Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ 3,50 ΑΓΟΡΑΣΕ JB ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,41 ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ FAT PS3 ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,50 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ BUCKUP TA dev_flash ΑΠΟ TO PS3 ΜΕ ΕΝΑΝ FTP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ bluray playback

 

οταν παω να το κανω update μου λεει για την 3.55 υπαρχει τροπος να το κανω στην 3.50;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως βαζω ολα τα parts απο ενα game πχ να κατεβαινουν μαζι ? Εχει 120parts στο fileserve. Ειναι αδυνατον να τα κανεις ολα manually.

Αν δεν εχεις premium λογαριασμο, δε γινεται!!

 

Οντως αυτο με την εκδοση 3.55 τι γινεται; Τι κανουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις premium λογαριασμο, δε γινεται!!

 

Οντως αυτο με την εκδοση 3.55 τι γινεται; Τι κανουμε;

 

Εχω premium λογαριασμο.Αγορασα για εναν μηνα. Πως το κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οποιονδήποτε download manager. Προσωπικά προτιμώ το jdownloader. Βαρύ σαν φάλαινα, αλλά μου έχει λύσει τα χέρια.

Το εγκαθιστάς, του περνάς το Username και password του hoster και είσαι έτοιμος.

 

Με ένα select all -> copy στην σελίδα παίρνει ΟΛΑ τα λινκ αυτόματα.

 

Πάντως αν σου χαλάσει το δισκάκι του παιχνιδιού είναι πιο εύκολο να επικοινωνήσεις με την sony για να στο αντικαταστήσουν με ένα καινούργιο και να πληρώσεις μόνο ένα μικρό ποσό, παρά να ψάχνεις στο ίντερνετ για αντίγραφο ασφαλείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με οποιονδήποτε download manager. Προσωπικά προτιμώ το jdownloader. Βαρύ σαν φάλαινα, αλλά μου έχει λύσει τα χέρια.

Το εγκαθιστάς, του περνάς το Username και password του hoster και είσαι έτοιμος.

 

Με ένα select all -> copy στην σελίδα παίρνει ΟΛΑ τα λινκ αυτόματα.

 

Πάντως αν σου χαλάσει το δισκάκι του παιχνιδιού είναι πιο εύκολο να επικοινωνήσεις με την sony για να στο αντικαταστήσουν με ένα καινούργιο και να πληρώσεις μόνο ένα μικρό ποσό, παρά να ψάχνεις στο ίντερνετ για αντίγραφο ασφαλείας.

 

Χιλια ευχαριστω φιλε μου. Αυτο το jdownloader ειναι πολυ απλο και ευκολο στην χρηση , αυτο ακριβως που εψαχνα. :D thanks και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μαγαζι στην Ελλαδα πουλαει jb και ποσο κανει;

Αμα δε το βιαζεσε χτυπα το απο δω Link Στο τελος βαλε και εκει που λεει coupon στο καλαθι το κωδικο TJOOS για να παρεις εκπτωση 10% και θα σου βγει περιπου 4,90 ευρω με δωρεαν μεταφορικα.Τη πρωτη φορα που πηρα απο κει εκανε 2 εβδομαδες ακριβως τωρα με τις γιορτες αγνωστο :P.Πληρωνεις και με paypal και εισαι καλυμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δε το βιαζεσε χτυπα το απο δω Link Στο τελος βαλε και εκει που λεει coupon στο καλαθι το κωδικο TJOOS για να παρεις εκπτωση 10% και θα σου βγει περιπου 4,90 ευρω με δωρεαν μεταφορικα.Τη πρωτη φορα που πηρα απο κει εκανε 2 εβδομαδες ακριβως τωρα με τις γιορτες αγνωστο :P.Πληρωνεις και με paypal και εισαι καλυμενος.

Αυτό που προτείνεις κάνει δουλειά?Είναι αναβαθμίσημο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Μόλις πήρα στα χέρια μου το PS3 Break v1.2 και η πρώτη ερώτηση είναι αν έχει διορθωθεί το πρόβλημα όπου στο downgrade χαλάει το Bluray Disk. Μπορεί να ενημερώσει κάποιος;

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΝΕΒΑ ΣΤΗΝ 3,50 ΑΓΟΡΑΣΕ JB ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,41 ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΟΚ ΑΝ ΕΧΕΙΣ FAT PS3 ΠΡΙΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΣΤΗΝ 3,50 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ BUCKUP TA dev_flash ΑΠΟ TO PS3 ΜΕ ΕΝΑΝ FTP ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΟ bluray playback

με τις slim δεν υπάρχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...