Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανείς δεν έκαψε την κονσόλα του όπως αναφέρεται σε ένα λινκ παραπάνω. Οι κονσόλες δεν καίγονται, απλώς φλασάρονται με μη εκκινήσιμο λειτουργικό, ή αλλιώς με μη σωστούς drivers για να το πω πιο απλά. Αν ηθελε η SONY θα μπορούσε μια χαρα να επαναφέρει τις κονσόλες όλων αλλα προφανώς δεν θέλει και λογικό είναι να μην θέλει.

Κανένα software δεν καίει κανένα hardware εκτός αν το software πειράζει θεματα προδιαγραφών του hardware (π.χ. συχνοτητα επεξεργαστή).

Εγω προς το παρόν είμαι ακόμα με το στικάκι και έτσι θα παραμείνω μέχρι να ξεκαθαρίσει πλήρως το τοπίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το ποιά παιχνίδια δεν παίζουν με το τελευταίο firmware του kmeaw? Πρέπει να έχουμε και δισκάκι μέσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το ποιά παιχνίδια δεν παίζουν με το τελευταίο firmware του kmeaw? Πρέπει να έχουμε και δισκάκι μέσα?

GT5 + Updates + PSN + online play

PES2011 + updates + ingame updates + online play + wehellas patch

NΒΑ2k11 + updates + online

NFS HP + updates + online

Assasin creed brotherhood + updates +online

Θεωρητικα αναφερεται πως τρεχουν ολα!!!! Ο χρονος θα το δειξει αυτο

Το μονο σιγουρο ειναι πως δεν χρειαζονται τα modifications των EBOOT.bin + PARAM.sfo οπως στην 3.41 για να τρεξουνε ορισμενα παιχνιδια οπως το GT5 και το ACB.

Οσοι εχετε GT5 απο 3.41 και το τρεχατε με modified EBOOT για να τρεξει στην 3.55 πρεπει να αντικαταστησετε το modified με το κανονικο EBOOT που περιεχοταν στον αρχικο φακελο του παιχνιδιου!!! Tα save games παραμενουν αναλλοιωτα και λειτουργουν κανονικα!!!!

 

Μερικα παιχνιδια απαιτουνε DVD για να τρεξουνε οποτε αν δεν τρεχει το παιχνιδι απο το */app_home/Ps3_GAME

τοτε βαζουμε ενα οποιοδηποτε γνησιο DVD επιλεγουμε το εικονιδιο του DVD και το παιχνιδι ξεκινα

Επισης αν δεν τρεχει ενα παιχνιδι με ενα μανατζερ τοτε δοκιμαζουμε αλλον

 

Συνισταται η χρησιμοποιηση του GAIA Manager v2.1(καινουρια εκδοση που εχει μεσα το LV2.pkg και δεν χρειαζεται να το τρεχουμε εκ νεου καθε φορα που ανοιγουμε τη κονσολα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε MTZS αυτα τα 5 παιχνιδα που ανεφερες εσυ λες οτι παιζουν η δεν παιζουν??

δεν με ενδιαφερει το online,χωρις internet me to firm tou kmeaw το nfs kai to gt5 παιζουν κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε MTZS αυτα τα 5 παιχνιδα που ανεφερες εσυ λες οτι παιζουν η δεν παιζουν??

δεν με ενδιαφερει το online,χωρις internet me to firm tou kmeaw το nfs kai to gt5 παιζουν κανονικα?

Ναι τρεχουν κανονικοτατα και δοκιμασμενα se KMEAW 3.55!!!!!!

Γι αυτο εξηγω παρακατω πως το GT5 θελει το κανονικο EBOOT.bin για να τρεξει. Οποιος θελει λινκ να ανικαταστησει αυτο που ειχε κανει modified σε 3.41 να το πει να στειλω π.μ

Επισης και το NFSHP χρειαζεται το κανονικο του EBOOT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια!

μου φενεται το βραδυ θα αρχισουν οι χοροι των update! :mrgreen: :mrgreen:

να'σαι καλα!!

Ημουν σε 3.41 jb πηγα σε OFW3.55 και μετα εβαλα το KMEW CFW3.55 και τρεχουν ολα τα παιχνιδια μια χαρα και με updates. Το μονο θεμα ειναι οτι μπορει να χρειαστει να σβηστουν τα Updated Game Data (οχι τα save data) και να κανουμε εκ νεου update στο παιχνιδι και αυτο σε ορισμενα παιχνιδια οχι σε ολα. Τα saves υποστηριζονται κανονικοτατα απο την 3.41 σε 3.55

Σε ΚMEAW 3.55 εχω GT5 + updates + PSN + online play. PES2011 + updates + ingame updates (δεν υπηρχε στην 3.41) + online play

 

Επισης με τον καινουριο GAIA Manager v2.1 δεν χρειαζεται το lv2.pkg για να τρεξουν τα παιχνιδια γιατι υπαρχει ενσωματωμενο μεσα στον GAIA

Ψαξτε να τον βρειτε στα γνωστα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=167&t=16362 αυτον ακολουθησα με προσοχη και βημα βημα και ειμαι οκ πηρα το ρισκο αλλα ολα καλα :-D εχω fat60>320 256 nand flash CECHC04

 

Έχω PS3 Fat 30GB. Χρειάζεται να δώ τή nand flash έχει (όπως ο φίλος παραπάνω) για να δώ αν μπορώ να περάσω το custom firmware και αν ναι πώς τι βλέπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω PS3 Fat 30GB. Χρειάζεται να δώ τή nand flash έχει (όπως ο φίλος παραπάνω) για να δώ αν μπορώ να περάσω το custom firmware και αν ναι πώς τι βλέπω?

Για CFW KMEAW οχι δεν χρειαζεται να δεις καμια flash. Αυτο ισχυει μονο για CFW Waninkoko

Δεν εχει αναφερθει τουβλο σε κανενα PS3 mεχρι στιγμης ΦΑΤ η ΣΛΙΜ με KMEAW

Τωρα αν εισαι ο πρωτος τι να σου πω :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δουλεύει το NFS του ξαναέκανα update. Μόνο το F1 2010 δεν δουλεύει.

Το F1 εμένα μου δουλεύει μια χαρά, το NFSHP δουλεύει μεν αλλά δεν παίρνει το update
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για CFW KMEAW οχι δεν χρειαζεται να δεις καμια flash. Αυτο ισχυει μονο για CFW Waninkoko

Δεν εχει αναφερθει τουβλο σε κανενα PS3 mεχρι στιγμης ΦΑΤ η ΣΛΙΜ με KMEAW

Τωρα αν εισαι ο πρωτος τι να σου πω :fear:

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω περάσει ποτέ κανένα custom firmware γιατί ακόμα φοβάμαι να πώ την αλήθεια με όλα αυτά που ακούω...Για την flash ρώτησα μήπως χρειαζότανε να ξέρω (αν δε βαριέσαι και ας μην χρειάζεται πές μου πώς βλέπω ποιά έχω). Επίσης παίζει ρόλο τι PS3 έκδοση έχω (PAL,NTSC) για να κατεβάσω και το αντίστοιχο firmwware?

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...