Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς φίλε, "εμπόριο" το λένε στην Ελλάδα αυτό.

 

και ρούχα και παπούτσια και πολλά άλλα είδη, η αγορά δουλεύει 1 προς τρία. Αγοράζουμε ένα ευρώ και πουλάμε 3. Στην υγειά των κορόιδων!

 

(3Χ17=51 αισχροκέρδια για ένα ευρουλάκι!)

 

...και μας γράφουν και "διαθέσιμο κατόπι παραγγελίας" :/

πάνε το παραγγέλνουν απο Κινα -Χονκ Κονγ(το αγοράζουν maximum 15euro, εφόσον το παίρνουμε 17 εμείς) και το πουλάνε 40-50

δηλαδή κανονικό νταβατζιλίκι ας μου συγχωρεθεί η έκφραση:X

 

και μετά τους φταίει η κρίση κάποιους? κρίμα να μας νομίζουν τόσο κοροϊδα κάποιοι σε κάτι μαγαζιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια την δευτερα εκανα μια παραγγελεια απ το digimartz.com για το ps3break , συγκεκριμενα αυτο ->http://www.digimartz.com/ps3-break_p703.html .

Ολα οκ αλλα αρχιζει να με πιανει μια ανησυχια. Ειδα την κατασταση της παραγγελιας και ειναι καπου στην κινα ακομα. Θα μου ερθει ποτε ? Και αν ναι θα ερθει σε σωστη διευθυνση? Με ενημερωνουν για την παραλαβη ή το αφηνουν και φευγουν ? Too good to be true μου φαινεται ωρες ωρες.

Φιλε analosime μπορεις να μου περιγραψεις λιγο πως εγινε η ολη διαδικασια μιας και πηρες απ το ιδιο/παραπλησιο μαγαζι ? (digimartz.com / digimartz.net εχει διαφορα:rolleyes:?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Εχω το PS3 250GB Slim 3.50 Firmware. Απο αλλους εχω διαβασει οτι δεν γινεται downgrade, απο την αλλη ακουσα οτι θα βγει αναβαθμιση του PS3Break και υποτιθεται θα υποστηριζει το "σπασιμο" του. Ισχυει; Υπαρχει δυνατοτητα αγορας απο εξωτερικο χωρις paypal; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εξωτερικο χωρις paypal δεν νομιζω να γινεται. Μπορεις να πας σε τραπεζα και να παρεις μια προπληρωμενη καρτα. Βαλε ενα μικρο ποσο (20Ε πχ που εχει το break) και αμεσως βαλτο στο paypal. Οι προπληρωμενες απ τις τραπεζες εκδιδονται αμεσως και ειναι μια πολυ απλη διαδικασια. Την προηγουμενη βδομαδα εκανα το ιδιο γι αυτο στο λεω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εξωτερικο χωρις paypal δεν νομιζω να γινεται. Μπορεις να πας σε τραπεζα και να παρεις μια προπληρωμενη καρτα. Βαλε ενα μικρο ποσο (20Ε πχ που εχει το break) και αμεσως βαλτο στο paypal. Οι προπληρωμενες απ τις τραπεζες εκδιδονται αμεσως και ειναι μια πολυ απλη διαδικασια. Την προηγουμενη βδομαδα εκανα το ιδιο γι αυτο στο λεω ;)

 

Ευχαριστω για την διαδικασια εκδοσης προπληρωμενης. Σε ποσο καιρο περιπου σου ρχεται απο την συγκεκριμενη σελιδα; Υπαρχει μεχρι στιγμης δυνατοτητα να "σπασει" στο firmware 3.50;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια την δευτερα εκανα μια παραγγελεια απ το digimartz.com για το ps3break , συγκεκριμενα αυτο ->http://www.digimartz.com/ps3-break_p703.html .

Ολα οκ αλλα αρχιζει να με πιανει μια ανησυχια. Ειδα την κατασταση της παραγγελιας και ειναι καπου στην κινα ακομα. Θα μου ερθει ποτε ? Και αν ναι θα ερθει σε σωστη διευθυνση? Με ενημερωνουν για την παραλαβη ή το αφηνουν και φευγουν ? Too good to be true μου φαινεται ωρες ωρες.

Φιλε analosime μπορεις να μου περιγραψεις λιγο πως εγινε η ολη διαδικασια μιας και πηρες απ το ιδιο/παραπλησιο μαγαζι ? (digimartz.com / digimartz.net εχει διαφορα:rolleyes:?)

απο το digimartz.com σε 10μερες το ειχα!!!!!!!!!!! α σου δινουν και track number εκανε 3μερες να φυγει απο hong kong και 7 μερες για το σπιτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο εμενα τι παραγγειλα 27 το προηγουμενο μηνα 31 εφυγε απο hong kong και ακομα περιμενω ...... το παραγγειλα απο digimartz ....εχει καθυστερηση σε κανενα τοσο πολυ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο πολυ οχι...στειλε κανα email... στο trackin τι σου βγαζει?

Στο track μου γραφει 31-οκτ left from hong kong to greece τιποτα αλλο ...στα ελτα δεν υπαρχει καμια αναφορα.... ¨ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί οι τιμές τους είναι τόσο ακριβές?(στα ελληνικά καταστήματα?)μιλάμε για 3πλάσια τιμή χώρια τα μεταφορικά

 

39ευρό ενώ το βρήκα με 17 απο εξωτερικό....μάλιστα παλιά το είχαν με 50ευρο lol...κλεψιά λιγάκι μου φαίνεται

 

Είναι κλεψιά αλλά δεν φταίει ο επιχειρηματίας που το πουλάει, φταίει η εφορία.

 

Ένας θείος μου έκανε παλιότερα μεγάλο τζίρο με μικρό κέρδος. Ασχολείται με κατασκευές αλουμινίου (πόρτες, παράθυρα, αίθρια, κτλ). Δεν είχε υπολογίσει όμως τον παραλογισμό της εφορίας.

 

Όταν ήρθε η στιγμή να φορολογηθεί, η εφορία δεν δέχτηκε ότι πουλάει το τελικό προϊόν σε τιμή κάτω από το τριπλάσιο της αξίας των πρώτων υλών (αλουμινίου, κτλ) και φορολογήθηκε στο τριπλάσιο της τιμής τους με βάση τα τιμολόγια αγοράς από τα εργοστάσια. Επίσης του ήρθε καπέλο επειδή υπάρχει κάτι σαν τεκμήριο ανάλογα με τους υπαλλήλους, δηλαδή αν απασχολεί κάποιος Χ υπαλλήλους τότε θεωρείται ότι βγάζει κάποιο ελάχιστο κέρδος από την δουλειά που παράγουν.

 

Κλήθηκε να πληρώσει δεκάδες εκατομμύρια δραχμές (πάνω από 100.000€) χωρίς λόγο. Περιττό να σας πω ότι δεν είχε βγάλει τόσα όλο τον χρόνο.

 

Ποιο ήταν το αποτέλεσμα; Τον επόμενο χρόνο απέλυσε δύο άτομα από το προσωπικό, έκανε μικρότερο τζίρο και του μείνανε περισσότερα στην τσέπη. Έτσι δυστυχώς λειτουργεί το σύστημα.

 

Δεν μπορεί ο καταστηματάρχης να πουλήσει εύκολα σε χαμηλότερη τιμή επειδή του βάζει χέρι το κράτος μέσω της εφορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...