς ξεκινάμε;(είναι στο κουτάκι ακόμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Grand Theft Auto IV 2008 BLES00229 και Episodes.From.Liberty.City BLES 00887 ενώ κάνουν εγκατάσταση κολλάνε στο video και μένουν εκεί κάνοντας επανάληψη το video . . .

 

Έχει αντιμετώπιση κανείς το ίδιο πρόβλημα ?

 

Ευχαριστώ . . .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα έκανε τόσο αλλά είναι γνήσιο το τσέκαρα και εγώ.

Λέω να το παλέψω σήμερα, εσένα δουλεύει?

Πώς ξεκινάμε;(είναι στο κουτάκι ακόμα)

 

μια χαρουλα δουλεύει. κατέβασε και κάνε του αναβάθμιση στο λογισμικό στην τελευταια έκδοση (mhex 1.7) και εισαι έτοιμος. κ online updates και ολα.

 

παιδια έχει κατεβάσει κανένας σας το backup του tekken 6;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

SOS Παίδες μόλις πάμε για σύνδεση στο psn η σονυ έβγαλε νέα μέτρα για το online και ρωτάει αν συμφωνούμε.Μήπως ετοιμάζονται για τα πρώτα "μπανάκια" σιγά σιγά και μας προετοιμάζουν να προσέχουμε; Τα είδατε; Δεν πάτησα αποδοχή(accept) μήπως και είναι παγίδα.Tην ίδια ερώτηση(απορία)την έχουν και στο psx πολλοί.Οι κανόνες.http://legaldoc.dl.playstation.net/ps3-eula/psn/e/e_tosua_en.html

Αυτό φοβάμαι που λέει:"You must not use any unauthorised hardware or software to access or use Sony Online Services"

"You must not bypass or attempt to bypass any user authentication systems or security feature or attempt to hack or reverse engineer any code or equipment in connection with Sony Online Services"

 

To θέμα είναι αν αρχίσουν με τα 3.41 σε online και μετά πάνε για spoof 3.50(αν το βλέπουν προς το παρών)

Επίσης λέει στο psx ότι μέχρι την Παρασκευή θα είναι η σελίδα για "απόδοχή".Ίσως μετά δεν έχουμε πρόβλημα.

Να ξέρετε αν δεν πατήσουμε "αποδοχή"δεν μπορούνε να μας μπανάρουν.Για να δούμε...

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά δουλέυει το tekken 6 απο τον εσωτερικό δίσκο γιατί έχει αρχείο >4gb

 

σου δουλευουν ολα τα modes; γιατι εμενα στην 1η επιλογη (story mode αν θυμαμαι καλα) μετά τα βιντεάκια παγώνει το ps3 στο loading..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει κάποιος που να έτρεξε το Tom Clancys HAWX2 ???

 

τρέχει μια χαρά από εσωτερικό σκληρό ....απλά κάνει πολύ ώρα στη εγκατάσταση και σκαλώνει λιγάκι στο 17-18% νομίζω...είχα την εντύπωση ότι κολλούσε αλλά έκανε κανονικά εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...