Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε γμτ δεν θα καταφερω ποτε να παιξω uncharted 3 online? Περασα updates 1.13-1.14-1.15 και fix για 1.15 και οταν το τρεχω απο Multiman, το εικονιδιο απο το δισκακι μου γραφει "unsuported data". Επιπροσθετως οταν παω να κανω re-deem code για να περασα το network authentication, μου βγαζει activating Και ουτε το κλειδι μου περναει. Για αυτο τι κανω?

 

Καπου διαβασα πως αν πατησει κυκλο οταν λεει activating περνας τον ελεγχο αλλα το δοκιμασα και δεν πιανει πουθενα. Ουτε στην ενεργοποιηση του κωδικου ουτε σε κατι dlc του uncharted 2.

 

Εχει κανεις να προτεινει καποια λυση, γιατι ολη την μερα σημερα μαλλον εχανα τον χρονο μου.

βαλε 4.21 η 4.30 να μη χρειαζονται online fixes κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε μπορω να σου πω κατι που δεν ξερω. αλλααυτο που διαβαζω ειναι τα cfw4.21+ εχουν καλυτερη συμβατοτητα ονλαιν χωρις να μπορω να καταλαβω το γιατι. πιθανον επειδη τα udpates τα τρεχουν χωρις φιξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως στην 2.03.00 ημουνα και δεν μου εδινε προσβαση, ενω ο blackbox μπηκε με την μια.

 

Εκτός αν κάνω κάτι λάθος στο MM. Το pc συνδέεται κατευθείαν με MM, σωστά? Δεν χρειάζεται να πατήσω κάτι στο μενού του MM. Μπαίνει δηλαδή αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πόσο "αυτόματα" το εννοείς. Πχ. σίγουρα θα χρειαστεί να γράψεις ένα username και password κατά τη σύνδεση του FTP (μου φαίνεται σκέτο "anonymous" με τυχαίο password αρκούν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες HELP.

 

εμείς που είμαστε σε 3.55 cfw (έχοντας κάνει downgrade) ποιος είναι ένας αξιόπιστος οδηγός και αξιόπιστα αρχεία για να πάμε σε rojero 4.30 v1.03?

 

μετά από αυτό θα μπορούμε να αναβαθμίσουμε σε επόμενα;

 

έχει κάποια σοβαρά bug ή είναι οκ;

 

το multiman δουλεύει κανονικά;

 

τα games που είναι ήδη patched για 3.55 δουλεύουν ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω αρχιζω να αναρωτιεμαι αν ειναι καλη ιδεα πλεον να παμε στο επομενο cfw. Τα τελευταια που εχουν βγει ποια ειναι, και ξερετε αν εχουν σημαντικες διαφορες και με τι κριτηρια να διαλεξουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πόσο "αυτόματα" το εννοείς. Πχ. σίγουρα θα χρειαστεί να γράψεις ένα username και password κατά τη σύνδεση του FTP (μου φαίνεται σκέτο "anonymous" με τυχαίο password αρκούν).

 

Ναι εντάξει με το filezilla, τα έχω όλα σωστά σεταρισμένα εκεί. Εννούσα με το multiman, αν θα χρειαστώ να επιλέξω κανένα μενού για να κάνω τη σύνδεση ftp ή απλά να μην κάνω τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκεί να είσαι στο μενού του multiman.

Αν πας να μπεις στο showtime ή σε παιχνίδι, θα σε προειδοποιήσει ότι θα κοπεί η σύνδεση.

 

Δεν είμαι μπροστά στο PS3, μα από ό,τι θυμάμαι, δε χρειάζεται ρύθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στην παρέα,

 

επειδή έχω λίγο καεί και δε θέλω να καταστρέψω την κονσόλα μου, είμαι σε 3.55 KMEAW cfw και έχω και multiman που να πάω και πώς; κανένας εύκολος οδηγός; τα εγκατεστημένα παιχνίδια θα τα παίζει μετά;;;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...