Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιζει και απο εξωτερικο. Απλα πρεπει ειτε απο το PC να χρησιμοποιησεις το προγραμμα Open Split που σπαει

τα μεγαλα αρχεια σε μικροτεραμ για να μην εχουμε το προβλημα με το FAT και μετα copy στον εσωτερικο, ειτε

να το περασουμε απευθειας στον εσωτερικο και μετα απο τον manager μεσα να κανουμε copy στον usb οπου αυτοματα

τα μεγαλα αρχεια θα γινουν split.

 

Συγκεκριμενα το Metal Gear μου επαιξε τελεια απο εξωτερικο με τον ROgero Manager χωρις το κλασσικο

bug στο ACT4.

 

Αυτο το split ποτε δεν καταφερα να το χρησιμοποιησω. Στο mgs4 μου εσπασε το 13gb αρχειο σε ενα αλλο αρχειο 500mb :blink: . Και γενικα τα σπαει σε μικροτερα αρχεια. Αυτο με το rogero manager θα το δοκιμασω το απογευμα.Τι εκανες ? Εσπασες τα αρχεια με open split και τα περασες σε εξωτερικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω την εκδοση 3.50. Μπορω να παιξω πειραγμενα παιχνιδια; Αν ναι, τι ακριβως χρειαζομαι;

 

Εχω το ps3 ακριβως 1 χρονο και δε εχω παιξει παραπανω απο 5 ωρες!! Δε μπορω να δινω 50+ ευρω για ενα παλιοπαιχνιδο.

Οποιος μπορει ας βοηθησει. Αναλυτικα τι ακριβως χρειαζομαι και αν γινεται με αυτη την εκδοση του ps3.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητε luxx τα καινουρια στικακια κανουν "κατεβασμα" της εκδοσης σου απο 350 σε 3.41 γιατι με αυτην μονο μπορεις να περασεις το προγραμμα και να παιζεις backup απο τον σκληρο δισκο

αρα εφοδιαζεσαι με καποιο απο τα στικακια τα περιβοητα και μετα σου κανει τη δουλεια αυτο και περνας και ενα backup manager και ξεκινας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εγω εχω 3.42 να αγορασω το jb η θα δωσω τσαμπα λεφτα;;;

και κατι αλλο υπαρχουν μαγαζια στην ελλαδα που το πουλανε;;;

ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ 3,50 ΑΓΟΡΑΣΕ JB ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,41 ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ FAT PS3 ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,50 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ BUCKUP TA dev_flash ΑΠΟ TO PS3 ΜΕ ΕΝΑΝ FTP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ bluray playback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ 3,50 ΑΓΟΡΑΣΕ JB ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,41 ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ FAT PS3 ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,50 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ BUCKUP TA dev_flash ΑΠΟ TO PS3 ΜΕ ΕΝΑΝ FTP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ bluray playback

με το slim ps3 δεν υπάρχει πρόβλημα με τους συγκεκριμένους φακέλους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ 3,50 ΑΓΟΡΑΣΕ JB ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,41 ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ FAT PS3 ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,50 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ BUCKUP TA dev_flash ΑΠΟ TO PS3 ΜΕ ΕΝΑΝ FTP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ bluray playback

Και πως θα κανει φιλε μου backup με ftp σε κονσολα που δεν ειναι jailbreaked?

 

με το slim ps3 δεν υπάρχει πρόβλημα με τους συγκεκριμένους φακέλους ?

Προς το παρον εχει ακουστει το προβλημα μονο για fat κονσολες λενε οτι τα slim ειναι κομπλε.Αναμενουμε ομως fix και για τις fat καποια στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα κανει φιλε μου backup με ftp σε κονσολα που δεν ειναι jailbreaked?

 

με το slim ps3 δεν υπάρχει πρόβλημα με τους συγκεκριμένους φακέλους ?

Προς το παρον εχει ακουστει το προβλημα μονο για fat κονσολες λενε οτι τα slim ειναι κομπλε.Αναμενουμε ομως fix και για τις fat καποια στιγμη.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ gdimoulas7 ΞΕΧΑΣΤΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρον εχει ακουστει το προβλημα μονο για fat κονσολες λενε οτι τα slim ειναι κομπλε.Αναμενουμε ομως fix και για τις fat καποια στιγμη.

Ok, προχωρώ την αναβάθμιση λοιπόν... ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...