Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει να μου πει καποιος την ολη διαδικασια για να συνδεσω το ps3 με το pc και να περασω παιχνιδια?

 

http://www.ps3news.com/forums/ps3-help-support/tutorial-how-use-ps3-ftp-112679.html#ixzz137I6sJ00

 

 

μη φοβηθείς τα Αγγλικά....απλό είναι ;)

 

1.εγκαθιστάς στο PS3 το.pkg του ftp 1.2(όπως έβαλες και το open manager....)

βάζεις το filezilla στο pc...

2.τρεχεις το ftp sto πσ3..παίρνεις την ip...

μετά τρέχεις το filezilla απο το pc(με τις ρυθμίσεις που λέει στο λινκ)

 

...και μεταφέρεις (drag n' drop) το εκάστοτε παιχνίδι στο φάκελο gamez(που λεει το λινκ)

 

---------- Προσθήκη στις 20:55 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 20:53 ----------

 

ρε παιδιά ποιο jailbreak να πάρω..ποιο είναι το καλυτερότερο...:S?

το λιγότερο μπελαλίδικο και το ποιο upgradeable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως το επαιξες?....με τι hermes και manager σου επαιξε.Το δοκιμασα με hermes v4 with PSN και open 1.17.2.Eχω την εκδοση με BCES-00874 κ μου πεταει black screen.

 

Δεν έχω κάνει JailBreak. Είμαι σε 3.50 :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες τελικα ποιο firmware να βαλω;;;ποιο ειναι το καλυτερο;;;θα το κανω μεσω του iphone 3g μου...εχω την 3.15 στο ps3 μου...

 

3.41v2

 

αυτό με το iphone μου φάνηκε κομματάακι ζόρικο...πάρε ένα jailbreak...15-20 euro free shipping

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια το ότι το ps3 θα μπαινει σε service mode είναι απο τα καλύτερα νέα. αν όντως γίνεται έτσι, δεν είμαστε μακριά απο μια μόνιμη λύση που θα μπορούμε να βάλουμε στο ps3 μας debug firmware που σημαίνει ότι τέλος τα προβλήματα μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως χωράει χωράει αρχεία μεγαλύτερα απο 4 gb τότε βρε??

NTFS είναι γιαυτό παίρνει αρχεία μεγαλύτερα απο 4gb

 

Βρε φιλε τι λες? ειναι δυνατον η σονυ να χρησιμοποιει file system της microsoft?

μονο το ntfs υποστηριζει files>4gb? δικο τους filesystem εχουν το οποιο ειναι modified linux filesystem

PS3 formats the internal HDD to its own proprietry filesystem.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 o tsakonas

παιδιά ο εσωτερικός δεν είναι ntfs αλλά έχει ενα φορμάτ της sony δικό του(ούτε fat32 δεν είναι φυσικά)

μάλιστα το φορματ αυτό είναι "encrypted"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είπα FAT32 γιατί το λέει εδώ. Τώρα αν είναι αλήθεια ή όχι δεν ξέρω πάντως σίγουρα είναι encrypted. Μπορεί να είναι FAΤ32 modarismeno και όχι κάποιο άλλο. Τέλος πάντων δεν έχει σημασία τι FS χρησιμοποιεί πάντως δεν χρησιμοποιεί NTFS :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

άκυρο δεν είδα ότι υπάρχει θέμα για το gt5 :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια διαβαζω παντου οτι εχει κυκλοφορισει ενα προγραμμα που απλα μπορεις κ κανεις to ps3 downgrade κ μετα φορτωνεις το firmware που θελεις....αρα υπαρχει λυση για ολες τις περιπτωσεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...