Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναλαμβανω, εφοσον το psjailbreak.com δεν λεει πουθενα πως συνεργαζεται με το psdowngrade.com και πως τα προιοντα τους αλληλουποστηριζονται για "σπασιμο" των 3,42 και 3,50 πως ξερουμε οτι ισχυει και οτι ειναι αξιοπιστο? Το χει δοκιμασει κανεις απο το φορουμ? Η εστω καποιος απο το ιντερνετ γενικα??

 

Edit: Η απαντηση απο εμενα. http://psjailbreak.com/news

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επιτέλους spoof 3.50 firmware!!!

 

κατεβάστε το καινούριο hex,περάστε το στο στικάκι σας και η κονσόλα νομίζει πως είναι 3.50!!! psjailbreak team τραβίξτε τα β$!#@$ σας τωρα,και όσοι λέγανε οτι μόνο αυτοί μπορούν να βγάλουν Update, όπου νανε θα έχουμε και free downgrader για όσους κάναν update σε 3.50 χωρίς να τα σκάσουν σε αυτούς .....

 

εδιτ: μόλις το δοκίμασα ,γράφει στο system settings οτι η κονσόλα μου είναι 3.50(και καλά χαχαχα) και συνδέθηκα στο psn μια χαρά κανονικότατα. σε λίγο θα δοκιμάσω το assassins creed brotherhood και το bowling του move που δεν παίζαν να δω διαφορά

 

έδιτ: μπούρδες τπτ,ούτε το as br δουλέυει ούτε το brunswick bowling ..... ίσως η αλλαγή είναι μόνο για να δείχνει οτι είμαστε στο 3.50 για να μην φάμε Ban ,καλό δε λέω αλλα θα πρωτειμούσα game support του 3.50.

 

Μην το περάσετε το payload ,αναφέρουν προβλήματα και με το black ops οτι πλέον δεν παίζει και άλλα αρκετά,καλύτερα να περιμένουμε μια πιο σταθερή Payload.

Επεξ/σία από skanjos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως δεν είναι αναγνωρισμένο.. και απ ότι διάβασα απο reviews, πελάτες τους είχαν πρόβλημα με τα ps3break 1.0... ευτυχως δεν εχουν αναφερθει μαιμου ps3break 1.2 ελπιζω να μην αγορασα απομίμηση!

 

Εμένα μου ήρθε σήμερα θα το μαστορεψω και θα δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

skanjos αν έχεις δοκιμάσει το assassin πες μου λίγο παίζει από εξωτερικό?και επίσης βάζω το patch και παίζει μια χαρά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε σήμερα θα το μαστορεψω και θα δούμε.

 

απο το site που το πηρα το εχω στα χερια μου εδω κ μια βδομαδα περιπου. ειναι γνησιο το τσεκαρα. το μονο κακο στο ολο θεμα ηταν οτι εκανε 15 μερες να το φερουν μαλλον λογω του οτι το στελνουν απο κινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτέλους spoof 3.50 firmware!!!

 

κατεβάστε το καινούριο hex,περάστε το στο στικάκι σας και η κονσόλα νομίζει πως είναι 3.50!!! psjailbreak team τραβίξτε τα β$!#@$ σας τωρα,και όσοι λέγανε οτι μόνο αυτοί μπορούν να βγάλουν Update, όπου νανε θα έχουμε και free downgrader για όσους κάναν update σε 3.50 χωρίς να τα σκάσουν σε αυτούς .....

 

εδιτ: μόλις το δοκίμασα ,γράφει στο system settings οτι η κονσόλα μου είναι 3.50(και καλά χαχαχα) και συνδέθηκα στο psn μια χαρά κανονικότατα. σε λίγο θα δοκιμάσω το assassins creed brotherhood και το bowling του move που δεν παίζαν να δω διαφορά

 

έδιτ: μπούρδες τπτ,ούτε το as br δουλέυει ούτε το brunswick bowling ..... ίσως η αλλαγή είναι μόνο για να δείχνει οτι είμαστε στο 3.50 για να μην φάμε Ban ,καλό δε λέω αλλα θα πρωτειμούσα game support του 3.50.

 

Μην το περάσετε το payload ,αναφέρουν προβλήματα και με το black ops οτι πλέον δεν παίζει και άλλα αρκετά,καλύτερα να περιμένουμε μια πιο σταθερή Payload.

Skanjos αν το βάλουμε για online(για να φαίνεται 3.50) μετά μπορούμε να το βγάλουμε και να αφήσουμε το προηγούμενο hex έτσι;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3break 1.2v με το νεο 1.6mhex και gaia manager που εχω!!

psn store online updates. ps home. medal of honor ολα παιζουν μια χαρα!!!

Και με το προηγούμενο hex μπαίνει online.Το θέμα είναι αν με το τελευταίο γλιτώνουμε μελλοντικό ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω την 3.41 και θελω να παιξω το call of duty black ops στο internet αλλα μου ζηταει την 3.50 και δεν μπορω να το παιξω.υπαρχει καποια λυση στο προβλημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skanjos, επειδή το ψάχνω παντού και έχω ψιλομπερδευτεί, μπορώ να μεταφέρω ένα backup από τον υπολογιστή στο PS3 από τον εξωτερικό σκληρό χρησιμοποιώντας το Open Manager Utilities και να τρέχει κανονικά;

 

Γιατί όπου διαβάζω λένε για το ftp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δεν το αλλάζει μόνιμα το firmware ,μόνο γράφει οτι είναι 3.50 δεν είναι στην πραγματικότητα, ούτε περισσότερο gaming combability έχεις ούτε 3d.για τα μάτια της σόνυ είναι μόνο απότι κατάλαβα.

 

δεν υπάρχει λόγος για ftp αν έχεις εξωτερικό δίσκο 3raser,κατέβασε ενα πρόγραμμα Open manager tools και πέρνα τα παιχνίδια εκεί και μετά στον εξωτερικό,όποιο παιχνίδι σου λέει οτι δεν μπαίνει στον εξωτερικό έχει το πρόγραμμα επιλογή split files η οποία τα κάνει κομμάτια συμβατά με το open manager,μετά το περνάς στον εξωτερικό αλλα για να παίξει πρέπει να το μεταφέρεις απο τον εξωτ στον εσωτερικό δίσκο του Ps3 έτσι ώστε να αποσυμπιέσει τα αρχεία ο open manager.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...