Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες μόλις πάμε για σύνδεση στο psn η σονυ έβγαλε νέα μέτρα για το online και ρωτάει αν συμφωνούμε.Μήπως ετοιμάζονται για τα πρώτα "μπανάκια" σιγά σιγά και μας προετοιμάζουν να προσέχουμε; Τα είδατε; Δεν πάτησα αποδοχή(accept) μήπως και είναι παγίδα.Tην ίδια ερώτηση(απορία)την έχουν και στο psx πολλοί.Για να δούμε...

Οι κανόνες.http://legaldoc.dl.playstation.net/ps3-eula/psn/e/e_tosua_en.html

Αυτό φοβάμαι που λέει:"You must not use any unauthorised hardware or software to access or use Sony Online Services"

"You must not bypass or attempt to bypass any user authentication systems or security feature or attempt to hack or reverse engineer any code or equipment in connection with Sony Online Services"

To θέμα είναι αν αρχίσουν με τα 3.41 σε online και μετά πάνε για spoof 3.50(αν το βλέπουν προς το παρών)

 

Αυτο που πρεπει να μας φοβισει ακομα πιο πολυ ειναι αυτο:

11. MAINTENANCE AND UPGRADES

 

From time to time, we may want to provide you with new Services to ensure that Sony Online Services or your PS3®, Portable Device or other Sony Systems are functioning properly in accordance with our guidelines. Any such Services may be downloaded automatically and without further notice when you sign into Sony Online Services, and may include automatic updates or upgrades which may change your current operating system and could cause loss of data or content, or loss of function or utility. Such upgrades or updates may be provided for system software for your PS3®, Portable Device or other Sony System. Access to or use of any system software is subject to terms and conditions of a separate end user licence agreement. Data and content may also be lost during maintenance or repair of your equipment. You must archive your personal photo, music and video content regularly to prevent such loss of data. You hereby authorise us to provide such Services and agree that, to the extent permitted by applicable law, we are not liable for any loss of data, content, function or utility.

 

In addition, you may be able to set your PS3® or other Sony System to download new content from Sony Online Services automatically without further notice to you when you sign into Sony Online Services. These Conditions shall apply to any such content.

 

Δηλαδη με λιγα λογια θα προχωράει σε firmware update χωρις καν να σε ρωταει και μετα bye bye jailbreak για παντα! :fear: Oποτε το λιγοτερο που θα πρεπει να μας απασχολει ειναι το αν θα πεσει ban η οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτο που πρεπει να μας φοβισει ακομα πιο πολυ ειναι αυτο:

11. MAINTENANCE AND UPGRADES

 

From time to time, we may want to provide you with new Services to ensure that Sony Online Services or your PS3®, Portable Device or other Sony Systems are functioning properly in accordance with our guidelines. Any such Services may be downloaded automatically and without further notice when you sign into Sony Online Services, and may include automatic updates or upgrades which may change your current operating system and could cause loss of data or content, or loss of function or utility. Such upgrades or updates may be provided for system software for your PS3®, Portable Device or other Sony System. Access to or use of any system software is subject to terms and conditions of a separate end user licence agreement. Data and content may also be lost during maintenance or repair of your equipment. You must archive your personal photo, music and video content regularly to prevent such loss of data. You hereby authorise us to provide such Services and agree that, to the extent permitted by applicable law, we are not liable for any loss of data, content, function or utility.

 

In addition, you may be able to set your PS3® or other Sony System to download new content from Sony Online Services automatically without further notice to you when you sign into Sony Online Services. These Conditions shall apply to any such content.

 

Δηλαδη με λιγα λογια θα προχωράει σε firmware update χωρις καν να σε ρωταει και μετα bye bye jailbreak για παντα! :fear: Oποτε το λιγοτερο που θα πρεπει να μας απασχολει ειναι το αν θα πεσει ban η οχι.

 

αν δεν κάνω λάθος, αυτός ο όρος υπάρχει και στο αμερικάνικο και μπήκε λόγω της νέας υπήρεσιας που προσφέρει η σονυ με το plus που μπορεις να ενεργοποιήσεις τα αυτόματα updates στην κονσόλα και στα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A δεν ηξερα οτι υπηρχε ηδη αυτο.Μακαρι να ειναι οπως τα λες φιλε μου,απλα ετσι οπως το εχουν γραψει εγω καταλαβα οτι δε θα σου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξεις το αν θα μπει καινουριο firmware στο ps3 και οτι θα γινεται αυτοματα μεσω psn.Θα μαθουμε συντομα φανταζομαι :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κονσολα στο 3,50. Αξιζει να παρω το psjailbreak και το psdowngrade? ξερετε περιπου κοστος αποστολη κλπ? το χει κανει κανεις ωστε να μου πει τη διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κονσολα στο 3,50. Αξιζει να παρω το psjailbreak και το psdowngrade? ξερετε περιπου κοστος αποστολη κλπ? το χει κανει κανεις ωστε να μου πει τη διαδικασια?

Αυτο βρηκα απο το original site psjailbreak και το psdowngrade http://www.ps-downgrade.com/checkout.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κονσολα στο 3,50. Αξιζει να παρω το psjailbreak και το psdowngrade? ξερετε περιπου κοστος αποστολη κλπ? το χει κανει κανεις ωστε να μου πει τη διαδικασια?

 

Πολλά είναι, εγώ θα σου έλεγα δύο επιλογές

1.να περιμένεις

2. να πάρεις μεταχειρισμένο ps3 που να είναι σε χαμηλότερο firmware ώστε να έχεις και τα δύο. (ένα για online και ένα για offline)

 

To θετικό στην υπόθεση είναι ότι αν αγοράσεις δεύτερο δεν υπάρχει περίπτωση να χάσει την αξία του. ενώ τα άλλα (PS Jailbreak + PS Downgrade) είναι 130 ευρώ περίπου που μπορεί σε ένα μήνα να σου είναι άχρηστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικα facts...

 

Fact #1: -- This is just an TOS update for PAN / EUROPE owners (UK,Africa,Aussie,Europe)!

Fact #2: -- This brings the PAN / EUROPE aggreement to the same level we had in NA (America) since June!

Fact #3: -- PSN is going down in those countries for service update, so you will see error 8002A240!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μπήκες με αμερικάνικο λογαριασμό τι να σου πει; εξάλου λέει ότι γίνονται ίδια με της αμερικής οπότε λογικά το έχεις ήδη κάνει accept πιο παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να παρω μια κονσολα τωρα που βγηκε το JB!το ερωτημα μου ειναι πως μπορω να καταλαβω απο το κουτι στο καταστημα τι filmware εχει?μηπως υπαρχουν καποιοι κωδικοι στιν συσκευασια που φανερωνουν το filmware?μπορω αυτο να το καταλαβω πριν αγορασω την κονσολα κ ειναι πλεον αργα κ δεν σπαει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βάλεις το αυτί σου πάνω στο κουτί, θα το χτυπήσεις καλά καλά στο πλάι και άμα κάνει γλούτσου γλούτσου είναι καλό, φρέσκο.

 

Πέρα από την πλάκα νομίζω ότι οι κονσόλες που πουλιούνται μέχρι στιγμής είναι 3,41, αλλά δεν παίρνω και όρκο. Μπορείς να ρωτήσεις στο κατάστημα αν ξέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία διευκρίνηση.

Οταν βάλω εξωτερικό δίσκο, απαιτείται η αντιγραφή του παιχνιδιού που με ενδιαφέρει, από τον εξωτερικό, στον εσωτερικό?

Δηλαδή... δεν εκτελείται κατ'ευθείαν από τον εξωτερικό (fat32)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...